Mobile-review.com Огляд плеєра iPod Nano 5G

  1. Комплект поставки: плеєр Навушники USB-кабель документація Адаптер для док-станції У компанії...
  2. Дизайн, конструкція
  3. управління
  4. дисплей
  5. динамік
  6. відеокамера
  7. радіо
  8. додатки
  9. VoiceOver
  10. Час роботи
  11. якість звуку
  12. висновки

Комплект поставки:
  • плеєр
  • Навушники
  • USB-кабель
  • документація
  • Адаптер для док-станції

У компанії Apple звикли бити по площах, вишукувати найбільш актуальні на даний момент тенденції і використовувати їх де завгодно. Прикладів можу навести масу, але поки запропоную лише препарувати підхід, використовуючи новий плеєр iPod Nano, не просто плеєр, але ще і відеокамера, і спортивний інструмент, і хто його знає, що ще.

зміст:

  1. Дизайн, конструкція
  2. управління
  3. дисплей
  4. динамік
  5. відеокамера
  6. радіо
  7. додатки
  8. VoiceOver
  9. Час роботи
  10. якість звуку
  11. висновки

Дизайн, конструкція

З часів попереднього покоління практично нічого не змінилося, перед нами все той же Nano, тонкий, мініатюрний, тут панує алюміній, скло і якісний пластик. Вибір квітів великий, ніж перераховувати їх, краще просто навести кілька фотографій. Або все-таки перерахую: сріблястий, чорний, бузковий, блакитний, зелений, жовтий, оранжевий і рожевий. Мені на тест дістався Nano зеленого кольору, дуже красива штучка. Іміджева? Так, людина будь-якого віку може вибрати собі Nano за смаком, за кольором і по гаманцю. Думаю, прямо тут можна привести ціни на дві основні модифікації плеєра:

  • iPod Nano 8 ГБ - 7490 руб.
  • iPod Nano 16 ГБ - 8890 руб.

Майже дев'ять тисяч за цю крихітку? Нехай навіть тут і 16 Гб пам'яті. Чи не забагато? Давайте подивимося, що тут є крім красивого корпусу, що притягує погляд.

Давайте подивимося, що тут є крім красивого корпусу, що притягує погляд

Трохи цифр: розміри становлять 90,7х38,7х6,2 мм, вага - 36,4 м Практично невагомий.

Трохи цифр: розміри становлять 90,7х38,7х6,2 мм, вага - 36,4 м Практично невагомий

До змісту >>>

управління

У компанії вірні минулим схемами, в Nano зразка 2009-го року нічого не змінилося: сенсорне коліщатко QlickWheel, кнопка підтвердження дії по центру, чотири кнопки управління з боків - Menu, Rew, FF, Play / pause. На верхньому торці знаходиться важіль блокування управління. На нижньому - стандартний роз'єм і міні-джек.

На нижньому - стандартний роз'єм і міні-джек

Власне, а чого ще треба? Управління вже сто років як відпрацьовано, вигадувати тут щось нове немає потреби. В управлінні бере участь і датчик положення в просторі, якщо його перевернути, запускається режим обкладинок (Cower Flow).

В управлінні бере участь і датчик положення в просторі, якщо його перевернути, запускається режим обкладинок (Cower Flow)

До змісту >>>

дисплей

Діагональ дисплея - 2,2 дюйма, за рахунок мудрого вибору шрифтів, промальовування елементів меню він виглядає більше, ніж насправді. Простіше кажучи, його зручно використовувати в повсякденному житті і для вибору пісень, і для перегляду відзнятого відео. З яскравістю все добре, при максимальній настройці вона надмірна.

З яскравістю все добре, при максимальній настройці вона надмірна

До змісту >>>

динамік

У iPod Nano є динамік, про це якось особливо не згадують, але це одне з нововведень. Навіщо він тут? Я думаю, якби не було відеокамери, то не було б і динаміка, одне тісно пов'язане з іншим, і в першу чергу динамік потрібен для того, щоб спокійно демонструвати відзняті ролики оточуючим. Якість динаміка, зрозуміло, ніяка, але його наявність не може не радувати.

