Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD

 1. Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD На даний момент...
 2. Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск
 3. Біос не бачить жорсткий диск
 4. Питання відповідь
 5. Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD
 6. Операційна система Windows не бачить жорсткий диск
 7. Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск
 8. Біос не бачить жорсткий диск
 9. Питання відповідь
 10. Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD
 11. Операційна система Windows не бачить жорсткий диск
 12. Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск
 13. Біос не бачить жорсткий диск
 14. Питання відповідь
 15. Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD
 16. Операційна система Windows не бачить жорсткий диск
 17. Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск
 18. Біос не бачить жорсткий диск
 19. Питання відповідь
 20. Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD
 21. Операційна система Windows не бачить жорсткий диск
 22. Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск
 23. Біос не бачить жорсткий диск
 24. Питання відповідь

Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD

На даний момент жорсткий диск є наймасовішим пристроєм для зберігання інформації. Однак періодично з ним виникають неполадки. Одна з найвідоміших проблем - комп'ютер не бачить жорсткий диск. З тієї чи іншої причини він не визначається системою, в BIOS або пристроєм. Розберемося, чому комп'ютер не читає жорсткий диск і спробуємо виправити становище.

Операційна система Windows не бачить жорсткий диск

Симптом: операційна система Windows (XP, 7-10) не бачить жорсткий диск , Він не відображається в провіднику. При цьому, в Біосе і на інших комп'ютерах жорсткий диск успішно визначається.

Діагноз: можливо, система не бачить жорсткий диск, оскільки диску не надана буква або формат файлової системи не визначений.

Що робити:

Права кнопка миші на Пуск - Управління дисками (Можна перейти сюди через Win + R - diskmgmt.msc - Введення). У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду "Змінити букву диска або шлях до диска".

У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду Змінити букву диска або шлях до диска

Для форматування вибираємо команду Формат. Вказуємо мітку тому, формат файлової системи і натискаємо ОК.

Як правильно відформатувати жорсткий диск

Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск

Симптом: комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск при підключенні через USB-порт або SATA.

Діагноз: можливо, несправні usb-порти або файлова система зовнішнього HDD несумісна з операційною системою. Через USB-кабель не надходить харчування.

Що робити:

 1. Перевірте, підключаються чи через даний usb-порт інші пристрої, наприклад, флешки. Є ймовірність, що usb-порти, виведені на передню панель комп'ютера, просто не підключені до материнської плати. Також на ноутбуках може не працювати один з портів через помилки моста материнської плати.

 2. Через панель "Управління дисками" перевірте, чи доступний диск, визначається він як розмічене файловий простір. Можливо, потрібно відформатувати жорсткий диск в FAT / NTFS для роботи в ОС Windows. Якщо все одно не визначається зовнішній жорсткий диск, призначте диску іншу букву в цьому ж розділі панелі управління.

 3. Не всі usb-кабелі підходять для підключення жорсткого диска до комп'ютера. У деяких з них недостатньо харчування для роботи виносного диска. Найкраще використовувати той кабель, який йде в комплекті з зовнішнім жорстким диском. Крім того, може знадобитися спільне використання двох usb-портів для підключення. Тому, якщо не працює зовнішній жорсткий диск, уважно вивчіть документацію, що йде в комплекті з проблемним пристроєм зберігання.

Біос не бачить жорсткий диск

Симптом: HDD не визначається системою (відсутній як пристрій), при цьому bios не бачить жорсткий диск. Зовнішній індикатор горить. Жорсткий диск видає клацання або безуспішно намагається "завестися" (чути звук розкручування головок).

Діагноз: одна з найпоширеніших помилок, пов'язаних з роботою HDD. Ймовірно, диск вийшов з ладу або він неправильно підключений до материнської плати комп'ютера

Що робити:

 1. Відкрийте системний блок (попередньо від'єднавши його від мережі!). Перевірте, чи надійно приєднані кабелі живлення і SATA / IDE жорсткий диск використовується. Краще перестрахуватися і від'єднати / приєднати кабелі знову. Також перевірте, чи немає пошкоджень на цих кабелях, чи щільно вони прилягають до гнізда материнської плати (у випадку з SATA / IDE). Спробуйте приєднати альтернативні кабелі, якщо вони є.

 2. Якщо жорсткий диск клацає і не визначається, ймовірно, мова йде про поломку електроніки або виході з ладу механіки жорсткого диска. Допоможе тільки ремонт або гарантійна заміна жорсткого диска. Якщо на HDD або SSD немає видимих ​​пошкоджень і гарантія не закінчилася, сміливо звертайтеся в місце продажу жорсткого диска для його заміни. На жаль, всі дані на диску ви втратите.

Питання відповідь

Вирішив замінити свій корпус на новий. Купив плату, підключив все як треба, запустив, дня два все було добре, але через пару днів включаю ПК - комп не бачить жорсткий диск. Що бачу: мені надає що диск з ОС не виявлено і пропонує система перезапустити систему. Перезапускати і все по новій. Зайшов в біос, там sata порт на якому підключений диск з ОС не підключений. Міняю порти (кілька разів), міняв кабелі sata, не допомогло, скористався запасним, нуль результату - биос не бачить жорсткий диск. Довелося ставити ОС на інший диск.

Пробував оновити драйвера sata, оновлював Биос (скинути не можу, ні не перемичок НЕ батарейці). Управліннями дисків теж не бачить цей диск. Не знаю що робити. Сата порти справні працюють, кабелі також робочі. Харчування на HDD йде, він крутиться і без зайвих шумів і тріску, але все одно не відображається жорсткий диск.

Відповідь. Дізнайтеся специфікацію вашої материнської плати і жорсткого диска. Чи підтримує плата даний sata-стандарт? Може бути розбіжність між Sata різних версій. Як результат - не відкривається жорсткий диск.

