Казахстанські банки не мають відношення до розсилання листів зі збору особистих даних

У Казахстані почастішали випадки шахрайства за коштами e-mail розсилки від осіб банків зі збору особистих даних. Автори розсилки оформляють свої листи-пастки як офіційні запити від банку, використовуючи підроблені адреси, схожі при побіжному погляді з офіційною електронною поштою банку. У банку не виключають, що зловмисники формують власну базу розсилки, займаючись збором адрес в відкритих джерелах, в тому числі в соціальних

мережах.

Казахстанські банки прокоментували і попередили своїх клієнтів про масову шахрайської розсилці по електронній пошті. За інформацією банків, автори розсилки від імені банку просять вислати персональні дані - ідентифікатор або пароль системи інтернет-банкінгу або реквізити платіжних карт.

Казкоммерцбанк звернувся до своїх клієнтів з попередженням:

Як правило, основним джерелом витоку персональних даних є безпосередньо власники платіжних карт - зловмисники користуються їх неуважністю або довірливістю.

Останнім часом шахраї стали активно використовувати e-mail розсилку, оформляючи свої листи-пастки як офіційні запити від банків, використовуючи підроблені адреси, схожі при побіжному погляді з офіційною електронною поштою банку.

Варто зауважити, що банки надійно охороняють всі персональні дані клієнтів, в тому числі їх e-mail адреси. Шахраї формують власну базу розсилки, займаючись збором адрес в відкритих джерелах, в тому числі в соціальних мережах.

Подібна розсилка відноситься до найпоширенішого виду інтернет-шахрайства - фішингу. Зловмисники представляються співробітниками банку і отримують дані безпосередньо у користувача, який через неуважність приймає поштову адресу шахрая за офіційну адресу банку. Також шахраї можуть «маскувати» поштову адресу, який на вигляд буде збігатися з офіційною адресою.

Щоб не стати жертвою шахрайства і зберегти свої кошти, рекомендуємо дотримуватися таких простих правил:

• Ігнорувати подібного роду повідомлення. Банк ніколи не стане просити клієнтів пересилати свої персональні дані і карткові реквізити;
• Ні за яких умов не передавати третім особам, в тому числі знайомим, карту і PIN-код або її реквізити (16-значний номер картки, термін дії та CVV2 / CVC2-коди);
• Ні в якому разі не проводити платіжні операції на невідомих сайтах;
• В першу чергу звертати увагу на адресний рядок сайту або електронної пошти. Якщо адреса сайту / електронної пошти відрізняється від оригінального хоча б на один символ, знайте, що цей сайт / e-mail підроблений;
• Підключити послугу SMS-банкінгу, щоб бути в курсі будь-яких рухів коштів на мапі і вчасно зреагувати при витоку останніх; Також встановити на мапі 3DSecure або SecureCode для забезпечення додаткового захисту при проведенні операцій в Інтернеті.
• Якщо все ж ви помилково відповіли на подібний лист, негайно заблокуйте картку.
• У разі виникнення питань по продуктах або роботі банку рекомендуємо звертатися в колл-центр банку.

Також, Райффайзен Банк Аваль (Халик банк) розмістив на офіційному сайті інформацію, в якій застерігає своїх клієнтів деякими порадами:

Інформуємо Вас, що Банку не розсилає подібну інформацію. Банк НІКОЛИ не запитує дані такого роду по електронній пошті, в соціальних мережах і т.д. Відповівши на неї, Ви піддаєтеся ризику компрометації своїх особистих даних.

З правилами безпечного користування банківськими картами Ви можете ознайомитися нижче.

У разі отримання підозрілих, на Ваш погляд, розсилок, листів, появи сторінок з сумнівним адресою в Інтернеті від імені Банку, просимо Вас повідомляти в Контакт-центр за наступними телефонами: для міста Алмати - 8-727-259-07-77, для інших міст РК - 8-8000-8000-59, а також електронною поштою: [email protected].

Банки просять казахстанців бути уважними і рекомендують не відповідати на подібні повідомлення. Або, якщо відповідь був відправлений, негайно змінити пароль для доступу в систему інтернет-банкінгу або заблокувати картку.

джерело: радіоточка

Дополнительная информация

rss
Карта