Комунікатор з великим екраном - ASUS P550

Як відомо, риба шукає де краще, а людина - на що б йому поміняти ту електронну гаджет, який ще зовсім недавно радував з усіх боків Як відомо, риба шукає де краще, а людина - на що б йому поміняти ту електронну гаджет, який ще зовсім недавно радував з усіх боків. Зрештою - це властивість людської натури, так що чому тут дивуватися? Тому і я не став дивуватися, коли раптом зрозумів, що комунікатор HTC Touch , З яким я щасливо прожив рік душа в душу, перестав мене влаштовувати. Чим саме? Перше - пам'яттю, а точніше - її відсутністю. У HTC Touch - 64 Мб оперативної пам'яті. З одного боку, цього має бути цілком достатньо - у маси КПК і комунікаторів теж 64 Мб. Однак у цій моделі вантажиться вбирається звичайними засобами HTC Home, який пам'ять споживає, як інспектор на похоронах, і якщо хочеш його відключити і поставити якусь іншу оболонку - наприклад, традиційно мною використовувані SPB Mobile Shell і SPB Phone Suite , - тоді ОЗУ перестає вистачати катастрофічно і навіть при абсолютно порожньому списку запущених завдань нерідко вивалюється повідомлення про брак пам'яті - це і дратує, і уповільнює роботу.

Друге - HTC Touch перестав влаштовувати маленьким екраном. Слів немає, модель дуже компактна, а екран у неї для таких розмірів - цілком гідний, однак 2,8 "для комунікатора, який в основному використовується для читання тексту, RSS-каналів і так далі, - це замало. Дуже хотілося перейти на 3 , 5 ". Мій найперший комунікатор був T-Mobile MDA-III , І, хоча він здох менш ніж через рік після покупки, я зберіг досить ніжні спогади про екран в 3,5 ".

В результаті я почав перейматися пошуками відповідної моделі, наївно вважаючи, що раз КПК як клас вмирають, перероджуючись в комунікатори (недавно була серія статей з цього приводу), значить, я без проблем знайду пару десятків моделей, з яких потім буду вальяжно вибирати.

Вимоги до кандидатів у мене були такі.

  • Комунікатор (деякі вважають за краще купувати просунутий КПК і звичайний телефон, розділяючи, таким чином, сутності, але мені з дуже багатьох причин потрібен саме комунікатор - КПК-телефон).
  • Екран 3,5 "(заради великого екрану все це і затівалося).
  • Відсутність клавіатури (я майже не набираю на комунікаторі тексти, тому наявність цієї недоклави, яка або зменшує екран, або збільшує товщину, мені не тільки не корисно, але і помітно шкодить).
  • Пристойний процесор (ще один мінус HTC Touch - дуже слабенький процесор [Texas Instruments OMAP 850 200 МГц], який реально поганенько тягнув додатки; мені хотілося щось потужніший з частотою в районі 500 МГц).
  • Пам'яті побільше (хотілося все-таки ОЗУ порядку 128 Мб; ПЗУ від 256).
  • Всі основні види комунікацій - GSM три діапазону, Bluetooth, WiFi, GPRS, EDGE.
  • Операційна система - Windows Mobile 6 (у мене все зав'язано на Outlook і програмах під WM6, тому інші операційки не розглядаються по визначенню).
  • GPS і підтримка 3G - опціонально.

Ось такі вимоги. Не вказано там тільки дозвіл екрана - QVGA або VGA. Але все комунікатори з VGA, що я бачив, помітно гальмували і моторошно жерли батарею. Тому я шукав все-таки стандартний поки ще QVGA (320х240). Однак якби попався гідний VGA, можна було б розглянути.

Почав шукати і радитися з народом . При цьому з'ясувалася дивна штука. Якщо не брати комунікатори, які анонсували, але ще не випустили, або комунікатори, які ніби як випустили, але в Росії їх ще немає і ніхто з наших оглядачів їх в руках ще не тримав, - варіантів у мене практично немає. З відповідних майже за всіма вимогами - одна-єдина модель ASUS P550 . Мінус із заявлених мною параметрів у неї був тільки один - 64 Мб оперативної пам'яті. Однак тут все залежало від того, що саме розробники запихали в додаток до Windows Mobile 6. Якщо там немає власних програм-оболонок, які мені не підійдуть (як у випадку з HTC Touch), тоді ще цілком можна жити. А цих програм там не було - я спеціально дізнавався. Крім того, комунікатор оснащений GPS (воно не зайве) і підтримкою 3G-мереж.

