МТС, роумінг, переадресація, Lumia ...

Кілька днів тому ми з дружиною повернулися з Країни посмішок - Таїланду. У наш холодний і похмурий світ. Враження від поїздки розписав тут , Зараз же хочу поділитися сюрпризами, які нам піднесла мобільний зв'язок.

Перший сюрприз нас чекав ще в аеропорту Шереметьєво. На жаль, на тарифі МТС «Готовий офіс», яким ми користуємося з дружиною, підключити роумінговий опцію «Нуль без кордонів» за бонуси можна, тому, щоб не платити зайві 25 руб. абонентки, я вирішив підключити її безпосередньо перед відльотом.

Сидячи в літаку за півгодини до зльоту я ввів потрібну комбінацію * 111 * 4444 #, але раз по раз мережу видавала помилку. Спроба зайти в Інтернет-помічник з браузера смартфона дала зрозуміти, що інтернет не працює. Зателефонувати на 111 теж не вдавалося - дзвінки банально не проходили. Загалом, мережа МТС не працювала наглухо. Можливо, заважало якесь обладнання в аеропорту. Залишалася лише надія додзвонитися до КЦ, якщо мій дзвінок все ж пройде. Рази з 10-го номер 0990 набрався, але я почув, що повинен чекати відповіді аж 6 хвилин! Вдалося прозвоніться на 0990 і дружині - їй відповіли тут же.

Забавно! У нас однакові тарифи, зіставні витрати (зазвичай менше 1000 руб. На місяць), але номер дружини оформлений як ІП і має на борту послугу підтримки ключових абонентів, а мій - підключений за програмою «Своє коло», завдяки тому ж ІП, і я даного блага позбавлений.

Гаразд, логіку залишимо, факт в тому, що оператор взяла трубку на тому кінці, а я з телефону дружини - на цьому. Попросив підключити на двох номерах «Нуль без кордонів». Дівчина підключила опцію і люб'язно уточнила, коли її буде необхідно автоматично відключити. Переконалася, що у нас підключений «Заборона GPRS-роумінгу». Запитала, відключити нам «Голосову пошту», щоб уникнути небажаної тарифікації переадресації в роумінгу. Само собою, я відповів ствердно і «Голосова пошта» була відключена на двох номерах. На цьому наше спілкування закінчилося і ми благополучно полетіли в напрямку Бангкока.

Сюрпрайз нас чекав уже дня через 3 після початку відпочинку, коли мені спало на думку перевірити баланс. З моїм номером було все в порядку, а от у дружини баланс підозріло сильно зменшився. Перевіривши останні списання через * 152 # я помітив ряд вихідних дзвінків на номер 79168920860, який є номером «Голосовий пошти» МТС. Зайшовши по WI-FI зі смартфона в Інтернет-помічник, я замовив детальну деталізацію, де таких вихідних дзвінків виявилася тьма-тьмуща, всі вони секунд по 5 і по 59 руб. / Кожен. Жах серед ясного тропічного сонця!

Само собою, я першим ділом поліз в налаштування смартфона Nokia Lumia 520. «Голосова пошта», як і передбачалося, виявилася виключеною (послуга теж відключена - перевірив), переадресація виклику також неактивна - при вході в меню смартфон автоматично перевіряє її статус в мережі.

Трохи про Nokia Lumia 520. Смартфон дуже цікавий в плані своїх протиріч. У тому плані, що всі його достоїнства і недоліки вкрай критичні. Плюс пристрою - його екран, який дійсно реагує на натискання в рукавичках. Також дуже добре реалізована система шумозаглушення мікрофона, завдяки якій при розмові чути тільки голос співрозмовника, навіть якщо він йде уздовж жвавої траси з потоком машин. Тепер мінуси. У смартфоні немає елементарного меню виставлення гучності дзвінка! Для цього необхідно натискати клавіші «вгору-вниз» в режимі очікування. І уявіть собі, скільки разів їх потрібно натиснути, щоб перевести телефон з максимальній гучності 30 в режим «без звуку». Інший критичний недолік - меню «Переадресація». У всіх сучасних пристроях переадресацію можна виставляти за умовою - «Зайнято», «Немає відповіді», «Недоступний», «Безумовна». Тут же таких опцій немає. Ви можете просто встановити переадресацію на певний номер. Вибрати її умова - немає можливості. Мабуть, хіба що знаючи сервісні команди, наприклад, ** 61 * номер телефону # [виклик], якщо номер «Не відповідає».

