Мої розширення для браузера Google Chrome

(Продовження. Початок у № 31 )


Робота з PDF

До Chrome я багато років використовував в якості основного браузера Opera . Після переходу на Chrome я виявив, що, на відміну від Opera, він не дозволяє зберігати потрібні мені Web-сторінки одним файлом у форматі Web-архіву ( MHT , Формат Microsoft "Message HTML file"). Звернувшись до галереї розширень, я виявив, що розширення для Chrome, що дозволяє зберігати Web-сторінки єдиним файлом у форматі Web-архіву, - на жаль - немає. Відволікаючись від теми: збереження інформації в такому форматі можливо і в Firefox, про що багато хто не знає. Для цього необхідно підключити розширення UnMHT.

Така ситуація, зізнаюся, спочатку викликала у мене деякий смуток. Але, як відомо, безвихідних ситуацій не буває. І ось, в пошуках виходу, я виявляю розширення, що дозволяє конвертувати Web-сторінки в формат PDF. Тепер збереження Web-сторінок я виробляю тільки форматі PDF-файлів , Що виявилося набагато зручніше, ніж в форматі MHT.

По-перше, з точки зору розширення кола застосовуваних пристроїв для читання. Наприклад, дуже непогано працює з PDF-файлами мій електронний рідер lBook V3 +. Це дозволяє мені перекидати інформацію, яку я використовую, наприклад, як довідкову, на рідер, і звертатися до неї вже без комп'ютера.

Але набагато важливіше виявилася можливість СТВОРЕННЯ файлу-документа, в якому я поєдную потрібну мені інформацію. Практично виходить документ-збірник, який містить матеріали, об'єднані спільною тематикою.

А якщо ще додати універсальність PDF-файлів, то на даний момент я просто не бачу формату-альтернативи для збереження файлів. Нагадаю, що PDF ( Portable Document Format ) - це переносимий формат документів, розроблений фірмою Adobe для того, щоб дати організаціям з великим об'ємом документів можливість зберігати точне форматування при обміні електронними файлами. З самого початку цей формат замислювався саме як альтернатива друкованим документам, тобто інструмент для "безпаперового офісу", який дозволяв би переглядати на екрані повністю відформатовані документи без допомоги створив їх застосування або установки додаткових шрифтів.

Повернемося тепер до розширення, що дозволяє конвертувати і зберігати Web-сторінки в форматі PDF, яке називається Web2PDFConverter. Воно конвертує вміст Web-сторінки в PDF для переважної більшості сайтів на основі SSL. Правда, деякі сайти захищені і все ж не дадуть виконати конвертацію. Після встановлення розширення на панелі інструментів Google Chrome з'являється кнопка Повернемося тепер до розширення, що дозволяє конвертувати і зберігати Web-сторінки в форматі PDF, яке називається Web2PDFConverter "Конвертувати цю Web-сторінку в PDF".

А далі все гранично просто. Клацаємо кнопку, після чого з'являється вікно, в якому знову-таки необхідно буде тільки натиснути кнопку "Convert to PDF". Після цього трохи чекаємо і якщо бачимо в цьому ж вікні повідомлення "PDF Successfully created" (PDF-файл успішно створений), то це якраз і є те, що потрібно було довести. Тут же програма повідомить розмір створеного файлу і запропонує запам'ятати його або відкрити в службі Google Docs . При цьому зауважу, що крім цього розширення, є ще кілька цікавих сайтів-сервісів, що надають (безкоштовні) послуги конвертації Web-сторінки в формат PDF, але це вже тема окремої статті.

При цьому зауважу, що крім цього розширення, є ще кілька цікавих сайтів-сервісів, що надають (безкоштовні) послуги конвертації Web-сторінки в формат PDF, але це вже тема окремої статті

А щоб не витрачати час на завантаження програм для перегляду файлів PDF (як, до речі, і презентацій PowerPoint і деяких інших документів) при роботі в Інтернеті, то можна покласти цю функцію безпосередньо на браузер Google Chrome. Для цього необхідно встановити розширення Docs PDF / PowerPoint Viewer (від Google).


Електронні книги

Одним з варіантів створення електронних книг є конвертація інформації в формат PDF, що і було розглянуто вище. Разом з тим, для електронних книг більш популярними є інші формати, наприклад, EPUB . Electronic Publication ( ePub ) - це відкритий формат електронних версій книг, розроблений Міжнародним форумом з цифровим публікацій IDPF. Для Chrome є розширення, що дозволяє одним клацанням миші конвертувати вміст Web-сторінки в даний формат. Це doEPUB. Мій рідер Lbook eReader V3 + без проблем зчитує конвертовані файли, але - на жаль - схоже, що розширення не працює для кирилиці.


Безпека роботи

Питання безпеки роботи в мережі для кожного користувача мають (у всякому разі - повинні мати) найвищий пріоритет. Група розширень для Chrome так чи інакше спрямовані на забезпечення безпеки користувача .


інтеграція сервісу VirusTotal в Google Chrome

Перевірити підозрілий файл завжди можна на сайті VirusTotal . Це некомерційний сервіс, який аналізує підозрілі файли і URL-адреси і полегшує швидке виявлення вірусів, хробаків, троянів і інших шкідливих програм. Знаменно, що перевірку на сервісі забезпечується десятками розробників антивірусного програмного забезпечення, які співпрацюють з сервісом на постійній основі, серед яких всі відомі розробники: ALWIL (Avast! Antivirus), Avira (AntiVir), Doctor Web, Ltd. (DrWeb), Eset Software (ESET NOD32), Kaspersky Lab (AVP). Такий стан дозволяє практично стовідсотково гарантувати адекватність перевірки.

