Mobile-review.com МТС: Платежі з рахунку і «переведення в готівку» балансу

  1. Передісторія
  2. Кредитка в «Гаманці» QIWI
  3. Єдиний «центр управління»
  4. Зворотний бік медалі
  5. Ціна запитання
  6. Як це працює

Коротка строчка на форумі розкрутилася в ціле дослідження з несподіваними результатами. Як це часто буває, найцікавіше в новинні стрічки не потрапляє, або миготить десь внизу новинного релізу невинної скоромовкою.

Передісторія

Промайнула інформація про появу в «Особистому кабінеті» QIWI нової опції «Оплатити з рахунку мобільного телефону МТС», зацікавився. Дійсно така опція з'явилася і дійсно працює. Правда, для цього необхідна реєстрація «Гаманця QIWI» (колишній «Особистий кабінет») на телефонний номер цього оператора. Також в «Гаманці QIWI» з'явилася можливість прив'язки до цього гаманцю банківської картки власника, для мене теж новина.

А поки розбирався з несподіваним додатковим функціоналом QIWI, приспіла новина від 3 серпня про додаткові можливості послуги «легкий платіж», цитата:

«Підключайся до сервісу« Легкий платіж »і поповнюй рахунок абонентів МТС та інших операторів Росії. 3 серпня 2010 року меню платіжного сервісу «Легкий платіж» в розділі оплати за мобільний телефон поповнилося новими можливостями - стало доступно поповнення рахунків абонентів Білайн і Мегафон. »

На вигляд малозначна новина виявилася напрочуд «в тему», так як змусила уважно придивитися до з'явилася недавно послуги «Легкий платіж». По тексту липневої новини «Легкий платіж» мені здався простим перейменуванням відомого сервісу «MTS Pay», така «зміна вивісок» в назвах послуг в компанії не рідкість. Згадати, хоча б, «Справжнього друга», який перетворився в «Прямий переклад», або «Індивідуальний кредит», що перевтілився в послугу «На повній довірі». На жаль, з послугою «Легкий платіж» я сильно помилився, не вчитавшись в текст новини від 27 липня, цитата:

«Тепер сервіс« МТС-Pay »називається« Легкий платіж ». Сплачуйте послуги МТС, Інтернет, ЖКГ та міжміського зв'язку, не виходячи з дому чи офісу ... <...> Скористайтеся сервісом «Легкий платіж»! Тепер ви можете здійснювати покупки і вносити плату за різні послуги, використовуючи кошти, внесені на ваш особовий рахунок ». </ ...>

Слова про «кошти, внесені на особовий рахунок» є ключовими. Однак давайте розберемося по пунктах в сталися важливі зміни.

Коротка строчка на форумі розкрутилася в ціле дослідження з несподіваними результатами

Кредитка в «Гаманці» QIWI

Про «Особистому кабінеті» з доступом через інтернет я вже не раз писав , В ОСМП цей зручний інструмент з'явився в кінці 2007-го року. Бренд QIWI нещодавно відзначив дворічну річницю свого існування, річної давності матеріал про перспективи і нові можливості «Особистого кабінету» можна почитати тут . Нарешті, в грудні минулого року ми публікували розбір останніх змін в мобільній версії «гаманця», почитати можна тут .

Причина таких частих звернень до теми «Гаманця» QIWI очевидні: сервіс корисний, широко доступний, динамічно розвивається і дозволяє оплачувати практично весь спектр телекомунікаційних послуг без комісійних винагород. Не вистачало прив'язки до «гаманцю» банківської карти (не раз про це писав), тепер зробили і це.

За всі платіжні операції, виконані з «прив'язаною» до QIWI банківської карти, стягується комісійний збір в розмірі 3%. Далеко не всіх цей відсоток влаштує і є багато способів від зайвих комісійних ухилитися, але зараз мова не про це. Дорого чи терпимо, але прив'язка карти є, і хоча б в якості аварійного варіанту нею завжди можна скористатися без відриву попи від улюбленого крісла.

Єдиний «центр управління»

Пригадується кумедна реклама одного оптового ринку часів перебудови: «Все продукти в одному місці!». Дійсно, за всіма зовнішніми ознаками «Птах-гаманець» поступово стає своєрідним «персональним фінансовим центром», в якому при бажанні можна організувати маршрутизацію грошових потоків практично по будь-яких напрямах. Платити тепер можна з балансу «гаманця», з балансу особового рахунку оператора зв'язку і з прив'язаною до «гаманцю» банківської карти.

Платити тепер можна з балансу «гаманця», з балансу особового рахунку оператора зв'язку і з прив'язаною до «гаманцю» банківської карти

У свою чергу, виводити гроші з системи теж можна самими різними способами, в тому числі прямим переказом на банківський рахунок, в гаманець Web-money, на віртуальну кредитку і т.п. Тепер до цього «фінансового шлюзу» підключили вміст особового рахунку ще одного оператора мобільного зв'язку. Справедливості заради зазначимо, що МТС були не першими, можливість оплачувати багато послуг з «QIWI-гаманця» безпосередньо з особового рахунку оператора була доступна абонентам Білайн і раніше. Зрозуміло, все це робиться не за власні красиві очі, кожен учасник хитромудрої платіжної структури «відщипує» свої комісійні в тій чи іншій формі. Але про це трохи нижче.

