IT-World: Skype на ПК і без нього

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Михайло Григор'єв

| 16.11.2012

Що обов'язково для запуску Skype на робочому столі

Як використовувати Skype, минаючи ПК

Для користувачів комп'ютерів програма Skype стала синонімом відеозв'язку. Будучи безкоштовної і працюючи на всіх пристроях і гаджетах, вона дозволяє обмінюватися повідомленнями і файлами, чути і бачити співрозмовника і при цьому досить проста в освоєнні навіть для людини, погано розбирається в високих технологіях. Якщо ви володієте смартфоном, планшетом, портативним ПК (нетбук / ноутбук / ультрабук) або моноблоком, то зробити відеодзвінок справа нехитра: камера і мікрофон з динаміком вбудовані, не виникає проблем, програма працює навіть поверх мереж 3G (правда, споживає багато трафіку) . Інша справа - користувачі десктопів, а також ті, хто з якихось причин не має можливості застосовувати комп'ютер для зв'язку по Skype. Ось про них-то я і пропоную поговорити.

Що обов'язково для запуску Skype на робочому столі

Мається на увазі, що десктоп з усією необхідною периферією (монітор, пристрої введення і гарнітура) у вас є і потрібно тільки, щоб Skype заробив повноцінно, тобто дозволяв здійснювати відеодзвінки. Рішень може бути два: зовнішня веб-камера або монітор з вбудованою веб-камерою. Перший варіант зручний тим, що універсальний, дозволяє не залежати від виду пристрою (можна використовувати і з ноутбуком, якщо вбудована в нього камера вас з якоїсь причини не влаштовує). Другий більше підійде тим, хто націлився змінити монітор, чекаючи від нового пристрою не тільки якісної картинки, а й функції відеозв'язку.

Монітори з вбудованими веб-камерами випускають Apple, ASUS, HP, iiyama, LG, Lenovo і Philips. Монітори з камерами зазвичай обладнуються вбудованими колонками і мікрофоном (готове рішення для любителя спілкуватися по Інтернету). Роздільна здатність матриці - до 2 Мп, аналогічне що застосовується в ноутбуках і багатьох зовнішніх веб-камерах.

Роздільна здатність матриці - до 2 Мп, аналогічне що застосовується в ноутбуках і багатьох зовнішніх веб-камерах

Більш широкий вибір в плані якості та ціни у зовнішніх веб-камер: тут і оптика краще, і підтримка дозволів HD, і автоматичне фокусування, і стеження за особою користувача, і вбудований мікрофон і т. Д.

При високих вимогах до якості картинки вибирайте моделі з матрицею 2 Мп. Пам'ятайте: чим вище настройки відео, тим якісніший інтернет-канал потрібно. Нерідкі випадки, коли гарна веб-камера з можливістю передачі HD-відео не може себе проявити через ADSL-підключення. Власне, сам Skype не особливо вимогливий до якості камери - на ньому буде працювати і модель, яка передає відео з роздільною здатністю 640 × 480 точок. Інша справа - чи задовольнить вас така картинка?

У середовищі Mac OS і Windows працює більшість моделей, а ось сумісністю з Linux можуть похвалитися лише одиниці. Офіційно про це заявляють, наприклад, Defender і Qumo.

Як використовувати Skype, минаючи ПК

Однак для здійснення голосових і відеодзвінків можна зовсім і не використовувати комп'ютер. В цьому випадку вам знадобиться або спеціальний пристрій, сумісний з Skype, який підключається до телевізора, або телевізор з вбудованою підтримкою Skype. Природно, для одного лише спілкування по Skype телевізори не набувають, тому останній варіант підійде тільки в тому випадку, якщо функція відеозв'язку вам потрібна в доважок до основних.

