Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

  1. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600 Настав час познайомитися з третім учасником нашого...
  2. Установка, драйвер, робота
  3. печатка
  4. Ціна
  5. висновок
  6. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  7. знайомство
  8. Установка, драйвер, робота
  9. печатка
  10. Ціна
  11. висновок
  12. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  13. знайомство
  14. Установка, драйвер, робота
  15. печатка
  16. Ціна
  17. висновок
  18. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  19. знайомство
  20. Установка, драйвер, робота
  21. печатка
  22. Ціна
  23. висновок
  24. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  25. знайомство
  26. Установка, драйвер, робота
  27. печатка
  28. Ціна
  29. висновок
  30. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  31. знайомство
  32. Установка, драйвер, робота
  33. печатка
  34. Ціна
  35. висновок
  36. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  37. знайомство
  38. Установка, драйвер, робота
  39. печатка
  40. Ціна
  41. висновок
  42. Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600
  43. знайомство
  44. Установка, драйвер, робота
  45. печатка
  46. Ціна
  47. висновок

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Малюки-олівці, варіант №3: Canon PIXMA iP1600

Настав час познайомитися з третім учасником нашого циклу, присвяченого недорогим, бюджетним пристроям, який отримав назву універсальних струменевих принтерів для будинку. Canon Pixma iP 1600 - не сама молодша модель в лінійці Pixma iP, але при цьому відмінно вкладається в обрану нами категорію принтерів до 2000 рублів ($ 80). Це недороге, досить просте, при цьому не найменше в своєму класі пристрій, з характеристиками, що дозволяють припустити великий потенційний інтерес до даної моделі.

знайомство

Виглядає принтер своєрідно. Подібний варіант виконання притаманний усім недорогим моделям оновленої лінійки Pixma iP. З одним таким представником я вас уже знайомив в статті Canon PIXMA iP6210D . Створюється враження, що в дизайнерському відділі Canon вирішили випробувати практикантів, яким і дали відірватися від душі. Інакше як пояснити той факт, що більш дорогі і «просунуті» принтери мають, на відміну від «витонченому дизайну», серйозний, стильний зовнішній вигляд, по суті, доопрацьований і відшліфований варіант стартовою колони Pixma? За таке «обличчя» і зайвих $ 10 не шкода було б віддати (думка автора). А зараз ми маємо те, що маємо, і нікуди від цього не дітися.

Дизайн даного пристрою хоч і названий виробником «витонченим», на ділі дуже простий і непоказний. Хоча на фотографіях і рекламних проспектах він дійсно виглядає витончено. А по надійності і добротності сама конструкція питань не викликає.

Pixma iP 1600 має всього один лоток, з «красного» відкидною підставкою для паперу. Приймальний лоток відсутній, тому варто заздалегідь продумати варіант установки принтера на робочому столі або тумбі, щоб було місце для надрукованих сторінок тексту або фотографій.

Кнопок у принтера всього дві, та більше йому й не потрібно. Найголовніше, що однією з них можна скасувати друк документа в будь-який момент.

Заміна картриджів не вимагає попередніх маніпуляцій з кнопками або драйвером принтера. Досить підняти масивну верхню кришку і дочекатися парковки каретки з картриджами.

Принтер, як дві краплі води, схожий на свого старшого «брата» iP 2200. Відмінності мінімальні, і якщо не брати до уваги колір обробки, то залишається різниця в швидкості і додаткових типах використовуваних картриджів.

На відміну від розглянутих раніше опонентів, питання фотодруку Canon приділив не менше уваги, ніж іншим характеристикам даного пристрою. Воно й зрозуміло, адже нові технології FINE і ChromaLife100 розроблялися для всієї оновленої лінійки PIXMA iP. Звідси і настільки високі, технічні характеристики.

Комплект поставки:

  • принтер;
  • посібник з встановлення;
  • CD-ROM з програмним забезпеченням (драйвери і утиліти принтера для Windows, програми: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint);
  • картридж чорний PG-40;
  • картридж кольоровий CL-41;
  • мережевий кабель.

