Комп'ютер не завантажується далі заставки Windows XP і все

  1. Що можна зробити
  2. Якщо нічого не допомогло

Нерідко виникають ситуації, коли операційна система Windows XP в один прекрасний момент перестає завантажуватися. Причин тому може бути безліч, а для кожної конкретної проблеми потрібно індивідуальне рішення. Однак якщо користувач знає, через що комп'ютер може давати збої, то він без особливих зусиль зможе вирішити проблему самостійно. Всі можливі причини відмови можна умовно розділити на дві групи:

  • Апаратні - в нутрощах комп'ютера щось поламалося, і Windows більше не працює;
  • Програмні - в самій ОС виникли програмні помилки, які заважають правильній роботі системи;

Варто також звернути увагу, на якому етапі ОС не завантажується, тобто що встигає з'явитися на екрані, і після якого саме події ви виявляєте збій. В даному випадку буде розглянута ситуація, коли Windows XP вже після появи заставки більше не запускається.

Що можна зробити

Найпершим методом, до якого потрібно вдатися, є завантаження останньої вдалої конфігурації системи. Адже причина несправності може лише бути в тому, що ви, припустимо, встановили на комп'ютер некоректну програму або драйвер, через наявність яких ОС нормально не завантажується. Відповідно для нормальної роботи системи вам потрібно повернути її до того моменту, коли ці кошти встановлені не були. У системному реєстрі є спеціальний розділ HKEY_LOCAL_MACHINES \ SYSTEM \ CurrentControlSet, куди заноситься інформація про останню безпроблемною завантаженні. Саме за допомогою цього розділу Windows визначить останню вдалу конфігурацію і здійснить завантаження на її основі.

Інший варіант - запустити Windows XP в безпечному режимі.

При такому методі завантажується тільки мінімально необхідний набір програмних засобів для роботи Windows, нічого з допоміжних програм не завантажується.

Якщо ви не змогли завантажити свою систему як зазвичай, але в безпечному режимі вона їм заважає без проблем, це вже говорить про те, що у вас, швидше за все, недавно було встановлено на комп'ютер будь-яке програмне забезпечення, через яке ваша система не запускається.

Запустивши комп'ютер в безпечному режимі, слід провести відновлення Windows XP. Для цього потрібно запустити утиліту відновлення, яка знаходиться в директорії Всі програми / Стандартні / Службові / Відновлення системи. Вона робить, так звані, знімки важливих системних файлів, а отримані відомості зберігає у вигляді контрольних точок відновлення, на яких система нормально завантажується (точніше, завантажувалася до виникнення неполадки). Точки можна створювати вручну, періодично вони створюються автоматично (наприклад, після установки нового програмного забезпечення). Вам потрібно вибрати потрібну точку, а потім запустити процес відновлення. По його завершенні комп'ютер буде перезавантажений.

Якщо нічого не допомогло

Якщо попередні спроби виявилися марними, і ваша система як і раніше не завантажується, то останньою мірою може стати відновлення системи за допомогою установника. Для того щоб це зробити, вам буде потрібно інсталяційний диск з Windows XP. Вставте його в дисковод, увійдіть в BIOS і поставте завантаження з нього. Також можна скористатися USB накопичувачем . Якщо на екрані запускається вікно з пропозицією натиснути будь-яку клавішу для продовження роботи, то саме так і зробіть. З'явиться вікно установки операційної системи Windows XP. Вам буде потрібно перший пункт, вибравши який, ви почнете установку Windows XP на комп'ютер. Насамперед на екрані висвітиться ліцензійну угоду, яке потрібно прийняти, інакше встановити ОС не вийде.

На наступному етапі внизу екрана з'явиться напис «Пошук попередніх версій Microsoft Windows ...». Таким чином, програма визначає, що їй потрібно робити далі - встановити систему на комп'ютер або ж запустити механізм відновлення вже встановленої ОС. Тут є один досить важливий нюанс - щоб процедура відновлення пройшла успішно, вам знадобиться диск саме з тим примірником Windows, який був у вас встановлений раніше. Це пов'язано з тим, що кожна операційна система має свій серійний номер, який в процесі установки також перевіряється на відповідність з раніше встановленої копією.

Припустимо, перевірка успішно завершилася, і ніяких проблем з сумісністю виявлено не було. В такому випадку на екрані з'являється повідомлення з пропозицією або відновити наявну копію Windows, або встановити на жорсткий диск нову копію, а процедуру відновлення не проводити. Оскільки нас цікавить саме відновлення системи, то потрібно вибрати перший пункт, а потім натиснути клавішу R. Якщо раптом майстер установки запропонує вам тільки встановити нову копію Windows на комп'ютер, не погоджуйтеся - так ви видалите вашу ОС з комп'ютера, і доведеться проводити установку заново.

Якщо раптом майстер установки запропонує вам тільки встановити нову копію Windows на комп'ютер, не погоджуйтеся - так ви видалите вашу ОС з комп'ютера, і доведеться проводити установку заново

Якщо ви все зробили правильно, то програма почне процедуру відновлення. З боку це буде виглядати як установка нової ОС на комп'ютер, але насправді це саме відновлення пошкодженої системи. Адже в процесі не будуть зачіпатися облікові записи користувачів комп'ютера, встановлені на комп'ютері програми і дані системного реєстру.

Все, тепер ваш комп'ютер завантажується в звичайному режимі. Бажано переконатися, що в BIOS були виставлені правильні пріоритети завантаження пристроїв (тому що після відновлення через дистрибутив їх доводиться міняти). Пріоритетним має бути запуск з жорсткого диска. Якщо все правильно, то ОС Windows XP запускається і працює без збоїв.

(Visited 12 726 times, 1 visits today)