Варіант 1. Телевізор з вбудованим Skype

Моделі телевізорів з вбудованим Skype випускають LG, Panasonic, Samsung, Sharp і Toshiba. Екрани їх бувають різної діагоналі, самі пристрої можуть містити вбудований модуль Wi-Fi і дозволяти запускати інтернет-додатки (браузер, клієнти соціальних мереж). Але для відеозв'язку за допомогою Skype їм знадобиться сертифікована веб-камера: чи фірмова (від виробника телевізора), або універсальна (сумісна з декількома марками ТВ). Наприклад, LG пропонує для своїх ТВ три моделі, кожна для певного покоління пристроїв. Samsung теж випускає фірмову камеру під назвою TV Cam (вона сумісна з LED- і плазмовими пристроями виробника). Для телевізорів Panasonic можна застосовувати фірмову камеру TY-CC20W або універсальну від Freetalk (остання сумісна також з телевізорами Sharp і Toshiba). Всі подібні камери з'єднуються з телевізором за допомогою USB і передають відео в форматі до 720p (1280 × 720 точок). Відео виклик з телевізора на комп'ютер підтримуються при використанні останньої версії Skype для Windows. Mac і Linux поки у розробників лише в планах.

Варіант 2. Телевізор плюс плеєр з підтримкою Skype

Інший варіант - використовувати з вашим телевізором Blu-ray-програвач з вбудованою підтримкою Skype. Подібні плеєри випускає, наприклад, Philips (моделі BDP5500 і BDP7700 ). Камера в цьому випадку теж знадобиться, зате ТВ купувати не потрібно. По суті мова йде про медіапрогравачах (відтворюють контент з різних носіїв), оснащених модулем Wi-Fi і доступом в Інтернет, що дозволяють запускати Skype. Для зручності роботи з функціями Smart TV і веб-сторінками до них можна підключити USB-клавіатуру. Розрізняються моделі тим, що старша більш функціональна і дорога.

Розрізняються моделі тим, що старша більш функціональна і дорога

Варіант 3. Телевізор плюс готове Skype-рішення

Нарешті, найоптимальніший варіант - готове рішення, наприклад TelyHD або Logitech TV Cam HD . TelyHD містить в собі все, що потрібно для зв'язку по Skype: вбудовану камеру, мікрофони і доступ в Інтернет за допомогою Wi-Fi. Працюючи на платформі Android і процесорі NVIDIA Tegra 2, пристрій сумісний з більшістю телевізорів, що мають HDMI-роз'єм. Щоб зробити відеодзвінок, досить мати обліковим записом в Skype і мати Wi-Fi-роутер (через нього TelyHD буде з'єднуватися з Мережею). Вбудована камера широкоугольная, а значить, здатна охопити об'єктивом всю кімнату. Управляється система за допомогою пульта дистанційного керування. Зв'язуватися ви можете з будь-яким абонентом Skype, незалежно від того, який пристрій він використовує. Однак якщо ваш співрозмовник теж має telyHD, то додатково ви зможете обмінюватися з ним фотознімками і відправляти відеоповідомлення (якщо в даний момент його немає на місці). Рішення досить дороге, але за рахунок своєї універсальності і функціоналу «все-в-одному» воно ідеально підійде тим, хто хоче здійснювати відеодзвінки, минаючи комп'ютер.

Інтегровану можливість дзвінків по Skype має і камера Logitech TV Cam HD. У неї вбудовано відповідну програму, тому досить мати телевізор з одним вільним HDMI-роз'ємом, підключити камеру до Інтернету (за Wi-Fi або Ethernet) - і почати спілкуватися. Камера володіє ширококутним об'єктивом, розробленим у співпраці з відомим виробником оптики Carl Zeiss, і декількома мікрофонами з функцією шумозаглушення. Відрізняється рішення Logitech тим, що може приймати звукові виклики навіть при вимкненому телевізорі (має вбудований дзвінок). Його ціна не перевищує 10 000 рублів.

висновки

Skype - це не просто сучасний засіб зв'язку, без якого молодь вже не уявляє собі життя. Але і наші батьки, в більшості своїй люди похилого віку, бачать в ньому вірного друга, що дозволяє контролювати (за звичкою) наші кроки, навіть якщо ми давно вже повністю самостійні. І тут їх цілком влаштує нехитра в управлінні модель, щоб вони могли без праці здійснювати свої відеорейди в будь-який час. Якщо ваші родичі погано розбираються в комп'ютерах, подаруйте їм готове рішення для Skype - це позбавить їх (та й вас) від багатьох проблем.

Ключові слова: веб-камери , вибір телевізора

Інша справа - чи задовольнить вас така картинка?