Перевірте, чи визначається жорсткий диск на попередній матплата або іншому ПК. Якщо питання не вирішене - міняйте жорсткий диск по гарантії.

У мене не відкривається жорсткий диск (зовнішній), Windows пише: "Cтруктура диска пошкоджена. Читання неможливо ". Клікнув на «Deep Scan Recovery», але проблемного диска тут немає, в моєму комп'ютері він присутній і я написав, що він пише. Підкажіть, що робити, якщо система не бачить зовнішній жорсткий диск.

Відповідь. Комп не бачить зовнішній жорсткий диск через помилки читання. Виправити їх можна стандартною утилітою chkdsk (Властивості - Сервіс - Перевірка диска на наявність помилок файлової системи ). Зайдіть в Управління дисками і перевірте, виявила чи ОС Windows файлову систему. При необхідності, надайте файловому того іншу букву або, на крайній випадок, відформатуйте HDD.

У мене є HDD диск 2ТБ, раніше працював з IMac. А зараз я підключаю його до ноутбука на Windows і цей ноутбук не бачить жорсткий диск. Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?

Відповідь. Можете зробити образ диска за допомогою програми Acronis True Image і далі проводити з образом операції по відновленню. Оскільки не визначається жорсткий диск, який раніше працював в MacOS, є сенс перевірити, чи відкривається цей диск в цій операційній системі (потрібно тестувати саме пристрої з Mac OS з можливістю підключення HDD).

Для читання файлової системи HFS (стандартної для Mac OS) під Windows використовуйте, наприклад, програму HFS + for Windows® 11 від Paragon.

Жорсткий диск WD10EALX перестав визначатися Біосил після того, як згоріла материнська плата. Але при підключенні чутно, як двигун починає крутитися. Потрібно реанімувати диск, бажано, щоб став визначатися (бажано залишилися дані не прати). Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?

Відповідь. Механічну поломку жорсткого диска виправити навряд чи вдасться. По-перше, зробити це можуть тільки в спеціальних лабораторіях, по-друге, ремонт коштуватиме кілька сотень доларів. На жаль, повернути дані з жорсткого диска ви не зможете.

Не так давно взяв у знайомого зайвий HDD на 500ГБ (WD Blue 500ГБ). При підключенні до свого комп'ютера зіткнувся з такою проблемою: в биосе жорсткий диск видно, але BIOS визначає його як 0мб. При спробі встановити ОС на жорсткий диск - установочнік його не бачить. Якщо запускати ОС з іншого жорсткого, а цей залишити підключеним, - його не видно навіть на розмітці дисків. Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?

Відповідь. Щоб розібратися, чому комп'ютер не бачить жорсткий диск, потрібно спочатку перевірити, чи визначається він на іншій конфігурації. Якщо у вашого знайомого HDD відкривається і bios показує коректну інформацію, справа саме в конфігурації вашого комп'ютера. Вивчіть технічні специфікації материнської плати вашого комп'ютера, чи підтримує протокол підключення, який використовується жорстким диском.

Якщо ви підключаєте жорсткий диск в якості другого пристрою зберігання, також можливі конфлікти. Радимо відключити в BIOS режим AHCI для SATA (див. Параметр SATA MODE).

Жорсткий диск гальмує, тобто, Windows з нього не завантажується, а биос бачить. При спробі підкинути до іншого ПК, як додатковий-ту ж ситуація (комп висить на лого Windows) Пробував з завантажувальної флешки в Партишн Меджік відформатувати, але він жорсткий починає бачити тільки через хв. 20, а про те щоб з ним щось зробити взагалі мовчу. По суті, не працює жорсткий диск в нормальному режимі. Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?

Відповідь. Ми б порадили використовувати одну з утиліт для перевірки жорсткого диска на можливі "косяки" і помилки читання: TestDisk або HDD Health (див. Вище). Ймовірно, що операційна система не бачить жорсткий диск через наявність битих секторів. Також, як уже сказано вище, можна підключити HDD до іншого комп'ютера і перевірити жорсткий диск на помилки стандартними засобами Windows або додатком TestDisk.

Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD

На даний момент жорсткий диск є наймасовішим пристроєм для зберігання інформації. Однак періодично з ним виникають неполадки. Одна з найвідоміших проблем - комп'ютер не бачить жорсткий диск. З тієї чи іншої причини він не визначається системою, в BIOS або пристроєм. Розберемося, чому комп'ютер не читає жорсткий диск і спробуємо виправити становище.

Операційна система Windows не бачить жорсткий диск

Симптом: операційна система Windows (XP, 7-10) не бачить жорсткий диск , Він не відображається в провіднику. При цьому, в Біосе і на інших комп'ютерах жорсткий диск успішно визначається.

Діагноз: можливо, система не бачить жорсткий диск, оскільки диску не надана буква або формат файлової системи не визначений.

Що робити:

Права кнопка миші на Пуск - Управління дисками (Можна перейти сюди через Win + R - diskmgmt.msc - Введення). У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду "Змінити букву диска або шлях до диска".

У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду Змінити букву диска або шлях до диска

Для форматування вибираємо команду Формат. Вказуємо мітку тому, формат файлової системи і натискаємо ОК.

Як правильно відформатувати жорсткий диск

Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск

Симптом: комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск при підключенні через USB-порт або SATA.

Діагноз: можливо, несправні usb-порти або файлова система зовнішнього HDD несумісна з операційною системою. Через USB-кабель не надходить харчування.

Що робити:

 1. Перевірте, підключаються чи через даний usb-порт інші пристрої, наприклад, флешки. Є ймовірність, що usb-порти, виведені на передню панель комп'ютера, просто не підключені до материнської плати. Також на ноутбуках може не працювати один з портів через помилки моста материнської плати.

 2. Через панель "Управління дисками" перевірте, чи доступний диск, визначається він як розмічене файловий простір. Можливо, потрібно відформатувати жорсткий диск в FAT / NTFS для роботи в ОС Windows. Якщо все одно не визначається зовнішній жорсткий диск, призначте диску іншу букву в цьому ж розділі панелі управління.

