Метт Каттс на Pubcon Las Vegas 2013: чого чекати вебмастерам від Google найближчим часом

23 жовтня 2013 року в рамках найбільшої світової конференції Pubcon Las Vegas , Присвяченій SEO та інтернет-маркетингу, в якості ключового спікера виступив керівник команди Google по боротьбі з веб-спамом і провідний інженер корпорації Метт Каттс (Matt Cutts).

«Мене часто запитують про те, як буде змінюватися пошук Google найближчим часом. Саме тому я хочу звернути увагу аудиторії на ті зміни, які вже відбулися - це багато в чому допоможе передбачити майбутнє пошуку і пошукової корпорації », - почав свою промову пан Каттс.

Далі доповідач привселюдно заявив про те, що сьогодні команда Google пишається воістину масштабними змінами, які, без перебільшення, можна прирівняти до запуску космічного супутника. Цитуючи слова Ларрі Пейджа (Larry Page), співзасновника і генерального директора Google, Метт Каттс нагадав слухачам: «Думайте масштабно - думайте про неможливе». Далі він перейшов до розмови про запуск пошуковою системою алгоритму семантичного пошуку « мережа знань »(Knowledge Graph). Коментуючи дану розробку, представник пошуку підкреслив, що тут мова йде не просто про дані, які Google запозичує з «Вікіпедії», або про красиве оновленої сторінці видачі. Тут мова йде про набагато більше - про розумінні алгоритмами пошуку того, що, дійсно, хвилює користувачів. «Таким чином, наш пошук стає краще і краще, проникаючи в глиб даного завдання і впритул наближаючись до її вирішення», - заявив провідний інженер корпорації.

Далі він згадав ще про одну розробці Google - діалоговому пошуку: «Ми пишаємося запуском голосового пошуку, який здатний відповідати на запитання користувачів в режимі діалогу». Ще одним досягненням корпорації можна вважати запуск інтелектуального асистента Google Now : «Сьогодні вам навіть не доводиться нічого шукати, щоб миттєво отримати необхідну інформацію», - сказав Метт Каттс, роблячи особливий акцент на можливостях Google Now.

Повертаючись до розповіді про принципи роботи алгоритму семантичного пошуку Knowledge Graph, спікер повідомив про те, що «Мережа знань» здатна розуміти і інтерпретувати взаємовідносини між сутностями вже на більш високому рівні. «Наприклад, якщо ми говоримо про столицях Росії або Туреччини, то Граф знань вже розуміє, що це Москва і Анкара. Більш того, на даному прикладі я хотів би продемонструвати, що таке розуміння існує не тільки для столиць різних країн, а для всіх предметів, концепцій і понять навколишнього нас реальності. Ми також наполегливо працюємо над голосовим пошуком. Наприклад, ви можете запитати: «Хто є прем'єр-міністром Туреччини?» І, отримавши відповідь, продовжити діалог: «Скільки йому років?». При цьому, Google, аналізуючи дані минулого пошукового запиту, розуміє, що ми все ще говоримо про прем'єр-міністра Туреччини і, у відповідь на друге запитання, назве його вік. Крім того, сьогодні ми почали концентруватися на аналізі того, як шукають користувачі і яким цілям служать різні пошукові сценарії ».

Говорячи про зміни, які відбулися за останні кілька місяців з пошуком Google, Мет Каттс розповів про впровадження алгоритму Колібрі (Hummingbird) : «Основна ідея даного алгоритму полягає в тому, що зараз ми навчилися виділяти найбільш значущі слова в запитах. Практика показує, що в абсолютно будь-якому пошуковому запиті містяться як значущі, так і не дуже значущі слова. Так, наприклад, в питанні [яке місто є столицею Техасу, моя люба], словосполучення «моя дорога» є всього лише зверненням і, по суті, не несе ніякої семантичної навантаження. Алгоритм «Колібрі» в змозі виявити і зрозуміти це. Тобто Колібрі - це механізм, який визначає, які слова в запиті найбільш значимі, а які - ні », - пояснив представник пошуку.

Після цього доповідач звернув увагу аудиторії на те, що, всупереч прогнозам, окремих аналітиків галузі, запуск алгоритму «Колібрі» практично ніяк не вплине на пошук: «Я вже встиг прочитати величезну кількість статей про новий алгоритмі« Колібрі », і, на жаль, більшість з них присвячені темі «Як« Колібрі »змінить SEO». У свою чергу, можу заявити, що люди поки ще не дуже добре розуміють, що являє собою цей алгоритм. Якщо серйозно, то масштабно з точки зору SEO запуск Hummingbird ні на що не вплине. Зміни в плані видачі будуть абсолютно незначними, і їх практично ніхто не помітить. Так їм чином, веб-майстрам і оптимізаторів не слід хвилюватися з приводу запуску «Колібрі» - його інтеграція в основний пошук не спричинить за собою змін, подібних до тих, що сталися під час запуску «Панди» або «Пінгвіна» ».

