Конфлікт США і Росії - розрив ракетного договору може істотно допомогти Україні

Запуск Штатами нової ракети-перехоплювача SM-3 версії Block IIA. Фото: скріншот

Ракетний конфлікт між США і РФ: як може виграти Україна Дмитро Дубенський https://cdn.segodnya.ua/img/article/11837/18_main_new.1540805420.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11837/ 18_tn.1540805420.jpg 2018-10-29T12: 10: 00 + 02: 00 США Вашингтон втягує Москву в нову гонку озброєнь, яка може бути вигідна Києву, вважає експерт

Україна може виграти в разі виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) з Росією.

Про це сайту "Сегодня" розповів військовий експерт Олег Стариков, коментуючи новий виток ракетного протистояння між Штатами і РФ з демонстрацією можливостей ракетних комплексів цих країн .

"Більше за всіх програють (якщо американці вийдуть з ДРСМД) країни Західної Європи і Китай. Виграють від виходу з Договору, в першу чергу самі Штати, а по-друге - Україна. Тому що у нас розробляється ракета" Грім-2 ". Згідно ДРСМД , вона не може летіти понад 500 км. Але якщо буде розірвано цей договір, то Україна зможе зробити ракету (це може реалізувати наш "Південмаш"), здатну бити до 1 тис. км (500-700 км і більше, в залежності від характеристик двигуна). Тоді і така ракета буде, образно кажучи, дострілювати до Москви. тобто, це буде кричу жиє стримування. Україна тільки виграє від розриву ДРСМД. Тоді Україна зможе офіційно проводити таку ракету, і вона буде націлена на Росію як зброю стримування. Однак зараз, хто б там що не говорив, таку ракету нам створити не дадуть ", - сказав він.

За словами Старикова, зараз все йде за планом Вашингтона, а військово-промисловий комплекс США чекає, коли Договір про РСМД буде розірвано. Чекає цього і ряд країн Східної Європи (наприклад, Румунія та Польща), а також Балтії. Штати тоді зможуть поставити і розмістити там ракети малої і середньої дальності.

Експерт також пояснив, що зараз США загрозою виходу з ДРСМД продовжують примушувати Китай і Росію виконувати обмеження на ракети середньої і малої дальності. Однак РФ першою порушила сама ці угоди, а КНР, яка формально не перебуває в цьому договорі, веде розробку ракетних комплексів малої і середньої дальності. Вихід Штатів з договору невигідний РФ, адже Вашингтон в такому випадку зможе розміщувати ракети по всій Європі, що втягне Москву в нову гонку озброєнь. Це по військовим і економічних міркувань невигідно РФ. І тому тиск на Китай відбувається через РФ, щоб змусити Пекін або приєднатися до ДРСМД, або заморозити свої ракетні програми.

Як повідомлялося, після заяви США про намір вийти з Договору про РСМД , В Калінінграді та інших стратегічно важливих для себе напрямках Росія розмістила новітні комплекси радіоелектронної боротьби "Самарканд".

У свою чергу Сполучені Штати Америки вдруге поспіль успішно випробували нову ракету-перехоплювач SM-3 версії Block IIA , Призначений для боротьби з бойовими ракетами середнього радіусу дії.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта