Муніципальний депутат запатентував знак I Love SPb і вже засудив «Буквоїд»

 1. безкоштовно отримати футболку / повітряна куля / кепку можна на заходах, які влаштовує Дмитро...
 2. Історія логотипу I ♥ NY

Дмитро Ільковського, депутат муніципального округу «Петровський», запатентував торгову марку I ♥ SPb і тепер має намір судитися з усіма, хто незаконно її використовує. Патент поширюється на логотип, що складається з великої англійської I, червоного серця і абревіатури міста SPb, все шрифтом American Typewriter, якою написаний аналогічний знак I ♥ NY. Депутат каже, що в шрифтах не розбирається, і в своєму ЖЖ тепер ділиться посиланнями на тексти в петербурзьких ЗМІ і відео з рейдами по точках з «контрафактними» футболками, кружками та іншими сувенірами з його товарним знаком.

Свідоцтво про державну реєстрацію товарного знака  Додаток до свідоцтва про державну реєстрацію товарного знака Свідоцтво про державну реєстрацію товарного знака Додаток до свідоцтва про державну реєстрацію товарного знака

У травні 2012 року за продаж «контрафакту» суд вже оштрафував книжкову мережу «Буквоїд» і кілька індивідуальних підприємців. Мережа книжкових магазинів повинна заплатити в казну міста 30 000 рублів. Зовсім недавно, 9 серпня, за словами підприємця, пройшли і інші суди - з сувенірними компаніями «БерезкаБазар» і «Матрьошка». Представники організацій на засідання не прийшли. Ш траф за контрафакт може становити від 1 500 до 50 000 рублів, від 10 000 до 5 000 000 може зажадати правовласник за ліцензію. Сам Дмитро Ільковського не отримує ніякого прибутку від логотипу, зате може вигідно його продати - поки заявлена ​​депутатом сума становить 2,5 мільйона за річне використання товарного знака.

За словами Ільковського, знак він придумав в 2009 році разом зі своєю помічницею Д арьей Поливянной, тоді студенткою-піарницею. Т оли ж він заснував однойменний соціальний клуб любові до Санкт-Петербургу. В рамках клубу в місті депутат проводить безліч найрізноманітніших акцій - від суботників і «Тижня тверезої пісні» до святкування якутського нового року, де учасникам або переможцям дарують футболки і повітряні кулі I ♥ SPb. Крім того, як запевняє Дмитро, футболки він дарував Санта-Клаусу в Лапландії, аборигенам в Південній Африці і кенгуру в Австралії, де зараз відпочиває депутат.

безкоштовно отримати
футболку / повітряна куля / кепку
можна на заходах, які
влаштовує Дмитро Ільковського:

 • на змаганнях з чирлідингу «Північна Пальміра»,
 • на толерантних змаганнях з пейнтболу за участю команд Бурятії і Якутії,
 • на футбольних матчах за Кубок Півночі серед студентської молоді представництв республік,
 • на струнних концертах класичної музики для вагітних «Концерт для майбутньої дитини»,
 • на «Тижні тверезої пісні» в караоке-клубах міста,
 • на «Тижні тверезого малюнка» в ресторанах Петроградкі,
 • на стильних суботниках в Петроградському районі,
 • в рамках акції «Dog-пакет в ваш дім»,
 • якутською новому році Исиах, який святкують в Санкт-Петербурзі в червні.


Крім політики і дизайну, Ільковського займається розвитком спорту - він президент Федерації чірліндінга в Санкт-Петербурзі і віце-президент Федерації мас-рестлінгу (перетягування палиці), тримає інтернет-магазин гігієнічних пакетів і аксесуарів для збору собачих екскрементів Dogpaket , Просував свого мамонтеня - кандидата на талісман Олімпіади «Сочі-2014» і навіть балотувався на пост сочинського мера. Коли Ільковського був головою ради свого муніципального округу, почесним громадянином «Петровського» він зробив Андрія Аршавіна, адже той грає на місцевому стадіоні. І I ♥ SPb - не перше, що зареєстрував депутат. Також йому належать товарні знаки «Люба» - іграшка-мамонтеня, яку дарували на малих Олімпійських іграх 2008 року «Діти Азії» в Якутії, символ мамонтеня, який подавали на конкурс логотипів Олімпіади в Сочі, і навіть горілка «Послеполётная». А у його товариша, заслуженого полярного льотчика, з яким він разом реєстрував Любу, є права на логотип Музею мамонта в Барселоні.

