Модель з дистанційним управлінням по Bluetooth

Це дуже короткий опис конcтрукціі моделі з дистанційним управлінням по бездротовому інтерфейсу Bluetooth, де в якості пульта дистанційного керування використовується мобільний телефон з операційною системою Android. В авторському варіанті це модель танка, але все залежить від вашої фантазії та вміння в області програмування мікроконтролерів серії MSP430 і додатків під ОС Android.

В авторському варіанті це модель танка, але все залежить від вашої фантазії та вміння в області програмування мікроконтролерів серії MSP430 і додатків під ОС Android

Малюнок 1.Зовнішній вигляд авторського варіанту моделі танка з дистанційним управлінням по Bluetooth з мобільного телефону.

Для нашої моделі танка будуть потрібні:

  • оцінний набір MSP430 LaunchPad з мікро контролером MSP430G2553 ;
  • плата розширення для управління електродвигунами, що підключається до отладочной платі;
  • модуль Bluetooth з UART інтерфейсом;
  • готова модель з двома електродвигунами;
  • елементи живлення;
  • мобільний телефон з Bluetooth під управлінням ОС Android.

MSP430 LaunchPad (MSP-EXP430G2) - доступний оцінний набір, що випускається компанією Texas Instruments (TI). Він призначений для розробки і налагодження додатків на базі новітніх 16-розрядних мікроконтролерів MSP430G2xx2 (Малюнок 2). Це простий у використанні оцінний інструмент для початківців і досвідчених користувачів, що містить все необхідне для початку вивчення і розробки ПЗ.

До складу набору входить отладочная плата з встановленим DIP сокетом для установки мікроконтролерів в 20-вивідному корпусі. Додатково є Flash-емулятор, що дозволяє підключати плату безпосередньо до ПК з використанням інтерфейсу USB для програмування, налагодження і оцінки можливостей. Детально ознайомитися з основними характеристиками і особливостями набору, а також завантажити принципову схему отладочной плати можна на сторінці опису MSP430 LaunchPad. У комплект отладочного набору входять два мікроконтролера: MSP430G2553IN20 і MSP430G2452IN20.

Плата розширення Motor Driver Booster Pack (серія Booster Pack - це серія плат розширення для налагоджувальних наборів серії LaunchPad) призначена для управління двома електродвигунами з робочою напругою від 2.7 В до 10.8 В і струмом споживання до 2 А (Малюнок 3). Плата має штирові роз'єми, які використовуються для підключення до отладочной платі (Малюнок 4).

Малюнок 3.Зовнішній вигляд плати розширення Motor Control Booster Pack.Малюнок 4.Плата розширення Motor Driver Booster Pack, підключена до отладочной платі MSP430 LaunchPad.

Основний елемент плати розширення - мікросхема DRV8833PWPR - двоканальний полумостовой драйвер електродвигуна. Напруга живлення для вбудованої логіки управління мікросхеми драйвера одно 3.3 В, що дозволяє використовувати її з налагоджувальний набором MSP430 LauncPad. Принципова схема плати розширення зображена на рисунку 5.

Малюнок 5.Принципова схема плати розширення Motor Driver Booster Pack.

Проект принципової схеми і друкованої плати в середовищі Eagle V6 доступний для скачування в секції завантажень.

На схемі зображено коннектори:

  • J2, J3 - виходи мікросхеми-драйвера, використовуються для підключення двох електродвигунів;
  • J4 - напруга живлення електродвигунів;
  • J5 - напруга живлення 3.3 В цифрової частини (логіка) мікросхеми-драйвера;
  • J6 - 5-контактний коннектор, призначений для управління режимом енергоспоживання драйвера (сон) і подачі сигналів управління електродвигунами;
  • J7 - джампер вибору режиму управління енергоспоживанням драйвера. Якщо мікроконтролер буде керувати енергоспоживанням драйвера, то перемичку слід встановити в положення 1-2 (подаємо високий рівень на висновок NSleep мікросхеми).

Підключення драйвера до мікроконтролеру (за допомогою коннектора J6) і використовувані порти описані в початковому тексті програми мікроконтролера.

Для реалізації управління по інтерфейсу Bluetooth автор використовував готовий модуль Wireless Bluetooth V2.0 RS232 TTL Transceiver Module (Малюнок 6). Вся необхідна документація доступна для скачування в секції завантажень нижче. Можна використовувати будь-який сумісний модуль.

Можна використовувати будь-який сумісний модуль

Малюнок 6.Зовнішній вигляд Bluetooth модуля.

