Кращі відеокарти для Майнінг криптовалюта: зарубіжний досвід

Автор: Костянтин Полтев

Стрімкий зліт вартості біткоіни, етеріума і інших криптовалюта за останні місяці породив гарячковий попит на відеокарти - основний компонент в комп'ютері, який займається «Майнінг» (здобиччю) віртуальних монет. FO переглянув популярні зарубіжні інтернет-ресурси і вибрав кращі, на думку іноземних авторів, відеокарти, а також зазначив ключові показники, на які варто дивитися майбутньому «шахтарю» при виборі знаряддя добування.

Чому навіть далекі від світу криптовалюта люди цікавляться Майнінг і готові вкласти в цю справу свої гроші? Не дивлячись на те, що мода на Майнінг все більше нагадує масову істерію і роздування чергового мильного міхура, проте поки що видобуток деяких криптовалюта залишається прибутковим заняттям.
У той же час, наприклад, з огляду на постійно ускладнюється структури блокчейна біткойнов в домашніх умовах добувати його не має сенсу - на цьому ринку правлять бал великі промислові Майнінг-пули, зокрема, китайські.Чому в Майнінг криптовалюта в основному використовуються не центральні процесори, а відеокарти?

Графічний процесор (від англ. Graphics Processing Unit, GPU) відеокарти можна налаштувати виключно на видобуток криптовалюта, саме тому він це робить швидше, ніж центральний процесор (Central Processing Unit, CPU). Навіть вбудовані в материнську плату графічні системи можуть в сотні разів швидше Майні, ніж CPU (з відповіді на питання на ресурсі 99bitcoins.com).
Які відеокарти використовуються при Майнінг криптовалюта?
За великим рахунком основними гравцями на ринку відеокарт є дві публічні міжнародні компанії - AMD і NVidia (тікери AMD і NVDA). Вони акумулюють левову частку попиту на видобувне обладнання. Не дивно, що за останні півтора року акції першої виросли з $ 2,87 до $ 12 (тобто майже в 4 рази), а другий - з $ 33 до $ 160 (в 5 разів). До слова, паперу обох компаній торгуються на Санкт-Петербурзької біржі в Росії.
За якими показниками порівнюються відеокарти для Майнінг?
Крім чисто технічних характеристик обладнання (розмір і частота оперативної пам'яті, типу процесора і ін.), Майнер звертають увагу ще й на витрати електрики і значення так званого хешрейта відеокарти (одиниці вимірювання обчислювальної потужності). Ці показники вони співвідносять з поточним курсом криптовалюта, щоб мати уявлення про терміни окупності вкладень в «залізо».


Для зручності деякі ентузіасти придумали онлайн-калькулятори для відеокарт, що дозволяють проаналізувати їх з точки зору вигідності придбання для Майнінг криптовалюта. Як приклад можна привести ресурс cryptowizzard.com.
Тим, хто хоче отримати повну інформацію про характеристики існуючих сьогодні відеокарт для видобутку, в допомогу сайт mininghwcomparison.com. Які відеокарти найкраще підходять для Майнінг криптовалюта?
Майнер Кіт Мей на інтернет-ресурсі wccftech.com підготував огляд більше 10 відеокарт для Майнінг етеріума (Etherium) і спробував скласти їх своєрідний порівняльний список з урахуванням ряду компонентів: вартість, продуктивність, хешрейт і. т.д. В огляд потрапили наступні моделі в базовій конфігурації, тобто без штучних змін: NVIDIA GTX 1080 FE, NVIDIA GTX 1070 FE, NVIDIA GTX 1060 FE, EVGA GTX 1050 SSC, XFX RX 480, Sapphire RX 570, Visiontek RX 470, Sapphire RX 460 Nitro.
Головний показник для відеокарти в кінцевому підсумку - прибуток, яку вона може принести з урахуванням всіх витрат. На момент написання огляду (26 травня) один ефір коштував $ 169. Якби ціни на нього залишалися незмінними в наступні 30 днів, то з урахуванням витрат на електроенергію (автор узяв $ 0,12 за кВт⋅ч) тестовані відеокарти змогли б заробити такі приблизні суми:
Графічний процесор (від англ
У другій частині свого огляду автор вирішив зібрати з карт «Майнінг-клуні» (або сети): 1080 + 1070 + 1060, 1080 + 1070 і 570 + 470. З одного боку вийшло, що сет 1080 + 1070 + 1060 виявився на 42,5% прибутковіше інших (по співвідношенню хешрейта до енерговитрат), проте його вартість в 3 рази вище, ніж сету 470 + 570, що є вагомим фактором у довгостроковому Майнінг, пише автор.

У висновку Кіт Мей попереджає, що своїми тестами нікого не агітує вступати в ряди віртуальних шахтарів і не ставив перед собою мету вибрати кращі карти або комбінації. Проте його тести пояснюють, чому Майнер змітають з полиць моделі відеокарт Sapphire RX 570 і Visiontek RX 470, а ціни на них дорожчають.
Більш свіжий огляд відеокарт для Майнінг зі спробою скласти з них рейтинг зробив Натан Кірш в своїй статті на сайті legitreviews.com . Його результати представлені в таблиці нижче.

Підписуйтесь на Financial One в соціальних мережах:
Facebook || Вконтакте || Twitter || Youtube

Чому навіть далекі від світу криптовалюта люди цікавляться Майнінг і готові вкласти в цю справу свої гроші?
Чому в Майнінг криптовалюта в основному використовуються не центральні процесори, а відеокарти?
Які відеокарти використовуються при Майнінг криптовалюта?
За якими показниками порівнюються відеокарти для Майнінг?
Які відеокарти найкраще підходять для Майнінг криптовалюта?

Дополнительная информация

rss
Карта