Microsoft Office 2010

  1. Історія
  2. інтерфейс
  3. Виберіть Insert, Preferences, Page Layout, Mailing, Settings і View
  4. Робота з буфером обміну (функція «Вставити»)
  5. Microsoft Outlook 2010
  6. Параметри облікових записів
  7. Календар, контакти і завдання

Частина I: інтерфейс Ще в 2006 році на конференції « Платформа-2007 »Представники Microsoft оголосили про те, що тепер поновлення найважливіших продуктів компанії будуть виходити кожні три роки. І компанія Microsoft має намір чітко дотримуватися озвученого графіка. Проведений в жовтні випуск Windows 7 став першим підтвердженням цих слів, а запланований на наступний рік реліз Microsoft Office 2010 цілком можна вважати другим підтвердженням.

Попередній Office вийшов в 2007 році, а до нього був Office 2003. Відповідно, з моменту виходу Office 2007 пройшло порівняно мало часу. І навряд чи варто було чекати тут якусь серйозну революцію (якою стала свого часу якраз версія 2007 року). Аналогічно Windows 7, побудованої на ядрі Vista, Microsoft Office 2010 є лише розвитком ідей Office 2007. У чому конкретно це проявилося, і які зміни все-таки були зроблені, ми і спробуємо розібратися. І перша стаття буде присвячена оновленому інтерфейсу основних додатків Office.

Історія

Як ми пам'ятаємо, Office 2007 відрізнявся від Office 2003 принципово іншою організацією інтерфейсу: замість звичного меню нам була запропонована панель з іконками. Іконки були різного розміру, різного призначення і групувалися по вкладках.

Реакція користувачів на ці зміни була неоднорідною: справді, до офісного пакету Microsoft звикли все від малого до великого, і освоювати щось нове не всім хочеться. Тому до цих пір на багатьох комп'ютерах (навіть у вельми «просунутих» користувачів) можна побачити Office 2003.

У Microsoft, втім, розуміли, що шляху назад немає: колишній інтерфейс застарів, тому довше триматися за нього не можна. Office 2007 був серйозним доробком на майбутнє, і, мабуть, в Microsoft були готові до того, що перехід з Office 2003 буде відбуватися поступово. Проте, основа для подальшого розвитку була створена. До речі, справа не тільки в інтерфейсі, але і в форматі файлів: в Office 2007 були введені нові стандарти - .docx, .xmls і pptx, - набагато більш «економні», ніж звичні .doc, .xml і ppt.

Microsoft Office 2010 успадкував всі основні нововведення від Office 2007 (включаючи і формат файлів, при цьому режим сумісності залишився недоторканим), хоча інтерфейс зазнав ще деякі зміни. Розглянемо їх на прикладі Word і Outlook.

інтерфейс

Вкладка Home і головне меню

Вкладка Home і головне меню

Зміст першої закладки - Головна (Home) - в Word 2010 не сильно відрізняється від Word 2007. Звернути увагу варто хіба що на такі деталі, як колір фону (світло-молочний замість блакитного) і видозмінену кнопку Office. Раніше вона була круглою і відкривала додаткове міні-меню, через яке можна було виконати основні операції: відкрити, зберегти або роздрукувати файл ...

Тепер же кнопочка отримала назву Файл, змінила форму і колір (який залежить від конкретного додатка: в Word це синій, в Excel - зелений, в Outlook - помаранчевий). Але головне - їй тепер «належить» повноцінне велике меню.

Це меню містить шаблони (тут можна угледіти певну схожість з iWork '09 - офісним пакетом для Mac OS X від Apple), а також ряд налаштувань та додаткових опцій - в загальному, тепер все управління додатком проводиться через це вікно.

Ще варто відзначити появу спливаючого меню стилів і ефектів для тексту.

Виберіть Insert, Preferences, Page Layout, Mailing, Settings і View

Вміст вкладок Вставка (Insert), Налаштування (Preferences), Розмітка сторінки (Page Layout), паливо (Mailing), Налаштування (Settings) і Вид (View) було підлаштовано лише косметично. Пропонуємо вам порівняти вкладки Insert і Review в Word 2007 і Word 2010 (клікніть на зображення, щоб побачити зображення оригінального розміру в форматі PNG).

