Катерина Рождественська: "Переробляю чоловіка на жінку довго. Години півтори"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 жовтня 2009, 7:46 Переглядів:

- Катерина Робертівна, в цьому році у вас творчий ювілей - десять років тому з'явився перший експонат вашої "Приватної колекції". Скільки вже в ній портретів?

- Більше двох з половиною тисяч - опублікованих і неопублікованих робіт.

- Багата колекція. А як ви вибираєте людей для цього і інших своїх проектів?

- Перш за все це люди, які відомі всім. Я можу наступити на горло власній пісні і запросити людину, яка мені не подобається, якщо він дуже популярний. Правда, якщо я свідомо знаю: він або запізниться години на 3, або буде влаштовувати істерики - краще від запрошення утримаюся, щоб потім не нервувати і не піддавати свою команду стресу. Ще в моїх проектах немає зірок, які оточують себе цілим штатом найманих працівників. В основному це паразити, які смокчуть кров з цих нещасних людей і ускладнюють всім життя. Наприклад, тріо "Серебро" - милі дівчатка, але навколо них стільки всього накручено. Потрібно узгодити найменший крок. Якщо я це буду робити, то просто вибухну від обурення, тому вважаю за краще працювати з кимось одиночним.

- Легко працюється зі знаменитостями?

- Бувають, звичайно, капризи. В основному у тих, хто тільки "зазвезділся" і ще не розуміє, як себе вести. Таким людям здається, що зірка повинна літати над землею.

- Ну а маститі відомі люди дозволяють собі покапризничать?

- Вони - професіонали. Їх життя навчило тому, що краще з усіма підтримувати добрі стосунки. Скажімо, Володимир Жириновський всупереч своїй скандальній репутації поводився дуже спокійно. Ми його знімали напередодні Нового року, і він прийшов тоді з мішком подарунків, як Дід Мороз. І продовжує робити це ось уже кілька років поспіль.

- А чи бувало так, що знаменитості відбраковуються результат?

- Звичайно, бувало. Але це швидше поодинокі випадки. Наприклад, Роксана Бабаян, коли побачила роботу, сказала, що вона схожа на ній не на молоду іспанку, а на старіючу вірменка. Але все це було сказано так інтелігентно, що ми з тих пір подружилися.

- З кимось ще зі знаменитостей ви дружите після їх участі в ваших проектах?

- З багатьма з них я дуже добре спілкуюся. Наприклад, з Володимиром Талашко - гарпунника Лендом з "Капітана Немо". Коли я перший раз знімала його в студії в Києві, він побачив, що ми цілий день працюємо і не можемо нікуди вибігти поїсти, і приніс на весь наш полк якісь каструлі божевільні зі своєю вареною картоплею, з пиріжками з капустою. З тих пір пройшло вже років п'ять, і ми до сих пір чудово спілкуємося.

- У ваших проектах беруть участь не тільки актори, а й політики, музиканти. Вам доводиться йти на якісь хитрощі, щоб вони увійшли в образ?

- Ви знаєте, сам процес підготовки до зйомок налаштовує на певний характер.

- А як відбувається цей процес?

- Дуже по-різному. Іноді складно придумати образ, тому що нічого людині не підходить. Причому має бути не тільки зовнішнє, але і внутрішнє збіг з портретом. Буває, що знаменитості самі визначаються зі способом. Скажімо, Олександра Буйнова я бачила іспанським грандом, а він побачив себе Пушкіним.

Потім, коли людина приходить уже на зйомку, спочатку він п'є чай-каву, далі починається грим. Його робить справжній ас - художник по гриму, яка 25 років пропрацювала на "Мосфільмі". Потім - черга костюма. Іноді якісь деталі костюма ззаду просто склеєні, і буває, що під час зйомки вони відвалюються. На фотографії нічого цього не видно, а ззаду дуже смішно виглядає.

- Скільки часу на це все йде?

- Дивлячись як. Скажімо, переробляю чоловіка на жінку досить довго. Години півтори. А сама зйомка вже займає відсотків 10 від усієї підготовки. Але, буває, на неї йде і більше часу, тому що багато художників, в тому числі старі майстри, абсолютно не були знайомі з анатомією. Вони зображували людей в таких позах, які в житті неможливо повторити. Але ми намагаємося завжди максимально наблизитися до оригіналу.

- А фотошоп застосовуєте?

- Обов'язково. Тому що завжди потрібно щось підганяти: колір, світло, костюми - щось висить, там коротше, там довше.

- Дуже трудомісткий процес ...

- Ви знаєте, я проводжу в майстерні час з таким же задоволенням, як і вдома. Це велике щастя.

- Декорації ви самі створюєте?

- На "Приватну колекцію" і "Асоціації" ми робимо декорації самі, в майстерні. А ось в таких проектах, як "Казка" або "Класика", використовую в основному підставні фотографії, які я роблю під час відпочинку.

