Купівля акцій компаній. Що необхідно знати про акції? Як і де купити? оподаткування акцій

 1. Що потрібно знати про акції, перш ніж почати купувати
 2. Знання щодо інвестування і торгівлі на фондових ринках
 3. Базові знання, які допоможуть вам в торгівлі на фондовому ринку е
 4. розподіл акцій
 5. Які дії необхідно виконати перед початком торгівлі
 6. Як купити акції компанії приватній особі
 7. Що потрібно враховувати при виборі біржі і брокера, щоб купити акції компаній
 8. На якому ринку найкраще купувати акції компаній
 9. оподаткування акцій
 10. Способи уникнути або знизити сплату податків
 11. Позитивні сторони від придбання акцій
 12. Негативні моменти в торгівлі акціями
 13. Акції яких компаній краще купити?
 14. Вигідні акції Російських підприємств
 15. Прибуткові стартапи в Росії
 16. Цікаві факти

Зміст статті:

Акції компаній - різновид цінних паперів, що забезпечує частку володіння компанії і закріплює права власника акції на отримання частини прибутку, а також на участь в управлінні компанії і на частину майна, яке залишиться після ліквідації. Так як вартість акцій постійно змінюється, то покупка акцій компаній є хорошим способом заробітку грошей.

Що потрібно знати про акції, перш ніж почати купувати

Що потрібно знати про акції, перш ніж почати купувати

Знання щодо інвестування і торгівлі на фондових ринках

Купівля акцій компаній справа досить просте, адже вам потрібно лише придбати акції за меншою ціною і продати їх, коли ціни виростуть, тим самим ви забезпечите собі прибуток. Залишається тільки дізнатися, які з акцій підуть у ріст, а які впадуть в ціні, для цього необхідно детально вивчити ринок.

Базові знання, які допоможуть вам в торгівлі на фондовому ринку е

 • Читання графіків - невід'ємна частина в аналізі ризиків і прибутковості будь-якої акції. Так що вам необхідно навчитися розуміти, як буде вести себе вартість акції в залежності від денного графіка або графіка за весь період торгівлі.
 • Знання фондових індексів. Індекси - це агреговані показники того, як змінюється ціна на певну цінний папір. Всього в світі налічується близько 2500 фондових індексів, але для початку вам необхідно знати хоча б російські індекси.
 • Знання в області фінансової математики. До них відносяться вміння розраховувати прибуток і витрати, обчислювати відносні розміри доходів і збитків. Такі обчислення допомагають порівнювати між собою різні типи операцій на ринку по їх доходу. Таким чином, завдяки розрахунками ви зможете зробити найбільш вигідний вибір.

Інформація про акції

 • На фондовому ринку торгують тільки фондовими цінними паперами. Так, наприклад, комерційні папери не можуть продаватися на ринку, так як вони не володіють достатньою уніфікацією і масштабом емісії.
 • Цінні папери поділяються на кілька видів: основні, вторинні і похідні.
 • Акції на відміну від інших цінних паперів відносяться до іменних пайовою безстрокових цінних паперів. Безстроковими вони є тому що, акції існують до того моменту, поки існує компанія, що випустила їх.
Інвестиції в акції для початківців

розподіл акцій

На фондовому ринку акції традиційно поділяють на три «ешелону»:

Блакитні фішки. Такі акції є найбільш ліквідними, тобто такі акції протягом дня продаються найбільше. Отримали таку назву через фішок казино, так як саме блакитні фішки там є найдорожчими.

Другий і третій ешелон. До них відносяться акції дрібних компаній, але, тим не менше, що котируються на біржах. Найчастіше такі акції мають високий потенціал до зростання, але для того, щоб працювати з ними, необхідно володіти великими знаннями і досвідом в даній сфері.

Які дії необхідно виконати перед початком торгівлі

Для початку вам необхідно визначити точний розмір свого стартового капіталу і підрахувати можливий відсоток доходу Для початку вам необхідно визначити точний розмір свого стартового капіталу і підрахувати можливий відсоток доходу. (Див. Про вклади з найбільшою прибутковістю, стрижку купонів, облігації і ПІФи )

Виходячи з інформації, отриманої з першого пункту, вам необхідно скласти повну стратегію торгівлі на фондовому ринку.

