Кіберзлочинці поклали око на Pokémon Go

  1. Не забувайте про реальний світ
  2. «Покестопи»
  3. кіберзлочинність
  4. Думки наших експертів
  5. Тобі дані, і тобі дані, ВСІМ дані!
  6. Веселіться!

Я прекрасно пам'ятаю, як «Покемони» вперше з'явилися на Nintendo Gameboy. Це була непроста гра, в ході якої ми з друзями намагалися зібрати всіх монстрів. Тоді гра затягла нас з головою. Сьогодні, по закінченні декількох десятиліть, з'явилася нова розвага - Pokémon Go . Ця програма доповненої реальності для Android і iOS, за допомогою якого гравці повинні ловити покемонів в реальному світі.

Не буду нікого обманювати - я вважаю цю гру дуже крутий
Не буду нікого обманювати - я вважаю цю гру дуже крутий. Я відразу завантажив додаток і активно грав у відпустці. Ходили чутки, що деякі з моїх колег в «Лабораторії» жити не можуть без нового розваги і збираються стати господарями світу покемонів.

Але ми не самотні у своїй любові до Pokémon Go. Android-версія програми вже стала популярніше Tinder і скоро обжене Twitter по щоденної відвідуваності, пишуть в Fortune і Forbes відповідно. Хто б міг подумати?

Додаток дійсно круте - «найкрутіша штука в Інтернеті», як сказали б діти, - але ми були б не ми, якби не попередили вас: навіть якщо мова про ігри, ви повинні думати про свою безпеку. Вибачте за занудство, але така вже наша природа - ми ЗАВЖДИ думаємо про безпеку. І іноді розповідаємо вам про неї, коли надумаємо що-небудь хороше. І з приводу Pokémon Go у нас для вас є кілька порад.

Не забувайте про реальний світ

Pokémon Go - це мобільна гра, додаток доповненої реальності і фітнес-трекер в одному флаконі. Річ у тім, покемони «живуть» в світі, який ми звемо «Земля», і для пошуку покемонів і місць для поповнення внутрішньоігрових ресурсів ( «покестопов»), а також для тренувань в «тренажерних залах» потрібно використовувати GPS-навігацію (про що додаток попереджає користувача ще при завантаженні).

Загалом, гра нагадує, що потрібно дивитися на всі боки, не потрапляти під машину, не злити сусідських собак і не «вписуватися» головою в стіну. Однак це не найбільші загрози, які чекають початківців тренерів кишенькових монстрів.

На цьому тижні відділення поліції в штаті Міссурі доповіло про затримання чотирьох підозрюваних, які використовували функцію маяка в грі, щоб заманити людей в потрібне місце, а потім пограбувати їх, тримаючи під дулом пістолета. Про щось подібне розповідали і в декількох сусідніх районах.

А одна дівчина зі штату Вайомінг в пошуку покемонів натрапила на труп людини .

«Покестопи»

Якщо навіть не розглядати подібні злочини, функція маяка в грі створила додаткові проблеми для поліції. Один з поліцейських ділянок в Австралії перетворився в «покестоп» , І користувачі почали просто заходити в будівлю ділянки, щоб зібрати свої «бонуси». Варто зауважити, що правоохоронці поставилися до цього спокійно, підкресливши, що гравцям досить просто опинитися в безпосередній близькості від «покестопа», а всередину заходити не обов'язково.

Хоча мета гри - зібрати всіх покемонів, випадок, що стався з австралійськими поліцейськими, показав, що власника місця, що став «покестопом», можуть чекати неприємності. Уявіть, що будинок нічого не підозрює людини відзначений в додатку як «тренажерний зал»? Гравці приходять на це місце, щоб змагатися один з одним, в будь-який час дня і ночі, і, як то кажуть в твіті господаря, зробити з цим нічого не можна.

кіберзлочинність

Як і у випадку з великими спортивними заходами на кшталт Олімпійських ігор або чемпіонату Європи з футболу , Кіберзлочинці стежать за останніми тенденціями і користуються популярністю деяких трендів, щоб обманювати нічого не підозрюють жертв і наживатися на цьому.

Коли слава про Pokémon Go розійшлася по Мережі, гравці перетворилися в мішені для кіберзлоумишленніков. Мій колега Кріс, автор на новинному ресурсі Threatpost, говорить , Що вже з'явилася шкідлива версія Android-додатки, що заражає смартфони Бекдор.

На жаль, багато людей все ще скачують програми не з офіційних магазинів. Варто похвалити розробників гри, постійно нагадують про те, що завантажувати варто тільки офіційну версію гри і тільки в призначених для цього магазинах.

Якщо ваші діти вирішили відкрити для себе світ Pokémon Go, не забудьте нагадати їм, як важливо завантажувати додатки тільки з офіційних магазинів (App Store для iOS і Google Play для Android).

Думки наших експертів

«Нам добре відомий прийом, коли популярні ігри використовують, щоб заманювати гравців на ресурси з шкідливим ПЗ, так що поява і поширення підроблених ігор на зразок тієї, про яку недавно повідомили ЗМІ, - це справа часу. Кращий спосіб захистити себе і свій пристрій від загроз - це використовувати виключно офіційні магазини додатків, а також потужні антивіруси. Не намагайтеся «прискорити» процес скачування, відключати антивіруси або завантажувати ПО з підозрілих ресурсів - воно того не варто », - підкреслив Володимир Кусков, експерт з кібербезпеки« Лабораторії Касперського ».

Продукти «Лабораторії Касперського» (наприклад, Kaspersky Internet Security ) Детектируют подібного зловреда як HEUR: Trojan-Spy.AndroidOS.Sandr.a.

Тобі дані, і тобі дані, ВСІМ дані!

Як і з будь-яким додатком, потрібно пам'ятати, що, встановлюючи Pokémon Go, ви ділитеся своїми даними з розробниками. Один з варіантів реєстрації передбачає вхід в акаунт за допомогою облікового запису Google. Якщо ви користуєтеся пристроєм на базі iOS, ви могли помітити, що додаток вимагає повний доступ до облікового запису Google.

видання Search Engine Journal детально описує, що це означає для користувачів пристроїв Apple. Вам варто почитати цю статтю, особливо якщо ви ще не створили акаунт у грі.

Незалежно від того, на якій платформі у вас смартфон, для власної безпеки і безпеки вашої родини пам'ятайте: коли ви входите під обліковим записом Google, ви надаєте неймовірну кількість персональної інформації розробнику. І проблема не тільки в тому, що він може використовувати дані для будь-яких цілей, але і в тому, що він може стати об'єктом хакерської атаки, і ваші дані можуть виявитися в руках кіберзлочинців. Це особливо небезпечно, так як грою захоплюються діти.

Веселіться!

Сподіваюся, цей пост вас не відлякав і ви не передумали пограти в Pokémon Go. Мета нашої замітки - не налякати, а розповісти про потенційні небезпеки, яка чатує початківців тренерів покемонів.

Експерти «Лабораторії Касперського» бажають вам повеселитися від душі і не забувати про безпеку. Наша робота - вивчати популярні тенденції і надавати користувачам якнайповнішу інформацію, щоб вони в свою чергу ухвалювали правильні рішення і відповідально ставилися до своєї безпеки і безпеки своїх дітей. Сподіваємося, що ваші діти оцінять Pokémon Go, а ми зможемо навчити нове покоління користувачів основам цифрової безпеки.

Хто б міг подумати?

Дополнительная информация

rss
Карта