Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Для чого потрібен сервер або як зробити сервер своїми руками (mini Server)

 1. Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Для чого потрібен сервер або як зробити сервер своїми руками...
 2. Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Для чого потрібен сервер або як зробити сервер своїми руками (mini Server)

Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Для чого потрібен сервер або як зробити сервер своїми руками (mini Server)

Сервер - це частина комп'ютерної мережі для спільного використання ресурсів Сервер - це частина комп'ютерної мережі для спільного використання ресурсів. Новачкові головне зрозуміти, як і для чого, буде використовуватися сервер. Адже саме з цієї задумки починається збірка, установка і налаштування сервера. Етапи створення сервера:

- вибір комплектуючих
- вибір і установка операційної системи
- налаштування мережі
- настройка прикладних програм

Mini server - умовна назва сервера за основу якого взято простий персональний комп'ютер, простіше сказати це домашній сервер, причому його роль може виконувати як простий стаціонарний комп'ютер так і неттоп, ноутбук і навіть нетбук. Головна мета mini server показати максимальні можливості mini систем, як з боку вартості обладнання так і з боку продуктивності. Зроблений сервер своїми руками не поступається за якістю багатьом хостинг компаніям і навіть у багато прівосходіт деякі фірми.

Для чого потрібен сервер - в першу чергу сервер потрібен для організації і колективної роботи в мережі. Як основи для mini server я виділив кілька типів серверів:

- Ігровий сервер
- Web сервер
- файловий сервер
- сервер доступу

Для забезпечення коректної роботи обладнання необхідно також включати в інфраструктуру сервера і джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Для невеликих сверверов підійде лінійно-інтерактивний (Smart) ДБЖ. При виборі джерела безперебійного живлення для сервера варто звернути увагу на моделі "флагмана" у виробництві ДБЖ для домашніх або невеликих серверів - компанії APC by Schneider Electric. Саме від їх серії APC Smart-UPS пішло загальна назва лінійно-інтерактивних (Smart) ДБЖ. У Росії ця лінійка так само широко представлена, як і в усьому світі, і постійно поповнюється новими моделями безперебійників для серверів і ПК.

Встановивши на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення, налаштувавши його і підключивши до інтернету, Ви отримуєте ігровий сервер Встановивши на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення, налаштувавши його і підключивши до інтернету, Ви отримуєте ігровий сервер. Користувачі, які бажають грати на Вашому сервері, так само повинні встановити на своєму комп'ютері відповідне програмне забезпечення - клієнт. Клієнти, знаючи IP адреса вашого сервера, зможуть підключитися до нього і увійти в гру.

Клієнти, знаючи IP адреса вашого сервера, зможуть підключитися до нього і увійти в гру

Адміністратору не обов'язково бути поруч з сервером, в більшості випадків, все сервера управляються віддалено, через локальну мережу або інтернет. Треба враховувати той факт, що адміністратор може керувати сервером практично з будь-якого комп'ютера, тому що сервер обмежує доступ клієнтам на рівні перевірки імені та пароля.
Читати далі >>>

Web сервер - Web

Виконує функцію хостингу, в зібраному сервері своїми руками ми можемо помістити сайт, наприклад з  PHP  і базою даних  SQL  , Прив'язати IP нашого домашнього сервера до імені нашого домену, запустити поштову скриньку для нашого сайту Виконує функцію хостингу, в зібраному сервері своїми руками ми можемо помістити сайт, наприклад з PHP і базою даних SQL , Прив'язати IP нашого домашнього сервера до імені нашого домену, запустити поштову скриньку для нашого сайту. Віддалене адміністратірованіе нашого сервера здійснюється із застосуванням панелі управління хостингом ISPconfig, яка побудована на відкритому вихідному коді, і спрощує роботу адміністратора сервера побудованого на Linux системах. Панель ISPconfig 3 здатна управляти декількома серверами з однієї панелі управління і розділяти користувачів між собою, таким чином можна вести окремий облік кожного з клієнтів з індивідуальними настройками і правами.

Панель ISPconfig 3 здатна управляти декількома серверами з однієї панелі управління і розділяти користувачів між собою, таким чином можна вести окремий облік кожного з клієнтів з індивідуальними настройками і правами

На наведеному малюнку зображений найпростіший вид хостингу, в якому управління здійснюється віддалено - через інтернет, при зверненні до одного головного сервера який вже в свою чергу управляє іншими. Така схема допомагає розвантажити головний сервер і контролювати навантаження між іншими.

