Масовий злом. Як убезпечити свій e-mail

Всього за один день в Мережу потрапили мільйони паролів користувачів акаунтів електронної пошти «Яндекса» і Mail.ru. Експерти знову підняли питання про безпеку особистих скриньок Всього за один день в Мережу потрапили мільйони паролів користувачів акаунтів електронної пошти «Яндекса» і Mail

Фото: ІТАР-ТАСС

Небачена за масштабом атака на пошукові сервіси Росії. Слідом за мільйоном зламаних паролів до поштових скриньок на «Яндексі» пішов Mail.ru. У Мережу потрапили 4,5 мільйона паролів до поштового сервісу.

Повірити в те, що два скандальних епізоду відбулися з провідними IT-компаніями країни випадково, практично неможливо. Необхідно розслідування.

Спочатку фактура - при введенні пароля користувач бачить попередження, що з даного ящика йде розсилка і що слід поміняти пароль. Список зламаних акаунтів «Яндекса» опублікував форум порталу з обміну приватної інформації Infosliv.ru. Вхід в співтовариство тільки по реєстрації. А всередині вас може чекати неприємний сюрприз. Як, наприклад, власника сервісу статистики liveinternet Германа Клименко.

Через дві години після тривожного повідомлення з'ясувалося, що 90% поштових скриньок, чиї паролі потрапили в Мережу, є недійсними, оскільки давно застаріли. А власникам залишилися акаунтів потрібно почекати 24 години.

Повідомлення про витік даних в компанії спростовують, так як «Яндекс» не зберігає паролі і логіни у відкритому вигляді. Ситуацію прояснив керівник напрямку персональних сервісів «Яндекс» Антон забав

Нікуди не дітися і від розмов про цілеспрямовану хакерську атаку на Росію, каже гендиректор агентства розвідувальних технологій «Р-Техно» Роман Ромачев.

Пізніше з'ясувалося, що не тільки «Яндекса», а й Mail.ru стосується інформація про те, що майже всі паролі - застарілі. Це стара база хакерів, які орудували на початку 2000-х, коли злом здійснювався шляхом нескладного перебору літер і цифр. Для чого вистачало простеньких програм типу Passware Kit.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?