Joy Division

  1. склад:

Говорячи про альтернативний рок (англ Говорячи про альтернативний рок (англ. Alternative rock), не можна не згадати про Joy Division, колективі, що зробив величезний вплив на цей напрям музики. Joy Division вважаються родоначальниками пост-панку (англ. Post punk), одного з музичних течій, яке протиставило себе традиції панк-року (англ. Punk rock).

Історія Joy Division почалася в Манчестері в 1976 році, коли вихідці з робітничого класу Бернард Самнер (Bernard Sumner) і Пітер Хук (Peter Hook), побували на концерті Sex Pistols. Враження було настільки сильним, що молоді люди, не довго думаючи, теж вирішили стати рок-музикантами. Як виявилося, панк-рок, який виник в ту пору в Великобританії, припускав наявність експресії, люті і хуліганства, але аж ніяк не віртуозного володіння музичними інструментами. Саме всі ці якості і відрізняли робочі передмістя Манчестера від інших частин держави.

Незабаром до двох новоявленим панкам приєднався Йен Кертіс (Ian Curtis), який посів порожнє місце вокаліста, а трохи пізніше і барабанщик Стівен Морріс (Stephen Morris). Спочатку група називалася Warsaw (Варшава) і виконувала дрімучий панк-рок, нічим не відрізняючись від цілої плеяди собі подібних бунтарів. Традиційно для панк-культури молоді люди намагалися і в своїх текстах і музиці піднести публіці щось викликає, протестний і екстраординарне.

Пісні власного твору і рідкісні концерти в різних клубах рідного міста Манчестер не давали можливості пробитися на велику сцену. До кінця 1977 музиканти Warsaw за власні гроші випустили міні-альбом «An Ideal For Living», а трохи пізніше змінили назву на Joy Division. Причиною цього було захоплення учасників колективу нацистської тематикою. Joy Division (Дивізія розваг) - саме так називалися загони фашистських концтаборів, де полонених жінок примусово використовували в якості секс-рабинь.

Типовий агресивний панк-рок першого запису манчестерської групи не виправдав нічиїх надій - диск виявився повністю провальним. Однак незабаром Joy Division нарешті помітили, і колектив був запрошений для виступу на телебаченні. У Joy Division з'явилися менеджер і продюсер, почалися перші гастролі по Англії, виникла можливість записуватися в більш-менш пристойних студіях. Незабаром у Кертіса була виявлена ​​епілепсія, що вельми ускладнювало концертне життя групи. Незважаючи на всілякі труднощі, Joy Division знайшли в собі сили відійти від традиційного панк-року і поступово виробили своє специфічне звучання. Агресії в музиці ставало все менше, зате стала переважати стійка меланхолійність і безвихідь, які межують з відвертою депресією.

У 1979 році у Joy Division нарешті виходить перший студійний альбом «Unknown Pleasures», і, одночасно з цією подією, в середовищі панк-року починається новий період, який прийшов під прапором пост-панку. Joy Division поступово стають популярні по всій країні, однак хвороба Кертіса не дозволила музикантам в повній мірі розкритися на гастролях. Постійні напади епілепсії, що виникають навіть на сцені, психічне напруження учасників групи, спроба самогубства Кертіса - все це лягло важким тягарем на плечі музикантів. Незабаром був записаний другий студійний альбом «Closer», який став вершиною творчості колективу.

На жаль Йен Кертіс так і не дожив до релізу цієї платівки. 18 травня 1980 року 23-річний вокаліст, музикант і автор усіх текстів Joy Division повісився. Але історія колективу на цьому не закінчилася. Як виявилося, в засіках студії, де записувалися музиканти, набралося дуже багато невиданого матеріалу. Альбом «Still», що вийшов в 1981 році, тільки зміцнив величезний успіх Joy Division, несподівано виник у Великобританії після смерті Кертіса. Після цього був випущений ще цілий ряд дисків з різними концертними записами, а також безліч компіляцій. До сих пір спадщина Joy Division викликає масу розмов, не дозволяючи цьому колективу втратити статус культової групи. У 2007 році на екрани вийшов біографічний художній фільм «Контроль», що розповідає про останні роки життя Йена Кертіса.

склад:

  • Ian Curtis - lead vocals, guitar
  • Bernard Sumner - guitar, keyboards
  • Peter Hook - bass guitar, backing vocals
  • Stephen Morris - drums, percussion

Дискографія:

  1. Unknown Pleasures, 1979
  2. Closer , 1980
  3. Still, 1981