Космос для дітей дошкільного віку: досліди, вірші, відео

 1. Зі статті космос для дітей дошкільного віку ви дізнаєтеся
 2. Невагомість: як її відчути
 3. Досвід для дітей дошкільного віку з запуском ракети
 4. Вірші про космос для дітей дошкільного віку
 5. Досвід на тему космос - створюємо туманності
 6. Космос - відео для дітей дошкільного віку

Космос для дітей дошкільного віку, яка цікава тема! А найголовніше, що нам батькам навіть не потрібно захоплювати нею дітей. Вони самі цікавляться Місяцем, планетами сонячної системи, що там в небі, наскільки далеко від нас зірки і чи мають вони назви (імена). Дошкільнята мають дуже допитливим розумом і наше завдання дати їм відповіді в ігровій формі. У нас з сином зібралася вже ціла серія занять-ігор про космос. Якщо ви збираєтеся дати своєму дошкільнику відповіді на питання, впевнена, що в одній з моїх статей ви знайдете про це інформацію, яка дасть відповідь на рівні розвитку вашої дитини. В кінці статті ви побачите список на всю серію занять.

В кінці статті ви побачите список на всю серію занять

Отже, летимо далі, нам так сподобалися наші подорожі та знання отримані в процесі, що відчуває моє серце нас винесе за межі галактики.

Зі статті космос для дітей дошкільного віку ви дізнаєтеся

 1. Невагомість: як її відчути
 2. Досвід для дітей дошкільного віку з запуском ракети
 3. Вірші про космос для самих маленьких
 4. Вивчаємо з дитиною туманності в космосі
 5. Відео для дітей про космос

До речі про космічному просторі. Нещодавно переглядала папку творчих робіт, куди я збираю роботи Олександра і підписую дату їх виконання. Так ось, там я знайшла одну чудову картину, яка вразила мене і чоловіка до глибини душі. Олександру подобаються блискучі матеріали для малювання, ми багато їх використовували до новорічних свят. І ось 5 місяців тому (самі розумієте розпал весни) Олександр випросив у мене все тюбики з блискітками. Щоб не було гігантських втрат я поставила на стіл фарби в палітрі, воду, пензлики і пішла на кухню. Ось що намалював мій дошкільник.

Зоряне небо рісунок3 року 6 місяців

Зоряне небо рісунок3 року 6 місяців

Невагомість: як її відчути

Невагомість річ, яку нелегко відчути на Землі. Вона відчувається на певній глибині під водою - так тренуються космонавти, в сучасних швидкісних ліфтах також можна її відчути, а для дітей найлегший спосіб це гойдалки. Але не просто при катанні на гойдалці, а майже при 90 градусному нахилі, коли м'яке місце дитини як би відривається від сидіння. Ось в ці частки секунди і відчувається невагомість.

Вивчаючи невагомість в рамках проекту космос для дітей дошкільного віку, ми подивилися пару відео. Вони розраховані на дітей старшого віку - школярів, але нам все одно було цікаво.

Урок з космосу: Фізика невагомості

Досліди дилетанта: Невагомість на Землі

Після перегляду другого відео Олександр зрозумів, що космонавти в перебігу року тренуються для польоту в космос. Одна з головних тренувань - це вестибулярний апарат. Який, як ми з вами знаємо, закінчує свій розвиток в 7-10 років Після перегляду другого відео Олександр зрозумів, що космонавти в перебігу року тренуються для польоту в космос , А зараз моєму дошкільнику всього 3 роки 11 місяців. При останніх походах в парк, я помітила, що мій юний космонавт намагається бігти там де він раніше ходив пішки, хоче вище "летіти" на гойдалках і навіть знайшов в нашому парку ось таку установку для катання на дошках, де він намагається добігти до самого верху . Але поки це йому не вдається.

Але поки це йому не вдається

Про те які вправи в домашніх умовах ми робили для тренування вестибулярного апарату, можна прочитати в окремій статті .

Досвід для дітей дошкільного віку з запуском ракети

Я хотіла завершити наш політ на Місяць, про який ми говорили в пості Місяць - супутник Землі , Запуском місяцеходу. Але не місяцехід, ніяка інша з 276 машинок Олександра не захотіли рухатися за допомогою повітряної кульки Я хотіла завершити наш політ на Місяць, про який ми говорили в пості  Місяць - супутник Землі  , Запуском місяцеходу . Добре, що я пробую все сама до показу дитині, інакше б розчарування спіткало нас обох. Нічого, отже запустимо кулька у вигляді ракети! І навіть якщо всі мами планети вже провели цей трюк зі своїми дітьми, я все одно хотіла повторити, так як емоції дитини цього стоять .