 3. Не всі usb-кабелі підходять для підключення жорсткого диска до комп'ютера. У деяких з них недостатньо харчування для роботи виносного диска. Найкраще використовувати той кабель, який йде в комплекті з зовнішнім жорстким диском. Крім того, може знадобитися спільне використання двох usb-портів для підключення. Тому, якщо не працює зовнішній жорсткий диск, уважно вивчіть документацію, що йде в комплекті з проблемним пристроєм зберігання.

Біос не бачить жорсткий диск

Симптом: HDD не визначається системою (відсутній як пристрій), при цьому bios не бачить жорсткий диск. Зовнішній індикатор горить. Жорсткий диск видає клацання або безуспішно намагається "завестися" (чути звук розкручування головок).

Діагноз: одна з найпоширеніших помилок, пов'язаних з роботою HDD. Ймовірно, диск вийшов з ладу або він неправильно підключений до материнської плати комп'ютера

Що робити:

 1. Відкрийте системний блок (попередньо від'єднавши його від мережі!). Перевірте, чи надійно приєднані кабелі живлення і SATA / IDE жорсткий диск використовується. Краще перестрахуватися і від'єднати / приєднати кабелі знову. Також перевірте, чи немає пошкоджень на цих кабелях, чи щільно вони прилягають до гнізда материнської плати (у випадку з SATA / IDE). Спробуйте приєднати альтернативні кабелі, якщо вони є.

 2. Якщо жорсткий диск клацає і не визначається, ймовірно, мова йде про поломку електроніки або виході з ладу механіки жорсткого диска. Допоможе тільки ремонт або гарантійна заміна жорсткого диска. Якщо на HDD або SSD немає видимих ​​пошкоджень і гарантія не закінчилася, сміливо звертайтеся в місце продажу жорсткого диска для його заміни. На жаль, всі дані на диску ви втратите.

Питання відповідь

Вирішив замінити свій корпус на новий. Купив плату, підключив все як треба, запустив, дня два все було добре, але через пару днів включаю ПК - комп не бачить жорсткий диск. Що бачу: мені надає що диск з ОС не виявлено і пропонує система перезапустити систему. Перезапускати і все по новій. Зайшов в біос, там sata порт на якому підключений диск з ОС не підключений. Міняю порти (кілька разів), міняв кабелі sata, не допомогло, скористався запасним, нуль результату - биос не бачить жорсткий диск. Довелося ставити ОС на інший диск.

Пробував оновити драйвера sata, оновлював Биос (скинути не можу, ні не перемичок НЕ батарейці). Управліннями дисків теж не бачить цей диск. Не знаю що робити. Сата порти справні працюють, кабелі також робочі. Харчування на HDD йде, він крутиться і без зайвих шумів і тріску, але все одно не відображається жорсткий диск.

Відповідь. Дізнайтеся специфікацію вашої материнської плати і жорсткого диска. Чи підтримує плата даний sata-стандарт? Може бути розбіжність між Sata різних версій. Як результат - не відкривається жорсткий диск.

Перевірте, чи визначається жорсткий диск на попередній матплата або іншому ПК. Якщо питання не вирішене - міняйте жорсткий диск по гарантії.

У мене не відкривається жорсткий диск (зовнішній), Windows пише: "Cтруктура диска пошкоджена. Читання неможливо ". Клікнув на «Deep Scan Recovery», але проблемного диска тут немає, в моєму комп'ютері він присутній і я написав, що він пише. Підкажіть, що робити, якщо система не бачить зовнішній жорсткий диск.

Відповідь. Комп не бачить зовнішній жорсткий диск через помилки читання. Виправити їх можна стандартною утилітою chkdsk (Властивості - Сервіс - Перевірка диска на наявність помилок файлової системи ). Зайдіть в Управління дисками і перевірте, виявила чи ОС Windows файлову систему. При необхідності, надайте файловому того іншу букву або, на крайній випадок, відформатуйте HDD.

У мене є HDD диск 2ТБ, раніше працював з IMac. А зараз я підключаю його до ноутбука на Windows і цей ноутбук не бачить жорсткий диск. Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?

Відповідь. Можете зробити образ диска за допомогою програми Acronis True Image і далі проводити з образом операції по відновленню. Оскільки не визначається жорсткий диск, який раніше працював в MacOS, є сенс перевірити, чи відкривається цей диск в цій операційній системі (потрібно тестувати саме пристрої з Mac OS з можливістю підключення HDD).

Для читання файлової системи HFS (стандартної для Mac OS) під Windows використовуйте, наприклад, програму HFS + for Windows® 11 від Paragon.

Жорсткий диск WD10EALX перестав визначатися Біосил після того, як згоріла материнська плата. Але при підключенні чутно, як двигун починає крутитися. Потрібно реанімувати диск, бажано, щоб став визначатися (бажано залишилися дані не прати). Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?

Відповідь. Механічну поломку жорсткого диска виправити навряд чи вдасться. По-перше, зробити це можуть тільки в спеціальних лабораторіях, по-друге, ремонт коштуватиме кілька сотень доларів. На жаль, повернути дані з жорсткого диска ви не зможете.

Не так давно взяв у знайомого зайвий HDD на 500ГБ (WD Blue 500ГБ). При підключенні до свого комп'ютера зіткнувся з такою проблемою: в биосе жорсткий диск видно, але BIOS визначає його як 0мб. При спробі встановити ОС на жорсткий диск - установочнік його не бачить. Якщо запускати ОС з іншого жорсткого, а цей залишити підключеним, - його не видно навіть на розмітці дисків. Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?

Відповідь. Щоб розібратися, чому комп'ютер не бачить жорсткий диск, потрібно спочатку перевірити, чи визначається він на іншій конфігурації. Якщо у вашого знайомого HDD відкривається і bios показує коректну інформацію, справа саме в конфігурації вашого комп'ютера. Вивчіть технічні специфікації материнської плати вашого комп'ютера, чи підтримує протокол підключення, який використовується жорстким диском.

Якщо ви підключаєте жорсткий диск в якості другого пристрою зберігання, також можливі конфлікти. Радимо відключити в BIOS режим AHCI для SATA (див. Параметр SATA MODE).

Жорсткий диск гальмує, тобто, Windows з нього не завантажується, а биос бачить. При спробі підкинути до іншого ПК, як додатковий-ту ж ситуація (комп висить на лого Windows) Пробував з завантажувальної флешки в Партишн Меджік відформатувати, але він жорсткий починає бачити тільки через хв. 20, а про те щоб з ним щось зробити взагалі мовчу. По суті, не працює жорсткий диск в нормальному режимі. Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?

Відповідь. Ми б порадили використовувати одну з утиліт для перевірки жорсткого диска на можливі "косяки" і помилки читання: TestDisk або HDD Health (див. Вище). Ймовірно, що операційна система не бачить жорсткий диск через наявність битих секторів. Також, як уже сказано вище, можна підключити HDD до іншого комп'ютера і перевірити жорсткий диск на помилки стандартними засобами Windows або додатком TestDisk.

Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD

На даний момент жорсткий диск є наймасовішим пристроєм для зберігання інформації. Однак періодично з ним виникають неполадки. Одна з найвідоміших проблем - комп'ютер не бачить жорсткий диск. З тієї чи іншої причини він не визначається системою, в BIOS або пристроєм. Розберемося, чому комп'ютер не читає жорсткий диск і спробуємо виправити становище.

Операційна система Windows не бачить жорсткий диск

Симптом: операційна система Windows (XP, 7-10) не бачить жорсткий диск , Він не відображається в провіднику. При цьому, в Біосе і на інших комп'ютерах жорсткий диск успішно визначається.

Діагноз: можливо, система не бачить жорсткий диск, оскільки диску не надана буква або формат файлової системи не визначений.

Що робити:

Права кнопка миші на Пуск - Управління дисками (Можна перейти сюди через Win + R - diskmgmt.msc - Введення). У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду "Змінити букву диска або шлях до диска".

У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду Змінити букву диска або шлях до диска

Для форматування вибираємо команду Формат. Вказуємо мітку тому, формат файлової системи і натискаємо ОК.

Як правильно відформатувати жорсткий диск

Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск

Симптом: комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск при підключенні через USB-порт або SATA.

Діагноз: можливо, несправні usb-порти або файлова система зовнішнього HDD несумісна з операційною системою. Через USB-кабель не надходить харчування.

Що робити:

 1. Перевірте, підключаються чи через даний usb-порт інші пристрої, наприклад, флешки. Є ймовірність, що usb-порти, виведені на передню панель комп'ютера, просто не підключені до материнської плати. Також на ноутбуках може не працювати один з портів через помилки моста материнської плати.

 2. Через панель "Управління дисками" перевірте, чи доступний диск, визначається він як розмічене файловий простір. Можливо, потрібно відформатувати жорсткий диск в FAT / NTFS для роботи в ОС Windows. Якщо все одно не визначається зовнішній жорсткий диск, призначте диску іншу букву в цьому ж розділі панелі управління.

 3. Не всі usb-кабелі підходять для підключення жорсткого диска до комп'ютера. У деяких з них недостатньо харчування для роботи виносного диска. Найкраще використовувати той кабель, який йде в комплекті з зовнішнім жорстким диском. Крім того, може знадобитися спільне використання двох usb-портів для підключення. Тому, якщо не працює зовнішній жорсткий диск, уважно вивчіть документацію, що йде в комплекті з проблемним пристроєм зберігання.

Біос не бачить жорсткий диск

Симптом: HDD не визначається системою (відсутній як пристрій), при цьому bios не бачить жорсткий диск. Зовнішній індикатор горить. Жорсткий диск видає клацання або безуспішно намагається "завестися" (чути звук розкручування головок).

Діагноз: одна з найпоширеніших помилок, пов'язаних з роботою HDD. Ймовірно, диск вийшов з ладу або він неправильно підключений до материнської плати комп'ютера

Що робити:

 1. Відкрийте системний блок (попередньо від'єднавши його від мережі!). Перевірте, чи надійно приєднані кабелі живлення і SATA / IDE жорсткий диск використовується. Краще перестрахуватися і від'єднати / приєднати кабелі знову. Також перевірте, чи немає пошкоджень на цих кабелях, чи щільно вони прилягають до гнізда материнської плати (у випадку з SATA / IDE). Спробуйте приєднати альтернативні кабелі, якщо вони є.

 2. Якщо жорсткий диск клацає і не визначається, ймовірно, мова йде про поломку електроніки або виході з ладу механіки жорсткого диска. Допоможе тільки ремонт або гарантійна заміна жорсткого диска. Якщо на HDD або SSD немає видимих ​​пошкоджень і гарантія не закінчилася, сміливо звертайтеся в місце продажу жорсткого диска для його заміни. На жаль, всі дані на диску ви втратите.

Питання відповідь

Вирішив замінити свій корпус на новий. Купив плату, підключив все як треба, запустив, дня два все було добре, але через пару днів включаю ПК - комп не бачить жорсткий диск. Що бачу: мені надає що диск з ОС не виявлено і пропонує система перезапустити систему. Перезапускати і все по новій. Зайшов в біос, там sata порт на якому підключений диск з ОС не підключений. Міняю порти (кілька разів), міняв кабелі sata, не допомогло, скористався запасним, нуль результату - биос не бачить жорсткий диск. Довелося ставити ОС на інший диск.