Стратегії торгівлі можуть бути:

 • активними;
 • пасивними.

Активна торгівля вимагає більшого часу на проведення торгів, а пасивна, в свою чергу, передбачає наявність певних знань в області фондового ринку. У своїй стратегії ви повинні також визначитися з тим, акції якої компанії краще купити для отримання найбільшого прибутку.

Як купити акції компанії приватній особі

Як купити акції компанії приватній особі

Перед тим, як купити акції компаній, фізичній особі необхідно укласти договір з брокерською фірмою. Саме брокер буде проводити за вас всі операції по здійсненню операцій з цінними паперами. Але не думайте, що брокер буде нести відповідальність, покупка акцій компаній - справа ризикована і відповідати за ризики буде тільки сам покупець. Місцем, де можна купити акції компаній, є біржа.

Що потрібно враховувати при виборі біржі і брокера, щоб купити акції компаній

 • Надійність брокера. Якщо хочете отримати якісні послуги брокера, то краще за все буде звернутися в банк, що надає такі послуги. Банківські установи мають краще контролем, отже, банківський брокер буде найбільш надійним, але вартість його послуг обійдеться дорожче.
 • Досвід брокера на фондовому ринку. Стаж роботи можна визначити за кількістю клієнтських рахунків. Якщо брокер має велику кількість клієнтів, то це також є мінусом особисто для вас, так як шанси на індивідуальний підхід значно знижуються.
 • Вартість послуг. На даний момент середня комісія брокерів становить 0,03%. Також більшість компаній пропонують перший місяць брокерських послуг безкоштовно. Враховуйте той факт, що комісія виплачується навіть тоді, коли покупка акцій компаній проходить в збиток, так що комісійні відрахування повинні бути мінімальними, в іншому випадку ви тільки втратите свої гроші.
 • Розмір стартового капіталу. Кожен брокер призначає свою суму, так що перед тим, як починати працювати, необхідно уточнити даний момент.

Поради експерта - Акції яких компаній варто купувати?

Олексій Федоров, Startpack - пошук і підбір хмарних сервісів для бізнесу

Вкладатися в акції невеликої кількості компаній занадто ризиковано, історія знає масу випадків втрати вкладень в зовнішньо успішні компанії. Я вкладаюся в максимально диверсифіковані портфелі і рекомендую так робити друзям.

Формуючи портфель за принципом індексного фонду (індексного Піфа), ми отримуємо мінімізовані ризики при відсутності витрат на послуги керуючих. Вивчіть як формується індекс ММВБ, яку частку в ньому займає кожна з 50 компаній. Купуйте акції цих компаній так, щоб частка ваших вкладень відповідала частці компанії в індексі. Точно повторити ММВБ, швидше за все, не вийде - може не вистачити коштів на всі компанії, деякі акції самі по собі коштують дуже дорого (наприклад, Транснефть), ваш портфель отримає все властивості індексного фонду, який схильний до лише страновому ризику. Подібним же чином можна вкладатися в акції зарубіжних компаній, використовуючи в якості орієнтира загальноприйняті індекси.

Вкладення в різні світові ринки нівелює і ризик країни. Подібний підхід спирається на спостереження, що в історичній перспективі все ринки ростуть. Ця стратегія підходить для довгострокових вкладень в 10-15 років, які не передбачає продаж цінних паперів протягом всього терміну інвестування. Дивіденди слід реінвестувати в покупки нових акцій, отримуючи експонентну міць складних відсотків. Портфель не вимагатиме багато уваги, пару годин 2-3 рази на рік. Дотримуючись цієї стратегії, за останні 4 роки я отримав прибутковість портфеля 76%, але навіть якщо б я отримав меншу прибутковість, вона була б вищою за прибутковість будь-якого вкладу.

