Маркування сайтів страхових агентів

Автор: Тутінас Олександр , Президент Національної Спілки Страхових Агентів
Дата публікації: 23.04.2018

В кінці грудня 2017 року ЗМІ пройшла інформація щодо маркування сайтів суб'єктів страхової справи. Почали маркувати невелика кількість страхових компаній, а вже 9 січня 2018 року вийшло інформаційний лист №ІН-015-53 / 1 «Про маркування сайтів фінансових організацій в пошуковій системі« Яндекс ».

Наприклад, так виглядає маркування в пошуковій системі «Яндекс».

Автор:   Тутінас Олександр   , Президент Національної Спілки Страхових Агентів   Дата публікації: 23

Виникає питання про захист прав споживачів і захисту конкуренції, що актуально для страхових агентів. Виходить, що ігнорується антимонопольне законодавство Російської Федерації в сфері надання страхових послуг. А це, в свою чергу, є дискредитацією і дискримінацією професійної діяльності страхових агентів, так як подібні форми захисту в страховій діяльності несуть істотну шкоду саме споживачам і підривають авторитет регулятора.

Особливу увагу хочеться приділити темі електронної комерції страхового ринку, яка пов'язана з маркуванням сайтів суб'єктів страхової справи в пошуковій видачі системи «Яндекс» і з наданням послуг страховими агентами через свої сайти в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет». Ситуація, що склалася тільки призводить до негативних наслідків, які заважають розвитку державної програми «Цифрова економіка» і відкидають нас на рівень найменш розвинених країн.

Необхідно розвіяти міф про те, що страхові агенти не можуть надавати послуги споживачам через свої сайти і агрегатори, так як законодавчо заборонено продавати електронні страхові поліси не операторам страхових послуг. Але не враховується той факт, що інформаційні технології вже давно дають можливість оформляти е-поліси на сайтах страховиків з підтвердженням і повідомленням про дії, в тому числі оплатою через сайти страхових агентів. Це дає більш широким масам доступ до отримання страхових послуг через сайти страхових агентів.

Маркування не коректна по відношенню до страхових агентів, які і привертають, і надають послуги страхувальнику через свої сайти в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет». Особливо це стосується страхових агентів - інтернет-агрегаторів - і страхових агентів - юридичних осіб, які активно використовують елементи електронної комерції.

Необхідно розуміти, що страховий агент працює під ліцензією страховика і недосвідчений в страховому законодавстві споживач страхових послуг психологічно сприймає маркування як ознака сумлінного і благонадійного постачальника страхових послуг, а сайти страхових агентів, де відсутнє маркування, - як елемент шахрайства.

Стаття 15 Федерального закону «Про захист конкуренції» від 26.07.2006 N 135-ФЗ накладає заборону на обмежують конкуренцію акти і дії (бездіяльність), що ставить спільний проект Банку Росії і компанії «Яндекс» за маркуванням в пошуковій видачі системи «Яндекс» сайтів суб'єктів страхової справи в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет» в розряд неправових дій та угод (стаття 16).

У статті 8 пункті 10 Закону Російської Федерації від 27.11.1992 N 4015-1 «Про організацію страхової справи в Російській Федерації» прописані вимоги щодо сайту страхового агента - юридичної особи та страхового брокера - в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет», які ставлять їх в один ряд.

У ЗМІ 17 квітня 2018 року було опубліковано коментар представника Банку Росії по спільній роботі з Мінфіном Росії про маркування сайтів страхових агентів і про допуск електронного страхування, що ліквідує дискредитацію і дискримінацію професійної діяльності страхових агентів. Національний Союз Страхових Агентів розцінює це як факт плідної спільної роботи професійного об'єднання з регулятором і федеральними органами виконавчої влади.


Дополнительная информация

rss
Карта