Зараз Дмитро Ільковського знаходиться в Австралії, звідки посилає фотографії з сувенірами I ♥ Aus і запрошує всіх вступити в «Партію відповідальних власників собак».

«У кожному місті є сувеніри з зображеннями I Love Aus, I Love Australia, I Love Cairns, I love Sydney та інші»  «Купив сьогодні спеціально сумку із зображенням» «У кожному місті є сувеніри з зображеннями I Love Aus, I Love Australia, I Love Cairns, I love Sydney та інші» «Купив сьогодні спеціально сумку із зображенням»

Історія логотипу I ♥ NY

Історія логотипу I ♥ NY

Товарний знак Нью-Йорка I ♥ NY складається з великої англійської I, червоного серця і абревіатури міста NY, все шрифтом American Typewriter. Дизайнер Мілтон Глейзер придумав його в 1977-му для рекламної кампанії, замовленої мерією Нью-Йорка. Білі футболки стали так популярні, що міська адміністрація зробила знак офіційним логотипом міста. Малюнки та презентації Глейзера мерія передала до Музею сучасного мистецтва Нью-Йорка. Зареєстрований товарний знак належить мерії, і вона строго стежить за своїми правами. У 2010-му місто зупинив продаж футболок I ♥ Yoga компанії Bikram Yoga і тепер судиться з Майклом Стюартом, дизайнером одягу з Північної Кароліни, який випускає футболки I ♥ NC (North Carolina). За роки спроб вкрасти логотип Нью-Йорка влада зібрала близько 3 000 судових справ. Ільковського же вважає, що ніякого плагіату нью-йоркського символу в його товарному знаку немає: написано SPb, а не NY, до того ж об'єкт цілий рік перевіряли фахівці Роспатенту.

Дмитро Ільковського
Дмитро Ільковського

Власник товарного знака
I ♥ SPb

Товарними знаками я перейнявся ще в липні 2007 року, коли висунув мамонтеня на талісман Олімпіади в Сочі. Ми тоді подали заявку на товарний знак «Мамонтеня», але нам його розгорнули через те, що ми його представили з олімпійськими кільцями. Потім і сам Олімпійський комітет Сочі на нас наїхав через кілець. Довелося поміняти їх на квадрати і ромби. Мамонтеня, на думку журі та чиновників, не пройшов у фінал талісманів. Але приз глядацьких симпатій, коли голосував народ на Червоній площі в Москві і в інтернеті, отримав саме мій Мамонтеня, обійшовши тигрів Брати Запашні. Ми раніше з приятелем, заслуженим полярним льотчиком Сергієм слюсарів, зареєстрували товарний знак «Люба». Це м'яка іграшка мамонтеня, яка припала до душі багатьом учасникам малих Олімпійських ігор 2008 року «Діти Азії» в Якутії. Сергій в недавні часи відкрив Музей мамонта в Барселоні. У музею теж є зареєстрованим товарним знаком. Так само і зі знаком I Love SPb. Заявку подали в березні 2009 року. На I love NY знак схожий, але це I Love SPb. У шрифтах нічого не розумію: який поставили, такий і вийшов. До мене претензій взагалі бути не може. Знак зареєстрований Роспатентом, а значить пройшов грунтовну експертизу. Процес тривав з моменту подачі заявки понад рік. Які питання?

Тепер про Австралію. У кожному місті є сувеніри з зображеннями I Love Aus, I Love Australia, I Love Cairns, I love Sydney та інші. Що цікаво, на виробах зображена попереджувальна маркування патенту ТЗ - буква R в гуртку. На питання, хто є власником ТЗ, всі продавці відмахуються, що їх це не цікавить. Купив сьогодні спеціально сумку із зображенням. А адже незаконне нанесення попереджувального маркування - це справа ... ми, поки не отримали свідоцтво, ставили знак TM. Саме так порадили патентні повірені.

Які питання?