Mobile-review.com Огляд GSM / UMTS-телефону Nokia C3-01

 1. Фотографії Nokia C3-01 в інтер'єрі зміст:
 2. Комплект поставки:
 3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
 4. дисплей
 5. клавіатура
 6. акумулятор
 7. USB, Bluetooth, Wi-Fi
 8. пам'ять
 9. Камера
 10. Програмне забезпечення
 11. враження
 12. Посилання по темі

Фотографії Nokia C3-01 в інтер'єрі

зміст:

 1. Комплект поставки
 2. позиціонування
 3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
 4. дисплей
 5. клавіатура
 6. акумулятор
 7. USB, Bluetooth, Wi-Fi
 8. пам'ять
 9. Камера
 10. Програмне забезпечення
 11. враження

Комплект поставки:

 • Nokia C3-01
 • Акумулятор Li-Ion BL-5CT
 • Зарядний пристрій AC-8
 • Зарядний пристрій WH-102
 • Інструкція

позиціонування

Для Nokia випуск сенсорних телефонів на платформі S40 - це закономірний розвиток конкуренції на ринку. Продукти від Nokia виявилися в лещатах китайських і корейських виробників, які близько 3 років тому зробили ставку на розвиток ринку сенсорних телефонів. Як результат, сьогодні бюджетні моделі з сенсорними екранами коштують менше ста доларів, і цей ринок розвивається дуже швидко. У Nokia не було адекватної відповіді на такі апарати, як результат, компанії довелося агресивно знижувати ціни на смартфони на S60. Це не дозволило компанії позиціонувати такі пристрої в середньому сегменті, зробило необхідним перехід в топовом сегменті на інші платформи і вибір в якості такої платформи MeeGo.

Під девізом «дешево і сердито» в компанії могли запустити бюджетні смартфони на S60, але їх собівартість все одно залишалася вищою, ніж звичайних, сенсорних моделей у конкурентів. Для Nokia це означало скорочення доходів, і тому компанія і почала розвивати S40 з сенсорними екранами. Розробки почалися близько 2 років тому, але постійно буксували. Проблема була в тому, що було необхідно не просто переробити інтерфейс S40 під управління пальцями, але також переписати браузер, карти та ряд інших додатків. В Nokia почали розвивати S40 шостого видання, але програмісти не встигали писати код. Фактично, створення Compact UI повинно було стати першим кроком до сенсорних телефонів, це була підготовка до виходу інтерфейсу, який може управлятися пальцями. Наприклад, в цій версії значно збільшені елементи інтерфейсу, хоча шосте видання і залишалося несенсорним. Так як розробка була зав'язана на окремі елементи інтерфейсу, а також додатки, то затримався і вихід Touch & Type (S40 6th Edition FP1).

В основі лежить ідея того, що частина сучасних користувачів воліє звичайну клавіатуру, не вибирає сенсорні телефони, так як хоче набирати наосліп. Але при цьому активно дивиться на сенсорні телефони, так як хоче спробувати щось нове. Ось для цієї групи тих, хто вагається і призначена лінійка Touch & Type. Це гібридне рішення, в якому зберегли клавіатуру, але додали сенсорні екрани (поки низького дозволу і з невеликою діагоналлю). Оцінити кількість користувачів, які можуть вибрати такі гібридні рішення, досить складно, але по факту виявляється, що їх небагато. Перший місяць продажів Nokia X3-02 показав повний провал цієї концепції, продажу дуже низькі для моделі такої функціональності і такого цінового діапазону. Приблизно те ж саме і для С3-01. Це означає, що ринок, а як наслідок, і користувачі не прийняли ідею гібридних апаратів.

