Книга "Тріумфальна арка" - Ремарк Еріх Марія - Читати онлайн - Завантажити fb2, rtf, epub - Купити, Відгуки - Сторінка 1 - Літмір

Тріумфальна арка

Це - один з найкрасивіших з європейських романів ХХ століття. Роман про любов, війну і смерті.

Це - сумна з європейських романів ХХ століття. Роман про жінку, у якої немає нічого, крім жалюгідних сіюсекундних перемог, - і про чоловіка, що звикло до страху, ненависті та безнадії, як до свого другого «я».

Це - «Тріумфальна арка». Роман про пристрасть, що може і повинна завершитися лише трагедією.

Поділитися: Поділитися:  : 0 Мій статус книги: : 0 Мій статус книги:

*. *. 175.248

Я закохався в цей роман. Практично на кожній сторінці присутній фразеологізм (спасибі перекладачеві), який коштуватиме записати і вивчити - так багато можна сказати всього лише правильно зв'язавши кілька слів, які потім западають в душу.
У романі немає жодних яскравих дій, але це аж ніяк не відштовхує - стежити за життям хірурга так захоплююче, що не помічаєш як тануть страніци.Любовь, хлопці, править світом, а не війна.

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 9.181

Тріумфальна арка - це роман про любов, надію, жадобі життя. У центрі оповідання історія біженця з Німеччини Равика, вимушеного жити нелегально у Франції через незгоду визнати арійську расу єдиною гідного життя. Після довгих катувань гестапо, перебування в концтаборі, перегонів Равик, що втратив все, намагається жити, не відчуваючи почуттів, не чекаючи нічого, не сподіваючись, завжди готовий до чергового втечі. "Вільний лише той, хто втратив все, заради чого варто жити." Однак несподівана зустріч з дівчиною, яка опинилася в біді, змінює його життя, змінює його самого. Рятуючи Жоан, він, сам того не розуміючи, виявляється врятованим їй. Політична ситуація в Європі, швидке наближення війни, зростаюча невпевненість в завтрашньому дні - все це перешкоди для щастя двох люблячих сердець.
Ремарк не дарма названий останнім романтиком XX століття, він майстерно огортає нас атмосферою зароджується кохання. Діалоги героїв сповнені пристрасті, ніжності і смутку. І все це в самому романтичному місті в світі. Ремарк описує Париж настільки соковито, що починаєш відчувати запах сигар, смак кальвадосу, звуки французького шансону. Як і Хемінгуей в "Прощавай, зброє", Ремарк надає напою символічне значення, кальвадос стає напоєм любові, частиною історії Равика і Жоан.
І все ж любов це не основна тема роману. Трагедія війни, несправедливість життя. Люди, кожен зі своєю гіркою долею, приречені виживати, незважаючи ні на що, вони сповнені жаги до життя, навіть втративши всього. Равик, блискучий хірург, змушений працювати нелегально, за гроші, часом виправляючи помилки "криворуких" хірургів. Жоан, яка намагається вичавити з життя все, поки не стало пізно, заганяє себе тим самим в кут. Кет з невиліковною хворобою все ще будує плани, їздить на бали. Жанно, що знаходить вигоду навіть в страшному каліцтво. Борис, Роланда, Люсьєн ... Життя всіх б'є, але вони не здаються, вони стоять, як варто в кінці в непроглядній пітьмі Тріумфальна арка. І хочеться вірити, що вони вистоять в цій боротьбі за життя.
Книга читається легко, герої прописані дивно. Ремарк без сумніву геній. Все так складно, але так просто піднесено. У романі ще багато тем, думок, гідних обговорення і осмислення. Роман нікого не залишить байдужим, дуже всім раджу.
І наостанок геніальні на мій погляд думки.
"Жодна людина не може стати більш чужою, ніж той, якого ти в минулому любив ..."
"Віра легко веде до фанатизму. Ось чому в ім'я релігії пролито стільки крові."
"Що б з вами не трапилося - нічого не приймайте близько до серця. Небагато на світі довго буває важливим."
"Чому побожні люди так нетерпимі? Найлегший характер у циніків, самий нестерпний - у ідеалістів. Чи не наштовхує це вас на роздуми?"
"Ніколи ще життя не була так дорога, як сьогодні ... коли вона так мало коштує."
"Тільки мрія допомагає нам примиритися з дійсністю."
"Вільний лише той, хто втратив все, заради чого варто жити."

