Книга "Батьки і діти" - Тургенєв Іван - Читати онлайн - Завантажити mp3, txt, fb2 - Купити, Відгуки - Слухати аудіокнигу онлайн - Літмір

 1. Книга "Батьки і діти" - Тургенєв Іван - Читати онлайн - Завантажити mp3, txt, fb2 - Купити, Відгуки...
 2. Книга "Батьки і діти" - Тургенєв Іван - Читати онлайн - Завантажити mp3, txt, fb2 - Купити, Відгуки...

Книга "Батьки і діти" - Тургенєв Іван - Читати онлайн - Завантажити mp3, txt, fb2 - Купити, Відгуки - Слухати аудіокнигу онлайн - Літмір

Батьки і діти

Іван Сергійович Тургенєв - видатний російський письменник, безперечний класик світової літератури, бездоганний стиліст, знавець російського життя. Один з персонажів роману "Біси" Ф. М. Достоєвського, з яким Тургенєв перебував у неприязних стосунках. Один з головних героїв трилогії Тома Стоппарда "Берег Утопії". Автор знаменитих творів про кохання "Дворянське гніздо", "Перше кохання", "Весняні води" і не менш відомих романів про Росію, про відкрите автором "зайвій людині" - "Рудін", "Напередодні", "Батьки і діти". Історія кохання неординарного Базарова, який не зумів знайти застосування своїм видатним якостям ні на професійній ниві, ні в особистому житті, і в наші дні чіпає і змушує співпереживати головному герою, його дивовижною цілісності і силі особистості, а також недовтіленої в російського життя настільки щедро обдарованих природою людей.

Поділитися: Поділитися:  : 0 Мій статус книги: : 0 Мій статус книги:

*. *. 9.161

У школі читала, пам'ятаю, цілу ніч. Базаров для мене прямо-таки чоловік мрії був, та й зараз, напевно (вже не знаю чому, вибачайте). По-перше, ну яка ідея! Створити героя - нігіліста і подивитися, що ж з ним станеться.
Одна тільки сцена, де Базаров як би через силу, через плече кидає: "я вас люблю, задоволені?", Хоча б тільки через неї варто було читати. Зараз, так, може і зустрічаються такі, але, як то кажуть: "суцільне позерство".
Базарова чомусь не шкода, зовсім. Що робити з таким героєм? Майбутнього у нього не могло бути. Тургенєв навіть смерть йому обрав благородну.
Однозначно найвищий бал коханому шкільного твору.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 205.191

Всі читали цей твір в школі. По необхідності. Не тільки читали, але і писали твір. І незмінно писали про вічний конфлікт "батьків і дітей", що батьки і діти не можуть зрозуміти один одного і т.д. і т.п. Нещодавно вирішила перечитати Тургенєва, так би мовити освіжити пам'ять. І ось до чого прийшла.
Не бачу конфлікту саме між "батьками" і "дітьми". Звичайно, кожне покоління має свої цінності, свої традиції, своє бачення світу. Але це не заважає нам жити в гармонії, залишаючись при своїй думці. Базаров бачиться мені як людина з таємними комплексами. Так, він заперечує все !!! Але чому? Може бути, він чимось не задоволений, чогось не досяг. Я навіть назву його егоїстом. Так, так, саме егоїстом. Він нікого не любить. Чого вартий його ставлення до власних батьків! Він ні в що не вірить, не вірить в почуття, проте ж закохався в Одинцову! Середньостатистичний Одинцова!
Кірсанова. Нормальні люди. Не позбавлені хороших якостей. Чи не лиходії і не виродки.
Батьки Базарова. Бідні батьки. Їх любов до сина всепоглинаюча і безкорислива.
Аркадій. По молодості почав було слідувати ідеям Базарова. Але швидко зрозумів, що це не для нього.
В кінці всетаки шкода було Базарова. Шкода, що він так помер.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 173.121