Спробувавши в дитячій кімнаті, я зрозуміла, що її довжини мало для чудового запуску. Тому наш досвід був перенесений в зал, де один кінець вовняної нитки (можна використовувати будь-яку) я прив'язала до дверей на терасу, а другий до дитячого стільчика. Довжина польоту приблизно 5 метрів. Заздалегідь я одягла на нитку пластмасову трубочку і скотч, щоб кулька прикріплювався до трубочки.

Заздалегідь я одягла на нитку пластмасову трубочку і скотч, щоб кулька прикріплювався до трубочки

Це я чоловіка привернула до допомоги Це я чоловіка привернула до допомоги  , Він тримає ракету з кулі , Він тримає ракету з кулі.

Цей сюрприз чекав Олександра по поверненню з ліцею. Дитина біг знімати взуття і мити руки, щоб подивитися що там мама вигадала на цей раз. Чи варто говорити, що ми повторили досвід з запуском ракети безліч разів?
10,9,8,7,6,5,4,3 ,, ... ПУСК!

Але найголовніше, напевно, не нові враження дитини, а його нове вміння, яке він придбав після того. Як же довго ми з Олександром вчилися дути! Дути на свічки , На кораблики, при логопедичної гімнастики і багато ще чого ми робили на цю тему. І ось нарешті, майже до 4-ем років сталося - дитина просто сам захотів надути повітряну кульку. Він хотів запустити СВОЮ ракету і він це зробив! Я не знаю скільки разів в той день він надував кульки, ввечері тато почав благати про пощаду і просив прибрати ці кульки з очей геть Але найголовніше, напевно, не нові враження дитини, а його нове вміння, яке він придбав після того , Але не тут то було ...

Останнім часом Олександр дуже любить все записувати і, напевно важко в повній мірі зрозуміти що я під цим маю на увазі, тому наведу наочний приклад. Ми часто займаємося по роздрукованим мною матеріалами - проведення по лініях, для практики руки. Ось так і цього разу, в роздрукованих матеріалах про космос, були завдання обвести кольору зірок виділені пунктирними лініями. Дитина обвів їх, взяв маркери і почав писати тільки що обведені слова англійською мовою на магнітній дошці.

Перше слово було написано їм великими літерами і я просто звернула його увагу, що в завданнях він їх писав письмовим шрифтом. Що привело до того, що на дошці були написані слова двома шрифтами. Весь процес зайняв у Олександра 30-40 хвилин, в зв'язку з чим одне із запланованих занять було перенесено на наступний день. Але в таких ситуаціях я дотримуюся точки зору "дай дитині зробити те, що йому цікаво".

І так, пише мій дошкільник то лівої, то правої рукою. Він ще явно не визначився, а може бути і не визначиться. Час покаже, цей процес не можна форсувати.

Щось я відволіклася від теми космосу Щось я відволіклася від теми космосу .

Вірші про космос для дітей дошкільного віку

Вірші не тільки розвивають пам'ять і літературний смак, вони також можуть бути дуже пізнавальними. Якщо ви тільки почали тему, то буде корисним вивчити ось це чудовий вірш Хайта. У ньому представлені планети сонячної системи по порядку в дуже легкій, що запам'ятовується формі. Його вивчення можна приурочити до Дня Космонавтики або просто до цікавого заняття. Після того, як ваше дитя буде знати порядок планет, ви можете зробити макети і створити сенсорну коробку для ігор .

А ось ще один вірш про Чумацький шлях, написала його Римма Алдонина. Щоб дошкільник добре зрозумів про що йде мова у вірші, подивіться з ним дитячу енциклопедію на розвороті про Чумацькому шляху. А логічним продовженням після вивчення, буде цікаве творчість - малювання туманностей, про які ми поговоримо з вами нижче.

Досвід на тему космос - створюємо туманності

У нашій Галактиці багато красивих, різнокольорових туманностей. В рамках проекту космос для дітей дошкільного віку ми провели досвід, який наочно, яскраво і цікаво покаже як виглядають туманності. У нього є тільки один недолік: дуже важко зупинитися! Так і хочеться спробувати різні кольори, їх поєднання, змінити жирність молока. Я пораджу вам шановні батьки, продовжувати поки ваш дошкільник вичерпає свої питання.

Довідка: Туманність - ділянку міжзоряного середовища, що виділяється своїм випромінюванням або поглинанням випромінювання на загальному тлі неба.

Ми вирішили вивчити туманності більш докладно (для нашого 3-ех однорічного рівня звичайно). Спочатку прочитали про них в наявних книгах.

