Конструктор сайтів або веб-студія - порівняння "за і" проти "

 1. Веб студія
 2. конструктори сайтів
 3. Чи замінять конструктори веб-студії?

Коли людина загоряється ідеєю створити власний сайт, у нього є кілька варіантів: використовувати CMS, звернутися в веб-студію / до фрілансера, зібрати сайт на конструкторі. Після невеликого вивчення питання зазвичай стає ясно, що на CMS за пару днів сайт чи не зібрати. А ось веб-студії і конструктори пропонують швидке вирішення питання. Так що ж вибрати?

Веб студія

Якщо ви хочете отримати якісний сайт, зверніться до професіоналів. Все логічно, але у такого способу є недоліки:

 • Заплатити доведеться набагато більше, ніж при використанні конструктора або CMS.
 • Тривале очікування. Веб-студія зробить сайт швидше, ніж ви навчитеся програмувати, але почекати все одно доведеться.
 • Вам доведеться вчитися управляти сайтів. Щоб внести зміни, потрібно знову звертатися в веб-студію або шукати іншого фахівця.

Щоб внести зміни, потрібно знову звертатися в веб-студію або шукати іншого фахівця

Серед плюсів - професіоналізм виконавців, підтверджений попередніми проектами, системний підхід до створення і можливість встановити і задокументувати чіткі терміни. Замовляючи сайт в веб-студії, ви повинні бути готові надати вичерпну інформацію про те, який сайт хочете бачити.

 • Завдання сайту.
 • Цільова аудиторія.
 • Джерела відвідувань.
 • Позиціонування компанії на ринку, відміну від конкурентів і т.д.

Вам будуть показувати сайти конкурентів, просити пояснити, що подобається, а що виглядає погано. Перед початком роботи пройде не одна зустріч з різними фахівцями, підсумком якої стане укладений договір на надання послуг. Кому-то такий серйозний підхід і потрібен, але знайдеться величезна кількість ситуацій, коли спілкування з веб-студією стає непотрібним і надмірно складним.

конструктори сайтів

Конструктори сайтів - онлайн-сервіси, які дозволяють створювати сайти всім бажаючим. Для роботи з ними не потрібні якісь особливі знання, навички програмування, спеціальний софт. Якщо ви вмієте запускати браузер, то потенційно вже має свій сайт - залишилося тільки зібрати його в конструкторі. Плюси конструкторів:

 • Не потрібно шукати хостинг і робити самостійно бекапи.
 • Зібрати сайт в візуальному редакторі можна за кілька годин.
 • Не потрібно піклуватися про безпеку або оновленні системи.

Сайти на конструкторах швидко створюються і редагуються. Ви можете зробити сайт, а потім доручити управління ним будь-якого співробітника. Пояснення принципу роботи займе 10 хвилин, після чого інший користувач зможе керувати вмістом.

Мінуси у конструкторів теж є - їх функціональності може не вистачити для вирішення складних і нетривіальних завдань. До того ж сайт, створений на конструкторі, можна перенести на інший хостинг.

Щоб конструктор не розчарував, потрібно правильно його вибрати. Дивіться рейтинги, приклад - https://site-builders.ru , Читайте опису, щоб зрозуміти призначення сервісу, перш ніж приступати. Правильний вибір інструменту - запорука приємної роботи і хорошого результату.

Чи замінять конструктори веб-студії?

Ні, веб-студіям в загальному і хорошим програмістам зокрема конструктори не загрожують. У сервісів для самостійного створення сайту в візуальному редакторі обмежені можливості. Якщо вам потрібно зробити щось, що виходить за рамки, то нічого не вийде. Тому конструктори успішні в вузьких нішах: створення візиток, Лендінзі, невеликих інтернет-магазинів.

Веб-студії необхідні для створення індивідуальних проектів з нестандартним функціоналом. У вас є ідеї - завдання фахівця зрозуміти, чи можна її реалізувати. .Откройте будь-який великий інтернет-магазин: навіть якщо він побудований на основі CMS, розробкою займалося велика кількість фахівців, які налаштовували движок під виконання певних завдань.

Конструктори з часом будуть ставати простіше і функціональніша, а потім повністю займуть нішу створення візиток і Лендінзі. Але навіть в такому випадку будуть проекти, яким буде потрібно рука майстра, а не алгоритм машини. І взагалі: конструктори розробляють теж програмісти. Ви ж не думаєте, що вони будуть шкодити самі собі, відбираючи роботу у колег?

Так що ж вибрати?
Чи замінять конструктори веб-студії?
Ви ж не думаєте, що вони будуть шкодити самі собі, відбираючи роботу у колег?