Основні харкетрістікі Bluetooth-модуля:

  • Використовувані радіочастоти 2.40 .. 2.48 ГГц, діапазон ISM, рівень потужності Class2 (+6 dBm), чутливість приймача -85 dBm;
  • Підтримка протоколу Bluetooth V2.0;
  • Підтримувані швидкості передачі даних 1200, 2400, 4800, 9600, 19200, 38400, 57600, 115200, 230400, 460800, 921600, 1382400 бод. Швидкість може бути обрана користувачем за допомогою AT-команд. За замовчуванням швидкість 9600 бод, 8 біт даних, 1 стоп-біт, без біта парності;
  • Напруга живлення 3.3 вольт;
  • Струм споживання 35 мА в режимі пошуку і близько 8 мА, коли радіоканал встановлений і функціонує, струм споживання в режимі сну <1 мА;
  • Робочий температурний діапазон -40 .. + 105 ° C;
  • Габаритні розміри 28 × 15 × 2.35 мм.

Bluetooth модуль підключається до інтерфейсу UART мікроконтролера (Rx, Tx).

Для мобільного телефону на ОС Android автор написав програму, але її можна вважати чорновим варіантом, незважаючи на повну працездатність. Різні блоки програми були запозичені з інших проектів в мережі Інтернет.

Після запуску програми на мобільному телефоні на екрані з'являються два слайдера для управління двигунами і меню для підключення до Bluetooth-пристрою. Відразу слід зазначити, що для розробки програми автору знадобилося вивчити інтерфейс Android Bluetooth і програмування мультитач сенсорного інтерфейсу. Наступним кроком, на думку автора, може бути підключення різних датчиків.

демонстраційне відео

завантаження

Вихідний код програми мікроконтролера - завантажити
Принципова схема і друкована плата плати розширення для управління електродвигунами (Eagle V6) - завантажити
Документація по Bluetooth-модуля - завантажити
.apk-файл і вихідний код програми для мобільного телефону - завантажити

remotepinyon.com

Для коментування матеріалів з сайту і отримання повного доступу до нашого форуму Вам необхідно зареєструватися .

  • Тільки я вуха розвісив - зробити собі таку цікаву іграшку - а це, виявляється, просто РЕКЛАМА. Я, звичайно ж, помиляюся зі страшною силою, Але, після скачування додатків, треба купити "Принципова схема і друкована плата плати розширення для управління електродвигунами (Eagle V6)"
  • Яка реклама, реклама чого? незрозуміло ... Ви щось плутаєте напевно ... "Принципова схема і друкована плата плати розширення для управління електродвигунами" скачується, в Eagle V6 відкриваються все версії схеми і малюнки друкованих плат .... Eagle V6 теж є безкоштовна Lite версія. ..
  • Та ні! Яка ж це реклама? У них такі радіоаматори, тому в амерікосовскій фільмах головний герой точно знає, якого кольору провід потрібно перекусити, що б врятувати планету ... тобто. творчість полягає в тому, що б замовити модулі, шлейфи, корпус або набір ЛЕГО, с'коммутіровать все до купи, і що б з пультом не морочитися, взяти перше що під рукою - андроід.І як виправдання - автору "довелося" підучитися програмированию .. . Цю тему Задорнова потрібно підкинути, він їх і так за андроїдів тримає :-))) Але з урахуванням і нашого загального отупления, тема цікава, і, якщо освоїти протоколи, то можна без покупки готових модулів, заради власної гордості, зібрати з дискретних компонентів. ІМХО, якщо такий аналог показати автору, то він ніколи з проводитися не розбереться ...
  • Це хіба погано, що кожної полярності соотв.свой колір, що сигнальним -Свій колір!, Це взагалі-то полегшує і радує!, (Забули, шановні, до до надцять років тому джгути з картонними лейблами крос (і не дай Бозя якщо пара бирок злетить!), а кембрій з маркеровке "несмивайкой" -Пара профілактик спирто / бензинової сумішшю, і кердель маркеровке ... і щодо "конструктивізму" -теж у капітосов все (майже) продумано-да набори, та майже лего .., але без мозок не збереш! + ПДФ на всяку хрень.А у нас секрет на секреті (дурдом-на нашу Мікро (наприклад ФРАНТ), не можу знайти інфу-се ретчікі бля ... (100% -ІНФО на неї у супостатів є) .90% імп апаратів ремонт без Мануйлов, наші треба рити тиждень ...
  • Та не проти я усіляких зручностей, але паяльник теж тримати потрібно вміти, а Франт немає від нас секрети, а від їхніх органів займаються захистом інтелектуальної власності, що б патентні виплати затиснути ...
  • До чого весь цей флейм? Прочитайте тут http://www.rlocman.ru/forum/showthre...921#post114921
  • Vadzz, I'm sorry ... Просто це стаття, а не заклик про допомогу, і обговорюється не тільки тих. ��торона, а й художня, а як тут мало не нафлудили?

При передруці матеріалів з сайту пряме посилання на РадіоЛоцман обов'язкове.

Запрошуємо авторів статей та перекладів до публікації матеріалів на сторінках сайту.

Яка ж це реклама?
До чого весь цей флейм?
?торона, а й художня, а як тут мало не нафлудили?

Дополнительная информация

rss
Карта