Загалом, у мене закралася неясне сумнів, що Nokia Lumia мені показала лише відсутність безумовної переадресації, але така при цьому залишилася за умовою «Немає відповіді» на сервісний номер вже відключеною «Голосовий пошти». Тобто, коли моя дружина не встигала відповідати на дзвінок, що на відпочинку справу цілком постійне, вхідний дзвінок переадресовується «в тишу» сервісного номера 79168920860. З огляду на, що WI-FI у нас працював з рук геть погано, а все сервісні комбінації я напам'ять знати не зобов'язаний, довелося зателефонувати до контактного центру МТС за безкоштовним в роумінгу номеру +74957660166. Дівчина, яка відповіла на дзвінок, підтвердила, що гроші списуються за переадресацію на «Голосову пошту», яка дійсно була давно відключена, чому таке відбувається - вона не знає, але склала заявку на повернення коштів.

Минуло ще два дні. Повернення коштів так ніхто і не зробив, гроші продовжували регулярно списуватися і баланс успішно наближався до мінус 2000 руб. Довелося продовжити вирішення проблеми своїми силами. Я двічі описав ситуацію з проханням допомогти в її вирішенні на ICQ служби підтримки МТС 609413801. Мені так ніхто і не відповів. Потім я два рази написав листа з тим же текстом на [email protected] і [email protected] Доповнив текст проханням вирішити питання сьогодні ж, тому що дуже швидко йдуть кошти в роумінгу, і передзвонити на вказаний номер. Потім я все ж зайшов на сайт МТС, знайшов інформацію про код відключення всіх переадресаций ## 21 # [виклик] і ввів його на всякий випадок.

На наступний день надійшов дзвінок з МТС. Спеціаліст повністю відключила від гріха подалі послугу «Переадресація виклику» і повернула на рахунок близько 880 руб. Більше непотрібних списань не було. Велике спасибі МТС за успішне рішення проблеми з мінімальними стражданнями абонента.

На жаль, жертвою переадресації виявився і мій смартфон Huawei P1 XL. Намагаючись з'ясувати наявність переадресації за різними умовами ( «Зайнято», «Немає відповіді») і не знайшовши такого меню в «люміі», я вирішив поставити сімку дружини в свій смартфон, де таке меню, зрозуміло, є. Але проблема - у неї microSIM (на біса її придумали?), А у мене - звичайна. У гаманці виявився каркас від «універсальної сім-карти», з якої і була взята microSIM МТС. Я вставив мікросімку в каркас і запхав цей пристрій в мій смартфон, в якому сім-карта вставляється в верхньому торці вертикально. У підсумку, каркас сімки зачепився за контакти і намертво застряг в смартфоні. Спроба його витягти привела до поломки слота для SIM-карти і тепер старий-добрий Huawei P1 XL виконує лише роль планшета, чекаючи мого візиту в сервісний центр (до речі, офіційних майстерень Huawei на даний момент в Москві, згідно з сайтом виробника, немає). Такі наслідки убогості настройки переадресації в Lumia і нинішньої неуніверсальності SIM-карт, які все, при цьому, продовжують виконувати одну і ту ж функцію.

І останнє, що піднесла нам зв'язок МТС під час поїздки. Як відомо, «Нуль без кордонів» давно працює з обмеженнями - лише до 200 безкоштовних вхідних хвилин у роумінгу, порціями по 10 за дзвінок. Кількість хвилин, що залишилися можна перевірити в Інтернет-помічника або шляхом запиту * 419 * 1233 # [виклик] (пробуй запам'ятай, правда? А на те і розраховано!). Так ось. У дружини лічильник хвилин в середині відпустки наполегливо застряг на 76 накопичених хвилинах. У мене ж під кінець він уже перевищив 200 і зафіксувався на 243 хвилинах. При цьому за вступники вхідні дзвінки гроші по 5 руб. так і не списувалися (хіба що, коли я переходив 10 хвилин).

так і не списувалися (хіба що, коли я переходив 10 хвилин)

Але не думайте, що немає самого ліміту в 200 хвилин. Просто у МТС черговий косяк, і досить критичний - некоректно працює лічильник хвилин опції «Нуль без кордонів». Бо я і сам розумію, що 200-т вхідних хвилин у мене не було.

На цьому все. Бажаю і вам злітати куди-небудь і гарненько відпочити при першій нагоді, причому, без проблем зі зв'язком! Наприклад, сміливо летите в М'янму (колишня Бірма), там її - зв'язку - взагалі практично немає. Як і роумінгу від МТС. :)

Стільниковий зв'язок і інтернет в Таїланді >>

На біса її придумали?
?пробуй запам'ятай, правда?