МТС планує відмовитися від тарифів з безлімітним інтернетом

Компанія МТС розглядає можливість відмови від тарифів з безлімітним інтернетом у 2017 році або збільшення їх вартості

Компанія МТС розглядає можливість відмови від тарифів з безлімітним інтернетом у 2017 році або збільшення їх вартості. Також керівництво МТС не виключає, що розмір трафіку мобільного інтернету на звичайних пакетних тарифах буде скорочений. Оператор буде аналізувати профіль споживання своїх абонентів, щоб запропонувати їм оптимальні тарифи.

Тарифи або опції, які дозволяють абонентам користуватися передачею даних без обмежень, протягом 2016 року введено всі оператори. МТС запустила свій перший тариф з безлімітним мобільним інтернетом під назвою «Smart безлімітіще» в травні 2016 року. Зараз саме на тарифи з безлімітного передачею даних доводиться більшість нових підключень оператора.

Основне завдання МТС при зміні вартості мобільного інтернету полягає в тому, щоб скоротити розмір трафіку в пакетних тарифах і одночасно збільшити доходи від мобільного інтернету в стандарті LTE. З ростом проникнення LTE зростає споживання передачі даних, а «перепакетування» дозволить монетизувати LTE, оскільки абоненти будуть переходити на тарифи з великою кількістю трафіку.

Російські оператори поступово будуть відмовлятися від безлімітних тарифів. У операторів немає іншого виходу: 3G-мережі вже перевантажені, а мережі 4G завантажуються дуже швидко. Першим з операторів це зробив «Скартел» (бренд Yota). В кінці січня оператор ввів нову тарифну лінійку, де безлімітного доступу в інтернет вже немає.

Представник компанії «Вимпелком» (бренд «Білайн») Анна Айбашева, заявила, що безлімітні тарифи на інтернет стримують подальший розвиток ринку. При таких тарифах однаково платять і активні користувачі, і ті, хто мало користується інтернетом. «Мегафон» з міркуваннями менеджменту МТС згоден, повідомив представник оператора. Чи планує сам «Мегафон» відмовлятися від безлімітного передачі даних і скорочувати послуги в пакетних тарифах, він не уточнив. «T2 РТК холдинг» (бренд Tele2) найближчим часом не планує відмовлятися від безлімітних тарифів, однак буде стежити за ринковими тенденціями, заявив представник оператора Костянтин Прокшін.