Mobile-review.com Знайомство з музичним GSM / UMTS-смартфоном Nokia 5630 XpressMusic

  1. зміст:
  2. Комплект поставки:
  3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
  4. дисплей
  5. клавіатура
  6. акумулятор
  7. пам'ять
  8. USB, Bluetooth
  9. продуктивність
  10. програмні особливості
  11. Музичні можливості
  12. Камера
  13. враження
  14. Посилання по темі

зміст:

  1. позиціонування
  2. Дизайн, розміри, керуючі елементи
  3. дисплей
  4. клавіатура
  5. акумулятор
  6. пам'ять
  7. USB, Bluetooth
  8. продуктивність
  9. програмні особливості
  10. Музичні можливості
  11. Камера
  12. враження

Комплект поставки:

  • Смартфон Nokia 5630 XpressMusic
  • Акумулятор Nokia Battery (BL-4CT)
  • Зарядний пристрій Nokia Stereo Headset (HS-45), пульт управління (AD-54)
  • USB-кабель Nokia Connectivity Cable (CA-101D)
  • Карта пам'яті MicroSD 4 GB (MU41)
  • Зарядний пристрій (AC-10)
  • Мішечок для телефону

позиціонування

Ця модель створювалася як прямий спадкоємець Nokia 6120 Classic і таким є за всіма ознаками, починаючи з цінового рубежу, закінчуючи використаної апаратної платформою від Freescale. Зізнаюся чесно, що модель для мене завжди була прохідною, не уявляла підвищеного інтересу, і дивився я на неї крізь пальці, читай, не цікавився долею. Промайнула вона на горизонті давно, в терміни не вийшла, так як Nokia 6120 Classic продавалася успішно, потім затіяли перепозиціювання апарату на музичний сегмент, ніж перенесли вихід ще більше. До моменту, коли, здавалося, все готово, і пора було виводити апарат на ринок, трапилася ще одна «неприємність»: продажі Nokia 5310 XpressMusic все ніяк не хотіли затухати, і апарат продовжував продаватися, нарощуючи обороти. Доля у Nokia 5630 вийшло тернистою, в телефоні стали допрацьовувати невеликі фішки, щоб зробити його максимально музичним для свого сегменту.

Nokia 6120 Classic:

Nokia 5630 XpressMusic:

Знаєте, в житті так буває: чи не занадиться справу з якоюсь моделлю, і що не роби, все з нею не так. Таке відчуття, що доля переслідувала Nokia 5630, адже апарат добре зібраний, приємний, у всіх сенсах цікавий і недорогий. Але ніхто з партнерів компанії на нього не дивився серйозно. Оператори, які мають «право першої ночі», один за одним відмовлялися від моделі. Кивали головою, говорили, що подобається, але не брали. Потім пішов черга регіональних штаб-квартир з приблизно таким же результатом. З планів європейського заводу цей апарат перекочував на китайську фабрику, що робило замовлення і логістику апарату для європейських партнерів Nokia нелегкою справою. Показовий факт, що демонструє відсутність попиту з боку дистриб'юторів, операторів.

Зацікавившись моделлю, став опитувати дистриб'юторів, чому вони не взяли апарат, в чому проблема? Відповідь була приблизно однаковий у всіх випадках і звучав так: «Хороша модель, приємна, але потрапляє в ціновий сегмент, де смартфони не дуже потрібні, тим більше музичні, там багато моделей, вийде мішанина, простіше зосередитися на перевірених рішеннях».

Масла у вогонь мого інтересу підлив анонс апарату і з'явилася на forum.nokia.com інформація про те, що в телефоні встановлений процесор ARM11 з частотою 600 МГц. Зізнаюся чесно, що в уяві малювалася нова платформа, якісь цікаві рішення, тонкість корпусу була тому порукою і непрямим підтвердженням. Все виявилося прозаїчніше. В черговий раз на цьому ресурсі для розробників помилилися і виклали невірну інформацію. Ні про які 600 МГц мова не йде, модель в цьому аспекті аналогічна Nokia 6290, Nokia 6120 Classic і є їх копією. В апаратній частині, в програмної є великі відмінності. Хоча цікаво спостерігати, як заграло завзяті у користувачів, які не розуміють, що частота процесора не є синонімом продуктивності пристрою. За очі це пристрій вже охрестили і найшвидшим, і найпотужнішим, одним словом, то щасливою звали. Напевно, після того як вони дізнаються, що частота пристрою майже в два рази менше, настане закономірний етап тотального розчарування.