Що ще в принципі розглядалося з існуючих-продаються? Toshiba Portege G900 - покрутив-покрутив. Машинка цікава, але мені абсолютно не підійшла. По-перше, висунута клавіатура - не потрібна, а корпус утолщает. По-друге, дуже дивний розмір екрану - тридюймовий з роздільною здатністю 800х480. Ну да, VGA. Однак помітно гальмує, а крім того, такий нестандартний розмір призводить до того, що ряд програм на цьому екрані виглядають абсолютно по-ідіотськи. Крім того, читати на такому вузькому екрані просто неможливо.

Виявилася також дуже цікава модель HTC P6500 , Яка відповідає всім заявленим параметрам, причому багато хто з них перевершує, але вона, по-перше, в Росії поставляється тільки з корпоративних замовленнях (приватним особам взагалі не продається), а по-друге, варто якихось нереальних грошей.

Ну і, в общем-то, все. Всякі Samsung i900, SonyEricsson Xperia X1 і так далі відомі тільки з анонсів виробників, тому не розглядалися просто за визначенням.

В результаті, абсолютно несподівано для мене, залишився практично один-єдиний більш-менш підходящий варіант. Та й коштує він цілком терпимо - якщо пошукати, то можна купити за 15-16 тисяч рублів. У салонах лежить за 19 тисяч.

Ну а тепер давайте розбиратися з тим, що він собою являє.

Характеристики

Процесор: Marvell PXA270M 520 МГц
Пам'ять: RAM / ROM: 64/256 Мб
Екран: TFT, 65 536 кольорів, 240x320, 3,5 "
Слоти розширення: miniSD, miniSDHC, SDIO
Комунікації: BT, WiFi, GSM (три діапазони), GPRS (EDGE, на жаль, немає)
Камера: 2 Мпікс
Вага: 188,5 г
Розміри: 71x121x16,5 мм
Акумулятор: Li-Ion 1530 мА · год

Комплектація

У комплект входять: кабель miniUSB, зарядний пристрій, провідна стереогарнітура, чохол (без кріплення до поясу), документація, диски з програмним забезпеченням.

Це те, що входить в комплект практично до будь-якого комунікатора. Понад те ASUS P550 включає спеціальний набір для кріплення комунікатора до вітрового скла автомобіля (все-таки GPS, так що стане в нагоді) плюс кабель живлення від автомобільного прикурювача. Єдиний тут мінус - кабель до самого держателю ніяк не вдається з'єднатися, його треба встромляти безпосередньо в комунікатор. (Наприклад, у Glofiish X500 + держатель для автомобіля був більш зручний.)

Автомобільний тримач і харчування
Автомобільний тримач і харчування

Зовнішній вигляд

Виглядає ASUS P550 цілком гідно. Лицьова частина виконана з металу з округлими краями, який доходить приблизно до середини торцевих частин. При цьому навіть кнопки і джойстик нижній частині - металеві.

Зовнішній вигляд
Зовнішній вигляд

В результаті виглядає пристрій стильним і захищеним. Ну да, комунікатор кілька громіздкий, проте з екраном 3,5 "пристрій і має виглядати як повноцінний КПК, а не як телефончик, який можна засунути собі в задню кишеню джинсів.

Половина торцевих і задня частина виконані з матового прогумованого пластика, який і виглядає добре, і пальцем не заляпується, і в руці лежить щільно і стійко.

Задня частина
Задня частина

Клавіші управління і слоти

З клавішами управління розробники не поскупилися. У нижній частині крім традиційного джойстика і двох телефонних клавіш ще шість клавіш: кнопка "Пуск", кнопка "ОК" і чотири вузькі клавіші - дві дублюють два пункти меню внизу екрану (так їх зручніше натискати), ще дві - настроюються (причому друга - в двох режимах: коротке натискання і довге натискання).

Клавіші нижній частині екрана
Клавіші нижній частині екрана

Кнопки цілком зручні, а ось джойстик, звичайно, далекий від ідеалу. Користуватися ним можна, не смертельно, але, скажімо, у HTC Touch джойстик був набагато зручніше.

