Кращий антивирусник на Андроїд

  1. AhnLab V3 Mobile Security
  2. AVL
  3. Avast Mobile Security
  4. CM Security захист і антивірус
  5. Kaspersky Lab Internet Security
  6. Norton Mobile Security
  7. Sophos Mobile Security
  8. Tencent WeSecure
  9. Trend Micro Mobile Security

При всіх численних перевагах операційної системи Андроїд, її найбільшим недоліком залишається вразливість для шкідливих вірусів. У 2016 році хакерські віруси навчилися заражати системні бібліотеки, впроваджуватися в запущені на смартфонах процеси і таємно встановлювати шкідливі програми без відома користувачів гаджетів.

За даними аналітиків , В 2017 році збільшиться число Android-здирників і банківських троянців, крім того, кіберзлочинці продовжують удосконалювати функціонал вірусів, які крадуть гроші з рахунків користувачів Андроїда. Виросте і кількість троянців, які намагаються отримати root-повноваження і непомітно завантажують і встановлюють програми.

Природно, творці антивірусів теж не топчуться на місці і продовжують створювати або покращувати вже наявні програми для боротьби з вірусами. У нашій статті ми розглянемо останню добірку декількох антивірусних програм 2017 року за даними популярного аналітичного сервісу av-test.org . Список формувався за двома основними критеріями: надійність і зручність використання.

AhnLab V3 Mobile Security

Версія ОС: Android 4.0 або пізніша
завантажити

Цей додаток є безкоштовною багатофункціональної платформою, яка включає в себе 7 основних можливостей: виявлення і видалення шкідливих програм, антивірусний сканер з щодня оновлюваною базою вірусних сигнатур, захист від шкідливих інтернет ресурсів, заборона небажаних дзвінків, очищення історії інтернет серфінгу, захист паролем фотознімків з стандартної галереї і антизлодій. Правда, антивирусник вміє тільки видаляти загрози в додатках без можливості ігнорування, чи не відсікає небажані повідомлення і не підтримує російську мову.

AVL

Версія ОС: Android 2.3 або пізніша
завантажити

Безкоштовний додаток аналізує більш ніж 10 000 файлів в день в режимі безперервного сканування. Також є функція ручного включення сканера, який визначає шкідливі сигнатури. Також антивирусник може блокувати дзвінки з невідомих і підозрілих номерів і дозволяє переглядати веб-сторінки в безпечному режимі.

Додаток відмінно оптимізовано, і в режимі фонового відстеження вірусів не сильно навантажує процесор і акумулятор. У антівірусника дуже зрозумілий і зручний інтерфейс, виконаний у вигляді рулетки з шістьма кнопками управління: сканування логів, вибіркове сканування, сканування додатків, настройки, допомога і оновлення. Розібратися в управлінні може навіть недосвідчений користувач. Єдиним недоліком, мабуть, можна назвати тільки відсутність російської мови

Avast Mobile Security

Версія ОС: Android 5.1.1
завантажити

Avast вже кілька років залишається найпопулярнішим безкоштовним антивірусником, як в своїй деськтопной версії, так і у вигляді додатку для смартфона. Самі розробники сміливо стверджують, що їх застосування - найнадійніше в світі. В одну програму вдалося помістити величезний набір функцій: сканер антивірусів, радник з безпеки, веб-екран, управління додатками і їх блокування, фільтр небажаних дзвінків і повідомлень, брандмауер, очищення пам'яті, сканер wi-fi мереж і так далі. Однією з вкрай корисних функцій є система «антизлодій», яка дозволяє відстежити смартфон, якщо його вкрали або втратили. Додаток автоматично оновлює свої антивірусні бази, дуже дбайливо витрачає заряд батареї і перевантажує процесор. Не забули розробники і про дизайн, створивши зручне і зрозуміле управління в поєднанні з приємною колірною. Через додаток можна підключитися до облікового запису Avast, щоб мати доступ до інформації про телефон з комп'ютера. Для цього потрібно авторизуватися через Google, Facebook або електронну пошту.

При всіх численних перевагах операційної системи Андроїд, її найбільшим недоліком залишається вразливість для шкідливих вірусів

CM Security захист і антивірус

Версія ОС: Android 2.3 або пізніша
завантажити

Особливість антівірусника CM Security полягає в тому, що це додаток - не повністю антивирусник. Функція визначення і видалення шкідливих програм - лише його частина. Додаток також позиціонується як оптимізатор Андроїд і прискорювач роботи. CM Security чистить непотрібний кеш, видаляє залишкові файли і рекламний сміття. При запуску антивирусник пропонує просканувати смартфон, в тому числі, і карту пам'яті, і до речі, робить це дуже швидко - всього за 5 секунд. Після цього антивирусник може виправити знайдені загрози в файлах і усунути помилки. Також додаток блокує URL-посилання на сторінки з шкідливим ПЗ, закриває доступ до небезпечних додатків, відсікає небажані дзвінки. Є і функція «антизлодій», яка забезпечує віддалене управління пристроєм через веб-консоль findphone.cmcm.com. З її допомогою можна зробити запит місцеположення, включити звуковий сигнал і заблокувати смартфон. А якщо гаджет вкрали, через додаток можна зробити фотографію злодюжки. До дизайну і управління додатком нарікань немає - все дуже зрозуміло і доступно. Недоліком програми можна назвати неможливість налаштувати антивірусний сканер і тип сканування.