Коли я прочитав роман, мене наповнили змішані почуття по відношенню до героїв і до Базарову, головному, як мені здається, герою твору, заради якого і було збудовано всю розповідь.
Заради того, щоб показати образ молодого нігіліста, який поодинці протистоїть аристократії і старшому поколінню, так званих "батьків". Саме тема "батьків і дітей", яка не поступається за важливістю теми характеру Базарова- нігіліста, так часто фігурує в творах 19 століття. Хоча, на мою думку, конфлікт поколінь в романі "батьки і діти" не настільки жорстокий, як, наприклад, в романах "Гроза" Островського, або "Горе від розуму" Грибоєдова. Тут Тургенєв показує любов між батьками і дітьми, яка присутня в будь-якому випадку, навіть якщо Базаров її не визнає. Люблячі батьки намагаються зрозуміти своїх дітей, але в разі Базарова, у них це все одно не вийде зробити в повній мірі. Я, як читач, відчував почуття співпереживання головному герою протягом усього роману, незважаючи на те, що його ідеологія мені не зовсім близька. Майстерність Тургенєва дозволило зробити його не негативним героєм, але і не ідеалом, а таким собі самотнім бійцем. Картина, намальована Тургенєвим, відмінно передає життя, побут і стан в суспільстві того часу, будучи культурно історичним романом, який, тим не менш виявився дуже близький мені, що живе в абсолютно іншому столітті, що підтверджує його ще більшу культурну цінність, як вічно актуального соціально-психологічного роману. Тургенєв не зациклюється на одній проблемі, а піднімає в своєму романі безліч тем: батьківська любов, любов між чоловіком і жінкою, внутрішньо протистояння долають здавалося б самовпевненого головного героя.
Роман приваблює своєю багатогранністю. На мій погляд, твір буде особливо цікаво молодим людям, як Базаров або Кірсанов, в чиїх серцях є місце бунтарства і нігілізму.

Оцінив книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 124.79

Я вважаю, що конфлікт батьків і дітей буде актуальний до тих пір, поки живе людство. Іван Сергійович Тургенєв майстерно зміг відписати дану проблему, а також розкрити тему "зайвої людини" в особі Євгена Базарова.
Моє враження про героя є суперечливим. З одного боку, шкода нігіліста, адже він став лише жертвою свого часу, потрапивши не в те місце, не з тими людьми. Базаров був одинаком, адже не знайшлося тих, хто зміг би розділити його ідеологію. Думаю, що в в нинішнє століття Євген зміг би знайти однодумців.
Однак, головний герой і не шукав соратників або друзів. На мій погляд, Євген Базаров - занадто егоцентричний і самолюбна людина, не здатний на теплі взаємини (любов, дружба тощо) з іншими людьми. Навряд чи він зміг би поставити кого-то или что-то вище себе і своєї ідеології.
Твір И.С.Тургенева "Батьки і діти" змушує задуматися над справжніми цінностями життя людини в ту чи іншу епоху, над конфліктами поколінь і над "зайвими людьми" в нинішньому суспільстві.
Подібні твори, на мій погляд, будуть жити вічно.

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 139.142

У шкільні роки книга, пам'ятається, сподобалася мені більше. А зараз такий нудною здалася і абсолютно не актуальною. Хоча з точки зору зміни звичаїв і поглядів на ті чи інші вчинки і життєві ситуації було повчально. Оцінку не ставлю. Класик в ній не потребує.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 114.142

Приголомшлива книга. Читала на одному диханні. Ніколи б не подумала, що класика може викликати у мене таке захоплення.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 147.38

Найсильніша книга! Є персонажі холоднуваті, наприклад, Одинцова. Базаров -горніло. вогонь. Зворушливішим всіх це люди похилого віку Базарова; їх почуття ... !!!

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 132.59

Актуальний роман, геніальний письменник. Як це часто буває, в шкільні роки не оцінила твір і тільки зараз, перечитуючи, зрозуміла який шедевр. Це треба ж так вивернути навиворіт людини і дістатися до самих глибин його душі. Молодим людям тільки і читати. Як часто вони гордяться своїм нігілізмом (правда, не всі і слово-то це знають) .Базаров- безумовно сильна особистість, але як же з ним важко люблячим батькам, друзям, жінкам. А головне, Євген змучив себе. Сам нещасний, і іншим його дати не здатний.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 7.103

"Не роби собі різьби" - ось чому навчила мене ця книга

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 85.191

Якесь двояке враження від Євгена Базарова - видатної особистості свого часу. Ніколи не розуміла людей упертих, на 200% впевнених у своїй правоті, нехай і розвинених, освічених, як ніхто інший ... Але то, як він вмирав - неймовірно мужньо і стійко ... немає слів! Так шкода, в хорошому сенсі ...

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 79.33

Відмінна книга!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 173.215

Чудова книга, читав із задоволенням ..