Але повернемося до позиціонування пристрою. Воно музичне і недороге, один з найбільш недорогих смартфонів на S60 з упором на музику. Можна його вважати логічним продовженням вийшов влітку Nokia 5320 XpressMusic, схоже позиціонування. В огляді того апарата я писав, що він буде відносно успішний у вузькій ніші, рівно так і вийшло. Він не став бити планки продажів, але для молоді запропонував непогану альтернативу іншим рішенням. Вузьке і малий коло тих, кому він знадобився. Рівне така ж ситуація і з Nokia 5320. Можливо, тому роздрібні мережі і не хочуть цей апарат. Якщо говорити про пострадянський простір, то модель з'явиться офіційно на Україні, в Казахстані. Обсяг продажів - кілька тисяч штук на всіх, навряд чи більше. Масовим цей апарат явно не стане. Імовірність появи слідів в Росії залишається, але не було ні сертифікації, ні замовлення на заводі апарату, ні інших підготовчих кроків. З огляду на доставку з Пекіна, все це виглядає овчинка, не вартою ніякої вичинки.

До змісту >>>

Дизайн, розміри, керуючі елементи

Модель буде доступна відразу в трьох колірних рішеннях, це явний відхід від стратегії компанії, коли музичне рішення виходило в синьому і червоному варіантах. Для 5630 додали ще сріблястий корпус, який виглядає виграшно. Кольори називаються поетично - Grey with blue accent, Grey with chrome accent і Black with red accent. До основного кольору корпусу додають акценти, що виглядає непогано. У майбутньому можуть з'явитися і інші колірні рішення, але навряд чи модель протримається до їх підходу. Тому розраховувати на смарагдовий, рожевий, неоновий кольору не варто.

Розмір телефону - 112х46х12 мм, вага - 83 грами. Це один з небагатьох S60-смартфонів в настільки вузькому по товщині корпусі. Тонкий невеликий моноблок, в термінології компанії його називають slim.

Відео, зовнішній вигляд, порівняння габаритів, меню апарата (wmv, 56,7 мб) >>>

Порівняння з Nokia 5220:

На правому боці знаходяться клавіші регулювання гучності, кнопка затвора камера, а також слот для карт пам'яті microSD. На лівому боці є клавіші управління плеєром, на межі - їх позначення, вони мають підсвічування. На верхньому торці присутній роз'єм 3.5 мм для підключення навушників. Там же - роз'єм microUSB, він служить для підключення як кабелю, так і зарядного пристрою.

Задня кришка апарату кріпиться непогано, вона схожа на таку в Nokia 5800 XpressMusic, у варіанті без стилуса. Заспокійливий малюнок, м'яка поверхня, апарат приємно тримати в руках.

Над дисплеєм можна бачити індикатор освітленості, він регулює роботу підсвічування клавіатури, а також дисплея. Поруч - фронтальна CIF-камера для відеодзвінків в мережах третього покоління.

Стереодинаміки не уявляють з себе чогось особливого, звук, в общем-то, можна порівняти з тим, що видає один якісний динамік, як по гучності, так і по чистоті звучання.

До змісту >>>

дисплей

В апараті застосовується 2.2-дюймовий дисплей з роздільною здатністю QVGA (240х320 пікселів, 31х42 мм). Дисплей відображає до 16 мільйонів кольорів (TFT), картинка не дуже яскрава, темна. Ось саме цей параметр в дисплеї кілька засмучує, не вистачає яскравості, виглядає екран тьмяні. Але сама картинка в приміщенні хороша, це норма. На екрані відображається до 8 рядків тексту і до 3 службових рядків. В окремих режимах може показуватися до 14 рядків тексту. Шрифт добре читається. На сонці дисплей блякне.

До змісту >>>

клавіатура

Клавіші середні за розміром, розділені, виглядають непогано, та й в роботі приємні. Натискання в міру м'яке, хід середній, ергономіка не страждає, але і не блищить супердосягненнями. Для свого класу апарат по клавіатурі виглядає стандартно. Підсвічування білого кольору, регулюється індикатором, вона рівномірна і непогано видно в різних умовах.

До змісту >>>

акумулятор

В телефоні застосовується літій-іонний акумулятор BL-4CT, він має ємність 860 мАг. За заявою виробника, телефон здатний пропрацювати до 7 годин в режимі розмови, до 400 годин в режимі очікування. Час програвання музики - до 22 годин, записи відео в максимальній якості - до 90 хвилин, програвання відео - до 150 хвилин.

Час роботи апарату в середньому складає близько 2 днів в умовах московських стільникових мереж (для порівняння: Nokia 6120 Classic при подібній навантаженні працює так само). При цьому ви можете поговорити до 40 хвилин, зробити пару знімків, записати кілька хвилин відео і до години прослухати радіо або музику. Час повної зарядки акумулятора - близько 2 годин.

