Казахстан хоче повернути собі Байконур

  1. Орфографічна помилка в тексті:

10 грудня 2012, 12:09 Переглядiв:

Фото з сайту wikipedia.

Казахстан і Росія розглядають можливість передачі міста Байконур під казахстанську юрисдикцію. Разом з містами з-під оренди повинні піти пускові майданчики комплексу "Зеніт", а в підсумку - весь комплекс.

"Зараз обговорюється можливість відходу від орендних відносин по місту Байконур, який може бути переданий під юрисдикцію Казахстану", - заявив глава Казкосмоса Талгат Мусабаев в рамках "урядової години" в мажилісі (нижній палаті) парламенту в понеділок.

За його словами, зараз це питання знаходиться в стадії опрацювання.

"Угода з оренди" Байконура "прийнято в 1994 року і відпрацювало своє. Глава держави після переговорів з Володимиром Путіним поставив перед нами завдання щодо розробки нової всеосяжної угоди по комплексу" Байконур ", - сказав Мусабаев.

Ця угода "може мати на увазі під собою відхід від орендних відносин".

"Ми не говоримо, що ми відразу оренду припиняємо, це не можливо одним махом зробити, це біда буде. А ось частково, поетапно - це можливо ", - додав глава Казкосмоса.

Першим етапом цього процесу як раз може бути висновок з-під оренди Росії міста і пускових майданчиків комплексу "Зеніт".

"Майданчики" Зеніту "- це правий фланг Байконура. Якщо ми виведемо з оренди праве крило космодрому і увійдемо туди як повноправні учасники пускових послуг - це буде величезний крок вперед для Казахстану", - уклав Мусабаев.

В середині листопада джерело на Байконурі повідомив, що висновок міста Байконур з-під російської оренди обговорюється на рівні підкомісії по комплексу "Байконур" міжурядової російсько-казахстанської комісії зі співробітництва. На виведення міста з-під російської оренди наполягає казахстанська сторона.

Тим часом, як розповіло джерело, фахівці, що працюють на космодромі, насторожено ставляться до такої перспективи. Вони вважають, що в разі передачі міста Казахстану, розформування російських адміністративних і силових структур і створенні відповідних казахстанських органів, почнеться масовий від'їзд росіян з міста. У цьому випадку неминуче повинна буде загостритися кадрова проблема, яка і зараз є гострою - інженерних кадрів, здатних працювати на космічній техніці і підтримувати об'єкти космодрому, не вистачає.

Нагадаємо, місто Байконур і космодром Байконур утворюють комплекс "Байконур", орендований Росією у Казахстану на період до 2050 року. Щорічна вартість оренди комплексу "Байконур" становить $ 115 млн. Експлуатація космодрому обходиться Росії приблизно в 5 млрд рублів на рік. Місто адміністративно-територіальною одиницею Казахстану, що функціонує в умовах оренди. На період оренди комплексу "Байконур" місто наділений статусом, відповідним місту федерального значення Російської Федерації, з особливим режимом безпечного функціонування об'єктів, підприємств і організацій, а також проживання громадян.

В даний час в Байконурі проживає понад 70 тис. Осіб з яких 37% - громадяни Росії, близько 60% - громадяни Казахстану. Крім того, практично постійно на Байконурі знаходиться близько чотирьох тисяч росіян, відряджених на роботи з проведення пусків. З федерального бюджету Росії в бюджет міста Байконур щорічно здійснюється вступ в розмірі понад 1 млрд рублів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Казахстан хоче повернути собі Байконур". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дополнительная информация

rss
Карта