Це означає, що ринок, а як наслідок, і користувачі не прийняли ідею гібридних апаратів

Дійсно, в таких телефонах досить спірна ергономіка. Наприклад, мені не сподобалося, що набір тексту здійснюється на клавіатурі, а прати символ (клавіша С) треба за допомогою позначення на екрані. Так само як і перенесення руки з клавіатури на екран і назад, це робота з різними поверхнями. Незвичні відчуття, такого досвіду не має жоден з користувачів, і з точки зору ергономіки цей варіант роботи спірне. Так само як і вибір часу в календарі здійснюється з клавіатури, а прокрутка списку за допомогою екрану. Виходить, що екран виступає в ролі навігаційної клавіші і замінює її. Це логічно, але досить спірно. Для старшого покоління такий варіант телефону точно неприйнятний (можливі виключення і тут, але опитування показало, що люди похилого віку плутаються). Для молоді це сурогат сенсорних телефонів, як наслідок, і тут продажі невисокі. В середньому віці цей телефон може бути привабливий при правильній вартості. Але з огляду на наявність великої кількості несенсорним моделей Nokia за меншою ціною і з рівною функціональністю, ця модель програє. Виходить, що довгий час створення серії Touch & Type зіграло поганий жарт з компанією. Сюди додалося невірне позиціонування за вартістю. Необхідно усвідомлювати, що це нішеве пропозицію, яка не стане масовим ні за яких обставин (масовим для свого сегмента з помітним рівнем продажів щодо існуючих аналогів від Nokia).

На мій погляд, це своєрідні моделі, які можуть або подобатися, або ні. На любителя. Причому сказати про те, що вони подобаються чи ні, не можна до моменту поки ти не спробуєш цей апарат. Це також звужує аудиторію даного продукту. Збільшення продажів стане можливим з установкою екранів з високою роздільною здатністю (друге покоління Touch & Type, літо 2011 року), а також додавання віртуальної клавіатури для набору тексту. Наступним логічним кроком стане повна відмова від клавіатури, але, наскільки мені відомо, такі моделі в лінійці S40 не розробляються. Це означає, що серія Touch & Type залишиться нішевим, тимчасовим продуктом. Буде цікаво поглянути, скільки моделей запустить Nokia на ринок за підсумками 2011 року. Поки ж це свого роду експеримент, який дійшов до масового ринку. Але перспектив у цих моделей небагато.

До змісту >>>

Дизайн, розміри, керуючі елементи

Модель C3-01 вийшла дивовижною, за основу взяли той же Nokia 6700 Classic, дизайн апаратів чимось схожий. На відміну від Nokia X3-02, де використана нестандартна розкладка клавіш, тут все звичайно. Але головне - панель з нержавіючої сталі, також як і окантовка навколо екрану і частина бічних граней.

Але головне - панель з нержавіючої сталі, також як і окантовка навколо екрану і частина бічних граней

Індекс C вказує, що модель бюджетна, здавалося б, вона повинна бути під X3-02, але тут все рівно навпаки. Це більш дорога модель, яка повинна стати універсальним рішенням, в першу чергу для тих, кому подобається Nokia. У компанії передбачили кілька колірних рішень - сірий, темно-сірий, золотистий (warm grey, silver, khaki gold).

У компанії передбачили кілька колірних рішень - сірий, темно-сірий, золотистий (warm grey, silver, khaki gold)

На верхньому торці знаходиться 2 мм роз'єм для зарядного пристрою, 3.5 мм роз'єм для гарнітури, а також microUSB роз'єм (підтримує зарядку). На правому боці знаходиться спарена клавіша регулювання гучності, клавіша камери, посередині - кнопка блокування екрану і клавіатури. Ця клавіша дуже дивна. В одне натискання можна заблокувати екран, але розблокувати його можна тільки натиснувши на кнопку і потім натиснувши на кнопку, намальовану на екрані. Дуже дивно. Я б зробив інакше. Наприклад, довге утримання для розблокування, або два коротких натискання. Так зручніше, а то, що зробили програмісти Nokia, виглядає як перекручення.

На задній стороні знаходиться решітка динаміка. Також світлодіодний спалах, вона односекційна і може працювати як ліхтарик (швидкий виклик з клавіатури). Під задню кришку потрапляє пил. Досить поносити телефон у кишені тиждень, під кришкою ви виявите безліч курних ділянок.