Моя перша книга про космос

Моя перша книга про космос

First Big Book of Space

Приступимо до створення нашої туманності.

Для цього нам знадобилося:

 • молоко з хорошою жирністю (я брала 6%)
 • піпетка
 • харчові барвники
 • ватні палички
 • засіб для миття посуду

молоко з хорошою жирністю (я брала 6%)  піпетка  харчові барвники  ватні палички  засіб для миття посуду

Перший досвід з туманністю я провела сама. Результат перевершив навіть мої очікування - туманність була прямо як з космосу! Концентрувала увагу дитини на те, що якщо просто перемішувати все паличкою, то дуже швидко наше молоко перетвориться в брудну рідину. Малювати на молоці потрібно акуратно, спокійно пересуваючи кольору по поверхні. Олександру звичайно ж не терпілося зробити подібну красу самому і коли мій "шедевр" був закінчений, я налила чисте молоко для дитини.

Спочатку він капнув з піпетки кілька крапель різного барвника. Бажано капати його на відстані один від одного, щоб кольори не змішувалися. Потім дитина бере ватяну паличку, вмочує її в миючий засіб і опускає в центр кольорової краплі.

Спостерігаємо за реакцією і обережно, поверхнево малюємо на молоці. Ми повторили ці малюнки чотири рази, перший був мій, в цілому у мене пішло два пакети молока. Я покажу вам як це робив дитина і його туманності.

Малювати на молоці може навіть маленька дитина, присутність батька звичайно обов'язково.

Даний досвід, на тему космос, нам дуже сподобався. Якщо вам цікаво чому барвник відразу не змішується з молоком і кольору барвника не змішуються один з одним, ось невелика довідка:

Молоко крім води містить вітаміни, мінерали, протеїни і крихітні частинки жиру, як би підвішені в розчині. Протеїни і жир дуже чутливі до змін розчину, в даному випадку молока. Секрет цього фокуса саме в крапельці миючого засобу або рідкого мила, які послаблюють хімічні зв'язки, які утримують жири і протеїни в розчині, і знижують поверхневий натяг в молоці. Відбувається бурхлива хімічна реакція, яку ми можемо спостерігати завдяки харчових барвників. Як тільки миючий засіб рівномірно змішується з молоком (частково розчиняється, частково прикріплюється до молекул жиру), реакція затихає і зупиняється. Ось у чому секрет цього цікавого хімічного досліду. Щоб повторити кольоровий вибух в молоці просто додайте ще крапельку миючого засобу.

Космос - відео для дітей дошкільного віку

Як відомо, дітки сприймають інформацію по різному. Комусь потрібно помацати, щоб зрозуміти. Кому-то побачити, а кому-то необхідно опрацювати тему в грі, в віршах, у творчості. Завершальним кроком в освоєнні космосу дітьми дошкільного віку, може бути перегляд відео. Я поділюся з вами тільки тими, від яких мій хлопчик залишився в захваті.

Відео про космос Енциклопедія дошколятам

Астрономія для самих маленьких

Мабуть автор назви припускав, що діти починають цікавитися даною наукою в початковій школі, він просто не знайомий з моїм сином Мабуть автор назви припускав, що діти починають цікавитися даною наукою в початковій школі, він просто не знайомий з моїм сином . Але ми з вами говоримо про дошкільників і, щоб ви не посадили перед екраном малюка років двох, я вам підкажу, що відео підійде років з 4-5.

Любителі Пеппі зможуть уважно вивчити розташування планет в Сонячній системі. При цьому відео починається з найдальшої планети від Сонця до найближчої.

І наостанок згадаю відео мого дитинства, яке підійде старшим дошкільнятам і молодшим школярам. Фантастична повість дівчинку Алісу, її батька геолога і птиці Говоруна. Пам'ятаєте?

Таємниця третьої планети

Отже дорогі друзі, як ви бачите, космос для дітей дошкільного віку дуже цікавий і не варто чекати поки вони почнуть вивчати астрономію в школі. Перегляньте інші наші заняття про космос і впевнена, що ви знайдете цікаві ігри своїм дошкільнятам, а також безліч дослідів і експериментів.

По темі:

Заняття 1. політ в космос для дітей дошкільного віку
Заняття 2. Дітям про Місяць
Заняття 4. Дітям про сонячну систему
Заняття 5. Дітям про астрономію
Огляд книг про космос на англійській мові
Огляд книг про космос російською мовою

Чи варто говорити, що ми повторили досвід з запуском ракети безліч разів?
Пам'ятаєте?