Мова програмування Python вмирає?

Варто вчити мову програмування Python? Адже нерідко можна почути, що ця мова вмирає. Це питання обговорили користувачі сайту Quora і висловили свою думку.

сайту Quora

Білл Карвн, SQL-розробник, консультант, тренер і автор

Деякі люди до сих пір використовують цю мову, але тільки для найпростіших кодів на вбудованих системах або в якості вихідних даних для компіляторів. Якщо ти хочеш зробити кар'єру, займаючись написанням високопродуктивних мікропрограм для комп'ютерного обладнання, таких, як, наприклад, чіпи на мережеві адаптери, тобі варто вивчити мову асемблера. Якщо ти займаєшся написанням оптимізують компіляторів, то ти, мабуть, будеш використовувати Python. Але на цій мові важко кодіть, а програму складніше обслуговувати, при цьому обидва процеси займають багато часу, а також вимагають достатніх навичок в програмуванні .

Мова асемблера дає тобі прекрасну можливість написати компактний, ефективний і оптимізований для проекту код. У написаному на цій мові коді, що займає всього кілька кілобайт, можна творити дивовижні речі. Але той рівень ефективності, який можна отримати, використовуючи мову асемблера, не виправдовує додаткову роботу, зайвий час і ті навички, яких він вимагає.

Це правда, що мови як набирають популярність, так і втрачають її. Продуктивність - ось головне завдання в програмуванні, тому час від часу створюються нові мови, які збільшують продуктивність, по крайней мере, для деяких видів робіт.

Велика частина програмістів сьогодні використовує мови вищого рівня - їм необхідно бути більш продуктивними. Мови вищого рівня можуть компілюватися в машинний код (C або C ++), а можуть бути скомпільовані в байткод з незалежної архітектурою і запущені в віртуальній машині (Java) мул же бути оброблені (JavaScript, PHP, Ruby, Python, Perl та ін.).

Хибна думка, що необхідно вчити мову асемблера, тому що «він краще Python». Це дурна точка зору, побудована на застарілих даних.

Це дурна точка зору, побудована на застарілих даних

Білл Поучер, виконавчий директор ICPC, програмне забезпечення в сферах енергетики, синтетичної генетики та ін.

Вивчи Python. Забезпеч себе досвідом в програмуванні. У цій мові є своя елегантність.

Вивчи C як мову для Unix-машин. Розуміння UNIX відносно нескладно.

Вивчи MIX, щоб розуміти Knuth.

Вивчи Java, щоб не зазнавати труднощів у роботі з іншими, а також опанувати об'єктно-орієнтованим програмуванням.

Вивчи C ++, щоб програмувати в будь-якому стилі, якому тільки захочеш. Його сила в тому, що це основна мова програмування. Його слабкість в тому, що для програмування на ньому необхідно розуміти його стиль.

Вивчи LISP, щоб зміцнити своє розуміння рекурсії.

Хіба я сказав, що не варто вчити хоча б щось? Ні. Тому що єдина річ, яку слід зробити, це привчити себе до постійного вивчення чого-небудь, особливо до вивчення того, як можна вирішувати виникаючі проблеми.

Тому що єдина річ, яку слід зробити, це привчити себе до постійного вивчення чого-небудь, особливо до вивчення того, як можна вирішувати виникаючі проблеми

Шива Шинде, на мові Python легко кодувати, але його важко читати

Мова програмування Python не вмирає, це один з найбільш швидко розвиваються мов.

Чому?

  1. Його легко вивчити
  • На даний момент 8 з 10 кращих американських програм для обчислювальної техніки використовують цю мову (Philip Guo, CACM)
  • Програми на мові Python, як правило, мають мінімум шаблонів, які зазвичай зустрічаються в інших мовах програмування. Тому ви можете частіше використовувати нешаблонні рішення задач.
  • Якщо у вас є досвід програмування, нехай і не цією мовою, то ви досить швидко опануєте Python.

2. Повний функціонал

  • Це не тільки мову для статистичних даних. У Python є всі можливості для збору і очищення даних, для роботи з базами даних і високопродуктивними обчисленнями, а також багатьом іншим.
  • Цей загальноприйнята мова програмування з величезною кількістю вбудованих бібліотек . Він хороший для управління даними і базами даних, а також для роботи з мережевим програмуванням. Це продуманий мову з величезною кількістю доступних ресурсів.

3. Серйозні бібліотеки наукових даних

  • Python має значні наукові бібліотеками з величезною кількістю даних для використання.
  • Основою цих наукових бібліотек є SciPy Ecosystem, яка навіть проводить свої власні конференції.
  • Pandas і Matplotlib - це складові SciPy. Вони забезпечують чудові дані з найрізноманітніших тем, наприклад, машинне навчання, інтелектуальний аналіз тексту і мережевий аналіз.

Вони забезпечують чудові дані з найрізноманітніших тем, наприклад, машинне навчання, інтелектуальний аналіз тексту і мережевий аналіз

Ернан Сулаж, прагматичний програміст

Ця мова досить популярний, його значимість зростає в академічних колах. Правдивий також той факт, що корисність мови програмування залежить від того, що ти на ньому хочеш робити.

Мені абсолютно не подобається PHP, але я не настільки дурний, щоб заперечувати його універсальність і потужність, а також те, що цією мовою досить просто опанувати.
Що стосується вивчення асемблера, то ця мова безпосередньо залежить від того, з яким процесором ви працюєте.

Якщо ви знаєте, як працювати з одним, то ви точно протягом деякого часу зможете використовувати його в сімействі процесорів. Але з часом і вони зазнають деяких змін. У цьому сенсі це найменш довговічна сім'я мов.

Магнус лички, розробник програмного забезпечення і консультант в Гетеборзі

Багатьом користувачам подобається Python. Для деяких додатків він буде занадто повільним, і, наприклад, з мовою асемблера вони будуть працювати швидше, але також швидко ці додатки будуть працювати на мові С, при тому, що код, написаний на мові С, буде робочим для будь-яких платформ.

Багато стартапи ставали успішними з мовою Python, після чого їм доводилося переписувати деякі програми в Java, C ++ або C. А якби ці стартапи починали працювати з мовою асемблера, то, швидше за все, у них би фінансування закінчилося задовго до того, як їх дуже швидкий, але складний для читання код був би закінчений.
Але, працюючи з мовою асемблера, вам доведеться зіткнутися не тільки з різними архітектурами процесора, але і з технічними деталями, які відрізняються в різних операційних системах.

Варто вчити мову програмування Python?
Хіба я сказав, що не варто вчити хоча б щось?
Чому?

Дополнительная информация

rss
Карта