Короткі технічні характеристики

Спосіб друку4-кольорова система друкуМінімальний розмір крапліоб'ємом краплі 2 плСопла друкуючої головкимікросопла картридж, створений за технологією FINEМаксимальна роздільною здатністю4800 х 1200 пікселів на дюймУзгодження кольоруICM, ColorSync, Exif PrintШвидкість фотодрукудрук «в край», формат 10 x 15 см: прибл.70 з
A4: не більше 82 сШвидкість монохромного друкудо 19 стор. / Хв (макс.), 13,4 стор. / Хв (в стандартному режимі)Ємність лотка100 аркушівФормат матеріалу для друкуA4, B5, A5, Letter, Legal, конверти (формат DL або Commercial 10), 10 x 15 см, 13 x 18 см, формат кредитної картки (54 х 86 мм)КартриджіFINE - PG-40 і CL-41Ресурс чорної чорнильниціPG-40: 195 сторінок при 5% -ному заповненніРесурс чорнильниці з кольоровим чорниломCL-41: 155 сторінок при 5% -му заповненніІнтерфейсUSB (сумісний зі специфікаціями USB 2.0)Підтримувані ОС

Windows: Windows XP, Windows 2000, Windows Me або Windows 98
Macintosh: Mac OS X v10.2.1 або вище

ПО входить в поставку

Windows: Easy-WebPrint, Easy-PhotoPrint, PhotoRecord, Easy-PrintToolBox Mac: Easy-PhotoPrint

Рівень шуму

прибл. 44 дБ (в режимі вищої якості)

споживана потужність

прибл. 1 Вт (в режимі очікування)
прибл. 10 Вт (при друці)

Розміри
(Ш x Г x В)

435 x 249 x 165 мм

маса

прибл. 2,9 кг

Бюджетні принтери минулих версій PIXMA, такі, як iP1000, iP1500 і iP2000, використовували друкує систему, що складається з двох компонентів: окремо друкуюча головка і окремо чорнильниці.

Із застосуванням оновленої системи FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), оснащеної новою технологією ChromaLife100, компанія відмовилася від колишнього варіанта і повернулася до єдиного елементу - картриджу з чорнилом і друкуючої головкою. Хтось скаже, що це крок назад, а хтось не погодиться. Не буду приймати жодну зі сторін, скажу тільки, що і ті, і інші в чомусь мають рацію, тому що нова система має як плюси, так і мінуси. Тому висновки робіть самі.

Почну з цін.

Стара модель: Canon PIXMA iP1500 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж BCI-24Color (оригінал) - середня ціна 315 рублів.
Картридж BCI-24Bk (оригінал) - середня ціна 184 рубля.
Print head 0054 - середню вартість цього елемента назвати складно, так як пропозицій дуже мало, і варіюються вони від 670 рублів до 1700 рублів.

Нова модель: Canon PIXMA iP1600 - приблизна вартість 1600 рублів

Картридж кольоровий CL-41 (оригінал) - середня ціна 630 рублів.
Картридж чорний PG-40 (оригінал) - середня ціна 530 рублів.

Як ми бачимо, при порівнянній ціні самих пристроїв, вартість нових картриджів (єдиних) стала помітно вище, а швидкість друку і їх ресурс виросли незначно.

Швидкість друку:
19 сторінок в хвилину, проти 18-ти.
Ресурс картриджів:
чорний - 195 сторінок з 5% заповненням проти 140,
кольоровий - 155 сторінок з 5% заповненням проти 140.

Що стосується друкуючої головки, то у мене немає реальної статистики напрацювання на відмову, що дозволяє визначити середню періодичність заміни цього, досить важливого елемента, але те, що це витратний матеріал, думаю, сумніву не підлягає. До того ж, знайти згадану головку, навіть в Москві, не так-то просто, а вартість її у деяких продавців порівнянна з ціною нового принтера.

Ні для кого не секрет, що основний прибуток компаніям, що виробляють принтери, приносить не продаж самих пристроїв, а продаж витратних матеріалів до них. Як не крути, а міняти друкує головку припадає набагато рідше чорнильниці, та до того ж підробити легше картридж без головки, ніж з такою.

