Mobile-review.com Opera Mini 5 для Android

  1. стандарти
  2. Експрес-панель
  3. Виберіть
  4. Закладки
  5. Обробка натискань, виділення посилань
  6. відображення сторінок
  7. Додаткові можливості
  8. Швидкість роботи
  9. враження

Поширення Opera Mini в світі йде все такими ж активними темпами, як і кілька років тому. Сьогодні цей браузер можна зустріти у багатьох користувачів не тільки простих телефонів, але і смартфонів і навіть комунікаторів, а різні оператори створюють спеціальні умови для роботи з Opera Mini. З останніх прикладів в Росії можна взяти Мегафон з їх послугою « Безлімітний інтернет з Opera Mini ». До останнього часу ця прекрасна картина розповсюдження Opera Mini порушувалася при згадці операційної системи Android.

Причина в тому, що на відміну від S60, підтримує роботи з Java-програмами стандартно і Windows Mobile, в яких виробники завжди ставили одну з декількох java-машин, Android-апарат не вміє працювати з java-програмами «з коробки» ». А існуючі під «робота» java-машини, що додають таку можливість, м'яко кажучи, далекі від досконалості. Ось і виходило, що тим користувачам, які звикли до Opera Mini і перейшли на Android, доводилося або миритися з недосконалістю зв'язки кривої java-машини + версії Opera Mini для java або ж шукати для себе інший браузер. Що складно, враховуючи той факт, що Opera Mini багато хто вибирає з-за абсолютно очевидної переваги перед будь-яким іншим браузером, включаючи Opera Mobile - суттєвою економією трафіку при активному перегляді сторінок в мережі, або, якщо говорити по-сучасному, при активному «інтернет- браузингу ».

Кілька тижнів тому компанія Opera представила «Нативну» версію Opera Mini 5 для платформи Windows Mobile, а тепер прийшла черга платформи Android. Зустрічайте, «нативна» версія браузера Opera Mini 5 для «робота», доступна в Market і не вимагає для роботи ніяких java-машин.

стандарти

Підтримку різних стандартів браузером можна перевірити новим або старими тестами на сайті www.w3.org. Я провів обидві перевірки, але, чесно кажучи, не можу їх оцінити зі знанням справи. Можливо, тим, хто цікавиться темою: стандартами, форматами веба і т.д. це буде цікаво, так що привожу скріншоти проходження першого і другого тестів браузером Opera Mini 5 для Android.

Посилання на тести (для того щоб пройти тест, потрібно заходити по посиланню з пристрою).

Експрес-панель

У п'ятій версії Opera Mini (якщо я не плутаю) з'явилася експрес-панель, як у старшого брата, Opera Mobile. При запуску браузера ви бачите рядок для введення адреси, поле для початку пошуку (у версії браузера для СНД за замовчуванням, швидше за все, буде пошук від «Яндекс»), а все залишився займає експрес-панель, що складається з дев'яти мінікартінок-закладок.

При кліці на піктограму починається завантаження сайту. Якщо користувачеві потрібно почати завантаження іншого сайту, досить вибрати в нижній панелі іконку вкладок. Її реалізація аналогічна такій в десятій версії Opera Mobile.

Виберіть

У Opera Mini 5 можна тримати відкритими необмежену кількість вкладок, інше питання, що більше п'яти-шести вкладок при вертикальній орієнтації і більше десяти при горизонтальній використовувати вже незручно. Але така можливість є.

Кількість відкритих вкладок відображається поверх значка з вкладками. Система перемикання вкладок зроблена зручно. При натисканні іконки вкладок з'являється невелике меню, приблизно на чверть екрану, в ньому зібрані піктограму відкритих вкладок з сайтами. Ці піктограму накладаються один на одного так, що ви бачите невеликий шматочок кожного сайту, цілком достатній, щоб зрозуміти, що це за сайт.

Якщо вміст сайту на піктограму не видно, можна, утримуючи палець на першій вкладці в даній панелі, вести його вправо або вліво, при цьому піктограму, на якій палець буде в даний момент часу, збільшується, так що знайти певний відкритий сайт стає більш-менш просто. Для закриття вкладки біля кожної мінікартнкі є відповідний значок (хрестик).

Напрошується питання про те, як в Opera Mini йдуть справи зі споживанням ресурсів. При п'яти відкритих вкладках браузер «їсть» близько 4.5 МБ оперативної пам'яті, при десяти стільки ж. У браузері реалізована технологія збереження пам'яті, працює вона так. Наприклад, у вас відкрито з десяток вкладок з різними сайтами, ви подивилися один, другий, третій, а потім зачитав четвертим сайтом. З плином часу браузер відправляє вміст всіх давно переглянутих сайтів, все ще знаходяться серед відкритих, в кеш або очищає, а сторінка залишається. Якщо переключитися на цю вкладку, то браузер пропонує заново завантажити вміст або взяти його з кешу.

