Найнебезпечніші комп'ютерні віруси

Привіт, дорогі читачі. Сьогоднішня стаття буде присвячена найнебезпечнішим комп'ютерним вірусам в світі. В основному, звичайно, це віруси написані вже давно. Всі вони встигли прославитися і свого часу про них багато говорили і навіть піднімали шум в ЗМІ, тому що вони принесли дуже багато шкоди, а антивірусні компанії тоді тільки починали свій кар'єрний ріст і як таких програм для видалення шкідливого ПО ще не існувало.

До речі, я вже говорив, що не потрібно плутати вірус з хробаком і троянським конем, все це різновиди шкідливого ПО , Але в цій статті під словом "вірус" буде значитися будь-яка шкідлива програма.

І так, ось список найнебезпечніших комп'ютерних вірусів у світі:

черв'як Моріса
Знаменитий мережевий черв'як, названий на честь його творця Роберта Т. Моріса. 2 листопада 1988 року ним було виведено з ладу понад 6 тисяч інтернет-вузлів. Хакери прозвали його "великим черв'яків". У 2002 році Лабораторією Касперського був зафіксований черв'як "Slapper" (поширювався на ОС Linux), технологія поширення якого була дуже схожа з хробаком Морріса.

Це той самий очкарик Морріс:

Мелісса
Перший в світі комп'ютерний вірус, що поширюється по електронній пошті. Починаючи з березня 1999 року Мелісса принесла шкоду мільйонам комп'ютерів. Вірус розсилав власні копії першим 50 контактам в Microsoft Outlook. Вміст листа було таким:
"Ось той документ, який ти у мене просив ... тільки більше нікому не показуй ;-)"

ILOVEYOU
Він же «Loveletter» і «The Love Bug». Механізм поширення цього вірусу такий же, як у "Мелісси", тільки вміст листа було таким:
"Я тебе люблю". І все. Малося ще й вкладення з шкідливим кодом, яке крало всі паролі з комп'ютера жертви. Насправді це дуже потужний вірус, який завдав шкоди мільйонам комп'ютерів, в загальній сумі близько 15 млн доларів і він навіть зміг заразити Пентагон.

Чорнобиль (CIH)
Цей вірус, написаний тайваньцем (Чен Іньхао) знищив більше 300 тисяч комп'ютерів, причому "знищив" в прямому сенсі, тобто довелося нехило повозитися з Bios комп'ютера, щоб відновити його прежднее, робоче, стан. Також, він повністю стирав вміст всього жорсткого диска. Проникав вірус на комп'ютер через електронну пошту і зовнішні накопичувачі . Як і здогадалися, напевно, назва вірусу (CIH) походить від ініціалів його творця. Друга назва - "Чорнобиль", вірус отримав через збіг дати аварії на ЧАЕС і дати, коли спрацювала "логічна бомба" (26 квітня). Ось тоді, небезпечний вірус Чорнобиль і знищив мікросхеми Біос і стер весь вміст з заражених ПК.

My Doom
Вважається найшвидшим вірусом, що поширюється по електронній пошті. Принцип поширення був наростаючим - з кожного нового ПК відправлялося ще більше копій самого себе, ніж з попереднього. Вірус My Doom блокував доступ з комп'ютера до сайтів антивірусних компаній. Через даного вірусу на деякий час були заблоковані сайти Google і Yahoo, а також сайт корпорації Microsoft піддався DDos-атаці.

Michelangelo
Також відомий як "March6". Даний вірус названий на честь великого художника Мікеланджело Буонарроті, тому як, в один прекрасний день (6 березеня 1991р.) Вірус знищив інформацію з усіх заражених їм комп'ютерів, ця дата збігається з датою народження Мікеланджело. Завдяки цьому небезпечному вірусу, антивірусні компанії тільки більше пропіарилися і отримали чималий прибуток. Вірус викликав багато паніки, про нього дуже багато говорили в ЗМІ, а користувачі, естестаенних, почали набувати антивірусні програми .

Jerusalem
Ще відомий як "П'ятниця 13". Один з перших вірусів на MS-Dos. Починаючи з 1988 року вірус, заразивши комп'ютери, знищував всю інформацію з жорсткого диска комп'ютера в п'ятницю 13 числа.

Conficker
Найнебезпечніший вірус, що заражає комп'ютери на ОС Windows, також, шірокоізвестен як - "Kido". Корпорація Micrisoft в 2009 році обіцяла 250 тисяч доларів тому, хто зможе дати хоч якусь інформацію про творців даного вірусу. Про них досі нічого не відомо. На той момент вірусом Conficker було заражено понад 12 мільйонів комп'ютерів по всьому світу.

Звичайно, існує ще чимало вірусів, які варті уваги, але сьогоднішня стаття закінчиться на цьому списку найнебезпечніших і знаменитих вірусів в світі.