Kaspersky Lab Internet Security

Версія ОС: Android 5.1.1
завантажити

У Лабораторії Касперського на п'ять з плюсом знають, як боротися з вірусами, в тому числі і на мобільних платформах. Під час тестування антивирусник Kaspersky Lab Internet Security виявив 100% загроз з 3000 тестових вірусів. Програма сканує всі встановлювані і оновлювані програми і файли на наявність вірусів, шпигунських і троянських програм, блокує небажані дзвінки та повідомлення, попереджає про шкідливі програми на веб-сайтах, допомагає приховати від сторонніх очей список контактів, дані про вхідні та вихідні дзвінки та SMS, а також відповідні записи в журналах. Є і функція «антизлодій»: з сайту «Лабораторії Касперського» можна відправити на смартфон команду для блокування, відстеження місцезнаходження і видалення всіх даних з апарату, а також зробити знімок фронтальною камерою або включити звукову сигналізацію. У мінуси програми можна записати кілька громіздке управління деякими інструментами.

Norton Mobile Security

Версія ОС: Android 4.0.3 або пізніша
завантажити

Антивірус доступний для безкоштовного завантаження з магазину Google Play. Безкоштовна версія забезпечує базовий захист, а через місяць додаток запропонує оновитися до рremium-версії обійдеться за 930 рублів в рік. Крім стандартних функцій по скануванню додатків і видалення вірусів, повна версія надає можливість резервного копіювання контактів, веб-захист, фільтр викликів і радник із програмою.

У додатку - відмінний дизайн інтерфейсу і мінімалістичний колірна гамма. Перемикатися між інструментами можна як через кнопки в меню, так і за допомогою свайпа.

Перемикатися між інструментами можна як через кнопки в меню, так і за допомогою свайпа

Sophos Mobile Security

Версія ОС: Android 4.1 або пізніша
завантажити

Ще один додаток, яке отримало максимальну оцінку в 12 балів під час тесту. Хвалять його і користувачі, що викачали антивирусник в Google Play. Додаток безперервно оновлює базу даних про новітні віруси. Перевірку на наявність шкідливого ПЗ проходять не тільки встановлені на пристрої і завантажувані додатки, але і системні файли, а також вміст карт пам'яті. Антивірус підтримує модуль захисту веб-серфінгу, а також дозволяє налаштувати батьківський контроль, закривши дітям доступ до небажаної для них інформації. Є і настройка блокування додатків, дзвінків і повідомлень. Sophos Mobile Security надає користувачеві смартфона контроль над правами доступу додатків, коли можна дізнатися, які програми збирають особисту інформацію та розсилають повідомлення. Є в додатку і «антизлодій». З явних переваг можна також відзначити приємний дизайн, доброзичливий інтерфейс, повна відсутність платного контенту і реклами. Правда, російської мови немає, так що доведеться деякий час покопатися в англомовних налаштуваннях.

Tencent WeSecure

Версія ОС: Android 4.2 або пізніша
завантажити

У нашому огляді ефективних антівірусніков Tencent WeSecure - мабуть, найпростіший за зовнішнім виглядом і доступним функцій. Антивірус проводить повне і швидке сканування, виконує перевірку додатків перед установкою, блокує дзвінки і робить бекап даних на карту пам'яті або в «хмару». Російська мова в ньому недоступний, втім, він і без цього інтуїтивно зрозумілий в управлінні.

Trend Micro Mobile Security

Версія ОС: Android 4.0 або пізніша
завантажити

Даний антивирусник примітний тим, що може просканувати додаток з Google Play ще до його установки, аналізуючи мережевий трафік, який був пропущений через власний VPN сервіс. Антивірус також перевіряє додатки, які можуть перехоплювати дані користувача і направляти їх в рекламні мережі. Всі підозрілі програми Trend Micro розбиває на три категорії за рівнем ризику: низький, середній і високий. З основних функцій програми можна також відзначити блокування дзвінків і повідомлень, батьківський контроль, безпечний браузер, бекап даних і антизлодій. Крім того антивирусник вміє переводити смартфон в режим «Just-a-phone», який відключає енерговитратні функції гаджета, знижуючи навантаження на акумулятор. Додаток досить просте в управлінні навіть при відсутності російської мови.

Наступний урок буде присвячений додаткам для очищення сміття на Андроїд. НЕ пропустіть!

Дополнительная информация

rss
Карта