Міносвіти змінить правила присудження наукових ступенів

Міністерство освіти і науки розробляє документи, які повинні змінити правила присудження наукових ступенів.

Про це сказав директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації і ліцензування МОН Андрій Шевцов під час робочої наради в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Про це сказав директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації і ліцензування МОН Андрій Шевцов під час робочої наради в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, повідомляє   прес-служба   Міністерства освіти і науки

"Зараз проходить розробка ряду нових документів, які повинні змінити правила присудження наукових ступенів. Це, зокрема, нові редакції порядків присудження наукових ступенів і підготовки получітелей вищої освіти ступеня доктора філософії і доктора наук; положень про спеціалізовані вчені ради і про експертні ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН. Ми закликаємо професійне, експертне співтовариство долучатися до цього процесу і подавати нам свої пропозиції та коментарі ", - сказав Шевцов.

Читайте також: Фінляндія дає на реформу української школи € 6 мільйонів

Він додав, що також вже почалася дослідна експлуатація системи електронної реєстрації захищених дисертацій в режимі онлайн. Крім того, триває створення Національного сховища академічних текстів. Він буде одним з ключових допоміжних засобів для перевірки академічних текстів на текстові запозичення.

Крім того, нещодавно було затверджено новий Порядок формування Переліку наукових фахових видань України, який підсилює вимоги до наукового рівня публікацій з орієнтацією на світовий наукометричний досвід, повідомили в МОН .