Пробував оновити драйвера sata, оновлював Биос (скинути не можу, ні не перемичок НЕ батарейці). Управліннями дисків теж не бачить цей диск. Не знаю що робити. Сата порти справні працюють, кабелі також робочі. Харчування на HDD йде, він крутиться і без зайвих шумів і тріску, але все одно не відображається жорсткий диск.

Відповідь. Дізнайтеся специфікацію вашої материнської плати і жорсткого диска. Чи підтримує плата даний sata-стандарт? Може бути розбіжність між Sata різних версій. Як результат - не відкривається жорсткий диск.

Перевірте, чи визначається жорсткий диск на попередній матплата або іншому ПК. Якщо питання не вирішене - міняйте жорсткий диск по гарантії.

У мене не відкривається жорсткий диск (зовнішній), Windows пише: "Cтруктура диска пошкоджена. Читання неможливо ". Клікнув на «Deep Scan Recovery», але проблемного диска тут немає, в моєму комп'ютері він присутній і я написав, що він пише. Підкажіть, що робити, якщо система не бачить зовнішній жорсткий диск.

Відповідь. Комп не бачить зовнішній жорсткий диск через помилки читання. Виправити їх можна стандартною утилітою chkdsk (Властивості - Сервіс - Перевірка диска на наявність помилок файлової системи ). Зайдіть в Управління дисками і перевірте, виявила чи ОС Windows файлову систему. При необхідності, надайте файловому того іншу букву або, на крайній випадок, відформатуйте HDD.

У мене є HDD диск 2ТБ, раніше працював з IMac. А зараз я підключаю його до ноутбука на Windows і цей ноутбук не бачить жорсткий диск. Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?

Відповідь. Можете зробити образ диска за допомогою програми Acronis True Image і далі проводити з образом операції по відновленню. Оскільки не визначається жорсткий диск, який раніше працював в MacOS, є сенс перевірити, чи відкривається цей диск в цій операційній системі (потрібно тестувати саме пристрої з Mac OS з можливістю підключення HDD).

Для читання файлової системи HFS (стандартної для Mac OS) під Windows використовуйте, наприклад, програму HFS + for Windows® 11 від Paragon.

Жорсткий диск WD10EALX перестав визначатися Біосил після того, як згоріла материнська плата. Але при підключенні чутно, як двигун починає крутитися. Потрібно реанімувати диск, бажано, щоб став визначатися (бажано залишилися дані не прати). Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?

Відповідь. Механічну поломку жорсткого диска виправити навряд чи вдасться. По-перше, зробити це можуть тільки в спеціальних лабораторіях, по-друге, ремонт коштуватиме кілька сотень доларів. На жаль, повернути дані з жорсткого диска ви не зможете.

Не так давно взяв у знайомого зайвий HDD на 500ГБ (WD Blue 500ГБ). При підключенні до свого комп'ютера зіткнувся з такою проблемою: в биосе жорсткий диск видно, але BIOS визначає його як 0мб. При спробі встановити ОС на жорсткий диск - установочнік його не бачить. Якщо запускати ОС з іншого жорсткого, а цей залишити підключеним, - його не видно навіть на розмітці дисків. Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?

Відповідь. Щоб розібратися, чому комп'ютер не бачить жорсткий диск, потрібно спочатку перевірити, чи визначається він на іншій конфігурації. Якщо у вашого знайомого HDD відкривається і bios показує коректну інформацію, справа саме в конфігурації вашого комп'ютера. Вивчіть технічні специфікації материнської плати вашого комп'ютера, чи підтримує протокол підключення, який використовується жорстким диском.

Якщо ви підключаєте жорсткий диск в якості другого пристрою зберігання, також можливі конфлікти. Радимо відключити в BIOS режим AHCI для SATA (див. Параметр SATA MODE).

Жорсткий диск гальмує, тобто, Windows з нього не завантажується, а биос бачить. При спробі підкинути до іншого ПК, як додатковий-ту ж ситуація (комп висить на лого Windows) Пробував з завантажувальної флешки в Партишн Меджік відформатувати, але він жорсткий починає бачити тільки через хв. 20, а про те щоб з ним щось зробити взагалі мовчу. По суті, не працює жорсткий диск в нормальному режимі. Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?

Відповідь. Ми б порадили використовувати одну з утиліт для перевірки жорсткого диска на можливі "косяки" і помилки читання: TestDisk або HDD Health (див. Вище). Ймовірно, що операційна система не бачить жорсткий диск через наявність битих секторів. Також, як уже сказано вище, можна підключити HDD до іншого комп'ютера і перевірити жорсткий диск на помилки стандартними засобами Windows або додатком TestDisk.

Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD

На даний момент жорсткий диск є наймасовішим пристроєм для зберігання інформації. Однак періодично з ним виникають неполадки. Одна з найвідоміших проблем - комп'ютер не бачить жорсткий диск. З тієї чи іншої причини він не визначається системою, в BIOS або пристроєм. Розберемося, чому комп'ютер не читає жорсткий диск і спробуємо виправити становище.

Операційна система Windows не бачить жорсткий диск

Симптом: операційна система Windows (XP, 7-10) не бачить жорсткий диск , Він не відображається в провіднику. При цьому, в Біосе і на інших комп'ютерах жорсткий диск успішно визначається.

Діагноз: можливо, система не бачить жорсткий диск, оскільки диску не надана буква або формат файлової системи не визначений.

Що робити:

Права кнопка миші на Пуск - Управління дисками (Можна перейти сюди через Win + R - diskmgmt.msc - Введення). У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду "Змінити букву диска або шлях до диска".

У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду Змінити букву диска або шлях до диска

Для форматування вибираємо команду Формат. Вказуємо мітку тому, формат файлової системи і натискаємо ОК.

Як правильно відформатувати жорсткий диск

Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск

Симптом: комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск при підключенні через USB-порт або SATA.

Діагноз: можливо, несправні usb-порти або файлова система зовнішнього HDD несумісна з операційною системою. Через USB-кабель не надходить харчування.