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 229.176

Чесно скажу: поставила 9 тільки через те, що це класика і її, напевно, потрібно хоча б раз прочитати всім.
Я повернулася до цієї книги вже в дорослому віці після того, як прочитала у Наталії Андрєєвої її ремейк "Оtци і деtі". Оскільки зі шкільної програми пам'ятала тільки визначення нігіліста, вирішила згадати краще.
Тепер читала і сприймала книгу не тільки з тієї позиції, з якої нас вчили в школі (про конфлікт поколінь). Може, тому, що вже сама перейшла в категорію батьків?
Побачила в книзі цікаві для себе моменти, але, чесно зізнаюся, читалася вона довше, ніж я читаю книги сучасних авторів. Все-таки і стиль оповіді тоді відрізнявся, та й швидкість розгортання сюжету ...

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 113.175

Чудова книга! Улюблена у Тургенєва, одна з улюблених в класиці: 3

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 172.108

Не дивлячись на те, що це класика, і не прийнято класику критикувати, нічого хорошого сказати не можу, нудно, занудно, важко. читала без бажання і без інтересу.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 129.110

Не прийнято критикувати класику. Та й я не буду. Книга хороша, хоча 10 балів не поставлю. Чи не найкраще, що довелось мені читати. Сподобалося тільки після середини.
Шкода Базарова. Адже за зовнішньою грубістю і пихою ховається чуйна душа. Він жадає любові і розуміння, хоч і заперечує це. Протягом книги Базаров змінюється. І це, в кінцевому підсумку, призводить до логічного завершення - смерть.
Напевно, варто прочитати ще раз, коли стану старше).

Оцінила книгу на 7

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 50.253

Чудова книга! Докладне розкриття образу Базарова, а, також всі плюси і мінуси нігілістів. Чудово!

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 114.88

Дивно ... Сергійович був цілком собі ХОРОШИЙ психолог, - адже зміг же він відтворити психологічний портрет особистості "Базарова" на 100%. До речі, такі особистості і сьогодні мені відомі, і збіг по портрету - 100%! Особливо порадував БАТЬКО Євгенія. Людина його складу характеру (опора його життя на 100% - це син Женя) ... БОЄЦЬ за життєві підвалини (батьки Базарова - це трудяги до мозку кісток), цілком самодостатній сам по собі. Навіть те, що Женя пішов по стопах батька - теж ЛЕКАРЬ! - психологічно точно! Цікаво, чому Базаров повернувся в сім'ю, .. адже він звинувачує батька, - може не при всіх, але звинувачує! - що ТОЙ його народив не для "ВЕЛИКОГО СПРАВИ", а просто з неминучості буття! Базарова, будучи народжені для справи - гарантовано досягають мети. Це "МЕЧ", створений говорити лише СПРАВОЮ.

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 170.166

Питається, ну що ти, Базаров, всім життя псуєш? Легше чи стало?
Але ж скільки навколо нас таких нігілістів ...
Класичний конфлікт поколінь і поглядів, абсолютно згодна з Мартою з приводу попередньої замітки.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 116.166

Якби молодість знала, якби старість могла.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

{ "B": "206916", "o": 30}

Книга "Батьки і діти" - Тургенєв Іван - Читати онлайн - Завантажити mp3, txt, fb2 - Купити, Відгуки - Слухати аудіокнигу онлайн - Літмір

Батьки та діти

Іван Сергійович Тургенєв - видатний російський письменник, безперечний класик світової літератури, бездоганний стиліст, знавець російського життя. Один з персонажів роману "Біси" Ф. М. Достоєвського, з яким Тургенєв перебував у неприязних стосунках. Один з головних героїв трилогії Тома Стоппарда "Берег Утопії". Автор знаменитих творів про кохання "Дворянське гніздо", "Перше кохання", "Весняні води" і не менш відомих романів про Росію, про відкрите автором "зайвій людині" - "Рудін", "Напередодні", "Батьки і діти". Історія кохання неординарного Базарова, який не зумів знайти застосування своїм видатним якостям ні на професійній ниві, ні в особистому житті, і в наші дні чіпає і змушує співпереживати головному герою, його дивовижною цілісності і силі особистості, а також недовтіленої в російського життя настільки щедро обдарованих природою людей.