До змісту >>>

відеокамера

Чому камера з'явилася в Nano, а не в Touch? Чому не відразу у всіх плеєрах? Вся справа в тому, що Nano для Apple є свого роду курочкою, вона продовжує з року в рік нести золоті яєчка. З продажами цієї моделі все в порядку, вона популярна, і, на мій погляд, цілком заслужено. Це перший момент.

Це перший момент

Другий момент - завдяки YouTube і іншим менш популярних сервісів настав час відео. Чим пояснювати на пальцях, простіше один раз показати. Простіше викласти в мережу свій ролик і поділитися з рідними цікавими моментами свого життя - відео може сказати більше, ніж фото. Тобто ми можемо говорити про те, що в 2009-му році вже з'явилася розвинена, що працює середовище для відео. А раз є середовище, то саме час для появи пристроїв, в ній працюють і для неї призначених.

Це момент третій, тому що я говорю про недорогих відеокамерах, що знімають як у високому, так і в звичайному дозволі. Ці гаджети сміливо можна називати інструментом для YouTube, вони не дуже досконалі, але зате мають невисоку ціну, що компенсує всі інші недоліки. Випускають їх і Kodak, і Sony, і Toshiba, і ряд інших компаній. Їх стає все більше, і це вже, по суті, що склалося напрям, ринкова тенденція. Як свого часу нетбуки, камкордери підкорюють ціною і «заточкою» під викладку свого відео в мережу.

Отже, у нас є три складових. Дуже популярний плеєр, по суті, культовий. Уже готова середовище в вигляді YouTube. Тенденція - недорогі відеокамери, для YouTube призначені (з низкою застережень, але YouTube тут так чи інакше згадується). Як міксера виступає група потужних умів з Apple, вони взяли, перемолоти три компонента в труху, і на виході вийшов iPod Nano п'ятого покоління, плеєр-камкордер.

Все-таки, чому не Touch? Тому що треба спершу випробувати технологію на чимось масовому, популярному. Дізнатися, чи потрібна людям тільки відеокамера, або фото теж хотілося б знімати. Дізнатися, як користувачі будуть цю камеру використовувати. З'ясувати підводні камені. Напевно, вирішити, чи зробити з Touch ще й цифрову фотовідеокамеру, могутніше, ніж iPhone, або залишити все як є. Експеримент, але його вже зараз можна назвати вдалим, на мій погляд. Тому що інтеграція відеокамери в плеєр пройшла вкрай успішно.

Для відеокамери виділений окремий пункт в меню, зайдемо в нього. Анімація аналогічна використовуваної в iPhone - розсувається діафрагма, ви бачите об'єкт зйомки, в кутку - лічильник. Якщо перевертаєте плеєр, то зображення також перевертається, тобто знімати можна як у звичайній, так і в альбомній орієнтації. Натискаємо центральну кнопку - починається зйомка. Натискаємо ще раз - запис закінчується. Якщо натиснути кнопку Menu, то ми переходимо до папок з відзнятим відео, вкрай логічно виглядає поділ по датах, тобто ролики лежать не скопом, а фільтруються за датою зйомки.

Якість запису ви можете оцінити самі, погодьтеся, що виглядає непогано, особливо враховуючи, ніж це було знято. Звичайно, бажано знімати при нормальному освітленні, вдень, але, в будь-якому випадку, далеко не кожен мобільний телефон зможе зняти порівнянне за якістю відео. Для YouTube в самий раз, для себе - теж в самий раз. Така собі маленька записна книжка для зйомки цікавих сценок і того, що відбувається. Я думаю, найближчим часом з'явиться безліч аксесуарів, що дозволяють кріпити Nano до шоломів любителів екстремальних видів спорту, також цю штуку я порекомендую своєму товаришеві для кріплення до моделі літака. Він уже давно шукав якусь легку і міцну відеокамеру, щоб знімати те, що відбувається в польоті. Важить Nano мало, зламати його складно, закріпити той чи інший спосіб досить легко (скотч, допитливі руки і так далі). Я думаю, що якщо дозволять представники компанії, такий експеримент ми проведемо, про результати доповімо в одній зі статей плюс викладемо відео.