У телефоні є світловий індикатор, він вписаний між клавішею виклику і відбою. При пропущені дзвінки, SMS, він блимає білим кольором.

При пропущені дзвінки, SMS, він блимає білим кольором

Розмір телефону - 111х47.5х11 мм, вага 100 грам. У руці телефон лежить відмінно, вага приємний. Мені подобається відчуття від моделі, немає скрипів, хорошая сборка.

Мені подобається відчуття від моделі, немає скрипів, хорошая сборка

До змісту >>>

дисплей

Діагональ екрану 2,4 дюйма, що трохи для повноцінного сенсорного екрану, але з іншого боку, для такого гібридного рішення цілком досить. Дозвіл низька - 240х320 пікселів, але з огляду на, що інтерфейс спеціально зробили з великими елементами під управління пальцями, цього достатньо. Екран резистивний, на морозі можна ним керувати навіть в рукавичках.

Екран бюджетний, відображає до 262000 кольорів (TFT). На сонці екран непогано читаємо, говоримо «спасибі» крупним елементів інтерфейсу. Кути огляду не найкращі, але це великої ролі не грає. У більшості списків на екрані поміщається 5-6 рядків, в браузері, наприклад, це може бути велика кількість рядків (до 14).

До змісту >>>

клавіатура

Клавіші великі, розділені пластиковими горизонтальними вставками. Клавіатура зручна, хід у кнопок хороший, у них м'яке натискання. Підсвічування клавіш ніжно-блакитного кольору, вона не дуже яскрава, але рівномірна. Клавіші виклику і відбою також зручні. В цілому, ергономіка клавіатури трохи вище середнього.

В цілому, ергономіка клавіатури трохи вище середнього

До змісту >>>

акумулятор

В телефоні застосовується літій-іонний акумулятор BL-5CT, він має ємність 1050 мАг. За заявою виробника, телефон здатний пропрацювати до 5.5 годин в режимі розмови, до 405 годин в режимі очікування. Час програвання музики - до 20 годин (на форумі розробників Nokia помилково вказано час в 38 годин).

Час програвання музики - до 20 годин (на форумі розробників Nokia помилково вказано час в 38 годин)

Час роботи апарату в середньому складає близько 2.5 днів в умовах московських стільникових мереж. При цьому ви можете поговорити до півтори години, зробити пару десятків знімків, записати пару хвилин відео і до трьох годин слухати радіо або музику. Час повної зарядки акумулятора - близько 2.5 годин.

Наведемо максимальний час роботи в різних режимах:

 • WEB-серфінг (EDGE-з'єднання) - 3.5 години
 • Прослуховування музики в навушниках - 19 годин
 • Радіо - 20 годин

До змісту >>>

USB, Bluetooth, Wi-Fi

USB. У USB-налаштуваннях можна вибрати один з 3 режимів роботи:

 • Data Storage (Mass Storage USB) - видно як пам'ять телефону, так і карти пам'яті, не потрібно ніяких драйверів, ОС сама пізнає телефон.
 • OVI Suite - робота з OVI Suite, доступ до всіх функцій апарату, резервне копіювання всієї інформації, і так далі.
 • Media - друк фотографій, режим MTP.

Швидкість передачі даних складає близько 5 Мб / c. При підключенні відбувається зарядка акумулятора.

Цей апарат має USB Host, при підключенні адаптера можна використовувати зовнішні USB-накопичувачі, зокрема, для копіювання файлів. У термінології від Nokia ця функція називається USB on the Go, промотує тільки на Nokia N8, хоча присутній на багатьох недорогих телефонах S40.

Bluetooth. Версія Bluetooth - 2.1 з підтримкою EDR. Апарат підтримує такі:

 • A2DP
 • AVCRP
 • BIP-ImagePush
 • DUN-GW
 • FT-Server
 • HandsFree-AG (1.0)
 • Headset-AG
 • OBEX
 • OPP-Client
 • OPP-Server
 • SIM Access-Server

Швидкість передачі даних по Bluetooth складає в середньому 100 Кб / с. Ми перевірили роботу передачі стереозвуку на таку гарнітуру як Sony Ericsson DS970, управління композиціями, перемотування, перескок працюють без проблем, в той же час назва поточної композиції на екрані не відображається.