Головне завдання такого сервера полягає в наданні місця під web сайт, це в тому випадку, якщо ми говоримо про пару сайтів і одному користувача, а якщо Ваш сервер своїми руками розрахований на кілька сайтів і користувачів, краще задуматися про віртуальному сервері, в даному випадку нам необхідно повне управління сервером, бажано віддалене, наприклад супер користувач або адміністратор web сервера повинен мати повний контроль за користувачами і їх сайтами, а так само за їх ресурсами. До ресурсів краще віднести додаткові можливості, наприклад підтримку PHP , Баз даних SQL , Створення додаткових користувачів для FTP доступу до сайту, і найважливіший момент це повністю ізолювати один від одного користувачів і їхніх ресурсів, що б вести загальний облік за кожним окремо. На моєму mini-servere з цим завданням відмінно справляється панель управління хостингом ISPconfig і його роботу Ви спостерігаєте на прикладі цього сайту і це не хостинг, а простий домашній сервер.
Читати далі >>>

файловий сервер - файловий

У мережі для зберігання великого обсягу інформації існують  файлові сервера У мережі для зберігання великого обсягу інформації існують файлові сервера . Іншими словами це великий диск, підключений до мережі. Для обміну файлами між FTP клієнтом і файловим сервером використовується однойменний протокол FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів). Саме на цей протокол в мережах доводиться найбільша частина трафіку, тому що за допомогою її ми можемо завантажувати документи, фільми, картинки, дистрибутиви програм, музичні файли. Саме з цього протоколу ми можемо: завантажити сторінки нашого сайту в інтернеті, зв'язати комп'ютери між собою для обміну файлами (відкриваємо загальний доступ до файлів). Файловий сервер передбачає авторизацію користувачів для обмеження використання ресурсів, якщо в цьому є необхідність. Як правило, файловий сервер своїми руками не сильно залежить від потужності самого сервера (частота процесора, обсягу оперативної пам'яті) і для його ролі цілком підійде застарілий комп'ютер зі збільшеним об'ємом дискового простору. Саме HDD (жорсткий диск) є найбільш невід'ємною і головною частиною нашого файлові сервера, як правило, в таких серверах HDD не один. Великим інтересом є наявність підтримки RAID масиву, саме ця функція дозволяє зробити незалежну копію ваших даних, і відчутно зменшує можливість їх втрати. Такий вид захисту широко застосовується не тільки на файлових серверах, а й у багатьох інших, але взявши до уваги той факт, що протокол FTP застосовується і на інших, як головний з протоколів обміну файлами в більшості серверів. Наявність RAID масиву є гарантією збереження наших даних.

Структурна схема мережі нічим не відрізняється від структури ігрового сервер і наш зв'язок з файловим сервером, так само може працювати як в локальній, так і інтернет мережі.
Читати далі >>>

сервер доступу - router

Даний вид мережі найчастіше називається маршрутизацією, в цьому випадку сервер своїми руками виконує функцію провідника інтернету, в ньому переважає наявність декількох мережевих карт (надалі мережеві карти будемо називати як INTERNET і LAN). Сам домашній сервер підключається до інтернету через карту INTERNET а друга LAN карта підключається в локальну мережу, де необхідно роздати інтернет. Завдання самого сервера в цьому випадку направити трафік саме тими адресами комп'ютерів (клієнтів), яким це необхідно. Сервер доступу може обмежувати можливості клієнтів, наприклад якщо у нас є необхідність дати вихід в інтернет тільки на певні комп'ютери, а інші в цій же мережі використовуються лише як локальні. Така функція обмеження мережевих можливостей клієнта називається фаєрвол (Firewall).

Обмеження можуть бути, як за швидкістю так і з дозволу доступу клієнта в інтернет. Найпростіший приклад це повна заборона на доступ в інтернет, так само може бути частковим доступом, обмежений на рівні портів, а значить можна окремо заборонити доступ в інтернет не тільки комп'ютера, але і окремою програмою на цього комп'ютера. Як і комп'ютер, кожна програма має свою адресу в мережі. Комп'ютерний адреса прийнято називати IP адресою, тоді як адреса клієнт-програми прийнято називати портом.
Читати далі >>>

Це основна стаття сайту www.mini-server.ru проекту mini server всього лише в стисло відповідає на питання для чого потрібен сервер, тому, кожен підрозділ веде на одну зі сторінок окремої категорії, для демонстрації найяскравішого прикладу роботи одного з видів mini server. Дана сторінка знаходиться в постійному оновленні, як і весь сайт, для цього у кожного матеріалу Ви знайдете дати останніх змін.

Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Для чого потрібен сервер або як зробити сервер своїми руками (mini Server)

Сервер - це частина комп'ютерної мережі для спільного використання ресурсів Сервер - це частина комп'ютерної мережі для спільного використання ресурсів. Новачкові головне зрозуміти, як і для чого, буде використовуватися сервер. Адже саме з цієї задумки починається збірка, установка і налаштування сервера. Етапи створення сервера:

- вибір комплектуючих
- вибір і установка операційної системи
- налаштування мережі
- настройка прикладних програм

Mini server - умовна назва сервера за основу якого взято простий персональний комп'ютер, простіше сказати це домашній сервер, причому його роль може виконувати як простий стаціонарний комп'ютер так і неттоп, ноутбук і навіть нетбук. Головна мета mini server показати максимальні можливості mini систем, як з боку вартості обладнання так і з боку продуктивності. Зроблений сервер своїми руками не поступається за якістю багатьом хостинг компаніям і навіть у багато прівосходіт деякі фірми.

Для чого потрібен сервер - в першу чергу сервер потрібен для організації і колективної роботи в мережі. Як основи для mini server я виділив кілька типів серверів:

- Ігровий сервер
- Web сервер
- файловий сервер
- сервер доступу

Для забезпечення коректної роботи обладнання необхідно також включати в інфраструктуру сервера і джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Для невеликих сверверов підійде лінійно-інтерактивний (Smart) ДБЖ. При виборі джерела безперебійного живлення для сервера варто звернути увагу на моделі "флагмана" у виробництві ДБЖ для домашніх або невеликих серверів - компанії APC by Schneider Electric. Саме від їх серії APC Smart-UPS пішло загальна назва лінійно-інтерактивних (Smart) ДБЖ. У Росії ця лінійка так само широко представлена, як і в усьому світі, і постійно поповнюється новими моделями безперебійників для серверів і ПК.

Встановивши на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення, налаштувавши його і підключивши до інтернету, Ви отримуєте ігровий сервер Встановивши на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення, налаштувавши його і підключивши до інтернету, Ви отримуєте ігровий сервер. Користувачі, які бажають грати на Вашому сервері, так само повинні встановити на своєму комп'ютері відповідне програмне забезпечення - клієнт. Клієнти, знаючи IP адреса вашого сервера, зможуть підключитися до нього і увійти в гру.

Клієнти, знаючи IP адреса вашого сервера, зможуть підключитися до нього і увійти в гру

Адміністратору не обов'язково бути поруч з сервером, в більшості випадків, все сервера управляються віддалено, через локальну мережу або інтернет. Треба враховувати той факт, що адміністратор може керувати сервером практично з будь-якого комп'ютера, тому що сервер обмежує доступ клієнтам на рівні перевірки імені та пароля.
Читати далі >>>

Web сервер - Web

Виконує функцію хостингу, в зібраному сервері своїми руками ми можемо помістити сайт, наприклад з  PHP  і базою даних  SQL  , Прив'язати IP нашого домашнього сервера до імені нашого домену, запустити поштову скриньку для нашого сайту Виконує функцію хостингу, в зібраному сервері своїми руками ми можемо помістити сайт, наприклад з PHP і базою даних SQL , Прив'язати IP нашого домашнього сервера до імені нашого домену, запустити поштову скриньку для нашого сайту. Віддалене адміністратірованіе нашого сервера здійснюється із застосуванням панелі управління хостингом ISPconfig, яка побудована на відкритому вихідному коді, і спрощує роботу адміністратора сервера побудованого на Linux системах. Панель ISPconfig 3 здатна управляти декількома серверами з однієї панелі управління і розділяти користувачів між собою, таким чином можна вести окремий облік кожного з клієнтів з індивідуальними настройками і правами.

Панель ISPconfig 3 здатна управляти декількома серверами з однієї панелі управління і розділяти користувачів між собою, таким чином можна вести окремий облік кожного з клієнтів з індивідуальними настройками і правами

На наведеному малюнку зображений найпростіший вид хостингу, в якому управління здійснюється віддалено - через інтернет, при зверненні до одного головного сервера який вже в свою чергу управляє іншими. Така схема допомагає розвантажити головний сервер і контролювати навантаження між іншими.