Наведемо максимальний час роботи в різних режимах:

  • Перегляд відео - 2 години
  • WEB-серфінг (EDGE-з'єднання) - 3.5 години
  • Прослуховування музики в навушниках - 21 година
  • Радіо - 22 години
  • Ігри - 4.5 години

До змісту >>>

пам'ять

В апараті 128 Мб оперативної пам'яті, при завантаженні користувачеві доступний близько 76 Мб вільної пам'яті. Цього достатньо для запуску десятка додатків, а також перегляду «важких» web-сторінок, апарат не знає проблем з цим. Користувачеві доступно близько 74 Мб пам'яті в самому апараті, в ній можна зберігати будь-які дані.

Карти пам'яті - microSD, підтримується їх «гаряча» заміна, в комплекті - карта на 4 Гб. Максимальний об'єм карт пам'яті не обмежений, наша картка на 32 Гб була розпізнана апаратом.

До змісту >>>

USB, Bluetooth

USB. У USB-налаштуваннях можна вибрати один з 3 режимів роботи:

  • Data Transfer (Mass Storage USB) - видно як пам'ять телефону, так і карти пам'яті, не потрібно ніяких драйверів, ОС сама пізнає телефон.
  • PC Suite - робота з Nokia PC Suite, доступ до всіх функцій апарату, резервне копіювання всієї інформації і так далі.
  • Image Print - друк фотографій.

Швидкість передачі даних складає близько 1 Мб / c. При підключенні кабелю апарат заряджається.

Bluetooth. Версія Bluetooth в смартфоні - 2.0 з підтримкою EDR. Апарат підтримує такі:

  • A2DP
  • AVCRP
  • BIP-ImagePush
  • DUN-GW
  • FT-Server
  • HandsFree-AG (1.0)
  • Headset-AG
  • OBEX
  • OPP-Client
  • OPP-Server
  • SIM Access-Server

Швидкість передачі даних по Bluetooth складає в середньому 100 Kb / s. Ми перевірили роботу передачі стереозвуку на таку гарнітуру, як Sony Ericsson DS970, управління композиціями, перемотування, перескок працює без проблем, в той же час назва поточної композиції на екрані не відображається.

До змісту >>>

продуктивність

Як докази, нехай і непрямих, швидкості апарату наведемо тести Jbenchmark і порівняємо їх з Nokia 6120 Classic. Думаю, все наочно і не потребує ніяких особливих уточнень, пояснень.

До змісту >>>

програмні особливості

Повністю з усіма можливостями апарата можна ознайомитися в огляді платформи

З незвичайних речей, напевно, варто відзначити все більшого поширення Contact Bar, який вперше був представлений в Nokia 5800 і стає фірмовим ознакою смартфонів на S60 з музичною спрямованістю, тобто переважно молодіжних пристроїв. У режимі Contact Bar на екрані з'являється верхня смуга, де можна встановити до 20 обраних контактів, при цьому видно відразу близько 3 контактів і шматочки двох. Смугу можна обертати навігаційною клавішею, правильніше сказати - гортати по горизонталі. За аналогією з Nokia 5800 для кожного контакту показується вся інформація про дзвінки, повідомлення, RSS, одним словом, всі ваші активності. Сильне рішення, яке полегшує життя і виглядає цікавіше, ніж поліпшення окремих функцій. Наприклад, чат в повідомленнях на ряді телефонів програє угрупованню всієї інформації навколо певного контакту. Тобто виробник просто змінює парадигму, ставить на чільне місце спілкування. Це добре помітно і по іншим продуктам, наприклад, Nokia N97.

У такому відображенні можна перемістити контакти вниз екрану, вони завжди зверху. З нових речей з'явилася вбудована підтримка OVI, зокрема, додатки Chat і ряду інших. Телефон показує в режимі очікування поновлення прямо на екрані, оновлення інформації з ваших контактів. Причому в телефонній книзі між закладкою груп і контактів з'явилася закладка OVI. Мабуть, це основні відмінності від стандартної програмної начинки.

Мені вже неодноразово задавали питання: що станеться з таким Contact Bar, чи буде він доступний на тому ж Nokia 5800, з'явиться на інших моделях? Це уявлення екрану в режимі очікування буде масовим в різних моделях, за винятком Eseries. З'являтися буде поступово на нових апаратах. Для Nokia 5800 його поки немає, і воно не планується, наскільки мені відомо.

У розділі Додатки відшукав дві нові ініціативи від Nokia, пов'язаних з екологією. З одного не розібрався, зізнаюся чесно, а ось друга вважає, скільки ваші дії витратили, точніше, виділили, CO2 (призабули хімію не відсилати до підручника, це вуглекислий газ, відповідальний за парниковий ефект). У програмі WE: Offset пропонується розрахувати збиток і перевести відповідну суму в фонд підтримки екології. Наприклад, переліт на 1700 кілометрів оцінюється в 2 Євро з невеликим. Кумедне додаток, але сумніваюся, що багато хто буде платити. Як PR-ініціатива звучить голосно. Такий собі «зелений» виробник, який дбає про екологію.