Є кілька ефектів для зйомки відео, для доступу до них потрібно натиснути і утримати центральну клавішу, коли камера запущена. Перерахую ці ефекти: нормальний, рентген, чорно-білий, сепія, теплової, кіборг, зернистість, камера стеження, калейдоскоп, опукла лінза, дзеркало, розмивання руху, увігнута лінза, тунель світла, завиток, розтягнення ... Прикольно? Не те слово, особливо мені сподобався «кіборг» і «камера стеження». Я не встиг зняти ролики для всіх ефектів, заходите на мою сторінку на YouTube, потихеньку буду там розміщувати відзнятий матеріал. У будь-якому випадку, молодці, дуже здорово придумали, класно.

Зазначу незвичайне розміщення об'єктива і мікрофона, логічно було б припустити, що вони будуть перебувати у верхній правій частині зі зворотного боку плеєра. Але об'єктив розташований «внизу», в загальному, ви самі зрозумієте мінус такого підходу, якщо представите, що берете правою рукою Nano і починаєте знімати. Заважають пальці, в ідеалі при зйомці найкраще утримувати плеєр пальцями лівої руки або ж кінчиками пальців правої. Мабуть, це єдиний негативний момент, пов'язаний з камерою.

Адже в іншому ми бачимо тут торжество розуму і хороший такий стусан для всіх виробників плеєрів. Так, досліди додавання камери в плеєр зовсім не нові. Згадати хоча б перший Casio Exilim, там була зворотна ситуація - тонка і маленька цифрова камера з плеєром, за рахунок такої зв'язки продукт був вкрай популярний, бренд Exilim здобув популярність. Але якщо говорити про плеєрах з відео або фотокамерах, то саме Nano задає нову тенденцію, і напевно саме з його появою виробники портативного аудіо змушені будуть додати в свої лінійки подібні пропозиції. Тобто знову наздоганяти хитрих хлопців з Купертіно, що б'ють прямо в десятку.

Ще одна цікава деталь: як діставати ролики з пам'яті? Спочатку я намагався знайти їх в iTunes, в розділі відео. Там їх не виявилося, що злегка ввело в ступор. Де ж відео? Все дуже просто: iPod Nano визначається системою як знімний диск, заходимо в папку DCIM, знаходимо там все ролики. За допомогою QuickTime X можна легко експортувати відео на свою сторінку YouTube або просто «витягти» його в свою папку на комп'ютері. Так як тривалість запису ніяк не обмежена, то слід періодично чистити пам'ять, ролик тривалістю вісім секунд може важити близько трьох мегабайт.

Що б вам ще розповісти такого про дане доповнення? Я думаю, що ця добавка для багатьох буде серйозним приводом для покупки нового Nano, поновлення старої моделі. Навіть мене, любителя «серйозного» Classic, ця моделька зачепила, багато в чому завдяки поєднанню плеєра з відеокамерою. Цікаве поєднання, своєчасне, актуальне, ну як його ще назвати?

Мало не забув про найголовніше, максимальне і єдиний дозвіл - 640х480 пікселів. Для YouTube - саме воно.

