Мобільний інтернет: найдешевший, безлімітний, і оптимальний - резюмуємо тарифи кінця 2017

Останній раз я писав  про мобільний інтернет  мало не більше, ніж пів-року тому Останній раз я писав про мобільний інтернет мало не більше, ніж пів-року тому. А пів-року в телекомі - термін дуже великий, за цей час багато чого встигло змінитися, відмінитися, і т.д. І хоча мої минулі статті, навіть дуже давні, типу того як роздавати безлімітний інтернет без оплати на мтс - до сих пір користуються популярністю, але дуже вже багато в них розрізненої інформації, половина якої вже не актуальна. Тому я вирішив, що прийшла пора проапдейтіть всі свої старі викладки, коротко резюмувавши все, що в них було, і актуально на сьогодні (вересень-жовтень 2017 року). Крім цього, на написання статті мене спонукало ще й таке:

 1. Як виявилося під час моєї поїздки в Астраханську область, покриття інтернету МТС, особливо в Волгоградської області - просто нижче плінтуса, та й в Москві у мене зачастили проблеми з коннектом. Якщо що - я веду мову про 3G, яке часто падає в 2G, яке в свою чергу - практично не працює (від слова зовсім).
 2. МТС у своїй жадібності остаточно пріфігел, і користуватися його опцією БІТ на тлі пропозицій конкурентів стало зовсім не вигідно.

Ці причини привели мене до пошуку більш підходящого тарифного плану в іншого оператора, що завершився підключенням до Теле2 , Про який я теж просто зобов'язаний згадати.

Що стосується мобільного інтернету, то я пройдуся по трьом основним профілями:

 • мінімальні і найдешевші тарифи для дітей / навігаторів і розумних пристроїв
 • оптимальні тарифи з мінімальною платою
 • безлімітні тарифи

Один з тарифів перетинається з усіма трьома профілями, будучи і безлімітним (але дуже повільним), і оптимальним за вартістю одночасно - тому для простоти викладу, згадаю про нього окремо. Природно - це все для Москви, бо проживаю я в ній, в регіонах - може відрізнятися.

Поїхали.

Мінімальні і найдешевші тарифи для тих, кому не треба багато трафіку: дітей / навігаторів і розумних пристроїв

Як ми пам'ятаємо, МТС закрив можливість підключення опцій БІТ SMART A, B і С, які відмінно покривали вимоги всіх тих, кому інтернету треба було трохи, і за недорого.

Що ж тепер робити, кому потрібно мінімум інтернету за мінімум грошей? Варіанти такі:

 • У Москві зараз найдешевше в сенсі інтернету - це тариф розумний пристрій - http://www.mts.ru/export/umnoe_ustroystvo/ . Оплата відразу за рік, але виходить в середньому по 60 рублів на місяць, за ці гроші - 300 мб інтернету, 30 хвилин дзвінків і 30 смс в місяць. Все, що понад - за додаткову плату, але розумну.
 • В Пітері - http://www.spb.mts.ru/export/umnoe_ustroystvo/ .

На жаль, підключити до діючого тарифу - не вийде, тільки додаткової сімки. У будь-якому випадку цей варіант краще, ніж Міні-Біт з його списанням по 25 рублів за кожен день, коли пристрій вийшов в інтернет (і то, включено всього 20 Мб). А гірше в тому, що випадково вискочив оновлення може за раз викачати 300 відпущених мегабайт, і ви залишитеся до кінця місяця взагалі без інтернету (тому що 64 кбіт / с - за фактом це без нього).

Мабуть, це і все - більше нічого за мінімальні гроші (читай - менше ста рублів на місяць через не менше, ніж по 10 Мб в день) я не знайшов ні у одного з операторів. Все інше - тарифи з помегабайтной оплатою, в середньому - по 2 рубля за 1 Мб.

Оптимальні тарифи з мінімальною оплатою

МТС остаточно з'їхав з глузду, стягуючи за опцію БІТ 200 рублів, і надаючи за ці гроші всього 75 Мб в день, та ще й з обмеженням Москвою і Московською областю. Навіть якщо їх викачувати кожен день, то вийде 2.2 Гб, але розкидати по місяцю їх не вийде. Типова ситуація: у мене тариф Супер-МТС, який без абонентської плати і включає по 20 безкоштовних хвилин в день дзвінків на свої ж МТС номера. Таким чином виходило, що я витрачаю на зв'язок ті самі 200 рублів (все друзі / знайомі / рідні - теж на мтс), які йдуть виключно на оплату інтернету; і тому підключення «Смарт для Своїх» від МТС 2017 року з абонентською платою в розмірі 200 рублів на місяць економічно було б не доцільно, тому що вартість коду для переходу на нього становить близько тисячі рублів, і окупався б він не менше року, а то й двох.