Закладки

Браузер дозволяє зберігати необмежену кількість закладок. Для їх перегляду потрібно зайти в однойменний розділ меню. Кожна закладка має заголовок, який видно в списку, а також значок (зазвичай це іконка, яка відображається біля адресного рядка). Значок подгружается в закладки після того, як обрана сторінка повністю завантажилася браузером.

У меню закладок є функція додавання нових сайтів в список. У цьому ж вікні можна видаляти окремі закладки або цілі папки.

Закладки можна зберігати не тільки в загальному списку, а й створювати для окремих сайтів папки всередині меню закладок. Це зручно, можна розділити сайти на робочі, розважальні та інші, як це зазвичай відбувається при роботі на комп'ютері. Браузер підтримує Opera Link, сервіс, за допомогою якого можна синхронізувати закладки, сайти з експрес панелі та пошукові движки між ПК і смартфоном або між двома пристроями.

Обробка натискань, виділення посилань

Будь-яке посилання в браузері можна відкрити двома способами. Перший, простим кліком по посиланню, в цьому випадку посилання почне завантажуватися в поточній сторінці. Другий спосіб, утримування курсору на засланні пару секунд, потім з'явиться спеціальне меню, в якому можна вибрати відкриття посилання в новій вкладці.

У режимі відображення сторінки в оригінальному розмірі за допомогою переміщення курсора також можна вибирати частину сайту, яку ви хочете побачити в обраному масштабі. Браузер не підтримує масштабування за допомогою жестів пальця крім подвійного кліка по екрану, мультитач також не підтримує і не планується.

відображення сторінок

Перед тим як введений в адресному рядку сайт відобразиться у вікні браузера Opera Mini, він проходить через спеціальний сервер Opera, де відбувається стиснення інформації на ньому, переформатування під екран смартфона або телефону, а також стиснення картинок.

Є два варіанти відображення: мобільний вид або стандартний. При виборі мобільного типу відображення вміст сторінки витягується в трубочку і відображається в максимально зручному для читання на невеликому екрані вигляді.

У стандартному варіанті сторінка відображається «як є», тобто так, як би вона показувалася браузером вашого настільного комп'ютера, але, як тільки ви натискаєте клавішу збільшення або два рази клацає по екрану, відбувається збільшення масштабу, а текст витягується в трубочку. У браузері є два масштабу: загальний план (сайт відображається «як є») і збільшення до обраного фіксованого масштабу. Вибрати значення фіксованого масштабу, на жаль, не можна.

Коригування масштабу тексту ведеться по всій сторінці, як і в Opera Mobile. Якщо текст в одній частині сайту масштабований під ширину сторінки, то, перейшовши в іншу частину сайту, ви знову побачите такий же добре відформатований під ширину екрану текст. Навіть в тому випадку, якщо він іншого розміру. Наприклад, на нашому сайті (www.mobile-review.com) це може бути колонка новин (праворуч), текст огляду (по центру) або розділи сайту. При перегляді однієї частини сайту текст в інших також масштабується для кращого відображення.

Індикаторами вашого становища на сторінці служать дві чорних смужки, внизу і праворуч. За цим елементам можна зрозуміти, в якій області сайту ви знаходитесь. Це зручно, коли ви сильно збільшили сторінку від її оригінального дозволу і хочете, не змінюючи масштаб, перейти в іншу область даної сторінки.

При введенні адреси діє автоподбор, браузер пропонує варіанти зі списку відвіданих вами сторінок.

Додаткові можливості

Браузер підтримує cookies, що дозволяє зберігати ідентифікацію на різних сайтах, форумах, не вводити свої паролі кожен раз заново. При введенні логіна і пароля на якомусь сайті з'являється спливаюче віконце з питанням про те, чи хочете ви зберегти введені логін і пароль.

У браузері є простий, але цілком зручний менеджер завантажень, в якому відображаються всі файли і вже завантажені файли, звідси ж можна відкрити будь-який з них або видалити зі списку.

Як і в десятій версії Opera Mobile, в Opera Mini 5 є функція збереження сторінок. Завантажуєте сторінку і потім натискаєте кнопку save в меню «Saved pages», після цього переглянути вміст завантаженої сторінки можна навіть якщо в апараті відсутній підключення до мережі. Функція цікава і цілком може виявитися затребуваною у деяких користувачів.

Ще одна корисна функція - пошук тексту на сторінці. Знайдений текст при цьому підсвічується маркером.