Що робити:

 1. Перевірте, підключаються чи через даний usb-порт інші пристрої, наприклад, флешки. Є ймовірність, що usb-порти, виведені на передню панель комп'ютера, просто не підключені до материнської плати. Також на ноутбуках може не працювати один з портів через помилки моста материнської плати.

 2. Через панель "Управління дисками" перевірте, чи доступний диск, визначається він як розмічене файловий простір. Можливо, потрібно відформатувати жорсткий диск в FAT / NTFS для роботи в ОС Windows. Якщо все одно не визначається зовнішній жорсткий диск, призначте диску іншу букву в цьому ж розділі панелі управління.

 3. Не всі usb-кабелі підходять для підключення жорсткого диска до комп'ютера. У деяких з них недостатньо харчування для роботи виносного диска. Найкраще використовувати той кабель, який йде в комплекті з зовнішнім жорстким диском. Крім того, може знадобитися спільне використання двох usb-портів для підключення. Тому, якщо не працює зовнішній жорсткий диск, уважно вивчіть документацію, що йде в комплекті з проблемним пристроєм зберігання.

Біос не бачить жорсткий диск

Симптом: HDD не визначається системою (відсутній як пристрій), при цьому bios не бачить жорсткий диск. Зовнішній індикатор горить. Жорсткий диск видає клацання або безуспішно намагається "завестися" (чути звук розкручування головок).

Діагноз: одна з найпоширеніших помилок, пов'язаних з роботою HDD. Ймовірно, диск вийшов з ладу або він неправильно підключений до материнської плати комп'ютера

Що робити:

 1. Відкрийте системний блок (попередньо від'єднавши його від мережі!). Перевірте, чи надійно приєднані кабелі живлення і SATA / IDE жорсткий диск використовується. Краще перестрахуватися і від'єднати / приєднати кабелі знову. Також перевірте, чи немає пошкоджень на цих кабелях, чи щільно вони прилягають до гнізда материнської плати (у випадку з SATA / IDE). Спробуйте приєднати альтернативні кабелі, якщо вони є.

 2. Якщо жорсткий диск клацає і не визначається, ймовірно, мова йде про поломку електроніки або виході з ладу механіки жорсткого диска. Допоможе тільки ремонт або гарантійна заміна жорсткого диска. Якщо на HDD або SSD немає видимих ​​пошкоджень і гарантія не закінчилася, сміливо звертайтеся в місце продажу жорсткого диска для його заміни. На жаль, всі дані на диску ви втратите.

Питання відповідь

Вирішив замінити свій корпус на новий. Купив плату, підключив все як треба, запустив, дня два все було добре, але через пару днів включаю ПК - комп не бачить жорсткий диск. Що бачу: мені надає що диск з ОС не виявлено і пропонує система перезапустити систему. Перезапускати і все по новій. Зайшов в біос, там sata порт на якому підключений диск з ОС не підключений. Міняю порти (кілька разів), міняв кабелі sata, не допомогло, скористався запасним, нуль результату - биос не бачить жорсткий диск. Довелося ставити ОС на інший диск.

Пробував оновити драйвера sata, оновлював Биос (скинути не можу, ні не перемичок НЕ батарейці). Управліннями дисків теж не бачить цей диск. Не знаю що робити. Сата порти справні працюють, кабелі також робочі. Харчування на HDD йде, він крутиться і без зайвих шумів і тріску, але все одно не відображається жорсткий диск.

Відповідь. Дізнайтеся специфікацію вашої материнської плати і жорсткого диска. Чи підтримує плата даний sata-стандарт? Може бути розбіжність між Sata різних версій. Як результат - не відкривається жорсткий диск.

Перевірте, чи визначається жорсткий диск на попередній матплата або іншому ПК. Якщо питання не вирішене - міняйте жорсткий диск по гарантії.

У мене не відкривається жорсткий диск (зовнішній), Windows пише: "Cтруктура диска пошкоджена. Читання неможливо ". Клікнув на «Deep Scan Recovery», але проблемного диска тут немає, в моєму комп'ютері він присутній і я написав, що він пише. Підкажіть, що робити, якщо система не бачить зовнішній жорсткий диск.

Відповідь. Комп не бачить зовнішній жорсткий диск через помилки читання. Виправити їх можна стандартною утилітою chkdsk (Властивості - Сервіс - Перевірка диска на наявність помилок файлової системи ). Зайдіть в Управління дисками і перевірте, виявила чи ОС Windows файлову систему. При необхідності, надайте файловому того іншу букву або, на крайній випадок, відформатуйте HDD.

У мене є HDD диск 2ТБ, раніше працював з IMac. А зараз я підключаю його до ноутбука на Windows і цей ноутбук не бачить жорсткий диск. Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?

Відповідь. Можете зробити образ диска за допомогою програми Acronis True Image і далі проводити з образом операції по відновленню. Оскільки не визначається жорсткий диск, який раніше працював в MacOS, є сенс перевірити, чи відкривається цей диск в цій операційній системі (потрібно тестувати саме пристрої з Mac OS з можливістю підключення HDD).

Для читання файлової системи HFS (стандартної для Mac OS) під Windows використовуйте, наприклад, програму HFS + for Windows® 11 від Paragon.

Жорсткий диск WD10EALX перестав визначатися Біосил після того, як згоріла материнська плата. Але при підключенні чутно, як двигун починає крутитися. Потрібно реанімувати диск, бажано, щоб став визначатися (бажано залишилися дані не прати). Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?

Відповідь. Механічну поломку жорсткого диска виправити навряд чи вдасться. По-перше, зробити це можуть тільки в спеціальних лабораторіях, по-друге, ремонт коштуватиме кілька сотень доларів. На жаль, повернути дані з жорсткого диска ви не зможете.

