Критерії вибору блогу як майданчик для прихованого маркетингу

Блоги вже давно використовуються інтернет-маркетологами для просування товарів і послуг методами прихованого маркетингу, і не безпідставно. Блогери є лідерами думок для своїх читачів, до їхніх порад і рекомендацій прислуховуються, а їх негативним реплік вторять. Було б зневагою не використовувати блоги в якості інструменту впливу на цільову аудиторію. Але як правильно відібрати майданчики і виконавців, за якими критеріями їх вибирати, щоб досягти бажаного результату?

Але як правильно відібрати майданчики і виконавців, за якими критеріями їх вибирати, щоб досягти бажаного результату

В принципі всі критерії відбору можна умовно поділити на такі: технічні характеристики майданчика (ТІЦ, PR, кількість читачів, записів, частота оновлення блогу, якість контенту в блозі), характеристики аудиторії блогу (чисельність, регіональна приналежність, активність читачів), характеристики ранжирування блогів в системах рейтингів (рейтинг Яндекс. Блоги, рейтинг Liveinternet і ін.)

Технічні характеристики майданчика:

Тематичний індекс цитування (тІЦ) визначає «авторитетність» інтернет-ресурсів на думку пошукової системи Яндекс з урахуванням якісної характеристики посилань на них з інших сайтів. Ця характеристика важлива, якщо розміщення постів в блогах є частиною SEO просування сайту, якщо ви розміщуєте оригінальний контент (статтю, ілюстрації, відеоматеріали) і ставите активну клікабільную посилання на просувний сайт. PR (PageRank) аналогічна ТИЦ одиниця, що ілюструє авторитетність майданчика на думку пошукової системи Google. Якщо просування сайту не стоїть на першому місці в списку завдань рекламної кампанії, то орієнтуватися на ці характеристики не варто, краще зосередитися на виборі майданчиків з якісним тематичним контентом, яке збирає увагу великої кількості представників цільової аудиторії.

Кількість читачів блогу, частота оновлення блогу, кількість записів. Не можна сказати чітко, скільки в ідеалі повинно бути читачів у блогу, природно, чим більше, тим краще. Однак є досвідченим шляхом перевірені дані (у кожного SMM фахівця свої, - який мінімум аудиторії вважається прийнятним для роботи з блогами). Зазвичай ми працюємо з блогами з кількість читачів не менше 1000. Треба розуміти, що активне ядро ​​читачів в два-три рази менше (це при хорошому розкладі). Побічно число активної аудиторії можна простежити, порахувавши коментарі до блогів (наприклад, в ЖЖ кількість записів у блозі і коментарів вказано, і можна з великою часткою ймовірності порахувати середнє число коментарів до кожного запису.) Якщо число коментарів в середньому дорівнює 1-2 до запису і коментатори найчастіше одні й ті ж, то слід зважити, чи настільки ви зацікавлені в розміщенні поста саме на цьому майданчику. Частота оновлення блогу дуже важлива, ніж частіше оновлюється блог, тим більше його читачів читають нові записи, тим частіше користувачі звертаються до майданчика, до того ж частота оновлення показує ставлення автора блогу до свого дітища, - навряд чи можна очікувати продуктивні результати від роботи з автором , оновлюючим свій блог від випадку до випадку і вважають роботу в блогосфері підробітком (більш результативним працювати з блогерами-непрофесіоналами, які не заробляють грошей на своєму блозі, але дуже захоплено займаються розвитком своє про інетрнет-журналу).

Якість контенту в блозі дуже важливо. Він повинен бути тематичним, цікавим, авторським, тобто відображає точку зору авторів на те чи інше питання. Блоги, багаті копіпаст, цитатами, рекламою зазвичай виявляються практично марними для використання з метою просування брендів. Помічено, що якщо автор блогу є відкритим для своєї аудиторії, а не знеособленим, спілкується з нею, знаючи читачів по імені, такий блог в рази ефективніший, ніж блог представляє собою солянку з постів, навіть якщо і вони дуже цікаві.

Характеристики аудиторії блогу. Мабуть, це один з найважливіших пунктів, на який варто звернути увагу при відборі блогів для прихованого маркетингу. Так само як і будь-яка інша площадка, аудиторія блогу повинна бути з того ж регіону, що і цільова аудиторія продукту, що просувається і послуги (хоча б в більшості своїй, адже точно розділити аудиторію в блогосфері не представляється можливим), відповідати статево вимогам до кампанії, бути активної і зацікавленої (коментувати, вступати в дискусії, підтримувати флешмоби та конкурси, ділитися записами та ін.) Для того щоб оцінити якість аудиторії досить вибірково переглянути деякі записи блогу, як ті, що сприяння ержат елементи прихованого маркетингу, так і природні на абстрактні теми. Переглядаючи списки читачів блогу, вибірково перевірте їх, щоб виключити перебування в складі мертвих анкет (ботів).

Характеристики ранжирування блогів в системах рейтингів. Алгоритм складання рейтингів Яндексом не до кінця прозорий, але основні позиції, які враховуються, відомі - це кількість читачів блогу, записів і коментарів, а також авторитетність передплатників блогу і посилань на блог. Рейтинги дозволяють орієнтуватися при підборі майданчиків, але навіть потрапляння в Top ще свідчить про те, що майданчик дійсно підходить вам. Рекомендується в ручну перевіряти кожну майданчик перед затвердженням. До того ж потрібно враховувати, що рейтинги періодично оновлюються, і той майданчик, яка ще вчора не потрапляла навіть у тисячу Яндекс. Блогів і тому не привернула вашу увагу, може дуже добре відпрацювати для конкретної кампанії.
Крім загального для блогів рейтингу «Яндекс.Блогі», існують ще й рейтинги окремих блогхостингу, наприклад рейтинг блогів LI. На них так само можна спиратися при виборі, особливо, якщо перед вами стоїть завдання знайти нові раніше не задіяні ресурси.

Крім перерахованих нюансів у відборі майданчиків, потрібно пам'ятати, що ні з кожним блогерів вдасться домовитися розмістити матеріал на обопільно вигідних умовах: надати вчасно зразки для тестування, запросити на захід і т.д. Тому при узгодженні майданчиків з клієнтом краще надавати список майданчиків з запасом (в ідеалі на 20% більше майданчиків, ніж ви плануєте використовувати).

Якщо вам сподобалася стаття - поділіться!

Але як правильно відібрати майданчики і виконавців, за якими критеріями їх вибирати, щоб досягти бажаного результату?

Дополнительная информация

rss
Карта