Швидкість роботи

По швидкодії Opera Mini не можна прямо порівнювати з іншими браузерами. Сама технологія пропуску завантажуваних сторінок через спеціальний сервер накладає ряд обмежень на швидкість їх відображення в браузері, хоча в деяких випадках це дозволяє навіть збільшити швидкість завантаження в порівнянні зі звичайними браузерами. Однак в моєму випадку при порівнянні "на око" Opera Mini прогружаются сторінки трохи довше стандартного браузера в Android. У деяких тестах, наприклад на сайті Engadget, результат зворотний, Mini вантажить сайти швидше, ймовірно це залежить від безлічі факторів, у тому числі конкретного сайту, местонаходжденія серверів, типу підключення та інших.

Однак в цілому швидкість робота нарікань не викликає, вам не доведеться позіхати в очікуванні завантаження чергової сторінки, а після того як сайт прогрузити, навігація по сторінці відбувається плавно, без зайвих ривків.

враження

Тут говорити особливо нічого, які можуть бути враження від всесвітньо відомого і заслужив популярність у всьому світі мобільного браузера? Якщо ви використовуєте Opera Mini 5 на телефоні, то знаєте, що являє собою «нативна» для Android версія програми. Якщо ще не знаєте - варто спробувати, по зручності використання Opera Mini недалека від рідного для Android браузера, а де в чому його перевершує, при цьому економія трафіку буде величезною.

Залишається сказати, що тенденція, якої дотримуються в компанії Opera, випустивши «нативні» версії Opera Mini спочатку для Windows Mobile, а тепер і для Android, радує. Компанія прибирає останні перешкоди на шляху поширення цього браузера, до недавнього моменту саме відсутність адекватних java-машин під Android заважало використовувати на ньому Opera Mini, з появою «п'ятірки» такої проблеми більше немає.

Браузер Opera Mini 5 beta тестувався на комунікаторі HTC Hero (Android 1.5, екран HVGA 320x480 пікселів).

Обговорення на форумі >>>

Артем Лутфуллін ( [email protected] )
Twitter
Опубліковано - 11 березень 2010 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новини:

19.06.2019 Відео на каналі: ОГЛЯД | Sony Xperia 1 - флагман!

19.06.2019 Xiaomi зловили на крадіжці робіт художника, частина яких він робив для LG

19.06.2019 У Зв'язковий повернулися продажу SIM карт МТС

19.06.2019 ONYX BOOX Faust - полегшена і доступна версія топової моделі букридера

19.06.2019 З'явилися прес-рендери смарфтони Motorola One Pro

19.06.2019 Microsoft розглядає варіант заміни на клавіатурі клавіші Меню на клавішу Office

18.06.2019 Відео на каналі: БЛІЦ | Гаджети, представлені на презентації Xiaomi 17 червня 2019 в Москві

18.06.2019 У першому кварталі в Росію було імпортовано 11,6 млн мобільних телефонів

18.06.2019 Відео на каналі: ПЕРШИЙ ПОГЛЯД | Xiaomi Mi 9T - флагмани будуть ридати в сторонці

18.06.2019 У салонах МТС тепер можна переводити готівку за номером телефону на карти Ощадбанку

18.06.2019 Відбувся офіційний російський анонс нового фітнес браслета Mi Smart Band 4 від Xiaomi

18.06.2019 Білайн і Tele2 представили соціальні тарифи

18.06.2019 Xiaomi представила в Росії свій недорогий функціональний смартфон - Mi 9T

17.06.2019 BQ 5528L Strike Forward - недорогий смартфон в металевому корпусі

17.06.2019 NVIDIA, швидше за все, найближчим часом порадує нас новою версією своєї ТВ-приставки SHIELD TV

17.06.2019 Найчастіше з Росії по tax free вивозили смартфони, ноутбуки та аксесуари до них

17.06.2019 Відео на каналі: БЛІЦ | Як Mail.ru Group образився на Білайн і зіпсував життя абонентам оператора

17.06.2019 Конфліктом між Білайн і Mail.ru зацікавилася ФАС

17.06.2019 Mail.Ru представила свою голосову помічницю Марусю

17.06.2019 З'явилися якісні рендери нового смартфона від Motorola - One Action

14.06.2019 Samsung готує два планшета до релізу

14.06.2019 Xiaomi представила POCO Launcher 2.0

14.06.2019 Samsung Galaxy Fold чи не з'явиться в липні

14.06.2019 Huawei приступила до реєстрації торгової марки HongMeng

14.06.2019 Стали відомі терміни появи нових флагманів від Samsung, Apple і Google

Підписка