Культовий фільм з СРСР назвали провісником Путіна, 17 миттєвостей весни, Штірліц, новини, Оглядач

Британський кінокритик Ендрю Мейл угледів в радянському серіалі "Сімнадцять миттєвостей весни" причину, по якій до влади в Росії з часом прийшов нинішній президент Володимир Путін.

На думку експерта, знаменитий 12-серійний фільм Тетяни Ліознової був створений на замовлення КДБ, і був покликаний підвищити престиж працівників комітету, в тому числі розвідників, щоб привернути до органу нових людей, пише The Guardian , Посилаючись на слова мейл.

Особливу увагу кінокритик приділив головному персонажу - штандартенфюреру Максу Отто фон Штірліца, радянському розвідникові, який, на думку кінокритика, став після виходу картини національним героєм в СРСР, а анекдоти про нього - частиною радянського фольклору.

При цьому Мейл підкреслив, що після розпаду СРСР фільм "Сімнадцять миттєвостей весни" отримав якесь "цікаве продовження". У 1991 році петербурзький режисер випустив короткометражну стрічку про місцеве політику, який раніше служив розвідником в Східній Німеччині. Цією людиною нібито був Володимир Путін, а одна зі сцен короткометражки повторювала кінцівку серіалу Ліознової.

"І це прив'язалася. Люди почали асоціювати Путіна зі Штірліцем. Путін ніколи прямо не говорив, надихнув чи Штірліц його на те, щоб стати шпигуном. Але йому був 21 рік, коли вийшов серіал, і він вступив в КДБ через два роки після цього" , - процитував критика джерело.

Мейл також нагадав про випуск газети "Коммерсант" 1999 з опитуванням для читачів - кого б вони хотіли бачити наступним президентом Росії. На другому місці опинився Штірліц, його ж тоді помістили на обкладинку тижневика з підписом "Президент - 2000".

Посилаючись на все це, критик зробив висновок, що прихід Путіна до влади знаходиться в певному зв'язку з народною любов'ю до Штірліцу, через що Путіна і асоціювали з персонажем фільму.

Як повідомляв раніше OBOZREVATEL , В новому тізері серіалу "Картковий будиночок" поховали героя Кевіна Спейсі , Що спровокувало хвилю обурення з боку глядачів.

Підписуйся на наш Telegram . Отримуй тільки найважливіше!