До змісту >>>

радіо

Багато адепти плеєрів інших марок в числі доказів проти iPod обов'язково говорили про відсутність радіо. Таку функціональність давали аксесуари сторонніх компаній, і ніщо не віщувало того, що в Apple раптом візьмуть, та й підуть на поводу у споживачів, які бажають слухати «Мегаполіси» або «Сіті-FM». Так ось, в iPod Nano зразка 2009-го року є радіо. З підтримкою RDS. З підтримкою так званих iTunes Tagging станцій (тобто вони поки тільки в США). До цього моменту не знав про такі, виявляється, такі станції є, в меню плеєра можна поставити мітку на програється по радіо композиції, а потім при синхронізації придбати її в магазині iTunes. Цікава штука, в Росії нікому не потрібна. Крім того, є ще й так звана «розумна пауза». Що це таке?

Уявімо собі, що ви слухаєте радіо і зайшли в магазин. Натискаємо Pause, спілкуємося з продавцем, а тепер дивимося на індикатор запису. Поки радіо стояло на паузі, відбувався запис ефіру в буфер, і ви можете почати прослуховування з того моменту, коли була натиснута кнопка паузи, або перейти до композиції, що виконується зараз. Перемотка «в часі» доступна, утримуючи паузі, видно час - цікаве доповнення, вкрай незвичайне. Всього можна зберегти близько десяти хвилин, наскільки я розумію, але в реальному житті у мене все обмежувалося максимум хвилиною-двома. При зміні станцій буфер очищається.

На мій погляд, саме додаток намалювали красиво, стиль компанії легко тут вгадується. Прийом у радіо непоганий, для роботи потрібні навушники, без них воно не запускається. В налаштуваннях можна:

  • Включити і вимкнути радіо
  • Додати станцію в обране (натискання та утримання центральної кнопки при прослуховуванні)
  • Вибрати відмічені і недавні пісні - це пункти, пов'язані зі станціями iTunes Tagged
  • Вибрати радіо по регіонах - вибір регіону: США, Азія, Австралія, Європа, Японія
  • Включити і вимкнути живу паузу

У головному меню знаходиться відповідний пункт меню, при наведенні курсору внизу видно остання прослухана частота.

До змісту >>>

додатки

Тут нас чекають вже знайомі гри (Klondike, Maze, Vortex), замітки, контакти, блокування плеєра, хронометр, календарі, всесвітній годинник, про все це ми детально розповідали в оглядах колишніх Nano.

Поговоримо про новий. Наприклад, це будильник, в минулому плеєрі його ж начебто не було, правда? Тут, з появою динаміка, його наявність виправдано. У цьому ж розділі можна не тільки створити будильник, але і активувати таймер сну - для любителів послухати щось таке на сон грядущий. Виставити можна на 15, 30, 60, 90 або 120 хвилин. При створенні будильника можна встановити дату, час, повтор (один раз, щодня, по буднях, у вихідні, щотижня, щомісяця, щороку). А також нагадування (тобто сигнал виклику), етикетку; останній пункт присвячений видалення сигналу. Етикетки вже готові, варіантів маса: прокинься, збори, ліки, сніданок, обід, зустріч, важливо і так далі.

Ще одне нововведення - диктофон, намальований він так само, як в iPhone OS 3.0, спочатку здалося, що для запису потрібна гарнітура, але на ділі це не так, є вбудований мікрофон. Натискаємо Play або центральну кнопку - починається запис, після зупинки вам пропонується відновити запис, видалити її або зупинити і зберегти. Після запису ви потрапляєте в меню плеєра, звідси можна почати новий запис або ж переглянути вже існуючі, фільтрація відбувається за датою створення. Записаний матеріал доступний в папці Recordings, як і у випадку з відео, iTunes для вилучення файлів не потрібен (хоча і може бути використаний, нові записи можна синхронізувати із загальною музичною бібліотекою).