Головне завдання такого сервера полягає в наданні місця під web сайт, це в тому випадку, якщо ми говоримо про пару сайтів і одному користувача, а якщо Ваш сервер своїми руками розрахований на кілька сайтів і користувачів, краще задуматися про віртуальному сервері, в даному випадку нам необхідно повне управління сервером, бажано віддалене, наприклад супер користувач або адміністратор web сервера повинен мати повний контроль за користувачами і їх сайтами, а так само за їх ресурсами. До ресурсів краще віднести додаткові можливості, наприклад підтримку PHP , Баз даних SQL , Створення додаткових користувачів для FTP доступу до сайту, і найважливіший момент це повністю ізолювати один від одного користувачів і їхніх ресурсів, що б вести загальний облік за кожним окремо. На моєму mini-servere з цим завданням відмінно справляється панель управління хостингом ISPconfig і його роботу Ви спостерігаєте на прикладі цього сайту і це не хостинг, а простий домашній сервер.
Читати далі >>>

файловий сервер - файловий

У мережі для зберігання великого обсягу інформації існують  файлові сервера У мережі для зберігання великого обсягу інформації існують файлові сервера . Іншими словами це великий диск, підключений до мережі. Для обміну файлами між FTP клієнтом і файловим сервером використовується однойменний протокол FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів). Саме на цей протокол в мережах доводиться найбільша частина трафіку, тому що за допомогою її ми можемо завантажувати документи, фільми, картинки, дистрибутиви програм, музичні файли. Саме з цього протоколу ми можемо: завантажити сторінки нашого сайту в інтернеті, зв'язати комп'ютери між собою для обміну файлами (відкриваємо загальний доступ до файлів). Файловий сервер передбачає авторизацію користувачів для обмеження використання ресурсів, якщо в цьому є необхідність. Як правило, файловий сервер своїми руками не сильно залежить від потужності самого сервера (частота процесора, обсягу оперативної пам'яті) і для його ролі цілком підійде застарілий комп'ютер зі збільшеним об'ємом дискового простору. Саме HDD (жорсткий диск) є найбільш невід'ємною і головною частиною нашого файлові сервера, як правило, в таких серверах HDD не один. Великим інтересом є наявність підтримки RAID масиву, саме ця функція дозволяє зробити незалежну копію ваших даних, і відчутно зменшує можливість їх втрати. Такий вид захисту широко застосовується не тільки на файлових серверах, а й у багатьох інших, але взявши до уваги той факт, що протокол FTP застосовується і на інших, як головний з протоколів обміну файлами в більшості серверів. Наявність RAID масиву є гарантією збереження наших даних.

Структурна схема мережі нічим не відрізняється від структури ігрового сервер і наш зв'язок з файловим сервером, так само може працювати як в локальній, так і інтернет мережі.
Читати далі >>>

сервер доступу - router

Даний вид мережі найчастіше називається маршрутизацією, в цьому випадку сервер своїми руками виконує функцію провідника інтернету, в ньому переважає наявність декількох мережевих карт (надалі мережеві карти будемо називати як INTERNET і LAN). Сам домашній сервер підключається до інтернету через карту INTERNET а друга LAN карта підключається в локальну мережу, де необхідно роздати інтернет. Завдання самого сервера в цьому випадку направити трафік саме тими адресами комп'ютерів (клієнтів), яким це необхідно. Сервер доступу може обмежувати можливості клієнтів, наприклад якщо у нас є необхідність дати вихід в інтернет тільки на певні комп'ютери, а інші в цій же мережі використовуються лише як локальні. Така функція обмеження мережевих можливостей клієнта називається фаєрвол (Firewall).

Обмеження можуть бути, як за швидкістю так і з дозволу доступу клієнта в інтернет. Найпростіший приклад це повна заборона на доступ в інтернет, так само може бути частковим доступом, обмежений на рівні портів, а значить можна окремо заборонити доступ в інтернет не тільки комп'ютера, але і окремою програмою на цього комп'ютера. Як і комп'ютер, кожна програма має свою адресу в мережі. Комп'ютерний адреса прийнято називати IP адресою, тоді як адреса клієнт-програми прийнято називати портом.
Читати далі >>>

Це основна стаття сайту www.mini-server.ru проекту mini server всього лише в стисло відповідає на питання для чого потрібен сервер, тому, кожен підрозділ веде на одну зі сторінок окремої категорії, для демонстрації найяскравішого прикладу роботи одного з видів mini server. Дана сторінка знаходиться в постійному оновленні, як і весь сайт, для цього у кожного матеріалу Ви знайдете дати останніх змін.