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 174.231

Спочатку дуууже нудно. Але потім починаєш переживати емоції разом з героями. Мені дуже сподобалася книга. Ще довго була під враженням після прочитаного.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 11.34

Всі книги Ремарка прекрасні кожна книга за своїм! Чим більше романів Ремарка я читаю, тим більше переконуюся в тому що він звичайно геній. Він геній в умінні звертатися зі словом. Ніколи я ще не зустрічав письменника, який би писав таким простою мовою. Але в цьому є і що то страшне. Я б охарактеризував книги Ремарка як «протверезний реалізм». Він однаково просто пише про любов і дружбу і про те що кому то відірвало ноги і він стік кров'ю до смерті. Ось так просто, прям як буває в житті. На сторінках багатьох його книг і цій теж, ви знайдете все життя. Безліч життів. Багато доль. Ремарк люб'язно розгорне їх вам особою, розповість їх історії. Буде все. Любов і дружба, товариство, буде надія, буде веселощі, неймовірні щасливі порятунку, буде панувати життя! У всьому її різноманітті. Коли то щаслива, коли то сумна і тяжка. А потім він напише фінал. Він зруйнує всі ваші замки з хмар, витягне вас назовні, пустить кулю в серце, а душу розірве на шматки і втопче в грязь.Он не буде Господь із вами панькатися. Буде грубий. Буде жорстокий. Зробить все, що іноді може зробити з вами життя. Він створить і він же знищить. Ремарк так робить часто.І залишить вас повністю спустошеним. Так вміє тільки він.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 233.198

У захваті від цього роману - це просто криниця думок
Сподобалося його опис природи, як він вносить Її в стан рр, як ототожнює психологічний стан думок зі станом атмосфери міста
Стільки думок, які б'ють прямо в точку!
"Нам більше не потрібно думати. Все за нас заздалегідь продумано, розжовано і навіть пережито. Консерви! Залишається тільки відкривати банки"
Неймовірний сумний роман, але не менш правдивий

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 46.118

шикарний роман👑

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 239.37

Дуже похмура книга, важко читалася. Але багато в ній життєвого, справжнього, такого не прикритого і сумного. Після прочитання залишився гіркий осад.

Оцінила книгу на 8

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 185.76

Ну і хто сказав, що кожна дівчина повинна прочитати Ремарка ?! Книги його дуже важкі психологічно, до них потрібно дорости, читати їх потрібно в особливій атмосфері і з особливим душевним настроєм! Навіть у найзапеклішого оптиміста є ризик впасти в депресію після прочитання! Що ж стосується мене, то Ремарк один з моїх улюблених письменників! У жодного іншого я не прочитала стільки творів! Прекрасний склад і глибина думки! Якщо говорити про конкретну книжку, то безумовно це черговий шедевр! Чи не книга, а прямо таки збірник цитат! Моєю помилкою було те, що почала я її читати у відпустці, але змінила її на більш легке твір, Дочитувала після приїзду, в спокої! Тільки тоді змогла перейнятися до героям, відчути атмосферу! Я б не сказала, як багато тут, що книга цікава, читається легко і стрініци тануть! Це ж не чтиво, що б сторінки танули і не Гаррі Потер зі своєю динамікою! Це роман-одкровення! Практично кожен абзац потрібно осмислити і переварити!

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 126.48

Книга для душі !!!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 212.113

Роман читається дуже легко, кожна сторінка тане. Відірватися просто неможливо, книга чудова, я здається стаю прихильницею цього письменника, у нього є якийсь "втрачений світ для романтиків - последнее убежище для втомлених душ", якими мені здалися Равик, Жоан, Роланда, Люсьєна. Хоч, в книзі і немає різких дій, швидкої зміни обстановки - все відбувається плавно, описується кожен день життя героїв, від цього ще реальніше, ще ближче відчуваєш їх атмосферу присутності.
Хто не читав - раджу прочитати, пережити, то час, відчути з героєм все переживання, внутрішні відчуття, докори сумління, страх, любов, пристрасть, жагу до життя, втома, біль, відчуття втрати близької людини, надію ...

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 186.65

я плакала, коли вмирала Жоан ... кілька разів перечитувала .... дивовижна книга

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 151.104

у Ремарка найбільше люблю цю книгу. Також як і grumbumbes, виписувала з роману полюбилися фрази. Найулюбленіша: "Жінок потрібно або любити, або залишати. У кого б на це вистачило сил? Та й хто б захотів це зробити?" Відмінно і разюче точно сказано!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 132.97

Всі твори Ремарка - це антивоєнний прізив.Любовь, милосердя, стійкість, мужність протистоять війні, фашизму, насильства. Війна- це саме мерзенне, що може придумати людина. Вона несе стільки горя ... А все-таки росіяни перемогли в тій війні фашизм, поки Європа іммігрувала до Америки.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 209.80

