Комп'ютери від Симбірська-М +, Ульяновськ :: Intel Core i3, i5, i7

Одним з найбільш знаменних подій почався 2010 стала презентація компанією Intel в рамках виставки Consumer Electronics Show лінійки центральних процесорів Intel Core i3, Intel Core i5 і Intel Core i7 для мобільних комп'ютерів, що виготовляються за новітньою 32-нм технології. Головною особливістю цих процесорів, побудованих із застосуванням архітектури Westmere, є об'єднання в одному корпусі кристала центрального процесора і графічного ядра. Більш того, новинки мають двоканальний контролером пам'яті, розміщеним на кристалі. Одним з найбільш знаменних подій почався 2010 стала презентація компанією Intel в рамках виставки Consumer Electronics Show лінійки центральних процесорів Intel Core i3, Intel Core i5 і Intel Core i7 для мобільних комп'ютерів, що виготовляються за новітньою 32-нм технології

Це дозволяє істотно зменшити розміри платформи, на якій тепер залишається один тільки південний міст, що підтримує операції обміну даними з периферійними пристроями.

Процесори в новій лінійці Intel Core 2010 року підрозділяються на 2 типи: Clarkdale для настільних комп'ютерів і мобільні процесори Arrandale. Основні відмінності полягають, звичайно ж, в частоті, а також підтримці пам'яті DDR3. Все освітлювані в даному огляді переваги інтеграції центрального процесора з графічним ядром відносяться як до мобільних процесорів Intel Core i3, Intel Core i5 і Intel Core i7, так і до процесорів для настільних комп'ютерів Intel Core i3, Intel Core i5.

Всі нові процесори підтримують технологію Hyper-Threading (покращена підтримка многопоточного коду, що дозволяє запускати потоки одночасно); і майже всі - технологію Intel Turbo Boost, яка дозволяє підняти штатну тактову частоту процесора на кілька щаблів в разі, якщо процесор при роботі не виходить за межі термального пакета. У разі роботи однопотокового додатки, яке задіює тільки одне ядро ​​процесора, можливо ще більше збільшення частоти, і як наслідок істотне збільшення продуктивності всієї платформи в цілому.

І, звичайно ж, все процесори Intel Core підтримують апаратну віртуалізацію Intel Virtualization Technology (VT-x), яка дозволяють реалізувати одну з ключових функцій Microsoft Windows 7 - XP-Mode .

На сайті Intel представлені порівняльні таблиці і докладні специфікації процесорів, якими потрібно обов'язково користуватися при виборі, тому що найменування моделей малоінформативні:

Як видно з показників, деякі процесори Intel® Core ™ i3 і i5 Mobile швидше деяких молодших моделей лінійки i7. Однак процесори Intel® Core ™ i7 Mobile підтримують від 4MB до 8MB загального кеша L3 і більш прогресивну реалізацію технології Turbo Boost, тоді як i3 і i5 - тільки 3MB, а Intel® Core ™ i3 Mobile не підтримують Turbo Boost. Але говорити про "урізаності" мобільних рішень зовсім не доводиться: сімейства Arrandale володіє унікальним інтелектуальним перевагою - здатністю адаптувати і оптимізувати свої характеристики під тип виконуваних поточних завдань, про що трохи пізніше.

Однак, повернемося до розгляду вбудованого графічного ядра. Графічне ядро Intel HD Graphics використовує архітектуру уніфікованих шейдерів. Воно не тільки забезпечує впевнену швидкість в іграх класу DirectX 10 і відтворенні фільмів Blu-ray, а й високу продуктивність при роботі з 3D-графікою. Це наочно демонстрував у своєму виступі 07.01.10г. президент Intel Пол Отелліні, приуроченому до проведення виставки Consumer Electronics Show, редагуючи в реальному часі 3D-відео за допомогою ПК на базі процесора Intel® Core ™ i7.

Кодування відеороликів на платформі Intel® Core ™ i5 відбувається з більш ніж в 5 разів вищою швидкістю, ніж на Intel Core 2 Duo E8600. Це пояснюється апаратної підтримкою відеокодеків, в т.ч. і Blu-ray. Графічне ядро Intel HD Graphics може працювати з колірним простором xvYCC (більш широким, ніж RGB або YCbCr). Однак необхідно зауважити, що простір кольорів xvYCC має підтримувати також і пристрій візуалізації, і операційна система. До речі, в форматі Blu-ray ця функція немає, а ось Microsoft Windows 7 вже має таку підтримку, правда тільки для ігор в повноекранному режимі. Ця функція також буде затребувана у власників відеокамер AVCHD (покращений відеокодек високої чіткості).

Графічне ядро ​​HD Graphics забезпечує підтримку декодування 2-х потоків відео (функція "картинка в картинці"), два одночасних виходу HDMI, вихід звуку через DisplayPort, а також передачу закодованого без втрат звуку (bitstream) Dolby TrueHD / DTS-HD Master Audio на сумісні зовнішні ресивери через HDMI.

Поки ми говоримо про переваги нового процесора Intel і графічного ядра окремо. Однак, є ще одна істотна перевага в новій лінійці Intel Core - динамічна зміна частот цих компонентів в залежності від виконуваних завдань. Наприклад, якщо включити кодування відео, то динамічно збільшиться частота процесора, а якщо запустити ігрове додаток, автоматично підвищиться частота GPU. Правда, така можливість адаптації доступна тільки для користувачів мобільних рішень Arrandale, сімейство Clarkdale може змінювати частоту тільки самого процесора.

Взагалі, тема інтелектуальної продуктивності проходила через все презентації нових процесорів Intel Core в рамках виставки Consumer Electronics Show , Що знайшла широке відображення в численних прес-релізах. І якщо технічних подробиць тоді було представлено небагато, то демонстрації збільшення продуктивності в рази були переконливі і зривали заслужені оплески.

Ще одна цікава можливість платформи Intel Core 2010 року - остання версія технології iAMT (Active Management Technology), що дозволяє адміністраторам віддалено відновлювати і управляти комп'ютерами в мережі. Досить просто включити мережевий кабель до відповідного інтерфейсний роз'єм і з'явиться можливість віддаленого управління без установки будь-яких драйверів або спеціалізованих додатків!

Підводячи підсумки, можна сказати, що процесори в новій лінійці Intel Core 2010 року стали набагато могутніше, а технології "розумної продуктивності" роблять їх унікальними. Інтеграція ж процесора і графічного ядра дозволила знизити як розміри платформи, так і її вартість.

Посилання по темі:

Дополнительная информация

rss
Карта