Курси долара і євро: гаджет для вісти

Давненько хотів написати який нитка гаджет для вісти. Спочатку хотів зробити це на WPF, але з'ясувалося що до гаджетам у Мікрософтвера інший підхід. Посути гаджет - це html веб сторінка з усіма що випливають. Тому тільки xbap або silverlight можна засунути в гаджет (причому стало це можна зробити відносно недавно).

Подивившись в каталозі гаджетів, гаджети, які показують курс валют, і не знайшовши там нічого цікавого, я вирішив написати свій монітор курсів. У нашого центрабанка є прекрасний веб сервіс, який надає всю інформацію про курсах валют за будь-який період.

Спроба використовувати сільверлайт закінчилася невдало. По-перше, під 64-бітної Вистой сільверлайт не працює в 64-бітному сайдбарі. Це можна обійти, запускаючи 32-ох бітну версію сайдбара, але це вже збочення. По-друге, з сільверлайта в гаджеті можна нормально звернутися до Вебсервіс. Це пов'язано з тим, що сільверлайт в гаджеті не бачить конфігураційних xml файлів і не може отримати доступ. Є workaround, який передає дані в сільверлайт контрол через скрипт AJAX, але я вважаю це не дуже красивим.

У підсумку я зробив простіше - гаджет просто показує картинку з веб-сервера, оновлюючи її раз на годину. А на сервері працює php скрипт по крону, який запитує дані у центробанку. Гаджет показує поточний курс долара і євро, на скільки він змінився за день і за тиждень і графік динаміки курсів за 3 тижні.

завантажити гаджет

Просто запустіть завантажений файл, і гаджет встановиться. Якщо цього не станеться і він відкриється як зіп архів, то можна на гаджеті нажaть Open with ... Sidebar. Якщо і це не допоможе, то можна створити папку C: \ Users \ Ваше ім'я \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows Sidebar \ Gadgets \ CurrencyRates.gadget \ і в неї скопіювати вміст архіву.