Місячне затемнення 27 липня в Україні - у скільки і як дивитися

  1. Майбутнє місячне затемнення буде найдовшим в XXI столітті
  2. Що таке місячне затемнення і "кривава луна"
  3. Як часто відбувається місячне затемнення?
  4. Де і коли можна побачити місячне затемнення?
  5. Як найкраще дивитися на "криваву Місяць"

Майбутнє місячне затемнення буде найдовшим в XXI столітті

Місячне затемнення відбудеться 27 липня.

Фото: pixabay.com

У п'ятницю, 27 липня, відбудеться унікальна подія - найдовше місячне затемнення століття, яке можна буде спостерігати практично у всіх куточках земної кулі. Земля повністю затьмарить Місяць на одну годину і 43 хвилини. В цей час люди зможуть спостерігати "криваву Місяць" - супутник Землі стане червоним.

Що таке місячне затемнення і "кривава луна"

"Кривавої" Місяць називають під час затемнення. Місячне затемнення виникає, коли Земля проходить між Сонцем і Місяцем, відкидаючи тінь на свій супутник. На відміну від сонячного затемнення, коли Місяць проходить між Землею і Сонцем, блокуючи сонячне світло, місяць не буде вже "темніє" під час затемнення, а замість цього стає криваво-червоною.

Такий ефект відбувається через те, що сонячні промені, проходячи через атмосферу Землі, досягають Місяця. Оскільки сині і фіолетові хвилі розсіюються більше, ніж червоні і помаранчеві, більше червоних хвиль досягають Місяця, роблячи її "кривавої".

Як часто відбувається місячне затемнення?

Місячні затемнення зустрічаються рідше, ніж сонячні затемнення - не більше трьох за рік, які можна спостерігати в якомусь конкретному місці, хоча в деякі роки їх може і зовсім не бути. Однак, кожне місячне затемнення можна спостерігати з більш ніж половини земної кулі.

Ажіотаж навколо затемнення 27 липня виникла тому, що воно триватиме довго. Місяць буде в тіні Землі чотири години і повністю затьмариться на одну годину і 43 хвилини. Це трохи не дотягує до теоретичної межі місячного затемнення (одна година і 47 хвилин). Затемнення триватиме так довго в п'ятницю ввечері, тому що місяць пройде через центр тіні Землі.

Місячне затемнення в Лос Анджелесі, США, 31 січня 2018 року

Фото: AFP

Де і коли можна побачити місячне затемнення?

Найкраще затемнення буде видно на Близькому Сході, в східній частині Африки, Індії та в західній частині Китаю. Також затемнення можна буде побачити, перебуваючи в іншій частині Африки, в Європі, інших частинах Азії, Австралії, східній частині Південної Америки.

  • В Україні фаза повного місячного затемнення настане 27 липня о 23:21 (20:21 за Гринвічем).
  • В Індії повне затемнення почнеться в 1 ночі 28 липня, закінчується в 2:43 ранку.
  • В Австралії місяць почне червоніти в 4:30 ранку в суботу вранці, повне затемнення відбудеться між 5:30 і 6:30 ранку.
  • У Великобританії часткове затемнення почнеться о 20:30, загальна затемнення відбуватиметься між 21:20 до 22:13.
  • У східній Африці часткове затемнення почнеться о 21:30, "криваву місяць" можна буде спостерігати між 22:30 вечора і 00:13. У цьому регіоні буде кращий вигляд на затемнення.

Як найкраще дивитися на "криваву Місяць"

Найкраще вибратися за місто, подалі від світла і вогнів. У місті ж контраст між місяцем і небом не буде таким яскравим. На відміну від сонячного затемнення, на "криваву місяць" дивитися абсолютно безпечно. Для спостережень не знадобиться телескоп, проте запастися біноклем буде не зайвим.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про найстрашніші туристичні точки планети , А також що над Чорним морем побачили незвичайне явище і зняли його на відео

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Де і коли можна побачити місячне затемнення?
Як часто відбувається місячне затемнення?

Дополнительная информация

rss
Карта