Поділитися: Поділитися:  : 0 Мій статус книги: : 0 Мій статус книги:

*. *. 9.161

У школі читала, пам'ятаю, цілу ніч. Базаров для мене прямо-таки чоловік мрії був, та й зараз, напевно (вже не знаю чому, вибачайте). По-перше, ну яка ідея! Створити героя - нігіліста і подивитися, що ж з ним станеться.
Одна тільки сцена, де Базаров як би через силу, через плече кидає: "я вас люблю, задоволені?", Хоча б тільки через неї варто було читати. Зараз, так, може і зустрічаються такі, але, як то кажуть: "суцільне позерство".
Базарова чомусь не шкода, зовсім. Що робити з таким героєм? Майбутнього у нього неможливо було. Тургенєв навіть смерть йому обрав благородну.
Однозначно найвищий бал коханому шкільного твору.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 205.191

Всі читали цей твір в школі. По необхідності. Не тільки читали, але і писали твір. І незмінно писали про вічний конфлікт "батьків і дітей", що батьки і діти не можуть зрозуміти один одного і т.д. і т.п. Нещодавно вирішила перечитати Тургенєва, так би мовити освіжити пам'ять. І ось до чого прийшла.
Не бачу конфлікту саме між "батьками" і "дітьми". Звичайно, кожне покоління має свої цінності, свої традиції, своє бачення світу. Але це не заважає нам жити в гармонії, залишаючись при своїй думці. Базаров бачиться мені як людина з таємними комплексами. Так, він заперечує все !!! Але чому? Може бути, він чимось не задоволений, чогось не досяг. Я навіть назву його егоїстом. Так, так, саме егоїстом. Він нікого не любить. Чого вартий його ставлення до власних батьків! Він ні в що не вірить, не вірить в почуття, проте ж закохався в Одинцову! Середньостатистичний Одинцова!
Кірсанова. Нормальні люди. Не позбавлені хороших якостей. Чи не лиходії і не виродки.
Батьки Базарова. Бідні батьки. Їх любов до сина всепоглинаюча і безкорислива.
Аркадій. По молодості почав було слідувати ідеям Базарова. Але швидко зрозумів, що це не для нього.
В кінці всетаки шкода було Базарова. Шкода, що він так помер.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 173.121

Коли я прочитав роман, мене наповнили змішані почуття по відношенню до героїв і до Базарову, головному, як мені здається, герою твору, заради якого і було збудовано всю розповідь.
Заради того, щоб показати образ молодого нігіліста, який поодинці протистоїть аристократії і старшому поколінню, так званих "батьків". Саме тема "батьків і дітей", яка не поступається за важливістю теми характеру Базарова- нігіліста, так часто фігурує в творах 19 століття. Хоча, на мою думку, конфлікт поколінь в романі "батьки і діти" не настільки жорстокий, як, наприклад, в романах "Гроза" Островського, або "Горе від розуму" Грибоєдова. Тут Тургенєв показує любов між батьками і дітьми, яка присутня в будь-якому випадку, навіть якщо Базаров її не визнає. Люблячі батьки намагаються зрозуміти своїх дітей, але в разі Базарова, у них це все одно не вийде зробити в повній мірі. Я, як читач, відчував почуття співпереживання головному герою протягом усього роману, незважаючи на те, що його ідеологія мені не зовсім близька. Майстерність Тургенєва дозволило зробити його не негативним героєм, але і не ідеалом, а таким собі самотнім бійцем. Картина, намальована Тургенєвим, відмінно передає життя, побут і стан в суспільстві того часу, будучи культурно історичним романом, який, тим не менш виявився дуже близький мені, що живе в абсолютно іншому столітті, що підтверджує його ще більшу культурну цінність, як вічно актуального соціально-психологічного роману. Тургенєв не зациклюється на одній проблемі, а піднімає в своєму романі безліч тем: батьківська любов, любов між чоловіком і жінкою, внутрішньо протистояння долають здавалося б самовпевненого головного героя.
Роман приваблює своєю багатогранністю. На мій погляд, твір буде особливо цікаво молодим людям, як Базаров або Кірсанов, в чиїх серцях є місце бунтарства і нігілізму.

