МТС Smart mini: тариф-пастка

Тарифний план МТС Smart mini з'явився в лінійці Smart зовсім недавно. Однак матеріалізувався він в ній якось зовсім тихо і непомітно, а сама новина оператора залишилася, мабуть, без уваги у більшості його абонентів. Мабуть, тому, що мала нехарактерний заголовок «Вибирайте кращий тариф для смартфонів!», Зовсім не говорить про появу нового (цкавого?) Тарифу. Та й навряд чи варто рекомендувати власникам смартфонів тариф з жалюгідним пакетиком в 0,5 Гб трафіку.

новина оператора

Параметри тарифу МТС Smart mini:

Абонентська плата в разі переходу або нового підключення на тарифний план до 15 травня 2014 р становитиме 200 руб. в місяць протягом перших 2-х місяців. З 3-го місяця використання вона складе вже 250 руб. Потім, в разі переходу або підключення на «Смарт міні» до 15 травня 2014 р абонплата за «Скрізь як удома Smart» (про неї далі) не стягується протягом тих же перших 2-х місяців. З 3-го місяця абонентка за опцію складе 50 руб. у місяць. З 13-го - вже 100 руб. у місяць. У підсумку, протягом перших 2-х місяців абонентська плата за тариф Smart mini буде складати зазначені в рекламному описі 200 руб. Починаючи з 3-го місяця і до кінця року - 300 руб. Далі - 350 руб. за кожен місяць використання. Чи не втомилися?

Інтернет-пакет розміром 1 Гб без обмеження швидкості включений в абонентську плату. Однак такий обсяг вам нададуть лише протягом перших 2-х місяців використання. Потім пакет трафіку зменшиться в 2 рази - до смішних 500 Мб (0,5 Гб). Причому, в разі його вичерпання, у вас не просто впаде швидкість, інтернет буде заблокований повністю! Щоб продовжити їм користуватися, вам доведеться купити турбо-кнопку вартістю 75 руб. за 0,5 Гб або 200 руб. за 2 Гб трафіку. Причому, пакети GPRS за бонуси на даному ТП не діють! У разі підключення опції «Скрізь як удома Smart», пакет інтернету надається на території всієї Росії; без неї - лише в «домашньої» мережі абонента. Ось тут і криється основна пастка тарифу! Багато користувачів смартфонів (для яких він і позиціонується) не усвідомлюють, скільки інтернету споживає їх девайс. Так ось: Android-смартфон або iPhone буквально живе в мережі. На одні потреби такої машинки йде близько 1 Гб інтернет-трафіку в місяць. А без нього смартфон просто перетворюється в красивий цеглинка і стає не потрібним. При більш-менш активному використанні у вас спокійно може йти 50 і більше мегабайт на добу, що вже дорівнює 1,5 Гб в місяць. Таким чином, користувач тарифу МТС «Смарт міні», швидше за все, буде змушений заплатити за турбо-кнопку один, а то й два рази на місяць (мова йде про кнопку в 0,5 Гб)! Ось і думайте, о котрій вам реально обійдеться тариф Smart mini.

Вартість розмов на тарифному плані Smart mini досить прийнятна. Розцінки «з коробки»: безлімітні дзвінки всередині мережі МТС «домашнього» регіону; 1,5 руб. за хвилину на МТС інших регіонів Росії і номера інших мобільних і міських мереж свого регіону.

Перехід на тариф безкоштовний. У разі переходу відразу списується плата за перший місяць його використання. Дійсний тариф з 6 березня 2014 р

Опція «Скрізь як удома Smart» нагадує про колишні «Сусідніх регіонах», які, правда, обходилися всього в 30 руб., А не в 100, як в нашому варіанті. Та й відмінності все ж є, хоча оператор явно бажає залучити за допомогою опції ту ж потенційну аудиторію. Загалом, завдяки «Скрізь як удома Smart» ви отримуєте умовно «домашній тариф». Тобто, якщо ви опинитеся в сусідньому регіоні і не відключите цю опцію (що раджу зробити, якщо вона вам не потрібна), то зможете дзвонити також безлімітно на МТС «домашнього» регіону (Москви і МО), по 8,90 грн. на МТС регіону свого поточного перебування і номери інших операторів «домашнього регіону» і по 14 руб. за хвилину на телефони інших мереж регіону вашого нинішнього перебування. Усі вхідні - безкоштовно. Ось такий прихований підступ. Річ у тім, МТС вважає «домашнім тарифом» зовсім не ту цифру, що ми з вами: а саме, 8,90 грн., З яких, нібито, нам по доброті душевній «дому» даються щедрі знижки. Пакет інтернет-трафіку при працюючій опції «Скрізь як удома Smart» надається на території всієї Росії (на відміну від тих же «Сусідніх регіонів»).

Хочеться трохи порівняти Smart mini з популярним тарифом «Супер МТС» . В останньому зараз щодня дарується 60 хвилин розмов усередині мережі МТС і на міські номери (в повному обсязі, а МГТС, прямі МТС ... в загальному, з великим списком винятків), а в разі поповнення балансу на 300 руб. ви отримаєте ще й безкоштовні дзвінки на МТС інших регіонів Росії. Інші ж місцеві дзвінки виходять за драконівськими 2,5 руб. за хвилину. Проти 1,5 на «Смарт міні». І якщо в перші пару місяців використання Smart mini з пакетом 1 Гб інтернету може здатися вигідніше, то вже починаючи з 3-го з абонентської 250-300 руб. картина може сильно змінитися і потрібно перерахування. Особливо з урахуванням того, що на «Супер МТС» можна підключити улюблений багатьма БІТ за 149 руб. в місяць, де щодоби дається 50 Мб трафіку на повній швидкості, далі ж вона не блокується повністю, а падає до 64 Кбіт / с, чого цілком може вистачити для багатьох смартфонах завдань до кінця дня.

І останнє, найнеприємніше, що ми бачимо в тарифі Smart mini від МТС. Незважаючи на те, що за законами Російської Федерації вся уточнююча інформація повинна бути показана користувачеві, зірочки і виноски у нас ніхто не відміняв. Тобто, наші закони, як завжди, зроблені так, щоб їх можна було легко обійти. Чим і користуються російські оператори, в даному випадку - МТС. Щоб дістатися до достовірного і повного опису умов тарифу (включаючи тимчасових), потрібно пройти чималий шлях по сайту, аж до його PDF-версії. Інакше ви побачите лише красиві рекламні вигуки про абонентка в 200 руб. і 1 Гб інтернет-трафіку, і ні слова про тимчасовість такої надкушеною цукерки. Більш того, абонент повинен витратити багато свого дорогоцінного часу, щоб банально урубатися в цифри, які від нього ретельно хочуть приховати. Наприклад, чого варта лише одна фраза:

«Для абонентів, які підключилися / перейшли на тарифний план в період з 6 березня по 15 травня 2014 року, протягом двох місяців з моменту підключення / переходу на тариф - 0 руб. **; протягом наступних десяти місяців з моменту підключення / переходу - 50 руб. ** »

... яку ми знаходимо вже перейшовши в опис опції «Скрізь як удома Smart» за посиланням з опису тарифу з анкором «Тепер на території всієї Росії!».

МТС: тарифи Smart і інтернет-опції >>

?кавого?
Чи не втомилися?