На якому ринку найкраще купувати акції компаній

Європейський фондовий ринок

 • Даний фондовий ринок акцій пропонує своїм клієнтам необмежені можливості.
 • Всі європейські біржі діляться на кілька категорій: західні, східні, південні і північні. Всі вони практично однакові, але все ж мають деякі відмінності в принципах роботи.
 • Провідної європейської біржею є Лондонська, саме вона забезпечує майже половину всієї світової торгівлі акціями.

Американський фондовий ринок

 • Сполучені Штати Америки на даний момент є основним фінансовим центром усього світу. Саме динаміка індексів американських бірж впливають на біржі з усього світу.
 • Основний біржею в Америці є Нью-Йоркська фондова біржа.
 • Американський фондовий ринок є найбільш ліквідним і володіє надійною системою захисту. Так що американські ринки є найбільш привабливими для великих інвесторів.

Російський фондовий ринок

 • Фондові біржі в Росії відновили свою роботу після розвалу СРСР в 1991 році. Так що російський фондовий ринок є відносно молодим.
 • Російські біржі мають високий ступінь прибутковості, але даний факт компенсує висока ступінь ризику.

У Росії аналогічно акціям можна робити вклади в облігації компаній, держави, муніципалітетів. При цьому ризики інвестора будуть менше, ніж при покупці акцій. Дізнатися докладніше про всі види облігацій можна в статтях, зазначених нижче:

оподаткування акцій

оподаткування акцій

Кожен учасник торгівлі на фондових ринках зобов'язаний платити різні податки.

Види оподаткування:

 • Податок на дивіденд. Дивіденд це частка від прибутку компанії, в якій ви є акціонерним учасників. З цього дивіденду вам необхідно виплатити 9% від усієї суми. Зазвичай компанія сама сплачує податок і після цього виплачує дивіденди акціонерам.
 • Податок на дохід. Якщо покупка акцій компаній приносить вам дохід, то необхідно виплачувати податок в розмірі 13% на користь держави (див. Податки на майно для фізичних осіб )

Способи уникнути або знизити сплату податків

Перший спосіб зниження сплати податків полягає в наступному: необхідно підсумовувати доходи і збиток від проведення операцій. Для цього потрібно прив'язати якомога більше операцій до одного брокерського рахунку, тобто потрібно відкрити свій рахунок лише у одного брокера.

Другий спосіб При проведенні передачі акції від одного власника до іншого, потрібно завжди брати документ, в якому прописана вартість покупки. В іншому випадку, буде вважатися, що ви придбали акції за нульовою ціною, а, отже, при подальшому продажі цих акцій, податок буде списаний з повної суми продажу, а не з прибутку.

Третій спосіб. В кінці року при наявності незакритих збиткових угод, необхідно їх закрити і придбати назад продані акції. Таким чином, вироблені операції знизять суму вашого оподаткування.

Четвертий спосіб. Починаючи з 2010 року, можна фіксувати збиток протягом року і переносити його на десять років. Таким чином, ви зможете зменшити оподаткування даними збитком в наступні періоди.

Позитивні сторони від придбання акцій

Позитивні сторони від придбання акцій

 • Для ведення успішної торгівлі на фондовому ринку, не потрібно володіти величезними грошовими коштами. Достатньо лише суми в 500-1000 доларів. Даний фактор робить торгівлю акціями доступною для багатьох людей.
 • Акції великих компаній можна продати протягом декількох секунд, що дозволяє власнику цінних паперів швидко отримати грошові кошти при необхідності, чого не зробиш при вкладенні грошей в нерухомість (див. Іпотечні облігації, забезпечені кредитами, з'являться в Росії )
 • Торгівля цінними паперами на сьогоднішній день може здійснюватися прямо з дому.
 • Дохід від придбання акції може бути вкрай високим, при проведенні правильної операції. Так як вартість тільки що відкрилися, але швидко розвиваються, вкрай низька.
 • При покупці великої частини акцій, ви отримуєте право брати участь в діяльності компанії.
 • Ризики при торгівлі акціями, значно нижче, ніж в торгівлі валютою.