Оцінив книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 124.79

Я вважаю, що конфлікт батьків і дітей буде актуальний до тих пір, поки живе людство. Іван Сергійович Тургенєв майстерно зміг відписати дану проблему, а також розкрити тему "зайвої людини" в особі Євгена Базарова.
Моє враження про героя є суперечливим. З одного боку, шкода нігіліста, адже він став лише жертвою свого часу, потрапивши не в те місце, не з тими людьми. Базаров був одинаком, адже не знайшлося тих, хто зміг би розділити його ідеологію. Думаю, що в в нинішнє століття Євген зміг би знайти однодумців.
Однак, головний герой і не шукав соратників або друзів. На мій погляд, Євген Базаров - занадто егоцентричний і самолюбна людина, не здатний на теплі взаємини (любов, дружба тощо) з іншими людьми. Навряд чи він зміг би поставити кого-то или что-то вище себе і своєї ідеології.
Твір И.С.Тургенева "Батьки і діти" змушує задуматися над справжніми цінностями життя людини в ту чи іншу епоху, над конфліктами поколінь і над "зайвими людьми" в нинішньому суспільстві.
Подібні твори, на мій погляд, будуть жити вічно.

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 139.142

У шкільні роки книга, пам'ятається, сподобалася мені більше. А зараз такий нудною здалася і абсолютно не актуальною. Хоча з точки зору зміни звичаїв і поглядів на ті чи інші вчинки і життєві ситуації було повчально. Оцінку не ставлю. Класик в ній не потребує.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 114.142

Приголомшлива книга. Читала на одному диханні. Ніколи б не подумала, що класика може викликати у мене таке захоплення.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 147.38

Найсильніша книга! Є персонажі холоднуваті, наприклад, Одинцова. Базаров -горніло. вогонь. Зворушливішим всіх це люди похилого віку Базарова; їх почуття ... !!!

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 132.59

Актуальний роман, геніальний письменник. Як це часто буває, в шкільні роки не оцінила твір і тільки зараз, перечитуючи, зрозуміла який шедевр. Це треба ж так вивернути навиворіт людини і дістатися до самих глибин його душі. Молодим людям тільки і читати. Як часто вони гордяться своїм нігілізмом (правда, не всі і слово-то це знають) .Базаров- безумовно сильна особистість, але як же з ним важко люблячим батькам, друзям, жінкам. А головне, Євген змучив себе. Сам нещасний, і іншим його дати не здатний.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 7.103

"Не роби собі різьби" - ось чому навчила мене ця книга

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 85.191

Якесь двояке враження від Євгена Базарова - видатної особистості свого часу. Ніколи не розуміла людей упертих, на 200% впевнених у своїй правоті, нехай і розвинених, освічених, як ніхто інший ... Але то, як він вмирав - неймовірно мужньо і стійко ... немає слів! Так шкода, в хорошому сенсі ...

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 79.33

Відмінна книга!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 173.215

Чудова книга, читав із задоволенням ..

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 229.176

Чесно скажу: поставила 9 тільки через те, що це класика і її, напевно, потрібно хоча б раз прочитати всім.
Я повернулася до цієї книги вже в дорослому віці після того, як прочитала у Наталії Андрєєвої її ремейк "Оtци і деtі". Оскільки зі шкільної програми пам'ятала тільки визначення нігіліста, вирішила згадати краще.
Тепер читала і сприймала книгу не тільки з тієї позиції, з якої нас вчили в школі (про конфлікт поколінь). Може, тому, що вже сама перейшла в категорію батьків?
Побачила в книзі цікаві для себе моменти, але, чесно зізнаюся, читалася вона довше, ніж я читаю книги сучасних авторів. Все-таки і стиль оповіді тоді відрізнявся, та й швидкість розгортання сюжету ...

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 113.175

Чудова книга! Улюблена у Тургенєва, одна з улюблених в класиці: 3

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 172.108

Не дивлячись на те, що це класика, і не прийнято класику критикувати, нічого хорошого сказати не можу, нудно, занудно, важко. читала без бажання і без інтересу.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 129.110

Не прийнято критикувати класику. Та й я не буду. Книга хороша, хоча 10 балів не поставлю. Чи не найкраще, що довелось мені читати. Сподобалося тільки після середини.
Шкода Базарова. Адже за зовнішньою грубістю і пихою ховається чуйна душа. Він жадає любові і розуміння, хоч і заперечує це. Протягом книги Базаров змінюється. І це, в кінцевому підсумку, призводить до логічного завершення - смерть.
Напевно, варто прочитати ще раз, коли стану старше).

Оцінила книгу на 7

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 50.253

Чудова книга! Докладне розкриття образу Базарова, а, також всі плюси і мінуси нігілістів. Чудово!