Зворотний бік медалі

Чи потрібен цей новий функціонал абонентам МТС? Стане в нагоді багатьом, незважаючи на комісійні виплати. Зрештою, якщо закортить, то побіжимо і до платіжного терміналу з його немаленьким відсотком за переказ грошей на рахунок. Штрафні санкції банку за прострочення виплат по кредиту куди серйозніше. А деяким абонентам МТС система виведення готівки з балансу зараз стала вкрай необхідна. Справа в тому, що з недавніх пір оператор перестав віддавати залишок грошей готівкою навіть при закритті контракту, гроші можна перевести тільки на банківський рахунок або особовий рахунок іншого абонента. Зрозуміло, що певного контингенту «користувачів» нововведення не сподобалося. Перекласти баланс в гаманець Web money через тематичні SMS можна, але при цьому більше половини суми втрачається «в дорозі». Втім, деяких навіть ці втрати не зупиняють (анонімність важливіше), однак це вже тема іншої розмови.

Втім, деяких навіть ці втрати не зупиняють (анонімність важливіше), однак це вже тема іншої розмови

Тепер все зручно збудовано і при бажанні можна собі організувати навіть віртуальну дебетову карту VISA. Стягуються 6.22% з перекладної на віртуальний картковий рахунок суми - гроші чималі, але потрібну суму платиться не «живими» грошима, а перекладається з балансу особового рахунку оператора, це важливо.

22% з перекладної на віртуальний картковий рахунок суми - гроші чималі, але потрібну суму платиться не «живими» грошима, а перекладається з балансу особового рахунку оператора, це важливо

Ну і, звичайно, численні жертви вкрадених телефонів та інші потребують термінової допомоги страждальці тепер будуть просити «допомогти матеріально» переказом грошей не тільки на номери Білайн. З'явився вибір - це завжди добре, здорова конкуренція безумовно сприяє прогресу.

Ціна запитання

Новонароджена (для МТС) схема платежів за послуги прямо з особового рахунку працює через сервіс «MTS Pay», він же «Легкий платіж». Платіж хоч і легкий, але не дуже дешевий. Фірмова «фішка» цього сервісу - геніально реалізована схема плати за транзакцію. Не любить у нас народ відсотки комісійних зборів, а за законом ці відсотки вказувати доводиться, таке ось незручність. З проблемою впоралися елегантно, придумавши чудовий термін «повідомлення з метою проведення платежу» і оцінивши це «повідомлення» в 10 руб. з урахуванням ПДВ. Говорячи простою російською мовою, за будь-яку (в тому числі помилкову або неуспішну) операцію стягується обов'язковий платіж в розмірі 10 руб. Зате без ненависних комісійних, і тепер можна з чистою совістю писати: «Залиште хвилювання. У вас з'явилася можливість поповнювати баланс мобільних телефонів абонентів Росії в цілодобовому режимі, вдома або в роумінгу. Оплата мобільного зв'язку Росії проводиться без комісії ». Відмінний маркетинг. Я нікого не засуджую, будь-який сервіс коштує грошей і це правильно. Навпаки, мене щиро дивує психологічно вірний розрахунок розробників послуги. У Білайн подібні платежі обкладаються комісійними «податком»: поповнення рахунку Білайн - 3%, рахунків інших операторів - 5,1%, інтернет-провайдерів порядку 3,0%. При всій порівнянності цифр схема «без комісії» зовні виглядає значно естетичніше, погодьтеся.

При всій порівнянності цифр схема «без комісії» зовні виглядає значно естетичніше, погодьтеся

Зрозуміло, МТС з платіжним сервісом QIWI своїми кровними 10 рублями не ділиться, і за проводку платежу з особового рахунку абонента «Гаманець» QIWI стягує свої відсотки комісійних. Тактовно забуваючи згадати про ту саму десятці, яка буде при цьому списана з рахунку додатково. І це правильно: з якого дива згадувати якесь «повідомлення з метою проведення платежу»? До стягуваної комісії це ніякого відношення не має, а кому і що оператор в процесі повідомляє - його особиста справа.

Стягується додатковий відсоток не такий вже й великий і за зручність користування «Гаманцем» потрібно платити, претензій немає. Мене бентежить принцип процентного ціноутворення. Скажімо, за поповнення рахунку «ворожого» оператора беруть 2,40% + 10 руб., Оплата рахунку МГТС - 2,30% + 10 руб., Поповнення рахунку «Стрим» - 1,80% +10 руб., «ТОВ Скартел »- 2,20% + 10 руб., а ось поповнення рахунку« Комстар »- всього 0,77% + 10 руб. Ділиться «Комстар» з QIWI своїми доходами, чи що?

Як це працює

Правильно працює, в повній відповідності з заявленими параметрами. Тестовий платіж свідомо «непрохідного» номіналу в 20 коп. обробився, з особового рахунку було списано покладені 10,20 руб.

обробився, з особового рахунку було списано покладені 10,20 руб

«Гаманець» QIWI чесно відрапортував про те, що операція не виконана і платіж був скасований на стороні МТС. Хвилин через 40 білінг МТС «відкотив назад" не виконану операцію і 0,20 руб. були благополучно повернені на рахунок.

були благополучно повернені на рахунок

Належні QIWI додаткові 2,4% комісійних взяті не були. Наскільки я зрозумів, сума комісії розраховується з математично правильним округленням до копійки, і 0,48 коп. були вірно округлені до нуля. Спробував би заплатити 22 коп. - забрали б свою чесно зароблену копійку.

Єдина (поки) претензія до сервісу - неможливість провести платіж з особового рахунку МТС прямо з мобільної версії додатка «Гаманець QIWI». Будемо сподіватися, що в наступній версії програми цей додатковий функціонал буде реалізований.

Обговорення на форумі >>>

Сергій Потресов ( [email protected] )
Опубліковано - 05 серпень 2010 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

І це правильно: з якого дива згадувати якесь «повідомлення з метою проведення платежу»?
Ділиться «Комстар» з QIWI своїми доходами, чи що?