Користувачі Google Chrome можуть виконати операцію перевірки підозрілих файлів і сайтів на сайті VirusTotal безпосередньо з браузера, встановивши розширення VTchromizer. До речі, "багатовекторність" сервісу VirusTotal дозволяє виявити і помилкове спрацьовування вашого антивіруса в тому випадку, якщо у вас виникають сумніви в тому, що він правильно визначив шкідливу програму.

Розширення VTchromizer вбудовується в контекстне меню, що дозволяє перевіряти адреси та документи по їх гіперпосиланнями з контекстного меню Викликавши його на засланні на сторінці, виявляємо в меню пункт "Scan with VirusTotal", клацаємо його і очікуємо результатів перевірки.

Розширення VTchromizer вбудовується в контекстне меню, що дозволяє перевіряти адреси та документи по їх гіперпосиланнями з контекстного меню Викликавши його на засланні на сторінці, виявляємо в меню пункт Scan with VirusTotal, клацаємо його і очікуємо результатів перевірки

Ще одне розширення, яке орієнтоване на безпеку, це розширення від відомого російського вендора Доктор Веб Link Checker, що дозволяє перевіряти посилання в інтернеті через сервери компанії без установки антивіруса на локальний комп'ютер на сайтах. Автоматично перевіряє він також посилання в соціальних мережах "Вконтакте", Facebook, Google+.

Розширення Avast WebRep, як випливає вже з самої назви, є вельми цікавою розробкою відомої компанії AVAST Software. Завдяки цьому розширенню компанія прагне здійснити амбітний проект створення сервісу репутаційної оцінки сайтів. C його допомогою користувач отримує від вірусної лабораторії компанії відомості про надійність того або іншого сайту. Навіть не наводячи курсор на піктограму розширення, легко візуально визначити рейтинг сайту, оскільки градація рейтингу представлена ​​знайомої всій кольоровою гамою зелений (хороший) - жовтий - червоний (поганий).

Сама оцінка формується на підставі інформації користувачів, зареєстрованих в мережі CommunityIQ (а їх, за запевненням компанії AVAST Software, більше 100 млн.). Клацання на піктограмі розширення призводить до відображення вікна, в якому користувач може проголосувати за сайт, попутно віднісши його вміст до певної категорії. Передбачається, що завдяки тому, що розширення має можливість перевірки змісту сайту, користувачі зможуть уникнути відвідування сайтів, що містять нецензурну контент, і отримання спам-повідомлень через соціальну мережу. Надалі, за словами технічного директора компанії Ондрея Влчека, компанія розраховує перевірити величезну кількість сайтів за допомогою Avast WebRep, щоб зробити Інтернет безпечніше для всіх. У будь-якому випадку наявність рейтингового "світлофора" аж ніяк не завадить вам при навігації небезпечними просторами Інтернет.

А ось розширення BitDefender QuickScan від ще одного відомого розробника антивірусів, на цей раз - румунського, є, якщо я не помиляюся, першим "класичним" антивірусним рішенням. Воно побудоване на застосуванні "хмарних" технологій, використовуючи для сканування власний движок BitDefender anti-malware, розміщений на сервері цієї антивірусної компанії.


Приватність в Інтернеті

Ще одна група розширень спрямована на забезпечення безпеки приватних даних.

Іноді нам доводиться працювати на комп'ютері "спільного використання" і, як правило, у нас немає ніякого бажання залишати на ньому після своєї роботи всілякі дані, починаючи від введених паролів, закінчуючи переліком відвіданих сторінок. Вирішується така проблема за допомогою розширення для чищення комп'ютера Click & Clean. Уже сам перелік можливостей розширення вселяє повагу, оскільки з його допомогою можна:

  • очистити історію переглядів;
  • очистити історію завантажень;
  • видалити файли cookie;
  • очистити кеш;
  • видалити Silverlight cookie;
  • видалити Flash LSO файли;
  • очистити кеш Java;
  • видалити всі сліди вашої активності та багато іншого.

Втім, для оцінки функціонала розширення (а розробники постійно його нарощують) досить зайти в налаштування цієї і так дуже ефективної програми і ознайомитися (а заодно і визначитися) з ними.

Працює розширення дуже просто. По закінченню сеансу роботи з браузером, воно запросить вас щодо того, які дії слід виконати з вашими приватними даними, і від вас вимагається просто підтвердити видалення особистих даних або відмовитися від виконання такої дії.

Не всі знають, що соціальні сервіси відстежують переміщення своїх користувачів. Відключити таку стеження на суперпопулярних соціальних мережах Facebook і Twitter дозволить розширення Disconnect. Більш того. Розширення не тільки відключає стеження за нами на вищезазначених сервісах, але ще і деперсоналізірует пошукові запити, зроблені нами в Google або Yahoo. Щоб дізнатися про кількість заблокованих розширенням сценаріїв слід просто клацнути на його піктограмі в панелі інструментів, після чого з'явиться невелике віконце з даними за статистикою блокування.

І, нарешті, ще одне корисне розширення HideMyAss Proxifier, що надає ряд можливостей анонімного серфінгу в мережі: анонімний перегляд Web-сторінок, анонімне відкриття будь-якого посилання на Web-сторінці, анонімний перегляд завантаження практично будь-якого відео з YouTube, вбудованого в веб-сторінки.

(Далі буде)

Валерій ФЕТИСОВ