І все ж, незважаючи на всі заяви про «безневинність» алгоритму «Колібрі», Метт Каттс констатував факт того, що Hummingbird вже встиг торкнутися до 90% пошукових запитів, однак це сталося в дуже маленькому сегменті.

Ще одним важливим зміною, на думку головного інженера Google, стало «пом'якшення» фільтра «Панда»: «Завжди є люди, які вважають, що їх сайти перебувають під впливом« Панди ». Однак у Google - інша мета: нам важливо розуміти хорошого чи якості індексований сайт. Одна з найбільш важливих речей, яку робить «Колібрі», зводиться до надання Google сигналів про сайтах, які знаходяться «під сумнівом» у «Панди». «Колібрі» дозволяє виявити ступінь відповідності таких сайтів пошуковим запитам користувачів, а, значить, дає Google зрозуміти, чи потрібні ці ресурси людям », - пояснив Метт Каттс.

Також представник пошуку повідомив, що сьогодні для Google все більшої значущості набирає показник авторитетності ресурсу. Так, щоб зайняти високу позицію у видачі, сайту необхідно стати найбільш значущим і авторитетним у своїй галузі. Наприклад, якщо тематика сайту - медична і Google знає про те, що ресурс є авторитетним, тобто люди довіряють йому, то пошукова система буде показувати сайт трохи вище ресурсів конкурентів, в тих випадках, коли мова йде про медичної тематики. Загальна рада від Метта Каттса власникам сайтів звучав так: «Е слі ви є авторитетом в якоїсь тематики - продовжуйте писати про це, стаєте більш впливовими і заробляйте авторитетність!»

В наступній частині свого виступу спікер торкнувся питань мобільного видачі, заявивши про те, що Google зараз активно працює над питаннями ранжирування ресурсів у видачі для смартфонів. «П остоянно думайте про те, чи буде ваша сторінка завантажуватися повільніше на сматфонів, ніж на ПК. І якщо це так, то ми, швидше за все, знизимо її у видачі », - прокоментував він. Також Каттс підкреслив, що сьогодні мобільний напрямок є воістину величезним і швидкозростаючим, і привів статистику того, скільки трафіку приходило на Youtube з мобільних телефонів в останні роки. Так, в 2011 році його частка дорівнювала лише 6%, в 2012 - 25%, в 2013 році YouTube отримує вже 40% всього трафіку з мобільних телефонів. Таким чином, на думку, Метта Каттса, власникам сайтів і веб-майстрам слід негайно починати займатися поліпшенням мобільних версій своїх ресурсів.

Переходячи до обговорення проблеми пошукового спаму, представник пошуку заявив про те, що в найближчі півроку вебмастерам не варто очікувати якихось глобальних змін в цьому напрямку. Однак незначні оновлення та удосконалення алгоритмів відбуватимуться постійно. Так, наприклад, сьогодні Google активно працює над тим, щоб повністю викорінити з видачі сайти, що просуваються за запитами типу: [купити віагру], [дитяче порно] і т.п. Причому, ця робота буде проводитися у видачі для всіх країн. «Ми зробимо все можливе, щоб результатів за такими запитами не було», - заявив Каттс.

Говорячи про апдейтах алгоритму «Пінгвін» до версій 2.0 та 2.1 Каттс пожартував: «Запускаючи ці оновлення, Google хотів зробити дуже м'які зміни. Але при цьому ми, звичайно ж, в глибині душі сподівалися, що вебмастера в один голос почнуть кричати: «О, Господи, це жахливо!» Однак, прочитавши на форумах відгуки про те, що веб-майстра навіть не помітили такої незначних змін в алгоритмі, - інженери Google знизали плечима і «трохи підкрутили» настройки фільтра. Тоді-то і вийшов пінгвін 2.1 ».

Що ж стосується офіційної думки Google з приводу платного розміщення посилань, то тут Метт Каттс заявив наступне: «У рекламі немає нічого поганого до тих пір, поки ви помічаєте контент, як рекламний. Напевно, всі ви пам'ятаєте історію яка сталася на початку цього року з партнерами британського квіткового магазину Interflora. Платне розміщення - це зона високого ризику. Так що не ризикуйте - ви не повинні платити за посилання, які передають PageRank ».