Wi-Fi. Є майстер пошуку мереж, можна зберігати їх в пам'яті. На жаль, телефон автоматично не ініціює WLAN майстер при з'єднанні в браузері. Підтримується 802.11 b / g / n (WPA2 AES / TKIP).

До змісту >>>

пам'ять

Користувачеві доступно близько 30 МБ пам'яті в самому апараті (всього 48 МБ), в ній можна зберігати будь-які дані. Пам'ять розподіляється динамічно між всіма додатками. У тому числі в цій пам'яті зберігається кеш браузера. Детально про недоліки такої організації читайте в статті про можливості S40 6th edition FP1.

Карти пам'яті - microSD, слот розташований на бічній стороні, підтримується «гаряча» заміна, в комплекті карти немає. Максимальний об'єм карт пам'яті обмежений 16 ГБ. Об'єм оперативної пам'яті 64 МБ. Для додатків розмір обмежений 2 МБ, також як і розмір heap дорівнює 2 МБ.

До змісту >>>

Камера

Використовується 5-мегапіксельний модуль CMOS без автофокусу (фіксований фокус від 20 сантиметрів до нескінченності, EDoF). Є світлодіодний спалах. Для телефону такого рівня вартості камера не викликає ніяких нарікань. У сонячні дні знімки виходять непоганими, їх можна дивитися і на ПК без особливих зауважень. Аж ніяк не вгору мрій, але і не відверта гидота. Якась золота середина за свої гроші.

Інтерфейс камери горизонтальний (S40 Simple), бічна клавіша дозволяє швидко викликати камеру. Знімки зберігаються досить швидко. Максимальна роздільна здатність 2592х1944 точки. Подивіться приклади знімків, щоб оцінити їх.

Приклади знімків з камери:

Запис відео. Апарат дозволяє записувати відео в форматі 3GP, роздільна здатність роликів - 640х480 пікселів (15 кадрів в секунду). Можна обмежити тривалість запису, але вона може бути і максимальною, поки вистачить пам'яті карти або апарату. Ефекти можуть бути застосовані для відео точно так же, як і для фотографій, їх кількість співпадає. При перегляді на телефоні якість відео цілком прийнятно, в тому числі і в максимальній роздільній здатності. На ПК видні артефакти, але відео можна дивитися, що є великим плюсом моделі.

До змісту >>>

Програмне забезпечення

Детально всі можливості телефону і використаної платформи описані в окремому матеріалі, прочитайте його, будь ласка. Нижче наводяться знімки встановлених додатків, вони не потребують будь-яких пояснень.

Ігри представлені кількома додатками - Climate Mission - якась надумана іграшка на екологічну тему; Memorize (розвиток пам'яті), Picture Puzzle (п'ятнашки з картинки).

У розділі Додатки можна знайти Communities (досить обмежений клієнт для Facebook, Twitter), конвертер величин, конвертер розмірів одягу, світове час, Opera Mini.

В апараті є OVI Chat, який дозволяє спілкуватися з іншими користувачами OVI, що приємно. На жаль, таких користувачів одиниці, а підтримки інших служб немає. З іншого боку, це додаток забирається у фоновий режим і може отримувати повідомлення в ньому, є початки багатозадачності. Подивимося, як додаток буде розвиватися, якщо воно отримає підтримку AIM, ICQ і Skype, то воно може стати цікавим. Але навряд чи це станеться.

Поштовий клієнт вперше для S40 замінений на такий від Nokia Messaging. Цей клієнт має свої плюси, зокрема, підтримку до 10 акаунтів, швидке налаштування для популярних служб, немає необхідності вводити настройки сервера. З приємних моментів - оптимізація картинок до завантаження з сервера, що економить трафік (працює для OVI Mail). Наприклад, моя картинка розміром в 1.8 МБ була перетворена в картинку розміром в 16 КБ. Подивитися на екрані телефону - саме те. Але ось біда, якщо вам потрібна оригінальна картинка, то отримати її ви не зможете. Поштовий клієнт працює не надто квапливо, але цілком прийнятно, якщо у вас не дуже багато пошти.