Негативні моменти в торгівлі акціями

 • Акції втрачають свою вартість в тому випадку, якщо компанія, їх випустила, збанкрутує.
 • При настанні кризи, ціни на акції можуть стрімко падати, а на очікування зростання вартості акцій можуть піти роки.
 • Неможливо точно знати відповідь на питання, акції якої компанії краще купити, так як будь-які акції можуть як зростати в ціні, так і впасти.
 • Для безпечної торгівлі акціями необхідно володіти великою сумою грошових коштів.
 • Політична ситуація в країні, в якій знаходиться компанія, може негативно відбитися на вартості її акцій. При інвестуванні необхідно враховувати ще й політичний фактор, а політика - річ непередбачувана.
 • При покупці простих акцій існує ймовірність залишитися без дивідендів, якщо компанія отримала збиток (див. Куди вкласти гроші, щоб отримувати дохід? ).
 • Щоб вести успішну і прибуткову торгівлю акціями, необхідно володіти великими знаннями і великим досвідом в цій сфері, в іншому випадку ви просто втратите свої гроші.

Акції яких компаній краще купити?

На даний момент фінансові експерти рекомендують акції найбільших компаній, купити які є самим надійним варіантом На даний момент фінансові експерти рекомендують акції найбільших компаній, купити які є самим надійним варіантом.

Акції таких компаній приносять хороші дивіденди, а також володіють постійним зростанням, до того ж ризик того, що ви втратите свої гроші - мінімальний.

Кращі брокери і стратегії торгівлі бінарними опціонами. Бінарні опціони - це розлучення?

Найбільш перспективні компанії для покупки акцій - це компанії зі нудною назвою. За статистикою, такі компанії мають великий зростанням акцій.

Акції компаній, у яких немає конкурентів, мають високою ймовірністю до зростання.

Вигідні акції Російських підприємств

Найбільш ліквідними на російському фондовому ринку є акції наступних компаній:

 • Сбербанк;
 • Газпром;
 • ВТБ;
 • Лукойл;
 • Транснефть;
 • Татнефть.

Прибуткові стартапи в Росії

Прибуткові стартапи в Росії

У Росії мало не кожен день виникають нові стартапи, які заслуговують на увагу (див. Унікальні бізнес-ідеї для стартапу ). Багато з них мають ймовірність того, що їх акції незабаром підуть вгору, але 100% гарантії цього немає. Проте, купити акції компаній-початківців - хороший спосіб заробити гроші з невеликими вкладеннями. Експерти рекомендують такі стартапи для вкладень:

 • Компанія ЕкзоАтлет - дана організація виробляє екзоскелети для поліпшення якості життя людей з обмеженими можливостями. Їх продукція вже зацікавила багато міжнародних компаній.
 • Додаток CrocoDie -Даний додаток оповіщає власника про знаходження поблизу евакуаторів, тим самим запобігає можливість евакуйовано автомобіля. Додаток вже отримало велику популярність і в майбутнє планує розвиватися далі.

Цікаві факти

 • За часів керування компанією Apple Джил Амеліо, акції компанії впали до історичного мінімуму. Таке явище було викликане тим, що анонімний продавець продав 1,5 мільйона акцій. В результаті з'ясувалося, що цим продавцем був сам Стів Джобс, який завдяки такій махінації знову отримав місце в компанії (див. Чому компанії Росії коштують набагато дешевше компаній Америки ?).
 • У Сомалі є власна «піратська біржа». На даній біржі, люди можуть вкладати свої гроші в банди піратів, які займаються грабунком.
 • Співзасновник компанії Apple Рональд Уейн в 1976 році продав свою частку в компанії за 800 доларів. Якби він зробив це сьогодні, то отримав би 54 мільярди доларів.

Поради експерта - Акції яких компаній варто купувати?
Куди вкласти гроші, щоб отримувати дохід?
Акції яких компаній краще купити?
Бінарні опціони - це розлучення?

Дополнительная информация

rss
Карта