Міні-Сервер своїми руками - це просто! - Для чого потрібен сервер або як зробити сервер своїми руками (mini Server)

Сервер - це частина комп'ютерної мережі для спільного використання ресурсів Сервер - це частина комп'ютерної мережі для спільного використання ресурсів. Новачкові головне зрозуміти, як і для чого, буде використовуватися сервер. Адже саме з цієї задумки починається збірка, установка і налаштування сервера. Етапи створення сервера:

- вибір комплектуючих
- вибір і установка операційної системи
- налаштування мережі
- настройка прикладних програм

Mini server - умовна назва сервера за основу якого взято простий персональний комп'ютер, простіше сказати це домашній сервер, причому його роль може виконувати як простий стаціонарний комп'ютер так і неттоп, ноутбук і навіть нетбук. Головна мета mini server показати максимальні можливості mini систем, як з боку вартості обладнання так і з боку продуктивності. Зроблений сервер своїми руками не поступається за якістю багатьом хостинг компаніям і навіть у багато прівосходіт деякі фірми.

Для чого потрібен сервер - в першу чергу сервер потрібен для організації і колективної роботи в мережі. Як основи для mini server я виділив кілька типів серверів:

- Ігровий сервер
- Web сервер
- файловий сервер
- сервер доступу

Для забезпечення коректної роботи обладнання необхідно також включати в інфраструктуру сервера і джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Для невеликих сверверов підійде лінійно-інтерактивний (Smart) ДБЖ. При виборі джерела безперебійного живлення для сервера варто звернути увагу на моделі "флагмана" у виробництві ДБЖ для домашніх або невеликих серверів - компанії APC by Schneider Electric. Саме від їх серії APC Smart-UPS пішло загальна назва лінійно-інтерактивних (Smart) ДБЖ. У Росії ця лінійка так само широко представлена, як і в усьому світі, і постійно поповнюється новими моделями безперебійників для серверів і ПК.

Встановивши на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення, налаштувавши його і підключивши до інтернету, Ви отримуєте ігровий сервер Встановивши на Ваш комп'ютер необхідне програмне забезпечення, налаштувавши його і підключивши до інтернету, Ви отримуєте ігровий сервер. Користувачі, які бажають грати на Вашому сервері, так само повинні встановити на своєму комп'ютері відповідне програмне забезпечення - клієнт. Клієнти, знаючи IP адреса вашого сервера, зможуть підключитися до нього і увійти в гру.

Клієнти, знаючи IP адреса вашого сервера, зможуть підключитися до нього і увійти в гру

Адміністратору не обов'язково бути поруч з сервером, в більшості випадків, все сервера управляються віддалено, через локальну мережу або інтернет. Треба враховувати той факт, що адміністратор може керувати сервером практично з будь-якого комп'ютера, тому що сервер обмежує доступ клієнтам на рівні перевірки імені та пароля.
Читати далі >>>

Web сервер - Web

Виконує функцію хостингу, в зібраному сервері своїми руками ми можемо помістити сайт, наприклад з  PHP  і базою даних  SQL  , Прив'язати IP нашого домашнього сервера до імені нашого домену, запустити поштову скриньку для нашого сайту Виконує функцію хостингу, в зібраному сервері своїми руками ми можемо помістити сайт, наприклад з PHP і базою даних SQL , Прив'язати IP нашого домашнього сервера до імені нашого домену, запустити поштову скриньку для нашого сайту. Віддалене адміністратірованіе нашого сервера здійснюється із застосуванням панелі управління хостингом ISPconfig, яка побудована на відкритому вихідному коді, і спрощує роботу адміністратора сервера побудованого на Linux системах. Панель ISPconfig 3 здатна управляти декількома серверами з однієї панелі управління і розділяти користувачів між собою, таким чином можна вести окремий облік кожного з клієнтів з індивідуальними настройками і правами.

Панель ISPconfig 3 здатна управляти декількома серверами з однієї панелі управління і розділяти користувачів між собою, таким чином можна вести окремий облік кожного з клієнтів з індивідуальними настройками і правами

На наведеному малюнку зображений найпростіший вид хостингу, в якому управління здійснюється віддалено - через інтернет, при зверненні до одного головного сервера який вже в свою чергу управляє іншими. Така схема допомагає розвантажити головний сервер і контролювати навантаження між іншими.