Записаний матеріал доступний в папці Recordings, як і у випадку з відео, iTunes для вилучення файлів не потрібен (хоча і може бути використаний, нові записи можна синхронізувати із загальною музичною бібліотекою)

І це ще не все: в «Додатках» є і пункт меню «Фітнес». Тут ховається крокомір, в налаштуваннях можна встановити наступні параметри:

  • Ручний запуск програми або ж завжди включений крокомір
  • Кількість щоденних кроків, що настроюється параметр
  • Вага, виставляється вами вручну
  • Орієнтація екрана - вертикально, вліво або вправо

Є можливість переглянути хронологію, такий собі календар з мітками в ті дні, коли ви ходили. Запускаємо програму, починається відлік, в лівому кутку - витрачені вами калорії, в правому - час. Натискання центральної кнопки зупиняє запис.

При великому бажанні за допомогою iPod можна читати книги, додаток «Нотатки» розуміє текстові файли, потрібно просто «закинути» їх у відповідну папку, коли плеєр визначається як знімний диск.

До змісту >>>

VoiceOver

Навесні, коли писав огляд плеєра iPod Shuffle, говорив і про те, що VoiceOver напевно перейде і в інші моделі, в тому числі в Nano. Так і сталося, тут є підтримка цієї функції, за подробицями рекомендую звернутися до огляду плеєра iPod Shuffle третього покоління.

Як тут реалізовано управління VoiceOver? Почну з того, що підтримується гарнітура від iPhone (або від iPod Touch третього покоління), працює регулювання гучності, перехід до наступного або попереднього треку. При натисканні та утриманні багатофункціональної кнопки активується VoiceOver, голосове меню можна активувати в iTunes. Розповім про застосування цієї штуки на практиці.

Отже, уявімо собі, що у вас пам'ять забита музикою, а музика розсортовані по плей-листів. Найкраще використовувати VoiceOver за допомогою гарнітури, інакше доведеться натискати на центральну клавішу, це не найкращий варіант, далеко не найкращий. Тому для нормальних відчуттів від цієї добавки дуже рекомендую купити оригінальний аксесуар. Отже, підключаємо гарнітуру, блокуємо управління, поміщаємо Nano в кишеню і йдемо в міста (або в ліси). Слухаємо плей-лист «Бадьорий ранок». Набридло, натискаємо і утримуємо багатофункціональну кнопку на гарнітурі, виразний чоловічий голос англійською або невиразний жіночий російською повідомляє нам назву плей-листа. Натискаючи на кнопки гарнітури, можна перейти до наступного або до попереднього плей-листу, вам буде повідомлено назву, вже в його рамках можна переходити від треку до треку (і назва кожного теж можна прослухати). Крім цього, якщо включити голосове меню, то голос буде повідомляти вам про кожен рух в меню, назви пунктів і підпунктів. Це допоможе управляти плеєром наосліп, правда, доведеться призвичаїтися. Загалом, рекомендую почитати огляд Shuffle, там я більш-менш докладно розповідав про VoiceOver і особливості використання.

До змісту >>>

Час роботи

Заявлений час роботи - 24 години відтворення музики або п'ять годин перегляду відео. Заряджається плеєр від USB-порту комп'ютера, або можна використовувати мережевий адаптер від iPhone, в останньому випадку для повної зарядки знадобиться трохи більше ніж півтори години (по USB - близько трьох). При відтворенні на повній гучності з комплектними навушниками час роботи склало двадцять першій годині з невеликим - непоганий результат. Думаю, може, ще акумулятор розгойдається згодом.

До змісту >>>

якість звуку

Традиційне для iPod якість звуку, відбудуся типовою фразою про те, що для невибагливого слухача воно здасться відмінним; ви вільні замінити навушники на інші, пограти з еквалайзером, та ось тільки оригінальні навушники з комплекту як і раніше є найоптимальнішим варіантом. Та й еквалайзер краще не чіпати.

Я думаю, що поточної версії iTunes (вже дев'ятою за рахунком) ми присвятимо окрему статтю, попрошу написати її Сашу Дембовского, є ряд особливостей, які роблять використання плеєра ще цікавіше. Це і плей-листи Genius, і інші цікаві моменти. Сподіваюся, ви вибачте мене за відсутність опису цього додатка, чекайте матеріал на початку жовтня. Диска з iTunes в комплекті немає, додаток споживачам пропонується завантажити з сайту компанії.