Зізнаюся чесно, що інших відмінностей в апараті немає, все стандартно, традиційно.

До змісту >>>

Музичні можливості

Зрозуміло, що програмно плеєр характерний для платформи, бажаючих ознайомитися з ним запрошуємо в відповідний матеріал . Відзначимо тільки наявність 8-канальних еквалайзерів. У режимі музичної шкатулки апарат не дуже гучний. Телефон захлинається при високій гучності, це мінус апарату. Стандартні навушники також варто відразу змінити на щось своє. Радіо підтримує RDS, інших особливостей у нього немає, все описано в матеріалі, присвяченому платформі.

Функція Say & Play приємна, але не пропонує чогось незвичайного.

Якщо ви вийшли з музичного плеєра і перебуваєте в меню, то натискання бічних клавіш викликає спливаючу смужку, вона добре видно в нашому відео. Де натиснули, там і з'являється смужка, показуючи дію, а також назву треку. У режимі очікування також збільшили область плеєра, видно назву композиції і виконавця, а також час.

До змісту >>>

Камера

На відміну від Nokia 5730 XpressMusic тут застосували бюджетний варіант камери, який назвали НЕ автофокусним, благо він таким не є, а придумали витіювате ім'я Full Focus (EDOF). Фактично камера має одне фокусна відстань і знімає на відстанях від 50 сантиметрів до нескінченності. Виробник вказує безліч плюсів такого рішення, наприклад, можливість швидко зробити знімок (адже відсутній час фокусування), але нехай вас не обманюють всі ці словеса. Камера бюджетна і по факту не має автоматичного фокусу. На жаль, приклади знімків у великій кількості ми поки не можемо викласти, як робимо це зазвичай. Запис відео обмежена VGA-дозволом, частота кадрів - до 15 в секунду. Тут також немає нічого незвичайного.

До змісту >>>


враження

Якість зв'язку на звичному для Nokia рівні, ніяких нарікань немає. Гучність дзвінка середня, він не дуже сильний. Вібродзвінок також середній, не завжди відчувається. Сказати тут нічого.

А ось про швидкість роботи інтерфейсу є що сказати. Вона зросла, і багато в чому завдяки програмної оптимізації. Апарат відносно швидко стартує, візуально здається, що проходить секунд 10-15, і він готовий до роботи. Насправді з'являється тільки екран в режимі очікування, але в цей момент телефон продовжує довантажувати окремі модулі. Наприклад, якщо встановлено режим Contact Bar, то елементи завантажуються поступово. Візуально створюється враження, що телефон готовий до праці і оборони, насправді час не змінилося критично в порівнянні з попередніми моделями. Психологічний вишукування, який деякі інші виробники експлуатують давно.

Але в деяких розділах швидкість роботи відчувається виразно. Наприклад, ігри NGage запускаються набагато швидше, тут швидкість висока. Для зниження енергоспоживання в апараті зробили драконівські умови засипання (за замовчуванням): вимикається підсвічування, і тут же смартфон «засинає». Розбудити його легко натисканням клавіші, але швидкість відображення екрану не моментально. Однак в цілому в порівнянні з попередніми моделями цей апарат виглядає приємно, він не гальмує, отаке поєднання швидкості і часу роботи. Але очікувати чогось надприродного або тим паче швидкого, а тим більше процесора на 600 МГц, тут не варто. Та й навіщо в цій моделі подібний процесор?

У розділі NGage можна відшукати близько 9 різних ігор, всі вони в режимі Try & Buy, за повні версії доведеться заплатити.

Модель з'явиться на низці ринків в середині квітня, ближче до кінця за вартістю близько 199 Євро (без податків, субсидій). Апарат не буде широко поширений, це нішеве рішення, яке на території Європи з самого початку не була затребувана партнерами Nokia. Аналогічно недавно оголошена модель Nokia 6260 Slide, її показали до масового запуску інших моделей, щоб залучити одиночним оголошенням хоч якусь увагу. Мабуть, це доля моделі, яка так і не стала затребуваною спочатку. Хоча продукт вийшов симпатичним, але і тільки. Немає в ньому харизми.

Посилання по темі

До змісту >>>

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Зацікавившись моделлю, став опитувати дистриб'юторів, чому вони не взяли апарат, в чому проблема?
Мені вже неодноразово задавали питання: що станеться з таким Contact Bar, чи буде він доступний на тому ж Nokia 5800, з'явиться на інших моделях?
Та й навіщо в цій моделі подібний процесор?

Дополнительная информация

rss
Карта