MP3Gain - утиліта для вирівнювання гучності аудіофайлів

Л юбітелям музики, вважаємо, не раз доводилося стикатися з ситуацією, коли одні композиції однієї збірки звучать занадто голосно, а інші, навпаки, занадто тихо. Таке буває, коли користувачі скачують музику з різних джерел, а ще композиції з різною гучністю звучання часто зустрічаються в міксах, де зібрані пісні різних виконавців. Ну, це зрозуміло, тільки як ось в таких випадках надходити, чи не регулювати ж гучність кожного разу, як тільки пісня зазвучить голосніше чи тихіше?

Ні, звичайно, тому що гучність можна вирівняти, причому дуже просто. Для цього вам знадобиться маленька безкоштовна утиліта MP3Gain. Ця програма дозволяє обробляти аудіофайли популярних форматів в пакетному режимі відповідно до заданого параметром гучності.

Отже, йдемо на сторінку розробника mp3gain.sourceforge.net і викачуємо останню повну (!) версію MP3Gain. За замовчуванням програма встановлюється на англійською мовою і, якщо вас це не бентежить, встановлюйте її в звичайному режимі, щоб відразу отримати інтерфейс російською мовою, на другому кроці інсталяції необхідно встановити галочку «Russian» в меню «Language files».

В меню тиснемо кнопку «Додати файли» та завантажуємо в вікно утиліти аудіофайли, над гучністю яких потрібно попрацювати. Далі натискаємо «Аналіз трек» і чекаємо поки програма не від'ôднаôтесь аналіз файлів з метою виявлення їх гучності. Процедура ця може зайняти кілька хвилин, все залежить від загального розміру аналізованих файлів. На обробку збірки об'ємом 1 Гб йде приблизно 10 хвилин.

Після потрібно встановити бажану гучність (за замовчуванням це 89 Db) і натиснути кнопку «Тип трек». В результаті обробки гучність всіх аудіофайлів буде приведена до єдиної вказаною значенням. Зміна рівня гучності займає менше часу, ніж аналіз. Також варто звернути увагу, що всі файли в процесі обробки і збереження будуть перезаписані.

І наостанок пару слів про те, що означають параметри навпроти кожного файлу.

  • Рівень - поточна гучність.
  • Кліппінг - встановлена навпроти пташка Y вказує, що при поточній гучності на тлі треку є шуми (чи будете ви їх чути чи ні, залежить від гостроти вашого слуху).
  • Трек - показує різницю в децибелах між поточним і встановленим користувачем параметром гучності.
  • Наявність позначки в колонці «Кліп (Т)» вказує, що фонові шуми залишаться і після обробки.

Щоб цих шумів було якомога менше, не рекомендується виставляти гучність занадто високу або занадто низьку. Оптимальним значенням для параметра «Норма гучності» є приблизно 85-95 децибел.

Ну, це зрозуміло, тільки як ось в таких випадках надходити, чи не регулювати ж гучність кожного разу, як тільки пісня зазвучить голосніше чи тихіше?

Дополнительная информация

rss
Карта