Не так давно взяв у знайомого зайвий HDD на 500ГБ (WD Blue 500ГБ). При підключенні до свого комп'ютера зіткнувся з такою проблемою: в биосе жорсткий диск видно, але BIOS визначає його як 0мб. При спробі встановити ОС на жорсткий диск - установочнік його не бачить. Якщо запускати ОС з іншого жорсткого, а цей залишити підключеним, - його не видно навіть на розмітці дисків. Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?

Відповідь. Щоб розібратися, чому комп'ютер не бачить жорсткий диск, потрібно спочатку перевірити, чи визначається він на іншій конфігурації. Якщо у вашого знайомого HDD відкривається і bios показує коректну інформацію, справа саме в конфігурації вашого комп'ютера. Вивчіть технічні специфікації материнської плати вашого комп'ютера, чи підтримує протокол підключення, який використовується жорстким диском.

Якщо ви підключаєте жорсткий диск в якості другого пристрою зберігання, також можливі конфлікти. Радимо відключити в BIOS режим AHCI для SATA (див. Параметр SATA MODE).

Жорсткий диск гальмує, тобто, Windows з нього не завантажується, а биос бачить. При спробі підкинути до іншого ПК, як додатковий-ту ж ситуація (комп висить на лого Windows) Пробував з завантажувальної флешки в Партишн Меджік відформатувати, але він жорсткий починає бачити тільки через хв. 20, а про те щоб з ним щось зробити взагалі мовчу. По суті, не працює жорсткий диск в нормальному режимі. Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?

Відповідь. Ми б порадили використовувати одну з утиліт для перевірки жорсткого диска на можливі "косяки" і помилки читання: TestDisk або HDD Health (див. Вище). Ймовірно, що операційна система не бачить жорсткий диск через наявність битих секторів. Також, як уже сказано вище, можна підключити HDD до іншого комп'ютера і перевірити жорсткий диск на помилки стандартними засобами Windows або додатком TestDisk.

Комп'ютер, ноутбук, Windows не бачить жорсткий диск BIOS не відображує зовнішній HDD

На даний момент жорсткий диск є наймасовішим пристроєм для зберігання інформації. Однак періодично з ним виникають неполадки. Одна з найвідоміших проблем - комп'ютер не бачить жорсткий диск. З тієї чи іншої причини він не визначається системою, в BIOS або пристроєм. Розберемося, чому комп'ютер не читає жорсткий диск і спробуємо виправити становище.

Операційна система Windows не бачить жорсткий диск

Симптом: операційна система Windows (XP, 7-10) не бачить жорсткий диск , Він не відображається в провіднику. При цьому, в Біосе і на інших комп'ютерах жорсткий диск успішно визначається.

Діагноз: можливо, система не бачить жорсткий диск, оскільки диску не надана буква або формат файлової системи не визначений.

Що робити:

Права кнопка миші на Пуск - Управління дисками (Можна перейти сюди через Win + R - diskmgmt.msc - Введення). У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду "Змінити букву диска або шлях до диска".

У контекстному меню потрібного диска вибираємо команду Змінити букву диска або шлях до диска

Для форматування вибираємо команду Формат. Вказуємо мітку тому, формат файлової системи і натискаємо ОК.

Як правильно відформатувати жорсткий диск

Комп (ноутбук) не бачить зовнішній жорсткий диск

Симптом: комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск при підключенні через USB-порт або SATA.

Діагноз: можливо, несправні usb-порти або файлова система зовнішнього HDD несумісна з операційною системою. Через USB-кабель не надходить харчування.

Що робити:

 1. Перевірте, підключаються чи через даний usb-порт інші пристрої, наприклад, флешки. Є ймовірність, що usb-порти, виведені на передню панель комп'ютера, просто не підключені до материнської плати. Також на ноутбуках може не працювати один з портів через помилки моста материнської плати.

 2. Через панель "Управління дисками" перевірте, чи доступний диск, визначається він як розмічене файловий простір. Можливо, потрібно відформатувати жорсткий диск в FAT / NTFS для роботи в ОС Windows. Якщо все одно не визначається зовнішній жорсткий диск, призначте диску іншу букву в цьому ж розділі панелі управління.

 3. Не всі usb-кабелі підходять для підключення жорсткого диска до комп'ютера. У деяких з них недостатньо харчування для роботи виносного диска. Найкраще використовувати той кабель, який йде в комплекті з зовнішнім жорстким диском. Крім того, може знадобитися спільне використання двох usb-портів для підключення. Тому, якщо не працює зовнішній жорсткий диск, уважно вивчіть документацію, що йде в комплекті з проблемним пристроєм зберігання.

Біос не бачить жорсткий диск

Симптом: HDD не визначається системою (відсутній як пристрій), при цьому bios не бачить жорсткий диск. Зовнішній індикатор горить. Жорсткий диск видає клацання або безуспішно намагається "завестися" (чути звук розкручування головок).

Діагноз: одна з найпоширеніших помилок, пов'язаних з роботою HDD. Ймовірно, диск вийшов з ладу або він неправильно підключений до материнської плати комп'ютера

Що робити:

 1. Відкрийте системний блок (попередньо від'єднавши його від мережі!). Перевірте, чи надійно приєднані кабелі живлення і SATA / IDE жорсткий диск використовується. Краще перестрахуватися і від'єднати / приєднати кабелі знову. Також перевірте, чи немає пошкоджень на цих кабелях, чи щільно вони прилягають до гнізда материнської плати (у випадку з SATA / IDE). Спробуйте приєднати альтернативні кабелі, якщо вони є.

 2. Якщо жорсткий диск клацає і не визначається, ймовірно, мова йде про поломку електроніки або виході з ладу механіки жорсткого диска. Допоможе тільки ремонт або гарантійна заміна жорсткого диска. Якщо на HDD або SSD немає видимих ​​пошкоджень і гарантія не закінчилася, сміливо звертайтеся в місце продажу жорсткого диска для його заміни. На жаль, всі дані на диску ви втратите.

