Комп'ютерні віруси, як від них убезпечити і як не заразити комп'ютер

  1. третій етап
  2. Захист від вірусів

Ви заражені комп'ютерним вірусом. Вірніше не Ви, а Ваш комп'ютер. І якщо Ви не впораєтеся з цією напастю зараз же, то всі Ваші файли можуть, загинуть безповоротно. Ви маєте право запитати, як може комп'ютер захворіти? Адже це машина. Так знайте, комп'ютерний вірус дуже схожий з такими, які заражають Вас і всіх інших людей.

Біологічний вірус - це не видимий в мікроскоп паразит. Він являє собою лише ниточку генетичного матеріалу, сховану в захисну оболонку з білка. Сам по собі вірус інертний (мертвий), але варто йому проникнути в живу клітину і у Вас біда. Коли він проникає в живу клітину, білкова оболонка розчиняється, вивільняючи генетичний матеріал, а той містить набір хімічних інструкцій, як створити цей вірус. Клітка господар зчитує ці інструкції і збирає нові віруси. Цей процес їх розмноження повторюється знову і знову. Ще не з'явитися тисячі таких паразитів. Потім нові віруси залишають материнську клітину, щоб заразити нову і вбивають при цьому і її саму, а буває і весь організм цілком.

Комп'ютерні віруси багато в чому схожі з біологічними, але на відміну від останнього вони складаються не з генетичного матеріалу, а з набору цифр, одиниць і нулів. Це двійковий код, званий також машинним мовою, єдина мова зрозумілий комп'ютеру.

Всі комп'ютерні програми незалежно від того на якій мові вони складені, повинні бути звернені в двійковий код, інакше комп'ютер не стане їх виконувати. Комп'ютерний вірус - це теж комп'ютерна програма - інструкції, виражені двійковим кодом. Але як ця програма потрапила в мій комп'ютер? І чому вона загрожує знищити все на своєму шляху. Комп'ютерні віруси, як і біологічні їх родичі - паразити. Це кілька рядків інструкції причепилися до початку або кінця будь-якої іншої програми. Начебто цієї нової гри, якої так захоплюються у нас в офісі або цього програмного забезпечення, яке Ви завантажили з інтернету? Коли ми завантажуємо свій комп'ютер дефектної програмою, разом з нею в нього проникають і інструкції вірусу. Ці інструкції діють зазвичай в три етапи. На першому етапі вірус отримує від комп'ютера інформацію про те, куди він потрапив. Ця інформація включає в себе марку комп'ютера, задіяну програму, загальне програмне забезпечення і так далі. Завдяки цьому, вірус дізнається, що ще тут він може заразити, і зорієнтувавшись в ситуації за прикладом свого біологічного побратима. За його наказом комп'ютер створює копію цього вірусу і вводить її в іншу програму тієї ж машини. Цей процес поновлюється кожен раз, коли заражена програма запускається. Не встигнете озирнутися, як всі програми у Вас в комп'ютері будуть заражені. Чи не підозрюючи про це Ви посилаєте електронною поштою свою заражену програму у вигляді електронного обробленого тексту Вашому босу на його домашній комп'ютер, а бос розсилає пошту своїм друзям. Ось так комп'ютерний вірус і поширюється.

третій етап

Найстрашніше третій етап у розвитку вірусу, часто він настає, коли вірус самовоспроізведется кілька разів шляхом клітинного поділу або коли комп'ютерні годинник дійдуть до заздалегідь визначеної дати. Ця закодована відстрочка дає вірусу шанс залишатися не виявленими і проникати все далі і глибше. Але коли відстрочка закінчується і настає третій етап, вірус дає базової ЕОМ наказ стерти файли, знищити програми, довільно переставити дати. Словом заподіяти все ті руйнування, які входили в його намір.

Захист від вірусів

Що тут можна зробити? Щоб знайти відповідь звернемося знову до нашого організму. У ньому є система захисту тих, хто зазіхає на наше здоров'я, тобто імунна система. Вона складається з мільярдів особливих клітин, які виявляють всередині нас і знищують проникла інфекцію. Перед Вами теж імунна система - це комп'ютерна антивірусна програма, дуже схоже на імунну систему людини. Більшість антивірусних програм запобігає зараженню тим, що виявляє в комп'ютерних файлах сліди коду певного вірусу.

Ці сліди називають вірусними автографами. Вони порівнянні з відбитками пальців. Як тільки автограф ідентифікований, антивірусна програма приймається за видалення вірусу . Багато антивірусні програми залишаться в пам'яті комп'ютера і продовжать пошук вірусів.

Але від усіх вірусів, жодна антивірусна програма Вас не захистить. Безперервно народжуються все нові їх різновиди. Тому стежте за останніми відкриттями в області антивірусних програм . Але знайте що найкращий захист від комп'ютерних вірусів - заходи профілактичні, тобто використовуйте системи безпеки. Уникайте завантаження програм з інтернету. Придивляйтеся, чи немає симптомів вірусу, таких як помилки в повідомленнях або скорочення обсягів пам'яті. Зберігайте архів не заражених файлів. І головне, перш ніж користуватися чужими флешками ретельно перевірте, чи не заражені вони.

Ви маєте право запитати, як може комп'ютер захворіти?
Але як ця програма потрапила в мій комп'ютер?
Начебто цієї нової гри, якої так захоплюються у нас в офісі або цього програмного забезпечення, яке Ви завантажили з інтернету?

Дополнительная информация

rss
Карта