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 114.88

Дивно ... Сергійович був цілком собі ХОРОШИЙ психолог, - адже зміг же він відтворити психологічний портрет особистості "Базарова" на 100%. До речі, такі особистості і сьогодні мені відомі, і збіг по портрету - 100%! Особливо порадував БАТЬКО Євгенія. Людина його складу характеру (опора його життя на 100% - це син Женя) ... БОЄЦЬ за життєві підвалини (батьки Базарова - це трудяги до мозку кісток), цілком самодостатній сам по собі. Навіть те, що Женя пішов по стопах батька - теж ЛЕКАРЬ! - психологічно точно! Цікаво, чому Базаров повернувся в сім'ю, .. адже він звинувачує батька, - може не при всіх, але звинувачує! - що ТОЙ його народив не для "ВЕЛИКОГО СПРАВИ", а просто з неминучості буття! Базарова, будучи народжені для справи - гарантовано досягають мети. Це "МЕЧ", створений говорити лише СПРАВОЮ.

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 170.166

Питається, ну що ти, Базаров, всім життя псуєш? Легше чи стало?
Але ж скільки навколо нас таких нігілістів ...
Класичний конфлікт поколінь і поглядів, абсолютно згодна з Мартою з приводу попередньої замітки.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 116.166

Якби молодість знала, якби старість могла.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

{ "B": "206916", "o": 30}

Книга "Батьки і діти" - Тургенєв Іван - Читати онлайн - Завантажити mp3, txt, fb2 - Купити, Відгуки - Слухати аудіокнигу онлайн - Літмір

Батьки та діти

Іван Сергійович Тургенєв - видатний російський письменник, безперечний класик світової літератури, бездоганний стиліст, знавець російського життя. Один з персонажів роману "Біси" Ф. М. Достоєвського, з яким Тургенєв перебував у неприязних стосунках. Один з головних героїв трилогії Тома Стоппарда "Берег Утопії". Автор знаменитих творів про кохання "Дворянське гніздо", "Перше кохання", "Весняні води" і не менш відомих романів про Росію, про відкрите автором "зайвій людині" - "Рудін", "Напередодні", "Батьки і діти". Історія кохання неординарного Базарова, який не зумів знайти застосування своїм видатним якостям ні на професійній ниві, ні в особистому житті, і в наші дні чіпає і змушує співпереживати головному герою, його дивовижною цілісності і силі особистості, а також недовтіленої в російського життя настільки щедро обдарованих природою людей.

Поділитися: Поділитися:  : 0 Мій статус книги: : 0 Мій статус книги:

*. *. 9.161

У школі читала, пам'ятаю, цілу ніч. Базаров для мене прямо-таки чоловік мрії був, та й зараз, напевно (вже не знаю чому, вибачайте). По-перше, ну яка ідея! Створити героя - нігіліста і подивитися, що ж з ним станеться.
Одна тільки сцена, де Базаров як би через силу, через плече кидає: "я вас люблю, задоволені?", Хоча б тільки через неї варто було читати. Зараз, так, може і зустрічаються такі, але, як то кажуть: "суцільне позерство".
Базарова чомусь не шкода, зовсім. Що робити з таким героєм? Майбутнього у нього неможливо було. Тургенєв навіть смерть йому обрав благородну.
Однозначно найвищий бал коханому шкільного твору.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 205.191

Всі читали цей твір в школі. По необхідності. Не тільки читали, але і писали твір. І незмінно писали про вічний конфлікт "батьків і дітей", що батьки і діти не можуть зрозуміти один одного і т.д. і т.п. Нещодавно вирішила перечитати Тургенєва, так би мовити освіжити пам'ять. І ось до чого прийшла.
Не бачу конфлікту саме між "батьками" і "дітьми". Звичайно, кожне покоління має свої цінності, свої традиції, своє бачення світу. Але це не заважає нам жити в гармонії, залишаючись при своїй думці. Базаров бачиться мені як людина з таємними комплексами. Так, він заперечує все !!! Але чому? Може бути, він чимось не задоволений, чогось не досяг. Я навіть назву його егоїстом. Так, так, саме егоїстом. Він нікого не любить. Чого вартий його ставлення до власних батьків! Він ні в що не вірить, не вірить в почуття, проте ж закохався в Одинцову! Середньостатистичний Одинцова!
Кірсанова. Нормальні люди. Не позбавлені хороших якостей. Чи не лиходії і не виродки.
Батьки Базарова. Бідні батьки. Їх любов до сина всепоглинаюча і безкорислива.
Аркадій. По молодості почав було слідувати ідеям Базарова. Але швидко зрозумів, що це не для нього.
В кінці всетаки шкода було Базарова. Шкода, що він так помер.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 173.121

