Карта кіберзагроз: глобальні загрози в реальному часі

«Лабораторія Касперського» представляє нову інтерактивну карту кіберзагроз - Cyberthreats Realtime Map . Відповідно до назви, вона в режимі реального часу демонструє, що відбувається в усьому світі в плані інформаційної безпеки.
«Лабораторія Касперського» представляє нову інтерактивну карту кіберзагроз -   Cyberthreats Realtime Map

Кілька років тому Лабораторія Касперського запустила свій хмарний сервіс Kaspersky Security Network , Систему раннього попередження для нових загроз різного типу. Користувачі KSN отримують інформацію про нові кіберзагрози протягом декількох хвилин після первинного виявлення. Тим самим система KSN сама по собі забезпечує ще один шар безпеки.

З огляду на, що зараз до Kaspersky Security Network підключено більше 60 млн користувачів, для «Лабораторії Касперського» це - безцінний інструмент для збору статистики, завдяки якому наші дослідники мають можливість моніторити і аналізувати ландшафт загроз в режимі реального часу. Дані з KSN дозволяють визначати найбільш вразливе і найбільш часто атакується програмне забезпечення. В цілому, відомості, які наводяться в наших бюлетенях Безпеки засновані саме на даних, отриманих з Kaspersky Security Network.

Але повернемося до Інтерактивної карті загроз: по суті справи вона являє собою візуалізацію потоків даних, що надходять з KSN - загроз, виявлених за допомогою різних інструментів діагностики та виявлення - поштових і мережевих антивірусів, сканерів і системи виявлення вторгнень (IDS).

Користувачі Карти можуть порівняти між собою поширеність і розподіл різних типів загроз у всьому світі в будь-який момент часу
Користувачі Карти можуть порівняти між собою поширеність і розподіл різних типів загроз у всьому світі в будь-який момент часу. Очевидно, що обсяги спаму і частота заражень шкідливим ПО коливається в залежності від часу доби в кожному конкретному регіоні. Однак деякі фактори характеризуються більшою незмінністю: в даний момент Карта демонструє, що Росія, Індія, В'єтнам, США і Німеччина є найбільш зараженими шкідливим софтом країнами.

Що стосується функціональності, то управляти картою дуже просто: зображення земної кулі обертається услід за мишею; для масштабування слід використовувати коліщатко миші. Різні загрози позначені різними кольорами (як бачимо, блакитний і фіолетовий превалюють), при цьому користувач може приховати будь-який з типів загроз для своєї зручності. При натисканні кнопки карта проектується на площину.

Втім, самої практично корисною кнопкою, мабуть, є та, що розташована у верхньому правому кутку:

Посилання веде на безкоштовний сканер Kaspersky Security Scan 2014. Можливо, пора їм про всяк випадок скористатися?

2014. Можливо, пора їм про всяк випадок скористатися?

Дополнительная информация

rss
Карта