Лівий торець - дві настроюються клавіші плюс колесо скроллера. (Зазвичай в цьому місці ставлять слайдер налаштування звуку.) До речі, скроллер порадував тим, що його дуже зручно використовувати під час перегляду сторінок популярних книг і статей - він набагато зручніше, ніж нижній джойстик.

Скроллер і дві кнопки з боків
Скроллер і дві кнопки з боків

Правий торець - кнопка спуску і виклику камери (виклик виробляється при тривалому натисканні), кнопка Hold (блокує всі клавіші - дуже корисно!), Два слоти (карта пам'яті і антена GPS) і гніздо Стіла.

Кнопка спуску камери, холд, два слота і стило
Кнопка спуску камери, холд, два слота і стило

Кнопка включення-виключення розташована на верхньому торці і трохи втоплена. Випадково в кишені не натисне, однак пальцем її включати не дуже зручно: намацати важкувато і хід дуже маленький, майже не відчувається.

В результаті за кнопки - трійка з плюсом. Джойстик поганий, кнопка включення - невиразна (але добре, що сама не натисне, як в QTEK S110), hold порадував, дублюючі екранні нижні кнопки можна було зробити налаштованим (мені, наприклад, дублювання не потрібно), чому кнопка "Камера» не перенастраивается - це взагалі незрозуміло. Але скроллер - зручний.

За стило справа зверху - спасибі. Начебто традиційне розташування, але коли деякі друзі-китайці з E-TEN раптом переносять стило вправо вниз - відразу якось хочеться сказати їм багато гірких слів ...

Програмне забезпечення

Розробники цього пристрою не стали напружувати користувачів купою всяких сервісних програм - ну, воно і слава богу, з огляду на невелику кількість оперативної пам'яті. Екран встановленого пристрою виглядає наступним чином.

Екран після стартової завантаження
Екран після стартової завантаження

Так що після початкового завантаження крім стандартних програм, що входять до складу Windows Mobile, додається тільки невелика програмка Ur Time, яка показує час в різних містах світу, і Asus Launcher (його ставлять на ліву нижню кнопку), в якому встановлені програми групуються за певними ознаками .

ASUS Launcher
ASUS Launcher

Також в системній області повідомлень висять три ікони - фільтрація дзвінків, WiFi-менеджер і помічник ASUS.

Фільтрація дзвінків - вельми примітивна і незручна, я її не використовую. У чорний і білий списки просто забиваються телефони, тільки і всього. Ні тобі груп, ні тобі часових проміжків - ніякого сервісу. Я замість неї використовую MagiCall - просто, зрозуміло, потужно і ефективно. Не кажучи вже про те, що вона вміє працювати не тільки з дзвінками, а й з SMS.

Менеджер WiFi - тут все як завжди.

Помічник ASUS - корисна програма, в якій виводяться різні системні параметри, і можна одним помахом індикатора заходити в програму налаштувань (наприклад, одним помахом використання пам'яті заходити в менеджер завдань).

помічник ASUS
помічник ASUS

Необхідний в роботі менеджер бездротових з'єднань викликається за спеціальним значку елемента головного екрана "Бездротовий зв'язок".

Менеджер з'єднань
Менеджер з'єднань

Менеджер пристойний, однак він відноситься до налаштувань підключень, тому його неможливо поставити в меню кнопки "Пуск", вивести в якості іконки програми швидкого запуску і так далі. Це дуже незручно, тому що менеджер постійно повинен бути під рукою (щоб можна було вимикати непотрібні служби, щоб не витрачати батарею). В результаті доводиться тримати заради цієї іконки цілу панель вікна "Сегодня", що абсолютно непродуктивно. В HTC Touch це вирішено на порядок витонченіше - там і менеджер існує у вигляді програми, так що його можна ставити куди завгодно, та й сам інтерфейс дещо багатші.

Однак в менеджері ASUS P550 була виявлена ​​цікава опція автоматичного вимкнення та включення.

параметри автоматичного вимкнення
параметри автоматичного вимкнення

Тут можна задати автоматичне вимикання одночасно з усіма бездротовими з'єднаннями - наприклад, для переходу в нічний режим. Особливо зручно, коли телефон використовується ще і як будильник.

Налаштування профілів користувача також робиться досить цікаво. Крім звичайних "Тихо", "Автомобіль", "Гарнітура" і так далі є ще призначені для користувача профілі, які налаштовуються в широких межах.