Коли я прочитав роман, мене наповнили змішані почуття по відношенню до героїв і до Базарову, головному, як мені здається, герою твору, заради якого і було збудовано всю розповідь.
Заради того, щоб показати образ молодого нігіліста, який поодинці протистоїть аристократії і старшому поколінню, так званих "батьків". Саме тема "батьків і дітей", яка не поступається за важливістю теми характеру Базарова- нігіліста, так часто фігурує в творах 19 століття. Хоча, на мою думку, конфлікт поколінь в романі "батьки і діти" не настільки жорстокий, як, наприклад, в романах "Гроза" Островського, або "Горе від розуму" Грибоєдова. Тут Тургенєв показує любов між батьками і дітьми, яка присутня в будь-якому випадку, навіть якщо Базаров її не визнає. Люблячі батьки намагаються зрозуміти своїх дітей, але в разі Базарова, у них це все одно не вийде зробити в повній мірі. Я, як читач, відчував почуття співпереживання головному герою протягом усього роману, незважаючи на те, що його ідеологія мені не зовсім близька. Майстерність Тургенєва дозволило зробити його не негативним героєм, але і не ідеалом, а таким собі самотнім бійцем. Картина, намальована Тургенєвим, відмінно передає життя, побут і стан в суспільстві того часу, будучи культурно історичним романом, який, тим не менш виявився дуже близький мені, що живе в абсолютно іншому столітті, що підтверджує його ще більшу культурну цінність, як вічно актуального соціально-психологічного роману. Тургенєв не зациклюється на одній проблемі, а піднімає в своєму романі безліч тем: батьківська любов, любов між чоловіком і жінкою, внутрішньо протистояння долають здавалося б самовпевненого головного героя.
Роман приваблює своєю багатогранністю. На мій погляд, твір буде особливо цікаво молодим людям, як Базаров або Кірсанов, в чиїх серцях є місце бунтарства і нігілізму.

Оцінив книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 124.79

Я вважаю, що конфлікт батьків і дітей буде актуальний до тих пір, поки живе людство. Іван Сергійович Тургенєв майстерно зміг відписати дану проблему, а також розкрити тему "зайвої людини" в особі Євгена Базарова.
Моє враження про героя є суперечливим. З одного боку, шкода нігіліста, адже він став лише жертвою свого часу, потрапивши не в те місце, не з тими людьми. Базаров був одинаком, адже не знайшлося тих, хто зміг би розділити його ідеологію. Думаю, що в в нинішнє століття Євген зміг би знайти однодумців.
Однак, головний герой і не шукав соратників або друзів. На мій погляд, Євген Базаров - занадто егоцентричний і самолюбна людина, не здатний на теплі взаємини (любов, дружба тощо) з іншими людьми. Навряд чи він зміг би поставити кого-то или что-то вище себе і своєї ідеології.
Твір И.С.Тургенева "Батьки і діти" змушує задуматися над справжніми цінностями життя людини в ту чи іншу епоху, над конфліктами поколінь і над "зайвими людьми" в нинішньому суспільстві.
Подібні твори, на мій погляд, будуть жити вічно.

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 139.142

У шкільні роки книга, пам'ятається, сподобалася мені більше. А зараз такий нудною здалася і абсолютно не актуальною. Хоча з точки зору зміни звичаїв і поглядів на ті чи інші вчинки і життєві ситуації було повчально. Оцінку не ставлю. Класик в ній не потребує.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 114.142

Приголомшлива книга. Читала на одному диханні. Ніколи б не подумала, що класика може викликати у мене таке захоплення.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 147.38

Найсильніша книга! Є персонажі холоднуваті, наприклад, Одинцова. Базаров -горніло. вогонь. Зворушливішим всіх це люди похилого віку Базарова; їх почуття ... !!!

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 132.59

Актуальний роман, геніальний письменник. Як це часто буває, в шкільні роки не оцінила твір і тільки зараз, перечитуючи, зрозуміла який шедевр. Це треба ж так вивернути навиворіт людини і дістатися до самих глибин його душі. Молодим людям тільки і читати. Як часто вони гордяться своїм нігілізмом (правда, не всі і слово-то це знають) .Базаров- безумовно сильна особистість, але як же з ним важко люблячим батькам, друзям, жінкам. А головне, Євген змучив себе. Сам нещасний, і іншим його дати не здатний.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 7.103

"Не роби собі різьби" - ось чому навчила мене ця книга

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 85.191

Якесь двояке враження від Євгена Базарова - видатної особистості свого часу. Ніколи не розуміла людей упертих, на 200% впевнених у своїй правоті, нехай і розвинених, освічених, як ніхто інший ... Але то, як він вмирав - неймовірно мужньо і стійко ... немає слів! Так шкода, в хорошому сенсі ...

