ITband.ru »Віртуалізація сервера додатків 1С з апаратним ключем

Продукти компанії 1С міцно увійшли в життя більшості сучасних російських компаній, і використовуються практично у всіх областях комерційної діяльності

Продукти компанії 1С міцно увійшли в життя більшості сучасних російських компаній, і використовуються практично у всіх областях комерційної діяльності. Багато компаній використовують типові продукти компанії 1С, для автоматизації бухгалтерського обліку, кадрового обліку, товарного обліку та інших областей.

Багато хто знає, що для роботи сервера додатків 1С необхідний апаратний HASP-ключ, що випускається в форматі LPT-перехідника або USB-донгла. Відносно віртуалізації у компанії 1С думку вельми специфічне - раніше представники компанії заявляли про неможливість роботи сервера в віртуальному середовищі, а тепер пропонують придбати програмний ключ захисту разом з новим комплектом ПО за 40000р.

Даний підхід не здається сильно лояльним, проте при більш детальному розгляді проблеми, вдалося знайти більш економічне і зручне рішення.

В рамках статті, в якості платформи віртуалізації, ми будемо розглядати гипервизор Microsoft Hyper-V Server 2008 R2. Вибір, в основному, обумовлений функціональними можливостями, які представляє гипервизор в своєму «безкоштовному» виконанні. Зокрема - підтримка кластеризації з «живою міграцією» віртуальних машин між вузлами.

На жаль, в Hyper-V не реалізоване повноцінного механізму підключення USB-пристроїв до віртуальних машин. Це створює певний дискомфорт, в разі необхідності підключення до віртуального сервера додаткових зовнішніх пристроїв, в тому числі апаратних ключів. В процесі віртуалізації (P2V) фізичного сервера, взагалі відрізаються всі згадки про шину USB і пристроях, підключених до неї.

У основних конкурентів - VMWare і Citrix, існують робочі механізми для перенаправлення пристроїв на шині PCI з bare-metal гіпервізора на віртуальні машини. За допомогою цього ж механізму, можна перенаправляти на віртуальну машину і USB-пристрої.

Сам факт проброса USB-пристроїв безпосередньо з гипервизора зводить до нуля переваги, одержувані від використання кластера Hyper-V з його функціоналом «динамічної міграції». При переміщенні віртуальної машини з одного гипервизора на інший, необхідно буде кожен раз перетикати ключ і заново налаштовувати переадресацію. Стає зрозуміло, що нам необхідно більш гнучке рішення.

В даному випадку, нам на допомогу прийде відмінна програма USB-Redirector, що здійснює кидок будь-якого USB-пристрою по локальній мережі з одного сервера на інший. Вартість самої скромної Windows-редакції даної утиліти - 65 євро, а для здійснення задуманого більше і не треба. Існує велика кількість, як апаратних, так і програмних реалізацій даної технології від найрізноманітніших розробників. Однак в рамках статті ми розглянемо саме програму від Incentives Pro, як найбільш економічне рішення даної задачі.

Програма працює як клієнт-серверне рішення, де сервер надає доступ до одного або кількох USB-девайсів, а клієнт підключає їх як власні локальні пристрої. В якості клієнтського додатку можна використовувати безкоштовний USB Redirector Lite або повнофункціональний USB Redirector. Як USB-сервера можна використовувати будь-який комп'ютер, під керуванням ОС Windows або Linux. Варто відзначити, що версії для Linux повністю безкоштовні і забезпечують повну кроссплатформенную сумісність з платними Windows-рішеннями.

Після установки серверної частини, ми повинні вибрати в консолі програми ті пристрої, до яких необхідно надати доступ по мережі. Для проброса пристрою по мережі, сервера USB Redirector не потрібно навіть драйвера для пристрою, він знадобиться тільки на сервері 1С з клієнтським додатком.

Для проброса пристрою по мережі, сервера USB Redirector не потрібно навіть драйвера для пристрою, він знадобиться тільки на сервері 1С з клієнтським додатком

При використанні технології Live Migration в кластері Hyper-V, віртуальна машина переміщається між вузлами кластера, не перериваючи мережевих з'єднань. Так як проміжок часу, коли віртуальна машина не доступна по мережі, дуже малий, користувачі не відчувають дискомфорту в роботі з сервером додатків 1С.

Так як проміжок часу, коли віртуальна машина не доступна по мережі, дуже малий, користувачі не відчувають дискомфорту в роботі з сервером додатків 1С

Для коректної роботи вищеописаної схеми, Вам потрібно включити на обох серверах доступ по порту 32032 для USB Redirector Service. Сама програма не створює правила для вбудованого брандмауера, так що їх доведеться налаштовувати вручну.

На відео представлена ​​процедура настройки клієнтського і серверного додатків.

Після вдалого дистанційного підключення нашого HASP-ключа, в диспетчері пристроїв з'являться віртуальні USB-девайси, драйвера на які вже повинні стояти на сервері. У разі використання LPT-ключа, можна скористатися перехідником LPT-to-USB, китайські реалізації якого можна з легкістю знайти в роздріб.

Андрій Івашенцев

Дополнительная информация

rss
Карта