Тим самим, «повернувшись назад», компанія Canon, «вбила» як мінімум трьох «зайців». Збитки від продажів «лівих» картриджів повинні скоротитися, друкуюча головка залишається завжди новою, а собівартість єдиного елемента дешевше виробництва двох окремих компонентів. Нам дісталося незмінно високу якість і вдосконалені технології, і, як неминучість, висока ціна картриджів.

Установка, драйвер, робота

Установка принтера пройшла без сучка, без задирки, все швидко і просто, без утомливих питань і очікувань.

Так система визначає пристрій після установки

Драйвер виглядає цілком традиційно, він інтуїтивно зрозумілий і простий в роботі.

На цій вкладці можна відмовитися від налаштувань "авто" і виставити ряд параметрів вручну.

Ручні настройки можуть істотно вплинути, як на швидкість друку, так і на передачу кольору.

Працювати з масштабується документом досить просто, достатньо визначити розмір сторінки і вибрати формат паперу, на яку планується проводити друк, інше зробить драйвер. Тут же можна вибрати режим друку, з полями або без, що може знадобитися для друку фотографій.

За традицією, Canon пропонує великий набір функцій з обслуговування.

печатка

Драйвер принтера дає можливість друкувати текст або графіку в одному з чотирьох режимів, це: «Висока», «Стандарт», «Нижче» і «Інше». У режимі «Інше» є вибір не тільки варіантів растрирования, але і якості друку. Почнемо з тексту і розглянемо чотири варіанти.

  1. «Інше» - режим растрування «Авто», якість 5. При таких налаштуваннях, принтер видає 14 сторінок формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням за одну хвилину.
  2. «Нижче» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 10,5 сторінок за одну хвилину.
  3. «Стандарт» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 9,5 сторінок за одну хвилину.
  4. «Висока» - формату А4, ч / б тексту з 5% заповненням - 2,5 сторінок за одну хвилину.

У всіх режимах принтер демонструє результати високої якості. Найекономічніший і швидкісний режим «Інше», хоч і має на відміну від інших низьку щільність заповнення букв (їх колір вже не чорний, а темно-сірий), але дозволяє без зусиль прочитати текст четвертого кегля. Так, це чернетка, але чернетка швидкий і якісний. А якість друку «Стандарт» можна сміливо рекомендувати для друку відповідальних документів.

Результати друку фотографій в особливих коментарів не потребують. Все, що стосувалося вже пройшов тестування Canon PIXMA iP6210D , Можна майже дослівно переписати і для PIXMA iP1600. Мабуть, єдиний нюанс, який приємно здивував, так це більш точна передача кольору. Ніякого зеленого відтінку помічено не було. Але точність принтер демонстрував виключно на рідній фотопапері Canon Photo Paper Pro (PR-101). На папері Lomond ( «суперглянець»), результат зовсім не порадував: фотографії вийшли дуже теплі і світлі, але компенсувати цей недолік, нехай і не в повній мірі, можна за допомогою драйвера.

Друк з програми Photoshop

стандарт

Висока

10х15 (з полями / без)

55/65 сек

2/1: 50 хв

13х18 (з полями / без)

1: 10/1: 20 хв

2: 10/2: 35 хв

А4 (з полями / без)

2: 35/2: 55 хв

4: 25/4: 50 хв


Ціна

Середня роздрібна ціна в Москві на розглянутий в статті продукт компанії Canon на останній момент:

Canon PIXMA iP1600

Н / Д (0)

висновок

Canon PIXMA iP1600 можна назвати вдалим по ряду показників - це і висока якість друку укупі з печаткою на виліт, і висока швидкість, і простота в обслуговуванні. Але ціна витратних матеріалів багатьох змусить задуматися.

Якщо ви шукайте принтер, який буде не тільки друкувати, а й радувати око, стоячи на робочому столі, то цей варіант не для вас. Його можна рекомендувати тим, хто користується принтером нечасто, але ставить якість друку вище зовнішнього вигляду пристрою.

плюси:

  • гарна передача кольору;
  • висока якість друку;
  • друк без полів;
  • висока швидкість.

мінуси:

  • «Витончений дизайн»;
  • дорогі витратні матеріали (як картриджі, так і папір).

Принтер надано Московським представництвом компанії Canon North-East

Дополнительная информация

rss
Карта