Люди тікають з Венесуели тисячами. Бразилія відправляє війська на кордон

  1. Що сталося на кордоні з Бразилією?
  2. Що відбувається в Еквадорі?
  3. Що кажуть інші сусіди?

Image caption Жителі Пакарайма забарикадували дороги і підпалили майно венесуельських біженців

Бразилія направляє війська і поліцію в місто Пакарайма на кордоні з Венесуелою, де були здійснені напади і підпали в таборах венесуельських мігрантів.

Напередодні президент Бразилії Мішел Темер провів екстрену нараду уряду і силовиків. У країні зростає невдоволення в зв'язку з великою кількістю біженців.

Важка економічна криза і політична нестабільність в Венесуелі змушують населення просити притулку в Бразилії та інших сусідніх країнах. Міністр закордонних справ Венесуели закликав владу Бразилії гарантувати громадянам Венесуели безпеку і вжити заходів для захисту їх майна.

Повідомлення про те, що громадяни Венесуели масово і незаконно перетинають кордон, надходять також з Еквадору.

У неділю сотні людей було затримано прикордонними службами, після того як Еквадор ввів нове міграційне правило, згідно з яким прибувають через територію Колумбії венесуельців тепер треба мати діючі паспорти, а не просто картки посвідчення особи, як це дозволялося досі.

Більшість біженців пробираються на південь, в Перу і Чилі, де у багатьох живуть родичі.

Політична та економічна криза в Венесуелі і як наслідок висока інфляція призвели до постійного дефіциту продовольства і медикаментів.

Вперше напруженість на кордоні виникла коли сотні жінок спробували прорватися за товарами першої необхідності з боку Венесуели в Колумбію. Щоб уникнути інцидентів венесуельська влада почали відкривати кордон на кілька годин в тиждень, після чого туди за продуктами вже легально кинулися тисячі чоловік.

За деякими підрахунками, число економічних біженців з Венесуели вже досягло мільйона чоловік.

Що сталося на кордоні з Бразилією?

Image caption Бразильська поліція в прикордонній Пакарайма вже насилу справляється з ситуацією.

У суботу в прикордонному місті Пакарайма відразу кілька тимчасових таборів біженців зазнали нападу з боку розлючених місцевих жителів. Нападу передували повідомлення про те, що власник одного з місцевих ресторанів був сильно побитий венесуельцями.

Групи чоловіків з камінням і палицями в руках підпалили намети та інше майно біженців. Повідомляється, що після інциденту більше 1000 чоловік втекли назад до Венесуели.

З того боку кордону надходять повідомлення про напади на автомобілі з бразильськими номерами.

Міністр громадської безпеки Бразилії заявив, що в понеділок в допомогу місцевої поліції з центру країни прибудуть загони військових.

Що відбувається в Еквадорі?

Image caption Венесуельці чекають, коли їм дозволять потрапити в Еквадор. Назад йти вони не можуть, а багато хто розраховує возз'єднатися з родичами в Перу і Чилі

Кореспонденти Бі-бі-сі повідомляють, що сотні венесуельців продовжують спроби перетнути кордон з Еквадором, незважаючи на введене днями нове еміграційний правило.

Десятки затриманих просто йдуть з блокпоста Румічака і йдуть уздовж погано охороняється кордону в пошуках лазівки.

"У нас немає грошей, ми повинні продовжувати шлях і налагодити наше життя", - сказала агентству Рейтер вчителька початкових класів Майерлі Ісагірре.

Image caption Жителі Пакарайма забарикадували дороги і підпалили майно венесуельських біженців   Бразилія направляє війська і поліцію в місто Пакарайма на кордоні з Венесуелою, де були здійснені напади і підпали в таборах венесуельських мігрантів

Media playback is unsupported on your device

Мадуро ховають, солдати розбігаються. Що сталося в Венесуелі?

Інші розбивають намети і намагаються сховатися в них від холоду: зима в Еквадорі, територія якого знаходиться на гірських височинах, досить сувора.

"Ми прийшли з узбережжя Карибського моря, і такий холод нестерпний для нас", - каже Хорхе Луїс Торреальба, який втік з Венесуели з родиною і друзями.

Благодійні організації побоюються, що коли ці люди доберуться до кордону з Перу, їм усім доведеться платити штраф за нелегальний перетин території Еквадору.

"А грошей у них немає", - каже Густаво Сальвадор з "Червоного хреста".

В'їжджати в Еквадор без паспортів і раніше можуть тільки діти і підлітки в супроводі дорослих. Всім іншим необхідно мати при собі документ. Це правило було введено минулого тижня, а люди перебувають в дорозі вже кілька місяців, і жорсткість правил застигло їх зненацька.

Що кажуть інші сусіди?

Image caption Антиурядові виступи в Венесуелі тривали кілька місяців, але повалити Мадуро опозиції не вдалося

Через неослабної потоку людей, що біжать з Венесуели, з 25 серпня Перу також вводить в'їзд в країну за паспортами.

У лютому цього року розпорядився посилити прикордонний контроль президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.

Однак це тільки посилило прагнення тисяч громадян Венесуели будь-якими шляхами потрапити за кордон.

Опозиція Венесуели звинувачує у кризі правлячу соціалістичну партію. Багата нафтою країна могла б гідно жити навіть при невисоких світових цінах на нафту, вважають противники влади, але уряд, успадкувало від покійного Уго Чавеса політику "боліваріанської революції" і одержавлення економіки, загрузло в корупції.

У минулому році по країні прокотилася хвиля антиурядові виступи за участю мільйонів чоловік.

Опозиція стверджувала, що в протестах, що тривали кілька місяців, взяли участь 85% громадян країни.

Люди вимагали відставки президента Ніколаса Мадуро. У зіткненнях з поліцією загинули десятки людей, сотні були арештовані.

Ніколас Мадуро був переобраний на пост президента в травні цього року.

Що сталося на кордоні з Бразилією?
Що відбувається в Еквадорі?
Що кажуть інші сусіди?
Що сталося на кордоні з Бразилією?
Що відбувається в Еквадорі?
Що сталося в Венесуелі?
Що кажуть інші сусіди?

Дополнительная информация

rss
Карта