Інших опцій-тарифів, які можна прив'язати до своєї симке - немає, і варіанти два: перенести номер до іншого оператора, або перевести свій смартфон на Двухсімочний схему: на першій симке - МТС зі старим номером і тарифом без абонентки, а на іншій - інший оператор. І тут є такі варіанти:

 • Смарт для своїх від МГТС. Абсолютно аналогічний тарифом смарт для своїх від МТС, тобто 10 Гб інтернету за 200 рублів на місяць, тільки сімка - МГТС, що працює на мережі МТС. Підключається в офісі МГТС, досить прийти туди, і попросити. Спочатку вас намагатимуться вмовити на публічні тарифи, але якщо ви будете твердо стояти на своєму - то згнітивши серце - видадуть. Ну, по крайней мере пару місяців назад було так. Мені цей варіант не дуже подобався, тому що як я вже говорив - покриття МТС в сенсі 3G інтернету мене ніяк не влаштовувало, і сенсу в 10 Гб, якщо ними за фактом не можна скористатися - не бачив ніякого.
 • Теле2 з тарифом «Мій Теле2» - за 210 рублів на місяць надається 5 Гб інтернету, та ще по всій Росії, плюс в ліміти інтернету не входять соцмережі, вайбери, ватсапи і т.д., та ще й безлімітні дзвінки на Теле2, безкоштовні вхідні в роумінгу по Росії, а вихідні - 2 рубля хвилина. Зараз я поставив його другий сімки, і користуюся вже місяць. Так, МТС залишився смоктати лапу тільки на одній симке з тарифом без абонентської плати. Незручність лише одне - потрібно двухсімочний телефон. Але якщо сподобається, і далі косяків не буде, то відчуваю, що свій і всієї сім'ї переведу номера по MNP від ​​МТС до них - тому що це буде вже не по 20 хвилин в день, а безлімітно, та й дзвінки на інші мережі - вигідніше. Загалом, на сьогоднішній день - ідеальне речення . Аналогічну пропозицію є від Ростелекома, але враховуючи, що вони висять на мережі Теле2 , Сенсу в ньому особливо немає.

безлімітні тарифи

З плюсів у нього те, що:

 • Роздача по Wi-Fi на інші пристрої не обмежена, тобто не треба танцювати з бубном навколо фіксування / зміни TTL
 • Хоч повільно, в розмірі 512 кбіт / с, але присутні торренти

Ну і з мінусів:

 • Необхідність брати його окремої сім-картою на додаток до вже існуючої (читай - потрібен двухсімочний телефон), бо 4 рубля за хвилину навіть на свою рідну мережу, і при цьому - абсолютно без включених хвилин - це жах-жах. Втім, якщо купувати його саме під безлімітний інтернет - то нічого страшного, безлімітіще саме в такому режимі часто і використовували
 • Швидкість обмежена - дають всього 4 Мбіт / с
 • За межі Москви і Московської області не забереш - починають стягувати 1500 рублів на місяць на додаток до 750 рублям абонентки (читай - треба шукати такий же в кожному регіоні)

Безлімітний, але недорогий і повільний інтернет

 • Ще один варіант, але доступний не для всіх, і не сказати, що сильно дешевий - але тим не менш, цікавий. Так би мовити, непублічна опція інтернету, запрошення на підключення до якої приходить через смс, але іноді виходить підключитися і просто так. Безліміт з обмеженою до 1 Мбіт / с швидкістю. Зате всього за 200 рублів на місяць. В принципі, цього достатньо навіть для того, щоб дивитися Ютюб, хоча і не в fullhd, звичайно. Колись, пригадую, навіть 2 Мбіт по дротах були межею мрій. Загалом, якщо вас ці умови влаштовують - можете спробувати до нього підключитися (всі інші опції типу Біт / Супер-біт повинні бути відключені, а на рахунку повинно бути не менше 200 рублів). Ось посилання на цей тариф «Інтернет 1 Мбіт / с (міс). NP » у Москві (підключається USSD командою * 111 * 843 * 1 # виклик), і ось - в Пітері (підключається командою * 111 * 841 * 1 # виклик). Якщо вийшло - відпишіть, будь ласка, в коментах, на якому тарифі ви його у себе підключали.

Ну, ось, мабуть і все, що є оптимальне на даний момент. Що до мене - то як я вже сказав, зараз я користуюся зв'язкою Супер-МТС c 20 хвилинами безкоштовними всередині мережі + другий сімки Теле2 для інтернету: 5 Гб по всій Росії всього за 210 рублів, плюс ще й соцмережі необмежені. настільки вигідного пропозиції ні у одного оператора по Москві немає. Якщо у вас є коментарі і доповнення до даної замітці - то вони вітаються. Тільки будь ласка, не треба писати про тарифи для юридичних осіб - так, я знаю як про них, так і про можливості підключити їх і фізичній особі, але ми зараз говоримо про можливість офіційно прийти в офіс оператора, і підключити там те, що мається на наявності.

1

Що ж тепер робити, кому потрібно мінімум інтернету за мінімум грошей?