- У ваших роботах фігурує багато антикварних речей. Де ви їх знаходите?

- Ви запитайте у моїх київських друзів, що я роблю в Києві. Я знаю, що в останню суботу кожного місяця у вас в одному з клубів працює блошиний ринок, куди я їжджу обов'язково. Скуповую мережива, якісь дурниці - гасниці, олов'яні кухлі, дерев'яні ложки, - на які нормальний колекціонер навіть дивитися не буде. Потім вони виступають у мене в головних ролях, тому що без таких дрібних деталей все буде виглядати дуже несмачно.

- На блошиному ринку в Києві не зустрічали нашого президента? Це одне з його найулюбленіших місць.

- Так, зустрічала. Ще в самий свій перший приїзд.

- Чи не виникало бажання запросити його в якийсь із ваших проектів?

- Ні. Я ж розумію, що люди такого рангу не бачать себе в таких переодевательних проектах, тому не нариваються на відмову.

- Так, я читала, що Володимир Путін вам відмовив ...

- Відмови як такого не було. Він сказав, що поки що не готовий. Так що є якась надія на майбутнє.

- Катерина Робертівна, у вас є чудовий проект "Казкові персонажі". З яким героєм казок ви асоціюєте себе?

- Навіть не думала над цим питанням. Хоча, мабуть, я - чарівниця.

- А над яким новим проектом ви зараз "чаклуєте"?

- Мій новий проект - про історію білизни XX століття. Для нього я зібрала всі, що можна було тільки знайти на блошиних ринках по цій темі. Я хочу, щоб все було справжнім.

Четверо чоловіків Катерини Рождественської
Четверо чоловіків Катерини Рождественської

ВІД Ізаура ДО ФЕЇ. Катерині Різдвяної пощастило народитися в сім'ї відомого поета Роберта Рождественського. Вона закінчила МДІМВ за фахом "Міжнародні відносини". Потім переводила з англійської та французької мов художню літературу. Як Катерина влучно зазначила в одному з інтерв'ю, "абсолютної Ізаурою була". А потім вона придумала гру, в якій перетворює знаменитостей в героїв відомих картин. Тільки замість чарівної палички у неї фотоапарат.

В її майстерні побували найпопулярніші актори, музиканти, політики. І, як зізнається сама Катерина, ні їй знаменитості не платять за такий своєрідний піар, ні вона їм - гонорари.

З батьками і сестрою Ксенією
З батьками і сестрою Ксенією

КОЛЕКЦІЯ ТАЛАНТІВ. Катя з'явилася в житті Роберта Рождественського, коли тому було 24 роки. "До популярності було ще далеко, і ми року 3 жили в підвалі. Правда, дай бог, всім такі підвали. Він був в одному з флігелів будинку-прототипу садиби Ростові, з вікнами, що виходять у двір Спілки письменників", - розповідає Катерина Робертівна . Про свого батька вона згадує насамперед як про людину з почуттям гумору: "Щоб купити свою першу машину" Ластівку ", він зайняв велику суму. Віддавав її батько оригінально. Коли один, у якого він зайняв, прийшов до нас в будинок, перед ним відкрилася така картина: від дверей йде доріжка з грошей, а батько стоїть в одних плавках, на причинному місці у нього "фіговий листок" з 25-рублевок, а на грудях - намисто, як у папуаса, на яке він нанизав решту суми боргу " .

Роберт Іванович любив жартувати
Роберт Іванович любив жартувати

Поетичний дар діда дістався старшому синові Катерини Робертівни. "Коли він був маленьким, добре писав вірші. Потім це кудись все пішло. Зараз йому 23 роки, він аспірант і у нього своя рок-група. Середній син вчиться на економічному факультеті, займається гонками. А молодший - справжній художник". До слова, в 70 років почала писати картини і мати Катерини. "Після відходу батька вона дуже сумувала. І щоб чимось її зайняти, моя сестра Ксенія (вона журналіст) подарувала їй планшет для комп'ютерної графіки. У мами вже було 2 виставки. Всі називають її інопланетянкою: таких фарб, як на її картинах, на нашій планеті немає ". Чоловік Катерини - президент московського видавництва. До речі, саме з його подарунка - фотоапарата - і почалася "Приватна колекція".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Катерина Рождественська:" Переробляю чоловіка на жінку довго. Години півтори "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Токарчук Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Скільки вже в ній портретів?
А як ви вибираєте людей для цього і інших своїх проектів?
Легко працюється зі знаменитостями?
Ну а маститі відомі люди дозволяють собі покапризничать?
А чи бувало так, що знаменитості відбраковуються результат?
З кимось ще зі знаменитостей ви дружите після їх участі в ваших проектах?
Вам доводиться йти на якісь хитрощі, щоб вони увійшли в образ?
А як відбувається цей процес?
Скільки часу на це все йде?
А фотошоп застосовуєте?