Говорячи про комунікації c представниками галузі Каттс зазначив, що його команда активно з'являється на всіх найбільших заходах. Наприклад, в цьому році таких конференцій відбулася вже більше 100. Вони проводилися по всьому світу, в тому числі і Москві. Крім того, команда Google виконала велику роботу для того, щоб налагодити зв'язок з веб-майстрами. Були запущені спеціальні ініціативи, записана маса навчальних відео, організовані Відеозустрічі вебмайстрів з ключовими співробітниками Google і т.п.

Що ж стосується майбутнього пошуку, то сьогодні основну ставку корпорація робить на технології машинного навчання: «Google намагається ставати розумнішими, і наша місія - організувати інформацію таким чином, щоб вона була доступною та зручною. По суті, в формулюванні нашої місії навіть немає слова «пошукова система». Ми хочемо навчитися давати правильні і повні відповіді на конкретні питання », - заявив Каттс.

Ще один важливий аспект для Google сьогодні - це розвиток мобільних технологій: «Мобільний інтернет розвивається швидше, ніж будь-хто припускав, тому ще один тренд для нас сьогодні - це мобільність. У деяких країнах мобільний трафік вже перевищує десктопний, і ця тенденція буде поширюватися по світу. Якщо ви все ще не думали про свою мобільного стратегії, і ваш сайт виглядає жахливо з точки зору користувачів мобільних пристроїв - ви повинні почати працювати над ним в цьому ключі прямо зараз », - пояснив представник Google.

В якості третьої важливого фактора для Google Метт Каттс виділив принцип вказівки авторства і використання авторської розмітки веб-майстрами. На думку Каттса, свого часу творці Facebook виконали величезну соціальну роботу, і тепер їх соцмережа знає про людей багато. У дещо іншому аспекті підійшла до цього питання корпорація Google. Як би там не було, розуміння соціальних зв'язків і знання інформації про користувачів дозволить соцмережах і пошуковим системам істотно скоротити кількість спам-контенту на сторінках і у видачі. Згодом приналежність контенту певного автору буде лише набирати значимість.

При цьому, говорячи про значення соціальних сигналів для Google, таких як офіційні свідоцтва +1, «лайки», твіти, ретвіти і т.п., Каттс зазначив наступне: «Моя відповідь на це питання така - ваш сайт не почне високо ранжируватися у видачі , завдяки цій чиннику, в короткі терміни. Ні соціальні сигнали з Facebook'а, ні отметікі +1 з Google+ не підвищать позиції вашого сайту в один момент. Однак, якщо подібні соціальні сигнали, пов'язані з вашим сайтом, надходять в Google протягом певного періоду часу - пошукова система може почати розцінювати ваш сайт як авторитетний у своїй тематиці джерело і стане привласнювати йому більш вигідні позиції у видачі. При цьому не думайте тільки про підвищення рейтингу в соціальних мережах - думайте про те, як стати авторитетом, лідером думок, людиною, до якої прислухаються оточуючі. Робіть себе, свій бренд або ресурс авторитетним! »

Відповідаючи на найпопулярніше запитання про те, коли буде оновлення алгоритму PageRank, представник Google повідомив, що раніше поновлення алгоритму проводилися практично кожен день. Однак у даний момент і до кінця 2013 року Google не планує вводити будь-які оновлення для даного алгоритму.

Підводячи підсумки, Метт Каттс дав вебмайстрам наступні поради:

  1. Готуйтеся до посилення мобільних факторів! Уже зараз складайте плани по оптимізації сайтів під мобільні пристрої.
  2. Вивчіть детально роботу функціонала автозаповнення запитів . requestAutocomplete - це нове розширення для Chrome, яке дозволяє користувачам автоматично заповнювати форми, значно економить їх час, і, отже, підвищує ймовірність конверсії.
  3. Ніколи не слід перевантажувати верхню частину веб-сторінки рекламними оголошеннями. Шквал реклами не повинен критикувати на користувачів, що приходять на ваш сайт.
  4. Не варто нехтувати використанням авторської розмітки - якість і авторитетність автора як і раніше актуальні для Google.
  5. Зовсім скоро розширені сніппети будуть доступні тільки сайтам високої якості.

Наостанок, Метт Каттс порадив вебмастерам:

Огляд підготувала Марія Булгакова

Дополнительная информация

rss
Карта