Міжнародний іспит IELTS

  1. види IELTS
  2. структура IELTS
  3. Де здати IELTS в Москві і Санкт-Петербурзі
  4. результати IELTS
  5. Підготовка до IELTS

IELTS (англ

IELTS (англ. - International English Language Testing System) - міжнародний тест на знання англійської мови як іноземної. Це один з найпопулярніших в світі стандартизованих іспитів, щороку в усьому світі його здають близько 2,2 млн осіб.

Результати іспиту IELTS визнають більше 9 тис. Установ - університети, імміграційні відомства, державні організації і транснаціональні компанії. Що стосується країн, то тест найбільш затребуваний в Великобританії, Австралії та Нової Зеландії. Основний конкурент IELTS - TOEFL, який, однак, більше поширений в США і Канаді.

До розробки IELTS причетні три організації: British Council, IDP: IELTS Australia, Cambridge ESOL Examinations.

Під час проходження IELTS перевіряються всі ваші навички англійської: читання, письмо, слухання і говоріння.

Термін дії результатів тесту IELTS - 2 роки.

види IELTS

Можна виділити три різновиди IELTS:

  • Academic IELTS (академічний іспит) призначений для тих, хто хоче здобувати освіту в англомовній країні. Складається з чотирьох частин.
  • General Training IELTS (загальний іспит) повинні здавати ті, хто планує працювати за кордоном, пройти короткострокові тренінги, вступити до середньої школи або мігрувати в англомовну країну - Канаду, Нову Зеландію або Австралію. Складається з чотирьох частин.
  • IELTS Life Skills необхідний для отримання візи до Великобританії. Складається з двох частин: Speaking і Listening.

структура IELTS

IELTS ділиться на чотири секції: Listening, Reading, Writing і Speaking.

Важливий момент: у Academic IELTS і General Training IELTS частини Listening і Speaking повністю ідентичні, різниться тільки зміст завдань в розділах Writing і Reading.

1. Listening оцінює ваше вміння слухати і розуміти усну інформацію. Крім розуміння на слух основних ідей, важливо вміти виділяти факти, аналізувати думку спікера і розпізнавати мета його висловлювання.
Час і число завдань: 30 хвилин, чотири секції, 40 питань.

2. Reading виявляє, наскільки добре у вас розвинений навик читання текстів англійською. Ви повинні вміти виділяти не тільки основну ідею тексту, а й аргументи автора, тему і проблему тексту, помічати деталі, розуміти висновки, до яких прийшов автор, і підтекст.
Час і число завдань: 60 хвилин, три секції, 40 питань.

3. Writing - в цій частині ви пишете відповіді на поставлені в завданнях питання. Крім загальної логіки і структурованості вашого тексту, важливо знати граматику англійської мови і мати достатній словниковий запас.
Час і число завдань: 60 хвилин, два завдання.

4. Speaking - тестування вашої здатності говорити англійською. Ви повинні вміти зв'язно і грамотно відповідати на питання, переходити від загального до конкретного, висловлювати власну аргументовану думку і аналізувати конкретні проблеми.
Час і число завдань: 11-14 хвилин, три частини.

Де здати IELTS в Москві і Санкт-Петербурзі

У Росії IELTS проводять чотири організації, що мають ліцензію від IDP: IELTS Australia - Students International, BKC, Книжковий будинок і Екзаменаційний центр Lt-Pro. За даними на 2015 рік, сума реєстраційного внеску становить 250 доларів.

У Москві є два авторизованих центру тестування IELTS:

1. Students International
Адреса: вул. Щипок, 20, офіс 304 (м. Павелецкая, Серпуховская)
Телефон: +7 (495) 956-1923

2. BKC
Адреса: вул. Тверська, 9А, стор. 4, офіс 114 (м. Мисливський ряд, Театральна)
Телефон: +7 (495) 604-4589 або 8 (800) 100-7650

У Санкт-Петербурзі теж два авторизованих центру тестування IELTS:

1. Students International
Адреса: вул. Чапигина, 6, офіс 207 (м. Петроградська)
Телефон: +7 (812) 332-1479

2. LT Pro
Адреса: вул. Маяковського, 1 (м. Маяковська, Площа Повстання)
Телефон: +7 (812) 244-5488

результати IELTS

Після проходження і перевірки іспиту ви отримуєте сертифікат, на якому окремо написані бали за всі чотири секції і підрахований ваш середній показник. Бали IELTS можуть бути половинними, докладніше про критерії оцінки тесту можна прочитати тут .

Після того як пройде 13 календарних днів з дати іспиту, ви можете дізнатися результати IELTS, відвідавши центр тестування і отримавши іменний сертифікат (важливий момент - результати можна дізнатися тільки після вашого особистого візиту, не по телефону або поштою), або онлайн (результати будуть на сайті IELTS протягом 28 днів).

Підготовка до IELTS

До IELTS цілком реально підготуватися самостійно, але для цього потрібна сильна мотивація. В інтернеті можна знайти величезну кількість порад з підготовки та історій особистого досвіду здачі IELTS:

Підготовка до іспиту можлива також на спеціальних курсах, вони бувають і короткостроковими, і довгостроковими, можуть фокусуватися як на загальній підготовці, так і на заняттях по окремих секціях IELTS. Вартість таких курсів різниться в залежності від спеціалізації програм, їх тривалості, інтенсивності і вашого рівня англійської.

Інші міжнародні іспити