Кращі засоби видалення шкідливих програм

Почати варто з того, що шкідливі програми в даному контексті (Malware) - не цілком віруси, це, скоріше, програми проявляють небажану активність на комп'ютері, що встановлюються без відома користувачів і, до всього іншого, їх складно видалити.

Найбільша проблема, пов'язана з даними програмами - антивіруси часто не повідомляють про них, друга з проблем - їх складно видалити. Я вже писав про такі речі в статтях про те, як позбутися від реклами в браузерах, видалити Search Protect, позбутися від webalta або прибрати conduit. Цього разу поговоримо про спеціальні засоби для видалення шкідливих програм. Також може бути корисним: запобігання установки небажаних програм в Unchecky.

AdwCleaner

Можливо, програми для боротьби з небажаним ПО і рекламою, які описані нижче і «могутніше» AdwCleaner, але почати перевірку і очистку системи я рекомендую саме з цього кошти. Особливо в найбільш поширених сьогодні випадках, таких як спливаюча реклама та автоматичне відкриття непотрібних сторінок з неможливістю змінити стартову сторінку в браузері.

Головні причини рекомендації почати з AdwCleaner - це засіб видалення шкідливих програм з комп'ютера або ноутбука є повністю безкоштовним, російською мовою, в достатній мірі ефективно, а також не вимагає установки і регулярно оновлюється (плюс після перевірки і очищення радить, як уникнути зараження комп'ютера в надалі: вельми слушні поради, які я сам часто даю).

У використанні AdwCleaner простіше простого - запустили програму, натиснули кнопку «Сканувати», вивчили результати (можна зняти галочки з тих елементів, які, на вашу думку, не потрібно видаляти) і натиснули кнопку «Очищення».

У використанні AdwCleaner простіше простого - запустили програму, натиснули кнопку «Сканувати», вивчили результати (можна зняти галочки з тих елементів, які, на вашу думку, не потрібно видаляти) і натиснули кнопку «Очищення»

В процесі видалення може знадобитися перезавантаження комп'ютера (для того, щоб видалити то ПО, яке виконується в даний момент до його запуску). А по завершенню очищення ви отримаєте повний текстовий звіт про те, що саме було видалено.

Офіційна сторінка, на якій можна безкоштовно скачати AdwCleaner .

HitmanPro

HitmanPro - утиліта, про яку я дізнався порівняно недавно і яка сподобалася мені більше за інших. Перш за все, швидкістю роботи і кількістю виявлених загроз, в тому числі віддалених, але від яких залишилися «хвости» в Windows. Програму не потрібно встановлювати і працює вона дуже швидко. HitmanPro - утиліта, про яку я дізнався порівняно недавно і яка сподобалася мені більше за інших

HitmanPro є платною програмою, однак протягом 30 днів є можливість скористатися всіма функціями безкоштовно - цього цілком вистачити, щоб видалити все сміття з системи. При перевірці, утиліта знайшла всі шкідливі програми, які я попередньо спеціально встановив і успішно очистила комп'ютер від них.

Судячи з відгуків читачів, залишених у мене на сайті в статтях про видалення вірусів, що викликають появу реклами в браузерах (одна з найчастіших на сьогодні проблем) і про повернення нормальної стартової сторінки, Hitman Pro - це та утиліта, яка допомагає найбільшому їх числа вирішити проблеми з потенційно небажаним і просто шкідливим ПО, а вже в поєднанні з наступним даним продуктом працює взагалі майже безвідмовно.

Завантажити HitmanPro можна з офіційного сайту .

Malwarebytes Anti-Malware Free

Anti-Malware - одна з найпопулярніших програм для пошуку і подальшого видалення небажаного програмного забезпечення з комп'ютера. Версію Free для домашнього використання можна безкоштовно завантажити з офіційного

Версію Free для домашнього використання можна безкоштовно завантажити з офіційного

У програмі є російська мова, але, судячи з усього, виконаний є людиною. Більшість оглядів відзначають високу ступінь виявлення шкідливого ПО на комп'ютері і ефективне його видалення навіть у безкоштовній версії.

Більшість оглядів відзначають високу ступінь виявлення шкідливого ПО на комп'ютері і ефективне його видалення навіть у безкоштовній версії

Від себе можемо сказати, що під час перевірки, програма Anti-Malware знайшла і видалила компоненти Webalta і Conduit, але не знайшла нічого підозрілого у встановленій в тій же системі Mobogenie. Плюс до цього, збентежила тривалість сканування, нам здалося, що довго.

Microsoft Malicious Software Removal Tool

Є й офіційно засіб для видалення шкідливих програм від Microsoft. Програма не вимагає установки, російською мовою і сумісна з усіма актуальними версіями Windows - Windows 7, 8 і 8.1, 32 і 64 розрядними.

Завантажити програму можна з сайту Microsoft .

Все, що вам потрібно, щоб знайти і видалити небажане ПО за допомогою утиліти від Microsoft - запустити програму, натиснути далі і чекати звіту про результати. Все, що вам потрібно, щоб знайти і видалити небажане ПО за допомогою утиліти від Microsoft - запустити програму, натиснути далі і чекати звіту про результати

На жаль, судити про ефективність засобу від Microsoft я не можу, але, все одно рекомендую в якості першої спроби позбутися від Malware, так як не потрібно установка, не виробляються зміни в системі і є ймовірність, що це допоможе.

Spybot Search & Destroy

Spybot Search & Destroy - ще один ефективний спосіб позбутися непотрібного ПО і захиститися від шкідливих програм в майбутньому. Крім цього, в утиліті присутня широкий набір додаткових можливостей, пов'язаних з безпекою комп'ютера. Програма російською мовою.

Завантажити безкоштовно останню версію можна у розробника .

Крім пошуку небажаного софта, утиліта дозволяє захистити систему, відстежуючи встановлюються програми і зміни у важливих системних файлах і реєстрі Windows. У разі невдалого видалення шкідливих програм, що спричинило за собою збої, можна відкинути редагування, зроблені необхідні інструменти.