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 79.33

Відмінна книга!

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 173.215

Чудова книга, читав із задоволенням ..

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 229.176

Чесно скажу: поставила 9 тільки через те, що це класика і її, напевно, потрібно хоча б раз прочитати всім.
Я повернулася до цієї книги вже в дорослому віці після того, як прочитала у Наталії Андрєєвої її ремейк "Оtци і деtі". Оскільки зі шкільної програми пам'ятала тільки визначення нігіліста, вирішила згадати краще.
Тепер читала і сприймала книгу не тільки з тієї позиції, з якої нас вчили в школі (про конфлікт поколінь). Може, тому, що вже сама перейшла в категорію батьків?
Побачила в книзі цікаві для себе моменти, але, чесно зізнаюся, читалася вона довше, ніж я читаю книги сучасних авторів. Все-таки і стиль оповіді тоді відрізнявся, та й швидкість розгортання сюжету ...

Оцінила книгу на 9

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 113.175

Чудова книга! Улюблена у Тургенєва, одна з улюблених в класиці: 3

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 172.108

Не дивлячись на те, що це класика, і не прийнято класику критикувати, нічого хорошого сказати не можу, нудно, занудно, важко. читала без бажання і без інтересу.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 129.110

Не прийнято критикувати класику. Та й я не буду. Книга хороша, хоча 10 балів не поставлю. Чи не найкраще, що довелось мені читати. Сподобалося тільки після середини.
Шкода Базарова. Адже за зовнішньою грубістю і пихою ховається чуйна душа. Він жадає любові і розуміння, хоч і заперечує це. Протягом книги Базаров змінюється. І це, в кінцевому підсумку, призводить до логічного завершення - смерть.
Напевно, варто прочитати ще раз, коли стану старше).

Оцінила книгу на 7

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 50.253

Чудова книга! Докладне розкриття образу Базарова, а, також всі плюси і мінуси нігілістів. Чудово!

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 114.88

Дивно ... Сергійович був цілком собі ХОРОШИЙ психолог, - адже зміг же він відтворити психологічний портрет особистості "Базарова" на 100%. До речі, такі особистості і сьогодні мені відомі, і збіг по портрету - 100%! Особливо порадував БАТЬКО Євгенія. Людина його складу характеру (опора його життя на 100% - це син Женя) ... БОЄЦЬ за життєві підвалини (батьки Базарова - це трудяги до мозку кісток), цілком самодостатній сам по собі. Навіть те, що Женя пішов по стопах батька - теж ЛЕКАРЬ! - психологічно точно! Цікаво, чому Базаров повернувся в сім'ю, .. адже він звинувачує батька, - може не при всіх, але звинувачує! - що ТОЙ його народив не для "ВЕЛИКОГО СПРАВИ", а просто з неминучості буття! Базарова, будучи народжені для справи - гарантовано досягають мети. Це "МЕЧ", створений говорити лише СПРАВОЮ.

Оцінив книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 170.166

Питається, ну що ти, Базаров, всім життя псуєш? Легше чи стало?
Але ж скільки навколо нас таких нігілістів ...
Класичний конфлікт поколінь і поглядів, абсолютно згодна з Мартою з приводу попередньої замітки.

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

*. *. 116.166

Якби молодість знала, якби старість могла.

Оцінила книгу на 10

Поділитися: Поділитися:  : 0 : 0

{ "B": "206916", "o": 30}

Одна тільки сцена, де Базаров як би через силу, через плече кидає: "я вас люблю, задоволені?
Що робити з таким героєм?
Але чому?
Може, тому, що вже сама перейшла в категорію батьків?
Питається, ну що ти, Базаров, всім життя псуєш?
Легше чи стало?
Одна тільки сцена, де Базаров як би через силу, через плече кидає: "я вас люблю, задоволені?
Що робити з таким героєм?
Але чому?
Може, тому, що вже сама перейшла в категорію батьків?

Дополнительная информация

rss
Карта