Детально про клієнта і його обмеження в описі платформи.

Музичні можливості апарату гарні, як музична шкатулка він не надто гучний, але в іншому програвання музики добре. На жаль, немає перемотування з екрану. Просто плеєр не встигли доробити. Це так, замітки на полях, детально - в описі платформи.

Це так, замітки на полях, детально - в описі платформи

До змісту >>>


враження

Ніяких нарікань за якістю передачі мови в обох напрямках, розмовний динамік має запас по гучності, співрозмовника чути добре. Якість зв'язку на нормальному рівні. Гучність дзвінка відмінна, він кричить, вібродзвінок трохи сильніше середнього.

На ринку є дві моделі серії Touch and Type, перша - це X3-02 з ціною близько 6 700 рублів (125 євро для Європи), друга C3-01 - 8 000 рублів (145 євро). На мій погляд, модель X3-02 сильно програє старшому апарату як по виконанню корпусу (пластик проти металу), так і по розкладці клавіатури, на X3-02 вона занадто дивна, та й дизайн моделі не дуже привабливий, хоча це справа смаку.

Аналог цієї моделі Nokia 6700 Classic, але апарат коштує близько 10 000 рублів (200 євро), що значно дорожче. Ця модель стала хітом на ринку і тому вона продається в дуже значних обсягах. При цьому модель вже стала минає, з іншого боку, з огляду на популярність, цей процес може розтягнутися як мінімум на рік. Функціональним аналогом виступає Nokia X2-00, цей апарат коштує значно дешевше, близько 5 000 рублів (110 євро). Ті ж характеристики, але відсутність сенсорного екрану, метал в корпусі. Цей апарат для молоді виступає найбільш хорошим вибором. Та й комплект поставки значно краще, є карта пам'яті. З іншого боку, знайдуться ті, хто зважаться на експерименти. На жаль, в даний момент функціональність Touch and Type обмежена відсутністю великого числа додатків. В Nokia не встигли створити карти для цієї платформи, а установка Google Maps неможлива в принципі, програма вилітає. Таким чином, ми не отримуємо навігацію на цьому апараті. Платформа створювалася в поспіху, тому відсутні голосові команди, а також ряд функцій, характерних для попередніх моделей на S40.

У той же час наявність Wi-Fi, це приємний плюс. Але чи багатьом потрібен Wi-Fi у відсутності повноцінного браузера? Це питання можна вважати відкритим. Модель викликає змішані почуття. Мені не подобається змішання сенсорного екрану і клавіатури. Використання віртуальної клавіатури дозволяє набирати тексти швидше (при наявності віртуальної QWERTY-клавіатури). З огляду на, що в цьому ціновому діапазоні безліч моделей з діагоналлю сенсорного екрану від 2.8 до 3.2 дюймів, є з чого вибирати. Модель не відрізняється швидкістю, в деяких функціях вона літає (контакти, SMS), в деяких пригальмовує. Це загальна недоработанность платформи, окремі додатки створювалися в поспіху. Поки платформи Touch & Type - це більше експеримент, ніж вивірений продукт. Треба буде подивитися на швидкість адаптації функцій з існуючих рішень на S40. Мені подобається появи додатки для перенесення контактів та інших даних з інших телефонів. Також поява облікового запису OVI, автоматична синхронізація календаря, контактів з розкладом приємні. Але таких плюсів небагато.

Апарат С3-01 незвичайний і тому до покупки необхідно спробувати, підходить вам таке гібридне рішення, чи ні. У магазині усвідомити це повною мірою складно, але спробувати варто. Модель не надто приваблива як за ціною, так і можливостям. Досить спірне рішення з точки зору як функціональності, так і ергономіки.

Обговорення на форумі >>>

До змісту >>>


Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Але чи багатьом потрібен Wi-Fi у відсутності повноцінного браузера?