Головне завдання такого сервера полягає в наданні місця під web сайт, це в тому випадку, якщо ми говоримо про пару сайтів і одному користувача, а якщо Ваш сервер своїми руками розрахований на кілька сайтів і користувачів, краще задуматися про віртуальному сервері, в даному випадку нам необхідно повне управління сервером, бажано віддалене, наприклад супер користувач або адміністратор web сервера повинен мати повний контроль за користувачами і їх сайтами, а так само за їх ресурсами. До ресурсів краще віднести додаткові можливості, наприклад підтримку PHP , Баз даних SQL , Створення додаткових користувачів для FTP доступу до сайту, і найважливіший момент це повністю ізолювати один від одного користувачів і їхніх ресурсів, що б вести загальний облік за кожним окремо. На моєму mini-servere з цим завданням відмінно справляється панель управління хостингом ISPconfig і його роботу Ви спостерігаєте на прикладі цього сайту і це не хостинг, а простий домашній сервер.
Читати далі >>>

файловий сервер - файловий

У мережі для зберігання великого обсягу інформації існують  файлові сервера У мережі для зберігання великого обсягу інформації існують файлові сервера . Іншими словами це великий диск, підключений до мережі. Для обміну файлами між FTP клієнтом і файловим сервером використовується однойменний протокол FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів). Саме на цей протокол в мережах доводиться найбільша частина трафіку, тому що за допомогою її ми можемо завантажувати документи, фільми, картинки, дистрибутиви програм, музичні файли. Саме з цього протоколу ми можемо: завантажити сторінки нашого сайту в інтернеті, зв'язати комп'ютери між собою для обміну файлами (відкриваємо загальний доступ до файлів). Файловий сервер передбачає авторизацію користувачів для обмеження використання ресурсів, якщо в цьому є необхідність. Як правило, файловий сервер своїми руками не сильно залежить від потужності самого сервера (частота процесора, обсягу оперативної пам'яті) і для його ролі цілком підійде застарілий комп'ютер зі збільшеним об'ємом дискового простору. Саме HDD (жорсткий диск) є найбільш невід'ємною і головною частиною нашого файлові сервера, як правило, в таких серверах HDD не один. Великим інтересом є наявність підтримки RAID масиву, саме ця функція дозволяє зробити незалежну копію ваших даних, і відчутно зменшує можливість їх втрати. Такий вид захисту широко застосовується не тільки на файлових серверах, а й у багатьох інших, але взявши до уваги той факт, що протокол FTP застосовується і на інших, як головний з протоколів обміну файлами в більшості серверів. Наявність RAID масиву є гарантією збереження наших даних.

Структурна схема мережі нічим не відрізняється від структури ігрового сервер і наш зв'язок з файловим сервером, так само може працювати як в локальній, так і інтернет мережі.
Читати далі >>>

сервер доступу - router

Даний вид мережі найчастіше називається маршрутизацією, в цьому випадку сервер своїми руками виконує функцію провідника інтернету, в ньому переважає наявність декількох мережевих карт (надалі мережеві карти будемо називати як INTERNET і LAN). Сам домашній сервер підключається до інтернету через карту INTERNET а друга LAN карта підключається в локальну мережу, де необхідно роздати інтернет. Завдання самого сервера в цьому випадку направити трафік саме тими адресами комп'ютерів (клієнтів), яким це необхідно. Сервер доступу може обмежувати можливості клієнтів, наприклад якщо у нас є необхідність дати вихід в інтернет тільки на певні комп'ютери, а інші в цій же мережі використовуються лише як локальні. Така функція обмеження мережевих можливостей клієнта називається фаєрвол (Firewall).

Обмеження можуть бути, як за швидкістю так і з дозволу доступу клієнта в інтернет. Найпростіший приклад це повна заборона на доступ в інтернет, так само може бути частковим доступом, обмежений на рівні портів, а значить можна окремо заборонити доступ в інтернет не тільки комп'ютера, але і окремою програмою на цього комп'ютера. Як і комп'ютер, кожна програма має свою адресу в мережі. Комп'ютерний адреса прийнято називати IP адресою, тоді як адреса клієнт-програми прийнято називати портом.
Читати далі >>>

Це основна стаття сайту www.mini-server.ru проекту mini server всього лише в стисло відповідає на питання для чого потрібен сервер, тому, кожен підрозділ веде на одну зі сторінок окремої категорії, для демонстрації найяскравішого прикладу роботи одного з видів mini server. Дана сторінка знаходиться в постійному оновленні, як і весь сайт, для цього у кожного матеріалу Ви знайдете дати останніх змін.