Питання відповідь

Вирішив замінити свій корпус на новий. Купив плату, підключив все як треба, запустив, дня два все було добре, але через пару днів включаю ПК - комп не бачить жорсткий диск. Що бачу: мені надає що диск з ОС не виявлено і пропонує система перезапустити систему. Перезапускати і все по новій. Зайшов в біос, там sata порт на якому підключений диск з ОС не підключений. Міняю порти (кілька разів), міняв кабелі sata, не допомогло, скористався запасним, нуль результату - биос не бачить жорсткий диск. Довелося ставити ОС на інший диск.

Пробував оновити драйвера sata, оновлював Биос (скинути не можу, ні не перемичок НЕ батарейці). Управліннями дисків теж не бачить цей диск. Не знаю що робити. Сата порти справні працюють, кабелі також робочі. Харчування на HDD йде, він крутиться і без зайвих шумів і тріску, але все одно не відображається жорсткий диск.

Відповідь. Дізнайтеся специфікацію вашої материнської плати і жорсткого диска. Чи підтримує плата даний sata-стандарт? Може бути розбіжність між Sata різних версій. Як результат - не відкривається жорсткий диск.

Перевірте, чи визначається жорсткий диск на попередній матплата або іншому ПК. Якщо питання не вирішене - міняйте жорсткий диск по гарантії.

У мене не відкривається жорсткий диск (зовнішній), Windows пише: "Cтруктура диска пошкоджена. Читання неможливо ". Клікнув на «Deep Scan Recovery», але проблемного диска тут немає, в моєму комп'ютері він присутній і я написав, що він пише. Підкажіть, що робити, якщо система не бачить зовнішній жорсткий диск.

Відповідь. Комп не бачить зовнішній жорсткий диск через помилки читання. Виправити їх можна стандартною утилітою chkdsk (Властивості - Сервіс - Перевірка диска на наявність помилок файлової системи ). Зайдіть в Управління дисками і перевірте, виявила чи ОС Windows файлову систему. При необхідності, надайте файловому того іншу букву або, на крайній випадок, відформатуйте HDD.

У мене є HDD диск 2ТБ, раніше працював з IMac. А зараз я підключаю його до ноутбука на Windows і цей ноутбук не бачить жорсткий диск. Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?

Відповідь. Можете зробити образ диска за допомогою програми Acronis True Image і далі проводити з образом операції по відновленню. Оскільки не визначається жорсткий диск, який раніше працював в MacOS, є сенс перевірити, чи відкривається цей диск в цій операційній системі (потрібно тестувати саме пристрої з Mac OS з можливістю підключення HDD).

Для читання файлової системи HFS (стандартної для Mac OS) під Windows використовуйте, наприклад, програму HFS + for Windows® 11 від Paragon.

Жорсткий диск WD10EALX перестав визначатися Біосил після того, як згоріла материнська плата. Але при підключенні чутно, як двигун починає крутитися. Потрібно реанімувати диск, бажано, щоб став визначатися (бажано залишилися дані не прати). Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?

Відповідь. Механічну поломку жорсткого диска виправити навряд чи вдасться. По-перше, зробити це можуть тільки в спеціальних лабораторіях, по-друге, ремонт коштуватиме кілька сотень доларів. На жаль, повернути дані з жорсткого диска ви не зможете.

Не так давно взяв у знайомого зайвий HDD на 500ГБ (WD Blue 500ГБ). При підключенні до свого комп'ютера зіткнувся з такою проблемою: в биосе жорсткий диск видно, але BIOS визначає його як 0мб. При спробі встановити ОС на жорсткий диск - установочнік його не бачить. Якщо запускати ОС з іншого жорсткого, а цей залишити підключеним, - його не видно навіть на розмітці дисків. Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?

Відповідь. Щоб розібратися, чому комп'ютер не бачить жорсткий диск, потрібно спочатку перевірити, чи визначається він на іншій конфігурації. Якщо у вашого знайомого HDD відкривається і bios показує коректну інформацію, справа саме в конфігурації вашого комп'ютера. Вивчіть технічні специфікації материнської плати вашого комп'ютера, чи підтримує протокол підключення, який використовується жорстким диском.

Якщо ви підключаєте жорсткий диск в якості другого пристрою зберігання, також можливі конфлікти. Радимо відключити в BIOS режим AHCI для SATA (див. Параметр SATA MODE).

Жорсткий диск гальмує, тобто, Windows з нього не завантажується, а биос бачить. При спробі підкинути до іншого ПК, як додатковий-ту ж ситуація (комп висить на лого Windows) Пробував з завантажувальної флешки в Партишн Меджік відформатувати, але він жорсткий починає бачити тільки через хв. 20, а про те щоб з ним щось зробити взагалі мовчу. По суті, не працює жорсткий диск в нормальному режимі. Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?

Відповідь. Ми б порадили використовувати одну з утиліт для перевірки жорсткого диска на можливі "косяки" і помилки читання: TestDisk або HDD Health (див. Вище). Ймовірно, що операційна система не бачить жорсткий диск через наявність битих секторів. Також, як уже сказано вище, можна підключити HDD до іншого комп'ютера і перевірити жорсткий диск на помилки стандартними засобами Windows або додатком TestDisk.

Чи підтримує плата даний sata-стандарт?
Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?
Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?
Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?
Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?
Чи підтримує плата даний sata-стандарт?
Що можна зробити, щоб і інформацію на жорсткому диску зберегти і зробити так щоб ноутбук його бачив?
Чому bios не бачить жорсткий диск, як виправити і скільки буде коштувати ремонт?
Що мені робити, якщо не бачить жорсткий диск в биосе з правильним розміром?
Підкажіть, будь ласка, в чому може бути причина такого глюка, ніж можна перевірити?

Дополнительная информация

rss
Карта