Налаштування профілю
Налаштування профілю

Що ще там є цікавого з встановлених програм?

Location Courier - відстеження переміщень людини з GPS.

Newstation - простенький рідер RSS (я використовую MDigger ).

Streaming Player - відтворення потокового відео з заданого URL.

Voice Commander - досить розвинений менеджер, що дозволяє ставити голосові теги не тільки на контакти, а й на різні команди і програми.

Зустрічі - простенький органайзер. Навіщо він потрібен при наявності розкладу Outlook, незрозуміло.

ДУ для Power Point - використовувати комунікатор як пульт дистанційного керування для презентацій Power Point.

Журнал переміщень - відстеження переміщень даного комунікатора за допомогою GPS.

Мої секрети - створення зашифрованої папки в папці "Мої документи" для зберігання конфіденційних даних.

Резервне копіювання - утиліта для створення бекапа даних і відновлення з нього.

Наче все. На мій погляд, цілком достатньо. Тому що немає нічого гіршого, ніж встановлені монстри, які все одно не використовуєш, а вони жеруть пам'ять. В даному ж випадку - все чинно і благородно.

Мене нерідко запитують, що саме я використовую з програм для комунікаторів. Відповідь на це питання давно дано у статті "Програми для PocketPC" , Так що повторюватися не буду. З того моменту дуже мало що змінилося - використовую практично все те ж саме. Тільки в залежності від встановлених програм доводиться вибирати між SPB Pocket Plus і SPB Mobile Shell. Вони схожі, але у кожної є свої плюси і мінуси. Я останнім часом віддаю перевагу SPB Mobile Shell .

Камера

Чесно кажучи, я до сих пір не розумію, навіщо взагалі вбудовується камера в подібних пристроях. Хіба що на випадок відобразити якийсь смішний плакат в дорозі або даішника, колупатися в носі? У цього комунікатора з камерою все ті ж проблеми, що і в інших випадках: дуже погана фокусування, дивна передача кольору і загальний наліт абсолютно жахливої ​​якості. А в іншому камера класна, брехати не буду.

Телефон

Про телефоні, в загальному, писати нічого. Стандартний інтерфейс Windows Mobile 6 - більш нічого. Розширюється, як зазвичай, через SPB Phone Suite - з ним значно зручніше (особливо радують фотографії в списку викликів). Поки глюків ніяких не помітив, але тестував мало. У HTC Touch в телефоні проявлявся один помітний глюк - при включеному GPRS не завжди проходив вхідний дзвінок (спрацьовував автовідповідач). Втім, я так пам'ятаю, що аналогічна біда була як мінімум ще в два комунікатори інших марок. Так що це у них, ймовірно, сімейне.

Час роботи

Акумулятор у ASUS P550 досить потужний - 1530 мА · год. Втім, це цілком виправдано - такий немаленький екран потрібно чимось живити. Виробник обіцяє 5 годин роботи в режимі безперервної розмови і 220 годин в режимі очікування. У реальності час роботи, як зазвичай, залежить від маси найрізноманітніших чинників.

У мене не було часу потестувати апарат при різних завантаженнях, але за початковою експлуатації видно, що при моїй звичайної завантаженні (завжди включений Bluetooth, періодично GPRS або WiFi, яскравість середня) апарат на одній зарядці живе максимум два дні. По-хорошому заряджати доводиться щодня, інакше ризикую в поїздці залишитися без агрегату. Так що здоровий екран і їсть як великий. Втім, кажуть, що такі батареї спочатку "розгойдуються" перші пару тижнів, а потім працюють більш ефективно.

висновки

На мій погляд, апарат цілком непоганий. 64 Мб пам'яті ніяких проблем не створюють. Екран, звичайно, хотілося б VGA, але поки немає жодного комунікатора з екраном такого розміру і з дозволом VGA, яке б не гальмувало по-чорному. А цей пристрій працює досить шустренько.

Є невеликі претензії до кнопках і деяким видам налаштувань. Але в загальному і цілому даними комунікатором я задоволений. Гідна машинка, особливо за ці гроші!

Зрештою - це властивість людської натури, так що чому тут дивуватися?
Чим саме?
Що ще в принципі розглядалося з існуючих-продаються?
Хіба що на випадок відобразити якийсь смішний плакат в дорозі або даішника, колупатися в носі?

Дополнительная информация

rss
Карта