Книга дуже вразила! Прочитавши її варто задуматися, що ж в житті головне: свобода, улюблена професія, любов, друзі, впевненість у завтрашньому дні та інше ??? Ремарк торкнувся всі головні теми. Після прочитання "Тріумфальної арки" необхідно ще кілька днів на обмірковування, осмислення даного сюжету. Разом з головним героєм Равиком читач співпереживає йому, відчуває страх за власне життя, безвихідь і смиренність з усім тим, що відбувається. Адже головний герой навіть не може мріяти про своє щасливе майбутнє, стати хорошим чоловіком, батьком, відкрити свою клініку і бути відомим лікарем. Обставини поставили його в такі рамки, що легальне існування не можливо для нього. А сюжет як Равик розправився зі своїм мучителем ... коли читаєш, частішає пульс і пітніють руки .... Переживаєш за головного героя, щоб він встиг виконати свою давню мрію, нехай і таку жахливу, але це сенс його життя на сьогоднішній день. Ситуація з його коханою жінкою Жоан, теж розкрита дуже цікаво і дохідливо, навіть повчально))) Не варто грати з почуттями, підсумок як опинився дуже плачевний ... З огляду на всі обставини які склалися навколо головного героя, незважаючи на все, що відбувається в його особистому житті , незважаючи на пережитий в минулому жах, постійні спогади .... він залишається людиною !!! Жертвуючи своєю свободою, він рятує жінку на будівництві, допомагає збожеволілої сусідці по готелю і багато інших фактів вказують на його порядність. А здавалося б, людина з такою долею навпаки повинен озлобитися, ненавидіти всіх, можливо навіть мстити всім і вся .... Не хочу розкривати повністю сюжету, просто раджу прочитати, повірте, даремно часу не витратите))))

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 221.2

Найкраща книга Ремарка. Дуже багато вражень, в якій було все любов, дружба, втеча, боротьба і т.п.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 210.3

Книга на всі часи !!!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 172.24

Дуже люблю Ремарка, геніальний автор! У нього дуже чесні книги. Не виняток і цей роман. Під час і після прочитання ще кілька днів була як під гіпнозом. Навіть зараз, коли згадую про цю книгу або бачу десь її назву, в пам'яті спливає не сюжет, а мої відчуття від неї-давить безвихідь того часу, а іноді і приреченість. А ще вражала сила волі і стійкість багатьох людей залишатися ЛЮДЬМИ.

Оцінив (а) книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 159.163

Чудове твір, маса вражень, третина книги можна розтягнути на цитати, і які! Вважаю цю книжку найкращою у Ремарка.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 255.68

ДУЖЕ СИЛЬНА книга ... і більше слів не треба, спасибі автору, раджу всім!

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 240.81

Книга, в якій так органічно переплітаються гнітюча безвихідь, невідворотність долі і надія, віра в життя ... і над усім цим панує Любов нехай навіть і трагічна ... Вражаюча річ, де почуття і переживання героя передані з такою пронизливою, дзвінкої щирістю і правдивістю ... Одним словом шедевр, який читати важко, але необхідно ... з тих книг, які залишають враження на все життя.

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 34.169

Прочитати порадила подруга.Первая книга цього автора.захвативает з самого начала.Куча висловлювань, рассужденій.Очень хороша ... всім раджу !!!

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 168.202

Трагедія і несправедливість життя. Люди з важкими долями, приречені виживати, і попри все, вони сповнені жаги до життя. Тут все слова дійсно тьмяніють. Чудова РІЧ !!! Одна з найулюбленіших у Ремарка. Залишає незабутнє враження. Читати! Обов'язково!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 176.77

Ремарк прекрасний! Дочитавши книжку, відчула, як на моїх руках "помер" Равик ... Два дня відходила, думала, що більше нічого читати не зможу. Книга залишила глибоке враження. Показала, що помста - це не добре, але і не погано. Книга про любов, віру, надію і помсти. І показує, як важливо цінувати один одного ... Всім раджу прочитати!

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 4.240

Книга мені сподобалася, але тому що у мене 2 маленьких дітей (один новонароджений) і читала я її час від часу, крадучи час сна😊, то перейнятися нею повністю не змогла. Цю книгу треба читати на одному диханні, повністю занурившись в неї, живучи нею - тоді вона буде шедевром. В майбутньому по намагаюся перерахувати її, коли дітки подрастут☺

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 123.35

Ця книга шедевральна. Досконала. Незрівнянна. Ремарк геній.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 57.250

Ремарх чудовий. І це одна з моїх улюблених книг!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 86.242

в общем-то сподобалося, хоча важкувато далася.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

{ "B": "278651", "o": 30}

Чому побожні люди так нетерпимі?
Чи не наштовхує це вас на роздуми?
Ну і хто сказав, що кожна дівчина повинна прочитати Ремарка ?
У кого б на це вистачило сил?
Та й хто б захотів це зробити?
Прочитавши її варто задуматися, що ж в житті головне: свобода, улюблена професія, любов, друзі, впевненість у завтрашньому дні та інше ?

Дополнительная информация

rss
Карта