Insert (Вставити):


Review (рецензування):


Як ми бачимо, окремі іконки стали більшими. Аналогічно і з іншими вкладками. Як це позначається на зручності роботи? Так в загальному ніяк. Звикаєш дуже швидко, але і сказати, що стало значно краще, теж не можна.

Робота з буфером обміну (функція «Вставити»)

А ось що варто визнати дійсно зручним нововведенням - це поява додаткових опцій у спливаючому меню при використанні copy / paste. Виглядає це наступним чином. Припустимо, ви копіюєте текст листа з Outlook в буфер, потім відкриваєте Word і звично тиснете правою кнопкою миші, щоб вставити текст. Однак, те, що ви побачите, наскільки відрізняється від того, до чого ви звикли.

Зверніть увагу на Paste Options. Ви можете вставити текст із збереженням форматування, з використанням шрифтів поточного документа (в який ви робите вставку), зі збереженням гіперпосилань, але без оригінального форматування, а також як plain text. При цьому, якщо ви сумніваєтеся або не звикли, то ви можете по черзі навести мишку на іконки - і побачити майбутній результат позаду менюшки (меню ж стане на цей час прозорим).

Ще більш розвиненим цей інструмент став в Excel. Як то кажуть, дрібниця, а приємно :-)

Microsoft Outlook 2010

інтерфейс пошти

В цілому, Microsoft Word змінився порівняно небагато. Куди серйозніше оновився Outlook. Нагадаємо, що в Outlook 2007 інтерфейс був майже таким же, як і в Outlook 2003, - основні зміни Office 2007 не торкнулися цією програмою. Тепер же Outlook виглядає як і інші додатки Office: великі іконки, кнопка Office з повнофункціональним головним меню ...

І тут ситуація та ж, що з Word в Office 2007: начебто і непогано все організовано, але все одно з незвички дуже непросто працювати. Наприклад, особисто мене найбільше бентежило, що кнопка «Надіслати і отримати» тепер розташовується не на головному вікні, а у вкладці Відправлення та отримання (Send / Receive).

Логічно? Так, цілком. Але я звик, що ця опція завжди під рукою (так як протягом робочого дня їй доводиться користуватися неодноразово), а тепер треба робити зайвий клік мишкою ... Можна, правда, виконати ту ж операцію і через мініатюрну кнопочку в верхньому лівому кутку, але на неї ще потрапити треба, та й розташовується вона в дуже тісному сусідстві з двома іншими кнопками, отже, чисто візуально вона втрачається.

Параметри облікових записів

Ще з абсолютно незвичного - це те, що налаштування облікових записів тепер розташовані в меню, яке викликається кнопкою Файл.

Там же розташовується і опція друку (раніше друк розташовувалася також на головній панелі, як і надсилати та отримувати).

Календар, контакти і завдання

Тепер подивимося, як справи йдуть з календарем, контактами і завданнями.

Тут ті ж вкладки, що і в пошті. І, загалом-то, зміни того ж роду: поява великих іконок, «відповідають» за найбільш затребувані операції. На наведеному вище скріншоті зверніть увагу на різні варіанти відображення календаря (за один день, тиждень, місяць) - перш за це було реалізовано куди менш зручно.

Схожі зміни ми бачимо і в контактах.

Тут варто відзначити різні варіанти відображення візиток.

В цілому треба відзначити, що Outlook, нарешті, наздогнав по дизайну інші додатки Office, став зручніше (за винятком деяких деталей) і красивіше, хоча перший час вас будуть переслідувати неминучі проблеми звикання.

Що стосується двох інших найпопулярніших додатків - Excel і PowerPoint, то з ними сталися приблизно такі ж зміни, як з Word. З'явилося меню Файл на місці кнопки Office, окремі іконки стали більшими, їх розташування трохи оптимізували (хоча, можливо, комусь це здасться і менш зручним).

У другій частині статті ми розглянемо функціональні нововведення Office 2010, а поки пропонуємо вам самостійно ознайомитися з Office 2010 Beta (скачати ПО можна тут , Код активації лежить тут ) І взяти участь у зборі питань до представників Microsoft з приводу Office 2010.

PS Представлені в даній статті скріншоти можуть мати незначні розбіжності з скріншот бета-версії, оскільки робилися вони ще на Technical Preview.

Як це позначається на зручності роботи?
Логічно?

Дополнительная информация

rss
Карта