До змісту >>>

висновки

Перерахую основні позитивні моменти нового iPod Nano:

  • Відмінний дизайн, матеріали конструкції, непоганий дисплей
  • Як и Ранее відмінний інтерфейс, управління, вікорістовувані шрифти
  • З'явилися відеокамери віклікає только Позитивні емоції, особливо после того, як на комп'ютері подівішся перший ролик. Хороші додаткові ЕФЕКТ, простота использование - все це підкуповує, спонукає використовуват ее знову и знову (годиною даже без причини)
  • Наявність шагомера Корисна для будь-якої людини, что стежа за своим станом (нехай даже все це дуже ефемерне)
  • З'явився динамік, це дуже правильно и здорово
  • Нарешті дочекалися РАДІО (!), Мало того, наявність «розумної паузи» робить його використання ще більш привабливим, тут знову перевищення очікувань
  • Будильник, диктофон - хороші, придатні додатки
  • Гарнітура для iPod Touch / Shuffle замінює пульт ДУ, дозволяє комфортно використовувати ...
  • ... VoiceOver - корисна добавка для тих, хто не любить часто діставати плеєр з кишені. Для жителів нашої країни це особливо актуально (зима протягом декількох місяців)

Негативних моментів не багато, але вони є:

  • Чи не саме вдале розташування об'єктива відеокамери
  • Можна було відразу додати в комплект гарнітуру, а не прості навушники

У підсумку: накрутили масу всього, і головна мета тут, на мій погляд, проста. Наприклад, як ви використовували попередній Nano? Слухали музику по дорозі на роботу або в машині. Може бути, зберігали там фотографії, грали в ігри, може бути, навіть синхронізували замітки. Але в основному його використання починалося і закінчувалося з включенням і вимиканням музики. Якщо говорити про iPod Nano 5G, то його можна використовувати постійно. Прийшли в офіс, вимкнули музику, активували крокомір. Пішли на зустріч, включили диктофон. Включили будильник. Записали відеоролик. І так далі. Розширення функціональності служить тому, щоб Nano НЕ животів в сумці або кишені, а був під рукою і як модний аксесуар, і як досить функціональна річ.

Оновлення цього року за значимістю можна порівняти лише з першим Nano, тоді все обговорювали зовнішній вигляд, розміри, ну а тепер і функціональність така, що конкуренти для моделі на даний момент відсутні. У цьому світлі цілком виправданою виглядає ціна - майже дев'ять тисяч за 16 Гб, ну а чому б і ні, якщо нічого подібного поки просто не існує? Я вважаю, що iPod Nano 5G на ринку чекає світле майбутнє, буде ще маса продуктів-реплік від інших виробників.

З споживчої точки зору мені особисто плеєр дуже сподобався, як і говорив вище, він «зачепив». Сміливо його рекомендую в якості подарунка або ще одного гаджета для себе, якщо зараз підшукуєте компактний плеєр, обов'язково зверніть увагу, модель вкрай цікава.

PS На тижні ми додамо в огляд ще кілька відеороликів, так що можете зайти в четвер-п'ятницю помилуватися (будильник, більш детально про розумну паузу і т.д.)

До змісту >>>

Сергій Кузьмін ( [email protected] )
Опубліковано - 29 вересень 2009 р

Є, что Додати?! Пишіть ... [email protected]

Іміджева?
Майже дев'ять тисяч за цю крихітку?
Чи не забагато?
Власне, а чого ще треба?
Навіщо він тут?
Чому не відразу у всіх плеєрах?
Все-таки, чому не Touch?
Прикольно?
Ще одна цікава деталь: як діставати ролики з пам'яті?
Де ж відео?

Дополнительная информация

rss
Карта